User Marion's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

ZlatovláSSka review

22.04.2021 Verified purchase

Příběh z kterého mrazí...

Byť Němka, i tak se jí týkal holokaust v roli oběti. Velmi silný příběh, který odhaluje další souvislosti z této doby a odhaluje další dílky puzzle do celkové skládanky, která i beztak snad nikdy neobsáhne všechny skutečnosti, které se v té době udály.

Chantal Život na laně review

14.04.2021 Verified purchase

milé, poučné, zajímavé vhledy...

Kniha je pro mě zajímavým, částečným poznáním člověka, o kterém jsem v podstatě ani nevěděla, že existuje. Zajímavá výpověď člověka, který má duši a svůj pohled na věc a který je duchem velmi silný... Bonusem je to, že kniha je namluvená autenticky přímo autorkou, což dodává příběhu ten správný rozměr. Děkuji za tuto knihu.

Dítě na nástupišti review

09.04.2021 Verified purchase

Hra osudu....

Další velmi silný příběh z této doby. Tentokráte s ještě větším přesahem do doby po... Místy se mi zdá, jakoby byl scénář veden tou ideální životní linkou, ale umím si představit, že právě takto to život zařídil sám. Příběh plný síly, odhodlání, naděje, lásky, utrpení, zadostiučinění, smíření....

Osvětimská ukolébavka review

26.03.2021 Verified purchase

Velmi silný příběh.

Další excelentní dílo z doby Holocaustu. Knížka mě vzala hodně za srdce. Zvlášť ke konci, kdy člověku dává prostor k různým spekulacím a představám o tom, jak to dopadne a pak samotný konec, který jen velmi hluboce podtrhne celý příběh. I teď mám znovu mrazení a husí kůži, jen si na to vzpomenu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Naděje umírá poslední review

18.03.2021 Verified purchase

Obohacující....

Tento příběh je pro mě dalším dílkem do skládanky jménem Holokaust. Dotváří zas o trošku více můj obraz o této době posbíraný ze všech možných dalších knih a příběhů. Hlas paní Goldmannové je pro mě příjemný a přidává vyprávění na autentičnosti.

Sophiina volba review

04.03.2021 Verified purchase

Velmi silný příběh.

I přes to, že často autor utíkal ke zdánlivě jiným tématům a od věci (i když to byla nepochybně nevyhnutelná součást vyprávění), tak se tato kniha pro mě stala velmi silným a hlubokým příběhem. Doporučuji k dotvoření představy o Holokaustu, i když jak se autor zmínil - Osvětim nelze pochopit....

1984 review

03.02.2021 Verified purchase

Silný příběh

Poslouchala jsem kdysi i zkrácenou verzi a když jsem zahlédla, že je vydaná i nezkrácená verze knihy, tak jsem si jí musela poslechnout znovu. Upřímně jsem ráda, že už jsem jí doposlouchala, protože tato kniha mnohé vystihuje z dnešní doby a z toho, co by mohlo být. Škoda, že nejde "doposlouchat" i současná situace kolem nás tak, jako tento příběh....

Šikmý kostel review

22.01.2021 Verified purchase

Perfektní dílo

Tato kniha je pro mě úžasným zdrojem informací, o kterých se nikde nemluví, nepíše, neučí a jak bylo řečeno v knize, tak se k nim dá jen stěží dostat i v historických dokumentech. Výpovědi zúčastněných jsou autentické a k nezaplacení. Nahlédla jsem díky vyprávění do dob, která jsem neznala a která mě velmi obohatila. Doporučuji všem.

Žítkovské bohyně review

08.01.2021 Verified purchase

Zajímavé....

Zajímavé vyprávění o ženách, které mají určité schopnosti často hojně využívané veřejností stejně jako zpochybňované a haněné. Zajímavé kontexty v různých obdobích dvacátého století. V průběhu knihy se postupně rozplétá celý příběh Bílých Karpat, souvislosti, vztahy, události, skutky.... Kniha mě plně vtáhla do děje, i když někdy jsem měla pocit, že textu nerozumím. Nestávalo se to ale často a odnáším si v sobě hlubokou stopu příběhu. Děkuji

Šifra mistra Leonarda review

30.12.2020 Verified purchase

Mrazivé...

