User subiva's Reviews

Cinder - Měsíční kroniky review

22.04.2021 Verified purchase

Zajímavé spojení sci-fi a pohádky

Je to zajímavě podaná známá pohádka ve sci-fi kabátě.

Trochu jsem byl překvapen tím koncem, kde oproti klasické Popelce nedojde ke svatbě s princem, takže mi to zprvu trochu vadilo, než jsem pochopil, že si tím autorka umožňuje pokračování příběhu, na které se již těším.

Hrad mrtvých review

05.03.2021 Verified purchase

Pěkná audioknižní historická detektivka

Vondruška to sice není a ani Šimáček, ale jinak vcelku pěkná historická detektivka, kterou bych dal na úroveň příběhů s Bratrem Cadfaelem.

Poslouchalo se to velmi dobře.

I příběh byl vcelku pěkný, jen konečné vyřešení příběhu se mi zdálo až příliš zrychlené.

Interpretace příběhu Liborem Hruškou je vynikající.

Uškrcená laborantka a další povídky review

04.03.2021 Verified purchase

Horory s vtipem

Dvě povídky z této audioknihy znám již z audioknihy Dráculův švagr. Jedná se o povídky Uškrcená laborantka a Sokolí hnízdo. Na audioknize Dráculův švagr je vyprávěl Jiří Lábus, jako celou tu audioknihu, kdežto zde jsou tyto povídky Uškrcená laborantka a Sokolí hnízdo podány zdramatizované.

Sice jsou tyto horory napsány s vtipem, díky čemuž by neměly být tak strašidelné, ale některé z tohoto alba mohou večer za šera být opravdu velmi děsivé, když se do nich člověk plně zaposlouchá a ponoří se tak do děje.

Nejvíc se mi líbili povídky Uškrcená laborantka, Důkaz ze záhrobí aneb Poslední zločin Markýze de Sade a Bláznivý Lorenc.

Interpretace dramatizovaných povídek a povídky namluvené Jiřím Lábusem jsou vynikajíce podány, ale podání povídek, které načetl Arnošt Goldflam a Pavel Zedníček mi úplně nesedlo, protože se mi jejich podání oproti podání Jiřím Lábusem zdá málo procítěné, ač jsou to výborní herci a jimi čtené povídky jsou pěkné, ale může to být i tím, že Jiří Lábus svým podáním nasadil už u audioknihy Dráculův švagr velmi vysokou laťku.

Z důvodu pěkných a zajímavých povídek na této audioknize se určitě vyplatí si ji pořídit.

Vražda potřebuje reklamu review

10.02.2021 Verified purchase

Lord Petr Wimsey řeší další případ

Po královně detektivek Agathe Christie řadím tuto Dorothy Leigh Sayersovou spolu s Phyllis Dorothy Jamesovou hned na 2. místo spisovatelů anglických detektivek.

S lordem Petrem Wimseym jsem se na audioknize setkal již dříve v titulu První dámy zločinu, kde jednou z povídek byla dramatizace Muže bez tváře, kde lorda Petra Wimseyho ztvárnil Otakar Brousek ml., který výtečně namluvil i tuto audioknihu.

Detektivky z anglického prostředí z počátku 20. století mají své neopakovatelné kouzlo, protože při řešení jejich případů nebylo možno využívat pro odhalení pachatele ještě mnoho dnešních kriminalistických metod.

I když se zdá, že některé pasáže příběhu jsou zbytečně rozvláčné a zdánlivě s příběhem nesouvisí, jsou pro vyřešení zločinu nakonec velmi důležité, protože blíže specifikují jednotlivé postavy, a tím naznačují čtenáři respektive posluchači cestu k odhalení pachatele, což si ale člověk uvědomí až po dalším poslechu.

