User LidaB.'s Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Dívka, která upíjela měsíc Rating

09.12.2020 Verified purchase

Čarodějův učeň review

08.08.2020 Verified purchase

Asi jsem pořád dítě

Tuto audioknihu jsem kupovala pro svého vnuka. Já si ji pamatuji jako krásný animovaný film Karla Zemana, ale neodolala jsem a poslechla jsem si tuto "pohádku" také. A pořád na mě působí stejně. Je to temný příběh, plný napětí, odvahy, sebeobětování, přátelství a lásky. Výkon Lukáše Hlavici je skvělý, hudební doprovody a předěly jsou velmi citlivé, vím jistě, že tuto knížku si poslechnu ještě několikrát.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

08.08.2020 Verified purchase

Tohle jsem nečekala

Přiznávám, že jsem si tuto knihu koupila kvůli hlasu Valerie Zawadské, která mě upoutala v ukázce. Pak jsem zjistila, že ten příběh je daleko hlubší, než se zdá. Že věci a lidé mohou být jiní, než se zdají a přijmout je takové, jaké jsou, nemusí být vždy snadné.

Dům v Bretani review

08.08.2020 Verified purchase

Pohlazení

Když jsem si tuto knihu kupovala, věděla jsem o autorce jen to, že byla manželkou Vladimíra Železného a po rozvodu s ním se odstěhovala do Francie. Kniha se krásně poslouchala. Netvrdím, že je to kniha pro každého a pro každý den. Není to thriller, od kterého se nemůžete odtrhnout a bojíte se od první věty do poslední tečky. Tohle je vyprávění o životě, o změnách, které ten život posunují dál, o zážitcích, o lidech, které člověk někde potká. Krásný přednes Daniely Kolářové to celé ještě umocňuje a já můžu jen poděkovat, že jsem tuhle knížku potkala

Stará dáma vaří jed review

30.06.2020 Verified purchase

Finský humor?!

Stará dáma je moje druhé setkání s knihou Arto Paasilinny. A rozhodně jsem byla už více připravená na suchý až černý humor autora. Linnea Ravasková, vdova po plukovníkovi Ravaskovi prožívá podzim svého života jinak, než by chtěla. A když se rozhodne, že jí tato situace nevyhovuje, začnou se dít věci. Podceňovat staré lidi se nevyplácí, ale tato "vzpoura" stáří v podání Jana Zadražila a Mileny Steinmasslové je podle mne příjemným, oddychovým poslechem.

Žena pro třetího krále review

22.06.2020 Verified purchase

Richenza

Miluji knihy Ludmily Vaňkové, ale Žena pro třetího krále je moje nejoblíbenější. Četla jsem ji mnohokrát, ale i tak jsem neodolala a pořídila si ji jako audioknihu. Nelituji. Někdo by tuto knihu přirovnal k červené knihovně, ale já ji beru jako příběh silné ženy, která se nedala srazit ranami osudu na kolena. Jména, která známe z dějepisu, jsou zde zahalená do emocí, promlouvají k nám podmanivým hlasem Renaty Honzovičové a výsledek je podle mého názoru vynikající.

Sekáč review

22.06.2020 Verified purchase

Krlééééééš

Jak to může vypadat, když Smrť dostane výpověď a svůj "vlastní" čas? Jak to může vypadat, když ti, kteří mají zemřít, nezemřou? Když se začnou objevovat věci, které si žijí svůj život? Chcete to vědět? Tak se pěkně pohodlně usaďte a pusťte si tuhle audioknížku, nebudete litovat. Bude to opět jízda! Geniální humor Teryho Pratchetta tentokrát v podání Jana Vondráčka nemá chybu.

Nohy z jílu review

22.06.2020 Verified purchase

Další Pratchett a opět skvělý

Další setkání s hlídkou, která se rozrůstá o nové členy a členky, další detektivní příběh, který sir Elánius řeší, záhadní golemové, kterým lze vyjmout slova z hlavy, ale ne ze srdce, pokračování příběhu Karotky a Anguy, a k tomu všemu ještě přednes Jana Zadražila - to je kombinace, které se nedá odolat.

Šikmý kostel review

04.05.2020 Verified purchase

Šikmý kostel

Mám ráda historické romány, mám ráda silné hrdinky. Šikmý kostel je kniha, která mi dala nahlédnout do dějinných událostí, o kterých se příliš nemluví. Dějiny těšínského kraje pro mne byly doposud neznámé. První světová válka i poválečné dělení sporných území mezi Československo a Polsko se palčivě dotýká životů jednotlivých hrdinů románu. Nádherně vykreslené rodinné vztahy, úcta k rodičům, opravdu těžký život havířských rodin v nejistotě. A přesto dokázali hrdinové doufat, že teď už bude dobře. A ono často nebylo.

A k silnému příběhu ještě úžasný hlas Vilmy Cibulkové - to je prostě sázka na jistotu. Její výkon je opět famózní a já už se velmi těším na pokračování.

Prašina - Černý merkurit review

25.03.2020 Verified purchase

Napínavé, originální a zábavné.

Prašinu jsem zhltla v tištěné formě za jeden den. Doufala jsem, že bude další díl. A objevil se. Černý merkurit člověka zavede do ještě temnějších koutů Prašiny, napětí je bezvadně nadávkováno, příběh má úžasný spád. Vím, že je kniha určena mladším ročníkům, ale já jsem si ji úžasně užila. Doufám, že se objeví ještě nějaké další pokračování. A musím pochválit výběr interpreta. Matouš Ruml je přesně ten typ, kterého si dovedu představit, že chodí po Prašině a zažívá taková dobrodružství.