Velmi zajímavé a až mrazivé informace z této knihy mě podvědomě odrazovaly od poslechu, protože se až moc blíží současné realitě, která mi není moc příjemná, ale touha po poznání všech těch souvislostí a dějů, které se v knize odehrávaly, mě nutily poslouchat až do konce. Je zde spousta důležitých skutečností, které se naší společností týkají velmi hluboce a málokdo o tom ví, či si to dokáže připustit. Kvůli určitému povědomí o historii a o tom, co je nám předkládáno, doporučuji všem, které to zajímá.

Tři bratři review

30.12.2020 Verified purchase

Prostě Svěrák

Svěrákova díla mám moc ráda a toto patří mezi velmi oblíbené. Film už známe s dcerkou zpaměti, tak už chyběla jen ta kniha, která taktéž nezklamala. Obsahuje i písně v podání interpretů stejných jako ve filmu. Vyprávění pana Svěráka je přesně v jeho stylu. Doporučuji.

Mlýn review

15.12.2020 Verified purchase

skvělé dílo

Často narážím na knihy z období války a holokaustu, ale toto je první kniha, která skvěle popisuje události po válce v Československu. A že tato doba byla pro leckoho mnohem horší než ta válka. Z počátku jsem si nemohla moc zvyknout na způsob, kterým je kniha napsaná, ale později se to ukázalo, jako velmi přehledné a logické. Velmi doporučuji:-).

Sedem sestier review

06.12.2020 Verified purchase

Velmi poutavé...

Tato kniha byla pro mě pohlazením po duši s hlubokými prožitky. Slovenština mě vždy přitahovala svým zpěvným a laskavým tonem a čtení paní Kaprálikové to jen potvrzuje. Moc hezký námět knihy, který připoutá svou hloubkou a často jsem se nemohla odtrhnout od děje a souvislostí v něm skrytých. Závěr knihy však byl pro mě takový neukončený. Ale kdo ví, třeba se tak stane v dalších dílech. Budu vyčkávat na další audio pokračování....

Stella review

27.11.2020 Verified purchase

zvláštní pojetí

Příběh jedné židovky, která se dostala do situace, kdy musela volit mezi životem a smrtí svých rodičů a dalších židů za druhé světové války od gestapa, jejichž slovo a slib se nedal považovat za důvěryhodný. Příběh jako takový je velmi lákavý s předznamenáním velmi těžké životní zkoušky svědomí. Ale interpretace knihy už svým způsobem předznamenala, že osobnost židovského děvčete sebere příběhu na hloubce. Kniha je psaná pro mě ve zvláštním stylu a dlouho mi trvalo, než jsem pochopila záměr. Příběh je relativně krátký, oproti jiným vyprávěním z této doby.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Panský dům review

19.11.2020 Verified purchase

Moc pěkné

Moc pěkné dílko.... Nahlédnutí na poměry doby těsně před první světovou válkou. Zajímavé pozorovat vztahy mezi postavami, myšlenkové pochody a chování jednotlivých účastníků příběhu. Místy je tam na mě až moc intrik - nemusím moc až přílišné zamotávání se do situací, ale je to pořád ještě ve snesitelné míře. Až mi přišlo líto, že to skončilo. Konec vybízí k pokračování:-).

Venkovské sídlo 1: Zlaté časy review

09.11.2020 Verified purchase

Poutavé...

Velmi poutavý příběh, zhltla jsem ho skoro jedním dechem. Smutním nad tím, že už to skončilo. Těším se na další díly:-). Období války a poměrů v německu a dalších zemí je pro mě velmi přitažlivé téma. Tady jsem se dozvěděla zas nějaké další skutečnosti navíc.

Kavárna U Anděla 1: Nová doba review

06.11.2020 Verified purchase

Krásné....

Krásný příběh o vztazích, myšlenkách a událostech na konci druhé světové. Často napínavé, hned poté uvolňující a úsměv na tváři kouzlící:-). I přes události, které se v té době děly, popsané i v této knize, je to milé a přitahující. Doporučuji:-)

Raději zešílet v divočině Rating

26.10.2020 Verified purchase

Jako v nebi, jenže jinak review

20.10.2020 Verified purchase

Skvělé čtení.

