User Pepan's Reviews

Myšlenky za volantem review

01.01.2021 Verified purchase

Víc než jsem čekal.

Dle skromných slov autora jsem nejdříve čekal "takové ty fejetony". Kniha v tištěné formě byla totiž vydána jako trhací blok s tím, že komu se co nelíbí, nechť dané vyškubne a zbytek třeba pošle dál. Ať i ostatní mohou vyškubávat. Na konci kruhu by pak údajně mohl být derivát jenž možná většinově (vyškubaný) - obstojí. Tak za mě, opak je pravdou. Veškeré rodinné aktivity šly stranou a poslech 3. hodin Markovo přednesu byl non-stop. Kapitol (příhod či úvah) je 69 za posledních cca. šest let. Vše mimořádně trefné. Za mě, kapitola o chytání zboží do tašky na jezdícím pásu v hypermarketu v jiném pořadí než jak bylo seřazeno před kasou - nó upřímně, palec vzhůru za dokonalý popis reality. Knihu jsem měl v "merku" dle rozhovoru p. Lucie Výborné s autorem. Tehdy audioverze v režii Jana Jiráně (tak milý tvor) byla ještě ve zrodu. Takže díky za mimořádný zážitek. Užijte si radost z rádoby malicherností.

Policie Rating

12.11.2020 Verified purchase

Černobyl review

03.11.2020 Verified purchase

Doba temna...

Viděl jsem seriál HBO (velice povedený) takže jsem srovnával. Kniha je opravdu vyčerpávající a zahrnuje jak věci minulé tak i ty následné, v podstatě až do současnosti. Tím pro mě získala mnohem vyšší rozměr. Přesto kniha je hlavně faktografická, tudíž méně poutavá na poslech. Musím se přiznat, že jsem se v záplavě jmen a pojmů občas ztrácel a musel se vracet. Přednes p. Neužila excelentní a celkový dojem taktéž. Je dobré se občas vrátit k mementům dob, které jsem prožil. Tehdy mi bylo patnáct.

Zahrada review

28.10.2020 Verified purchase

Nostalgické srovnání.

Jako dítě jsem byl učarován filmovým pojetím p. Trnky. Trochu jsem se bál, vstup do jiného světa - zahrady bylo dobrodrůžo. Navíc "můj kůň" byl jeden z kluků, který vypadal jako klávesák z Olympic(u) Mirek Berka. Poslechem knihy jsem si teprve doplnil dějové mezery. Za mě je nejlepší psí zpívání a velryba chytrák. I když dětskou vizuální vzpomínku nelze vymazat, smekám klobouček před interpretací p. Högera - dokonalé. Dále se mi líbí důraz na představivost a proto doporučuji nejprve poslechnout a pak až shlédnout.