Viděla jsem vraždu review

10.02.2021 Verified purchase

Příběh Agathy Christie, který jako audioknihu dříve nikdo nevydal

Tento příběh na audioknize dříve nikdo nevydal, takže jsem byl ihned po jejím vydání rozhodnut, že si ji pořídím.

Mám již plno audioknih od Agathy Christie, dokonce některé ve vícero vydáních, ať už od jiného vydavatele nebo od stejného vydavatele v jiném zpracování, ale audiokniha s tímto titulem a příběhem, ve kterém Hercule Poirot opět triumfuje svými šedými mozkovými buňkami při řešení vraždy jedné mladé slečny, která na večírku prohlásí, že viděla vraždu, mi scházela.

Sice znám ten příběh z filmového zpracování, jenže ten má děj oproti knize upraven tak, aby právě vyhovoval tomu filmovému zpracování a délce filmu.

V knize, potažmo audioknize, je příběh oproti filmu více zamotaný, takže je mnohem zajímavější a napínavější, jako se to potvrdilo i v tomto příběhu, který výborně namluvil Lukáš Hlavica.

SPRÁVNÁ PĚTKA na ostrově pokladů review

09.02.2021 Verified purchase

Hezká dětská četba plná dobrodružství

Hezky namluvená dětská knížka plná neuvěřitelných dobrodružství, jaké jsem měl rád i já za svých mladých let, jako byly příběhy od Astrid Lindgrenové o dětech z Bullerbynu, která byla ve své době fenoménem, díky čemuž se dočkaly i filmového a televizního zpracování.

Však také i příběhy Správné pětky se zaslouženě dočkaly před koncem minulého století televizního zpracování v podobě seriálu

Poprava na Kramberku a další povídky review

09.02.2021 Verified purchase

Horory s vtipem

Tři povídky z této audioknihy znám již z audioknihy Dráculův švagr. Jedná se o povídky Poprava na Krambergu, Břitva a Guláš. Na audioknize Dráculův švagr je vyprávěl Jiří Lábus, jako celou tu audioknihu, kdežto zde jsou tyto povídky Poprava na Krambergu, Břitva a Guláš podány zdramatizované.

Líbili se mi všechny povídky, ale jako nejhezčí se mi jeví dvě z těch zdramatizovaných, a to Poprava na Krambergu a Guláš.

Sice jsou tyto horory napsány s vtipem, díky čemuž by neměly být tak strašidelné, ale zrovna ty mé nejoblíbenější z tohoto alba mohou večer za šera být opravdu velmi děsivé, když se do nich člověk plně zaposlouchá a ponoří se tak do děje.

Určitě si ještě koupím i audioknihu Uškrcená laborantka a další povídky, i když jsou na ní také dvě povídky z audioknihy Dráculův švagr, protože tato audiokniha i audiokniha Dráculův švagr se mi moc líbily.

Myšlenky za volantem review

09.02.2021 Verified purchase

Vtipné fejetonky, postřehy a myšlenky

Tato kniha mi byla doporučená jako velmi hezká. Zprvu jsem byl z ní trochu rozpačitý, ale když jsem tuto audioknihu poslouchal dál, začala se mi velmi líbit. Můj prvotní problém byl ten, že jsem čekal nějaký příběh, který má děj odvíjející se po celou dobu trvání audioknihy. Toto jsou však spíše fejetonky, postřehy a myšlenky se suchým anglickým humorem. Tím, že tuto audioknihu namluvil sám autor Marek Eben je tato audiokniha povýšena na vyšší level než knižní předloha, protože jen autor může u takovéto knihy nejlépe vědět, jak při její četbě pracovat s hlasem a na co dát důraz.

Mrtví v Badger’s Drift review

22.12.2020 Verified purchase

Zajímavá audiokniha z Midsomeru

Vždy je zajímavé srovnání knižní podoby s video verzí. Lepší je vidět dříve film nebo seriál, a pak si to přečíst nebo poslechnout jako audioknihu, jako je tento případ, než obráceně, kdy se může stát, že člověk hodnotí, co ve video verzi schází.