Čekala jsem takové nějaké povídání od samotářů, kteří z povzdálí mohou představovat jen podivná individua s podivnými životními postoji. Skoro opak je ale pravdou a obsahem této knihy. Možná tím, že rozhovory jsou namluvené jinými lidmi a tudíž působí velmi distingovaně, tak není člověk rozptylován případným hlasem a formou projevu jednotlivých solitérů a může se rovnou zaměřit na obsah, který se zdá být čistší a jasnější. I když s mnoha názory a postoji nesouhlasím, tak i přes to mě to nutí k zamyšlení, zda přeci jen na tom něco není:-). Na druhé straně je to pak studnice moudrosti a hlubokých životních vhledů. Děkuji za tento vhled a velmi doporučuji.

J. R. R. Tolkien: Životopis review

15.10.2020 Verified purchase

Velmi přitažlivé...

Tato kniha mě hodně oslovila. Obraz doby, ve které Tolkien žil, o tom, jak se formovala jeho osobnost, co ho v životě ovlivnilo, co zažíval. Zůstal ve mně stejně silný pocit jako po dočtení Trilogie. Až jsem dostala chuť si jí znovu pustit.... Děkuji

V šedých tónech review

07.10.2020 Verified purchase

Silný příběh

Myslela jsem si, že je to jen další příběh z období holokaustu a byla jsem překvapená, že to tak není. Neměla jsem vůbec tušení, co se v té době dělo s Litvou, Lotyšskem a Estounskem (z části i Finskem). Je to pro mě silný příběh, který dokresluje události té doby. Velmi doporučuji tuto knihu.

Dášeňka review

07.10.2020 Verified purchase

Klasika, která neurazí ani nenadchne.

Dášeňka je klasika, kde se člověk ponoří do milého nevinného a místy i vtipného povídání o tom, jak to ti pejskové vlastně mají. Mně se to moc líbilo, dcerka to neocenila (možná v pěti letech ještě neumí ocenit příběh tohoto ražení). Děkuji a doporučuji.

Chaloupka na vršku review

05.10.2020 Verified purchase

Nejlepší...

Absolutně krásné vyprávění o ideálním fungování společnosti (alespoň pro mě). Jak jednoduché, jak efektivní, jak dobré.... Všechny ty zvyky, pověsti, tradice, jednoduchost myšlení i žití mě velmi přitahuje... I dcerku velmi bavilo:-). Doporučuji.

Než jsem tě poznala review

02.10.2020 Verified purchase

Silný příběh

Těšila jsem se na tuto knihu, jako na oddychové "čtení". No.... do jisté míry to oddychovka byla, ale i tak bylo o čem přemýšlet hodně do hloubky a ke konci jsem se ani proudům slz neubránila:-). Pro mě velmi silný příběh, který ve mně zanechal spoustu úvah o životě i dlouhou dobu po doposlouchání.

Hobit review

27.09.2020 Verified purchase

Famózní, ale....

Když jsem před nějakou dobou poslouchala trilogii Pána prstenů, která mě hluboce zasáhla jak svým zpracováním, příběhem, ale i svou vynikající zvukovou interpretací, tak v touze po pokračování (vůbec jsem se nesmířila s tím, že ten příběh skončil) jsem si řekla, že zkusím ještě Hobita, který je jakýmsi "předpříběhem" k trilogii. Vyslechla jsem ukázku a musela jsem od toho pryč, páč knihu četl úplně někdo jiný a s famozním podáním trilogie se to vůbec nedalo srovnat. No jednoduše mě to hodně odradilo.

Teď po několika měsících jsem po Hobitovi zatoužila znovu a vyslechla ho celého. Interpretace mě stále rozčilovala min. první polovinu knihy. Tento hlas znám z knih úplně jiných žánrů a k tomuto příběhu se mi vůbec nehodí. Na druhou stranu příběh Hobita je trošku jinak psán než trilogie a musela jsem si na toto podání zvyknout. Hloubku má ale také výraznou a jsem ráda, že jsem si příběh vyslechla. Pan Tolkien je velmi talentovaný autor a jeho příběhy jsou plné temnoty i světla ve své ryzí podobě. A právě tato podoba mě na tom tak přitahuje. Různé popisované národnosti a kmeny a jejich vzájemné bitvy určitě nejsou záviděníhodné a člověk se jim rád vyhne, ale to, co po nich přichází - toliko světla, zásluh, míru, naplnění, spravedlivosti... to opravdu stojí za to. Jakoby se člověku začalo stýskat po pravých rytířích a ochráncích, charakterních bytostech plných světla a radosti, dědictví v podobě písní a příběhů předků a jasně ohraničeném zlu, které se nikdy netváří jako pseudodobro. Děkuji za to.