Zlodějka knih review

24.02.2020 Verified purchase

Do třetice

Viděla jsem film, četla jsem knihu, a přesto jsem neodolala a koupila si i audioknihu. Možná i proto, že ji čte Vilma Cibulková. Ten příběh vás chytí a nepustí. Je vyprávěn netradičně, ale o to poutavěji. Není to "jen" kniha o válce. Je to i kniha o přátelství, o lásce, o odvaze, vděčnosti, o drobných radostech, o smutku, o náhodě, ..... O tom, že život je křehký a nikdy nevíte, který den, která minuta je vaše poslední. Vilma Cibulková byla vynikající interpretkou tohoto příběhu, její krásně zabarvený hlas dává příběhu barvitost. Ona tu knihu nečte, ona ji prožívá. Vím, že k téhle knize se ještě vrátím.

Nebe nezná vyvolených review

04.12.2019 Verified purchase

Nebe nezná vyvolených

Patřím k těm, které Remarque oslovil. U každé knížky jsem přemýšlela, co všechno je člověk schopen přežít a na druhou stranu jak je schopen člověk člověku ublížit. Příběh Lillian a Clerfayta je z těch mírnějších, romantičtějších, ale to mu neubírá nic na naléhavosti. David Novotný dokázal svým přednesem tuto knihu krásně oživit, dodat jí napětí, hudební předěly byly jemné a nerušily, audioknihu příjemně doplnily. Vřele doporučuji k poslechu.

Tiché roky review

17.10.2019 Verified purchase

Skvělá Alena Mornštajnová

Je to asi rok, co jsem četla Hanu a způsob psaní paní Mornštajnové se mi moc zalíbil. Byla jsem zvědavá na její další díla a když jsem u Tichých roků našla jméno Miroslava Hanuše, tak se ta zvědavost nedala vydržet. A po první kapitole jsem byla lapena do toho příběhu jedné rodiny z pohledu otce a dcery. Nedokázala jsem se od poslouchání odtrhnout. Doporučuji všem k "přečtení" a velké poděkování panu Hanušovi.

Muži ve zbrani review

09.10.2019 Verified purchase

Opět skvělý Pratchett

Noční hlídka podruhé a podruhé úžasná jízda. U knihy Stráže, stráže jsem trošku váhala, ale zbytečně. Jan Zadražil a Noční hlídka prostě k sobě patří. Když se objevila další kniha, skočila jsem po ní jako pes po uzeném. A těším se na další díly a doufám, že se objeví brzo.

Cizinka Rating

27.08.2019 Verified purchase

Stráže! Stráže! review

20.04.2019 Verified purchase

Opět skvělý Pratchett

S drobnými obavami jsem si po Čarodějkách pustila Stráže, stráže. Velmi rychle se moje obavy rozptýlily a já jsem se neskutečně bavila s Janem Zadražilem. Tuto knihu jsem nečetla a možná právě proto mě děj tak neskutečně bavil. Těším se na další audioknihy, snad se brzy objeví.

Čarodějky na cestách review

13.12.2018 Verified purchase

Pratchett

Jeho knihy jsem potkala před lety v době nemoci a shodou okolností jednou z prvních byly právě Čarodějky na cestách. Tehdy mi moc pomohly. Když se objevila audiokniha, neváhala jsem a koupila si ji. Ne proto, že mi připomíná dobu, kdy mi nebylo nejlíp, ale proto, že mě ta kniha dokázala pobavit a odvést do "pohádkového" světa Zeměplochy. Zuzana Slavíková příběh čarodějek skvěle doplňuje, její stařenka Oggová je přesně taková, jak jsem si ji představovala při čtení knihy. Už teď se těším na poslech dalších Pratchettových audioknih.

Eliška Přemyslovna review

13.12.2018 Verified purchase

Trochu jiný pohled

Mám velmi ráda historické knihy a Hana Whitton se může směle postavit po bok Ludmily Vaňkové, Vlastimila Vondrušky nebo Františka Niedla. Ale na rozdíl od nich vidí své postavy v tom nejlepším světle a to nejen v této knize. A možná právě tento pohled činí její knihy tak příjemně čtivé, či v tomto případě příjemně poslouchatelné. Hlas Jitky Ježkové tento příběh velmi dobře doplňuje. Jsem zvědavá na další audioknihy autorky s jinými interprety, ale tuto rozhodně doporučuji.

Taková normální rodinka review

09.11.2018 Verified purchase

Tak tohle stojí za to!!!

Jako mnoho jiných znám toto dílo z televizního seriálu. A přesto (nebo právě proto) jsem si nadšeně koupila i audioknihu. A těšila jsem se na každou chvilku poslechu. A Tereza Bebarová tuto knihu ještě pozvedla svou interpretací. Už teď vím, že tuhle knížku budu poslouchat mnohokrát.

Švábi Rating

29.10.2017 Verified purchase

Rudý kapitán Rating

15.08.2017 Verified purchase

Praha NOIR review

17.05.2017 Verified purchase

Příjemné překvapení

Praha noir byla pro mne velmi příjemným překvapením. S některými autory jsem se zatím nesetkala, ale rozhodně toto první setkání bylo pro mne velmi příjemné. Stejně tak interpreti jednotlivých povídek mne překvapili. Vedle úžasného projevu paní Maciuchové nebo pana Vlasáka mě dokázal oslovit i hlas Martina Myšičky, kterého jako herce v oblibě nemám. Jediným rušivým momentem byly hudební předěly mezi jednotlivými povídkami. Byly příliš hlasité a pro citlivější ucho až nepříjemné.