User Diana's Reviews

Na konci října review

06.04.2021 Verified purchase

Pandemie z pohledu vědce

Poslouchat knihu o pandemii v dnešní době může připadat někomu jako masochistické jednání. Kniha mě chytla, děj plyne dramaticky. Vzhledem k současnosti je spoustu věcí dost povědomých. Ale je to jiná pandemie, daleko horší. Což nevím, zda nás může upokojit. Jan Šťastný čte skvěle, hrozně dobře se poslouchá. Mně se to líbilo.

Zlodějka knih review

29.03.2021 Verified purchase

Smrt jako sympatická vypravěčka

Kniha určitě stojí za poslech a myslím, že si ji i přečtu. Vilma Cibulková je skvělá herečka a knihy načítá velmi dramaticky. Chvílemi mě to trošku rušilo, ale většinou je to spíš fajn. Příběh je poutavý, způsob vyprávění je zajímavý. Tím, že vypravěčka je sama Smrt, nic jí není dost strašlivé. Hrůzy druhé světové jsou podávány tak nějak s nadhledem - i když to asi to není tak úplně správný výraz, lepší mě ale nenapadá. Každopádně je to opravdu hezká kniha, vřele doporučuji.

Teorie podivnosti Rating

13.03.2021 Verified purchase

Terapeutka review

22.02.2021 Verified purchase

Dobrá oddychovka

Na prvním místě musím vyzdvihnout intepretaci - Jitka Ježková dává celému příběhu vysokou uvěřitelnost. Má velmi příjemný hlas a čte to hodně procítěně. Určitě vyhledám další knihy, které načetla, protože mě opravdu baví. Příběh je docela napínavý, děj je dynamický. Vraha jsem uhodla ale docela záhy :-). Celkově mohu ale jen doporučit, skvělá oddechovka před spaním.

Psychological Domestic Well-rounded characters

Božena Němcová - Korespondence 1844 - 1862 review

08.02.2021 Verified purchase

Krása

Jediné, co mi bylo líto, že je to tak krátké. Boženu Němcovou miluji odmalička, četla jsem jako dítě její pohádky, později Babičku, Pohorskou vesnici. Divá Bára mě fascinovala v pubertě. Myslím, že je to tím, že jsem podvědomě z jejich textů cítila tu touhu po svobodě. Z dopisů, které nádherně čte Aňa Geislerová i můj oblíbený Igor Orozovič to celé krásně rámuje. Myslím, že si to za čas poslechnu znovu a znovu.... Jedním slovem KRÁSA

Spánek rozumu plodí příšery review

08.02.2021 Verified purchase

Aktuální téma

Zajímavý, fundovaný a často vtipný pohled nejen na pandemii. Pan profesor Konvalinka je člověk, který staví na piedestal osobní svobodu člověka, je velmi tolerantní k jiným názorům, je moudrý a velice empatický. Moc hezky se to poslouchá, doporučuji.

Hora mezi námi review

27.01.2021 Verified purchase

Až na závěr dobrý

Kniha se čte / poslouchá velmi dobře, je to napínavé, do dvou třetin uvěřitelné. Ale ten závěr... Trošku překombinované, nereálné. Škoda. Ale na ten film se asi stejně ráda kouknu, už kvůli hlavním představitelům.

Šikmý kostel Rating

11.10.2020 Verified purchase