Povídání o pejskovi a kočičce review

21.09.2020 Verified purchase

Krásné, krásné, krásné....

Tato nádherná klasika nadchla mě i mojí dcerku. Moc rády jsme jí před spaním poslouchaly. Epizody jsou tak akorát dlouhé... a hlavně... jsou moc milé:-).

Ages 4 - 6 Ages 6 - 8 Ages 9 - 11 Ages 12+ Short fairy tales

Geniální přítelkyně review

21.09.2020 Verified purchase

Nedokončené....

Kniha mi přišla zajímavá, autentická... i interpretace byla skvělá. Až na to, že příběh začínal stářím obou hlavních hrdinek a pak byl přenesen do jejich dětského života a období dospívání ve čtvrti, kde bydleli. Čekala jsem proto, že i závěr bude o nějakém shrnutí, jak je jejich okolí zformovalo v dalším - dospělém životě, co zažily dál a jak se vlastně jejich život vyvinul. Toto mi tam hodně chybělo a vnímala jsem konec jako nedotažený, což v mých očích příběhu spíš uškodilo....

Anna Karenina review

13.09.2020 Verified purchase

Klasika....

Klasický příběh milostného trojúhelníku a rozpolcenosti hlavní postavy, která se plně rozvinula hlubokým morálním vlivem okolí, sílou vlastní touhy, ztrátou dítěte a nezanedbatelným stavem vlastního svědomí. Jak lehce může člověk zešílet....

Na okraji propasti review

13.09.2020 Verified purchase

Napínavé...

Dlouhý, smysluplný, napínavý a děsivý příběh zabalený do jedné knihy. Člověk se zde dozvídá mnoho věcí, které se kolem nás dějí v oblasti technologií a vývoje a vše toto je zasazeno do příběhu, při kterém vstávají chlupy na celém těle. O to děsivější je to, když si člověk připustí, že to může být realita běžných dní v tomto světě.

Broučci review

11.09.2020 Verified purchase

Milé ale nezaujalo....

Pro mě je tato kniha milým pohlazením po duši. Jednoduché krátké navazující povídky ve staročeské mluvě navozují pocit bezstarostnosti a lehkosti. Slovní interpretace byla krásně libozvučná a hezky se poslouchala. Dcerka to ovšem neocenila a moc se ke knize vracet nechtěla:-(.

Povídky z jedné kapsy review

09.09.2020 Verified purchase

Klasika.

Knihu jsem si koupila, protože jsem si chtěla doplnit vzdělání a rozhled z tohoto období a z Čapkovy tvorby. Myslím, že bych ráda ještě vyslechla nějaké další jeho dílo. Je to prostě klasika:-).

Buddhovy pohádky review

09.09.2020 Verified purchase

poučné...

Knihu jsme s dcerkou četli i v papírovém vydání. Jsou to krásné a poučné příběhy lásky a moudrosti, přesně jak je psáno na titulní straně knihy. Interpretace Báry Hrzánové mi není vždy úplně libá, ale umím si představit, že někomu plně vyhovuje. Doporučuji.

Short fairy tales

Šarlatán review

01.09.2020 Verified purchase

Neurazí...

Příběh jednoho pozoruhodného léčitele v době, která nebyla úplně lehká. Na příběhu mě nakonec nejvíc zaujal závěrečný komentář o (ne)pravdivosti příběhu a dalších souvislostí. Umím si představit, že pro někoho takováto schopnost jasnozřivosti a léčitelství může být až neuvěřitelná. Mě příběh neurazil, ale ani nijak neohromil....

Mengeleho děvče review

28.08.2020 Verified purchase

Povedené...

Další střípek, další kniha, která dotváří obraz té doby. Pro mě velmi důležitý střípek... I když se knížka jmenuje Mengeleho děvče, tak v obsahu knihy moc z toho, co na ní páchali za pokusy, není. Je to spíše všeobecné vyprávění o tom, co za tu dobu prožila a také, co prožili ti kolem ní....

