User Marián's Reviews

Nežná fatamorgána review

12.02.2021 Verified purchase

Super pripomienka atmosféry pri zmene režimu

Mne sa audiokniha veľmi páčila, dej príjemne ubiehal a nenudil som sa, Kraus bol opäť v ohrození a ja v napätí. Mám rád kriminálky tohto druhu a aj audio je super. Dopočúval som knihu asi za 3 dni a bavila ma. Najmä pripomenutie ako to fungovalo za minulého režimu, veľa si ako iba "iskrička" nepamätám. Vrelo odporúčam.

Male detective A group of detectives

Nezvestná review

07.11.2020 Verified purchase

Trochu iná krimi

Audiokniha je perfektne načítaná, neobjavil som žiadne chyby, nič ma nerušilo. Nie sú v nej ani žiadne zvukové priedely.

Čo sa týka príbehu, nebudem prezrádzať. Páčilo sa mi že sa stále niečo dialo a nenudil som sa. Dielo je celkovou viac thriller ako krimi. Knihu si rád vypočujem s odstupom znovu, ale odporúčam počúvať v celku. Keďže som viackrát posluch musel prerušiť, strácal som sa v tom čo sa stalo v prítomnosti a čo v minulosti, ale s tým mám často v knihách problém...

V doslove ma autor prekvapil, akú mal motiváciu na napísanie knihy, na chvíľu som bol v šoku :)

Celkovo knihu odporúčam, bavila ma.

Domestic Well-rounded characters

Kamenná opice review

21.06.2020 Verified purchase

Dávam plný počet hviezdičiek !!

Takže knihu hodnotím ako veľmi dobrú kriminálku, ktorá ma zaviedla do rôznych prostredí, myslím tým loď, mesto, pod vodu, a čínska štvrť. Aj keď ma na začiatku vyľakali mená postáv, priznávam že v čínskych menách sa neorientujem, veľmi sa mi páčili tie časti kde bola akási rekapitulácia, čo detektívovia už vedia, a toto mi tak celkom pomohlo aby som mal ucelený prehľad ako dej postúpil ďalej... Celkovo sa mi audiokniha páčila, napínavá je ako väčšina detektívok v poslednej tretine. Knihu odporúčam.

Řbitov zviřátek review

15.10.2019 Verified purchase

Celkom fajn kniha

Spočiatku je dej knihy pomalší, až ma potom zrazu prekvapila prvá väčšia udalosť, no potom už ide všetko ako v akčnom filme. Je to pravý hororový príbeh. Nieje to môj obľúbený žáner, ale bál som sa dokonale.... Postava hlavného hrdinu sa vyvíja od normálnej k temnej. V audioknihe som si až ku koncu uvedomil, že je trochu viacej počuť nádychy interpreta, ale podkresľovalo to napäté situácie viac než dokonale a nepôsobilo to rušivo. Hudobné predely sú trochu dlhšie, ale vôbec nie rušivé, melódia zvýrazňuje atmosféru a mal som aspoň šancu sa nadýchnuť. Dávam jednu hviezdičku menej za príbeh, ako taký. Dal by sa totiž povedať za veľmi krátku dobu, no to je v hororových príbehoch bežné. Celkovo knihu odporúčam.

Uzol review

18.03.2019 Verified purchase

Dobrá kriminálka

Knihu som dostal v rámci akcie, a bol som prekvapený, že to nebolo žiadne orezávatko. Dej je pútavo vyrozprávaný, interpretácia na jedničku. V knihe je pár dosť dobrých zvratov, ale nemal som problém so zabudnutím deja, keď som počúval po týždňovej prestávke ďalej. Hlavne odporúčam knihu všetkým, ktorí si chcú urobiť obraz fungovania "štátneho aparátu" za bývalého komunistického režimu. Ja by som povedal že kniha je 50% krimi, 25% dozviete sa o komunizme, 25% drama.

Smrť na druhom brehu review

18.12.2018 Verified purchase

Moja prvá kniha od DD

Kniha a interpretácia sa mi veľmi páčila, počúval som cestou do a z práca a nikdy sa mi nestalo, aby som zabudol dej. S mojou prvou knihou od autora som spokojný a odporúčam srdečne, aj keď normálne som skôr do sci-fi a fantasy, táto kriminálka je vhodná pre široké publikum.

Prdiprášok doktora Proktora Rating

25.10.2018 Verified purchase

Soudné sestry Rating

24.10.2018 Verified purchase