Dost mne překvapilo, že oproti seriálu má být Barnaby mohutný chlap a tvrdý k podřízeným.

Příběh byl zajímavý i se svým rozuzlením, spád příběhu byl plynulý bez hluchých míst, interpretace panem Benešem výborná.

Audiokniha se mi velmi líbila, proto ji z mého pohledu doporučuji všem, kdo mají rádi dobré detektivky, a i těm, co milují televizní seriál.

Petr a Lucie review

01.12.2020 Verified purchase

Povinná četba

Za mých studentských dob byla tato kniha povinnou četbou. To předepisování knih, co si musí člověk přečíst, jsem úplně nesnášel (ještě na základce jsem vyfasoval úkol, přečíst si celou Tolstého Vojnu a mír a udělat z té četby referát), takže jsem se tomu snažil nějak vyhnout i u této knihy.

Byla to sice jen útlá knížka, ale odpor k tomu "musíš" byl silnější.

Pro život po školách mi "povinné četby" stejně nic důležitého nepřinesly.

Když jsem si poslechl tuto zkrácenou audioknihu, která je průřezem knižního vydání, tak začínám uvažovat, jestli si přeci jen tuto knihu nepřečtu.

Výběr hlasů je vynikající.

Líbil se mi i zvukový doprovod a efekty.

Pastvina zmizelých review

01.12.2020 Verified purchase

Dramatizovaná detektivka s kapitánem Exnerem

Pěkná detektivka s kapitánem Exnerem, kterou jsem vůbec neznal. Je to taková klasika kriminálních příběhů z dob minulého režimu, ale oproti ostatním kriminálním příběhům se kapitán Exner úplně vymyká tradičním vyšetřovatelům té doby jak svým chováním a vystupováním, tak i tím, že jezdí v kabrioletu.

Rozuzlení případu zmizení šesti osob bylo opět klasicky Erbenovské.

Načtená kniha by byla samozřejmě delší, ale zase dramatizovaný příběh je vynikající v tom, že dokáže přeskočit nezáživné pasáže z knihy, což se určitě zde podařilo.

Moc jsem si příběh užil a vřele doporučuji.

Svědkyně obžaloby a další povídky review

16.10.2020 Verified purchase

Výborná audiokniha většinou neznámých povídek z pera Agathy Christie

Již jsem znal 2 povídky z rozhlasového zpracování (Slavičí hnízdo, Rádio), ale bylo příjemné si je poslechnout i tak, jak je autorka napsala (samozřejmě v českém překladu), tedy bez dramaturgických úprav. Ostatní povídky jsem neznal, takže jsem si je s chutí poslechl. Při jejich poslechu jsem se snažil přijít na rozuzlení, ale povětšinou jsem byl překvapen, jak celý příběh dopadl. Holt nemám takové šedé buňky, jako Hercule Poirot nebo slečna Marplová. Bylo to velice příjemné podkreslení při fyzické práci, díky níž šla práce lépe od ruky.

Mrtvá v knihovně review

05.10.2020 Verified purchase

Jen dva interpreti

Klasická detektivka od královny detektivního žánru.

V audioknize za nejdůležitější osobu = slečnu Márplovou hovoří Růžena Merunková. Jako vypravěč účinkujel Otakar Brousek, který zároveň výtečným způsobem díky změnám hlasu namluvil ostatní osoby.

Zřejmě proto, že by audiokniha byla časově moc dlouhá, byla oproti knize upravena (zkrácena), ale není to uděláno na úkor celého příběhu.

I v tomto příběhu slečna Márplová dokazuje, že má nejen srovnatelné šedé buňky mozkové s Herculem Poirotem, ale na rozdíl od něj i větší představivost, díky níž se vždy její vyšetřování rychle ubírá správným směrem k vyřešení případu.

Dýka s hadem Rating

25.09.2020