Havel review

21.08.2020 Verified purchase

Poutavé

Tato kniha o panu Havlovi je zatím jediná, kterou jsem měla možnost přečíst (vyslechnout). V mých očích je hezky stylizovaná a faktická, občas je tam více politických souvislostí, které jsem místy úplně nechápala. Ale to je možno dáno tím, že se o politiku úplně do hloubky nezajímám a některé souvztažnosti mi unikají. Kniha je velmi dlouhá, ale myslím, že osobnost, kterou pan Havel byl, jí zcela zaplní hodnotným obsahem. Pro mě obohacující příběh, který i občas vyjasnil různé události jeho života, tak jak je vnímal a on a jak byly přijímané společností. Doporučuji.

Pavučina lží review

30.07.2020 Verified purchase

Napínavé...

Velmi zajímavé "čtení". Nahlédnutí do zákulisí o kterém nepochybuji, že může být reálnou pravdou. Je velmi těžké v průběhu příběhu přestat poslouchat a nechat si něco i na další dny. No ale vzhledem k tomu, že je to příběh relativně dlouhý, tak je nutné napínavost děje přerušit a pokusit se alespoň z časti navodit klidný spánek. Konec příběhu vyznívá typicky americky, až to zavání snahou o neposkvrnění pohled veřejnosti na absolutní čestnost a čistotu prezidenta spojených států. Každý nechť si udělá názor sám....

Škola Malého stromu review

22.07.2020 Verified purchase

Pravý život

Krásný příběh o malém chlapci, který přišel o rodiče.... o jeho indiánských předcích a také nenávistnému a absurdními pravidly svázanému systému. Pro mě krásný návrat do přirozeného života indiánských předků s jejich moudrostí a hlubokým prožíváním....

Muž, který chtěl být šťastný review

22.07.2020 Verified purchase

Návod na štěstí?

Tato kniha se celá odehrává u slavného léčitele, kdy se běžný muž na své dovolené dostává skoro omylem do rukou tohoto muže. Z počátku vůbec netuší, proč se za ním vydal, protože mu přišlo, že jeho život je naprosto v pořádku. Posléze začal zjišťovat, že až tak v pořádku není. Čtenář se dozví pár tipů a rad od léčitele na šťastný život a když se jimi bude řídit, tak i možná pochopí, o čem by ten život vlastně měl být:). Doporučuji.... Krátký, ale výstižný příběh.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Anne ze Zeleného domu review

11.07.2020 Verified purchase

Dobrá duše....

Hlavní postava příběhu je v mých očích čisťounká duše plná dobra a laskavé upřímnosti. Tím ve svém okolí vzbuzuje zájem i odtažitost či nevoli. Je to milý příběh o dívence, která byla zachráněna a zároveň sama zachraňovala... Doporučuji na oddych a pohlazení duše.

Stařec a moře review

11.07.2020 Verified purchase

Nezaujalo

Je to relativně krátké nahlédnutí do starcovi duše, jeho tužeb a přání, jejich dosažení, ale zároveň i pokory k životu a soucitu s obětí. Příběh mě moc nezaujal. Čekala jsem více, i když si umím představit, že pro mnoho lidí je to hluboké a poučné:-).

Pán prstenů: Návrat krále review

01.07.2020 Verified purchase

parádní zakončení

Člověk se nestačí divit, jak vše do sebe zapadá. Jak každý pocit, vidění, intuice mají svůj hluboký smysl. To jsme možná v této společnosti zapomněli a třetí díl trilogie nám to může připomenout. Každý má své poslání a je dobré za ním jí. Naslouchat svému nitru a věřit vlastním pocitům. Perfektní interpretace Aleše Procházky. Líbí se mi i dohra příběhu, kdy kniha nekončí hlavním posláním Froda, ale i událostmi poté. Až jsem nechtěla, aby to skončilo....

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Pán prstenů: Dvě věže review

23.06.2020 Verified purchase

velmi silné...

Velmi silné pokračování příběhu této trilogie. Ještě víc budete vtaženi do děje a třetí díl si budete muset poslechnout ať chcete nebo ne:-). Zlo a temnota v tomto dílu není tak naléhavé jako v první části, ale nedokážu rozklíčovat, jestli je to tím, že ta hrozba v průběhu není tak intenzivní, anebo tím, že už si čtenář temnému prostředí víc a víc navyknul... Stejně jako prsten přitahuje temné síly a bytosti kdekoliv se pohybuje, tak i já jsem silně přitahována touto knihou k tomu, abych poslouchala dál bez přestávek:-).

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu review

14.06.2020 Verified purchase

Velmi poutavé...

Kdysi jsem viděla film a vlastně jsem poslední část ani nedokoukala do konce. Teď jsem natrefila na knihu a bylo mi doporučeno, abych si jí přečetla, poněvadž je tam toho opravdu spousty navíc a je tak nějak ucelenější. Z počátku je hodně povídání o Hobitech a o jejich národu a celá ukázka je vlastně jen o tomto. Trošku jsem váhala, zda si pak knihu zakoupit a poslouchat dále, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Je to opravdu poutavý příběh a čtení Aleše Procházky vás vtáhne do děje. Krásně interpretuje jednotlivé postavy změnou hlasu a emocí a proto se člověk v ději neztrácí. Naopak vám to pak vše hezky zapadá. Je zajímavé pro mě pozorovat mou mysl, jak si představuje popisované postavy z knihy v opozici s tím, co si pamatuji z filmové verze. Je tam hodně temnoty, což mi nedělá úplně dobře, ale je to prokládané šťastnými okamžiky ze životů jednotlivých postav. A o tom to je... Doporučuji a těším se na další díl....

Jiskra života review

26.05.2020 Verified purchase

Hluboký příběh

Interpretace tohoto příběhu panem Myšičkou je fascinující. Jeho výkon je obdivuhodný a celému příběhu velmi přidává na autentičnosti. Některé scény jsou tak živé, až se mi chtělo křičet, ať už to skončí. Dokázal neuvěřitelným způsobem "čtenáře" vtáhnout i do těch scén, které by pravděpodobně při běžném čtení byly jen dotčeny po povrchu, ale díky jeho přednesu měl divák možnost prožít dané pocity až opravdu do morku kostí. Samotný příběh je dalším v řadě hlubokých osudů hitlerovské doby. Toto dílo, narozdíl od jiných, přibližuje myšlení a život hned několika "hrdinů" ať už z vod obětí koncentračního tábora anebo jeho vůdců a vykonavatelů... Doporučuji.

Smrt je mým řemeslem - Mistři slova review

22.05.2020 Verified purchase

Velmi poutavé

Z mého pohledu velmi poutavý příběh, který je jakýmsi životopisem jednoho válečného důstojíka. Od dětství, kdy byl poznamenán nejvíce výchovou svého otce, přes další události v jeho životě v době války až po závěrečné období jeho života, kdy byl čelním představitelem koncentračního tábora. Zajímavý poslech o tom, jak člověk může postupem času otupit své smysly, aby byl schopen určitých věcí a co na to všechno říká jeho svědomí....

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Na západní frontě klid review

14.05.2020 Verified purchase

Velmi silné

Hluboké nahlédnutí do života vojáka ve výkonu služby přímo ve válce. Velmi silný zážitek. V příběhu probíhají i přirozená zamyšlení nad "normálním" životem, který by případně mohl někdy přijít. Naděje střídá zoufalství a smutek ze ztráty bližního zas odhodlání přežít a žít. Jediné, co mi vadilo byla zvolená hudba, která mi nepřišla ke knize vůbec adekvátní. Interpretace Jaroslava Plesla je výborná. Jeho hlas propůjčuje hrdinovi, byť dvacetiletému, vyzrálý a válkou uvědomělý výraz.

Dědina review

11.05.2020 Verified purchase

Co na to říct...

Hodně přemýšlím nad tím, jak k této knize napsat smysluplné hodnocení.... tak nějak to vůbec nejde samo. Možná mi uniká ta pravá podstata, proč tato kniha je údajně jedna z nejlepších. Co může přinést člověku letmé nahlédnutí do života určité skupiny lidí, kteří jako na dědině můžou úplně stejně žít i ve městě. Snad jen uvědomění si, že potkávání se (hůře žití) s necharakterními lidmi může být opravdu velmi náročné... Doufám jen, že to, co je v knize obsažené, není běžný obraz tohoto světa.

Cesta pokojného bojovníka review

09.05.2020 Verified purchase

Poutavý příběh

Myslím, že velmi poutavý a napínavý příběh, který může být pro leckoho až nereálný a těžko uchopitelný. Lidská transformace mi přijde v tomto až moc náročná a napadá mě k tomu spoustu otázek, a také zda je popsaný příběh jedinou cestou k trvalé vnitřní šťastnosti... určitě doporučuji, minimálně pro ty, kteří se zastavili a hledají další cestu.

Nebe nezná vyvolených review

05.05.2020 Verified purchase

Poznání...

Svým způsobem velmi hluboký příběh, který se ubírá určitým směrem a může se zdát, že žádné zásadní zvraty čtenáře ani aktéry již nečeká. Opak je ale pravdou. Už jen určité smýšlení hlavních postav se postupem děje mění a formuje a čtenář pak neomylně cítí, že se musí ještě něco stát, aby dotyčný "pochopil". A to se také děje. Při tomto příběhu se nudit myslím nebudete a zároveň je velmi pravděpodobné, že si odnesete poznání i do svého života:-).

Osm hor review

29.04.2020 Verified purchase

Obyčejný příběh ze života jednoho muže...

Celou dobu jsem čekala nějaké hlubší pojetí příběhu, ale tak nějak jsem se nedočkala. Pro mě je to prostě běžný příběh muže od dětství až do dospělosti, který popisuje osud jeho samého, jeho rodiny i přátel a o tom, jak moc člověka mohou poznamenat vzory chování rodičů a prostředí, ve kterém člověk vyrůstá. Jediná pro mě zajímavá myšlenka je vysvětlení názvu knihy...

1984 review

25.04.2020 Verified purchase

Prý scifi...

Kdysi psáno jako scifi, dnes až děsivě se blížící realitě... Příběh, který zpočátku působil dost chaoticky a šíleně, ale když člověk vydrží poslouchat, tak najednou pochopí, jak moc je podobný dnešní době a tomu, kam se společnost ubírá. Doporučuji.

GUMP - pes, který naučil lidi žít review

23.04.2020 Verified purchase

Milé a ze života

Příběh ze života jednoho pejska... a že se s ním ten život nemazlil. Interpretace pana Trojana výborná. Pár postřehů ze světa psích pocitů a toho jak pejsci vnímají lidi. Trvání knihy pro mě až překvapivě krátké... snesla bych pokračování. Nic až moc hlubokého v tom nehledejte - spíš lehké čtení na povzbuzení a radost ze života:).

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Chirurg review

16.04.2020 Verified purchase

Zajímavý příběh ze života

Tento příběh byl pro mě spíše vulgární... takový ten svět, který jde mimo mě, ale kterého se účastní větší část společnosti. I tak byl ale pro mě přínosem, kdy jsem měla možnost nahlédnout do situací a událostí, které může prožívat snad každý člověk ve svém životě. Trošku jsem na konci čekala nějaké zásadní rozuzlení ve formě změny myšlení hlavní postavy, ale to se nekonalo. Interpretace knihy byla je skvělá...

Bílá velryba review

05.04.2020 Verified purchase

Poutavé

Velmi poutavý příběh o tom, jak si někdo varování zhůry vykládá jako výzvu. O velké dávce nepokory a absolutního upřednostňování ega před hlubšími zákonitostmi. Hned poté jsem shlédla i film a musím zhodnotit, že kniha má mnohem hlubší přesah. Doporučuji

Slyšíš, jak mluví stromy? review

26.03.2020 Verified purchase

přínosné informace

Kniha je milá a jednoduchá, zato s mnoha důležitými informacemi v základu nejenom o stromech a lese:-). Dozvíte se tam o tom, jak rostou stromy, jak spolu komunikují, v jaké jsou symbioze, o lesních zvířátkách i stromech ve městěch... Doporučuji všem pro běžný rozhled a povědomí.

Alchymista Rating

23.03.2020 Verified purchase

Chlapec v pruhovaném pyžamu Rating

19.03.2020 Verified purchase

Dalajlamova kočka a síla meditace review

06.03.2020 Verified purchase

Vše se vším spojené...

Aniž by to bylo vždy úplně zřejmé, tak vše je se vším spojené a vše se vším souvisí. Zákony Univerza jsou natolik dokonalé, že člověk tyto děje často ze svého nepochopení označuje jako "náhody". Třetí díl série Jesky je souborem dalších dějů, které nechávají nahlédnout do těchto zákonitostí a navíc stále hlouběji vtahují posluchače do kouzla meditací. Je jedno, zda je člověk budhista, křesťan či ateista... pokaždé jde o to samé - o dosažení pocitu šťastnosti a blaženosti v reálném světě. Když si člověk navíc uvědomí, že celý děj vypráví pořád ta jedna kočka a dává tak ve známost nad čím taková kočka přemýšlí a co se v jejím nitru odehrává, tak ho to může nasměrovat nejenom k uvědomění nad sebou samým, ale také to pravděpodobně pozmění jeho přístup ke kočičkám a zvířátkům vůbec:-). Kniha je určitě vhodná i pro ty, kteří meditacím úplně nehoví:-).

Dalajlamova kočka a umění příst review

28.02.2020 Verified purchase

Milé pokračování

Druhý díl kočičího vyprávění je tak nějak o běžném životě a o všem, co se může stát. Jde pak o to, jakým způsobem na to nahlížíme a co si z těch událostí vezmeme. Opět se i zde ukazuje, jak jsou naše životy provázané a že lidi (i zvířata), které potkáváme, nepotkáváme v tomto životě náhodou. Kruh se postupně uzavírá a vše je tak, jak má být. Občas jsem měla pocit, jakoby autor knihy vymýšlel události až moc zjevně a křečovitě, což ovšem může být jen můj subjektivní pocit a na milosti příběhu to nic nemění:-). Těším se na další díl.

Dalajlamova kočka review

23.02.2020 Verified purchase

Velmi podnětné

Krásný a hluboký příběh o duchovní kočce... jakými všemi pocity si může procházet kočka v přítomnosti samotného Dalajlámy a dalších mnichů? To se dozvíte v této milé a duši hladící knize:-). Namluveno výborně, je to opravdu příjemný poslech. Děkuji

Anastasia review

16.02.2020 Verified purchase

Vše se vším souvisí...

Po poslechu této knihy víc a víc zapadají dílky bytí dohromady. Krásně namluveno. Škoda jen, že od pana Megreho je namluvena pouze tato kniha. Určitě si další knihy nenechám ujít alespoň ve čtené podobě:-). Doporučuji především pro ty, co hledají cestu a odpovědi na otázky o podstatě života a světa jako takového.

A každé ráno je cesta domů delší a delší review

05.02.2020 Verified purchase

Zajímavý pohled do duše člověka

Krátké (cca hodinku a půl) nahlédnutí do myšlenek a vnímání člověka s nemocí. Hovory s vnukem i jeho ženou jsou laskavé, otevřené, bez odsudků a nepochopení. Je to takové pohlazení po duši. I přes skutečnosti, které nemoc způsobuje, není příběh pojat nijak tragicky a nešťastně. Naopak tam stále cítím pozitivní naladění a smíření:-).

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hana review

23.01.2020 Verified purchase

Doporučuji

Koho jen trošku zajímá téma války a židů, tak doporučuji. Pohled z druhé strany - strany obyčejného člověka, který přežil koncentrační tábor. Krásně namluveno, hluboké, silné....

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Atlas Mraků review

19.01.2020 Verified purchase

Stojí to za to...

Viděla jsem filmové zpracování a musela jsem si film pustit několikrát, abych pochopila souvislosti a poselství, které má být předáno. Kniha je dle mého jednodušší a přehlednější, i tak si jí chci poslechnout ještě několikrát. Pokaždé tam dle mého naleznu nové a nové odkazy a souvislosti. Předávané téma mě velmi oslovilo a i interpretace "mluvících" je skvělá. Doporučuji všem, koho zajímá, jak si naše duše vybírají své další role v životech dalších a jak to všechno ovlivňuje naše dosavadní žití a charakter člověka.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Musela jsem zemřít review

09.01.2020 Verified purchase

Hluboké...

Tuto knihu jsem kdysi četla v papírové podobě a hodně mě zaujal příběh ze života a smrti. Audiokniha mě znovu vtáhla do děje a musím říct, že je to "ta" kniha, kterou bych mohla poslouchat s určitou pravidelností. Vždy mě totiž naladí na to, že ty naše běžné denní starosti jsou vlastně radosti, když jsme zdraví a proplouváme životem relativně lehce. Kniha je krásně namluvená. Doporučuji.