User MichalBra's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Srdce dokořán, Cestou duhy review

27.07.2020 Verified purchase

Když je člověk rozmazlený špičkovými audiohlasy

Nevím, zda bych nahrávky nazval legendárními, jsou prostě dobré a profesionálně odvedené, svůj relaxační účinek na většinu posluchačů nepochybně mají, tak jako jej měly i v případě mé osoby. Jsem bohužel citlivý na tóny a zabarvení hlasů, a byť je většina současných audiointerpretací na špičkové úrovni, a mohu je než chválit, zde mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl, a byl schopen ženský hlas vstřebat a vnitřně akceptovat. Jakmile jsem toho dosáhl, problém byl vyřešen, a moje počáteční rozpačité vnímání bylo úspěšně překonáno.

Velký cirkus - Mistři slova review

20.07.2020 Verified purchase

Zaslouženě dávám "plnou dardu"

Pokud si některá audiokniha zaslouží pozornost svých posluchačů, potom je to Velký cirkus Pierra Clostermanna. Autor sám říká, tohle není román, nečekejte to prosím. A já dodávám, že je to líčení o to pravdivější, že jeho autor dával každý další den války všanc svůj život, a minutu po minutě vypráví něco, co sám prožil. Hlas Jiřího Dvořáka považuji za zcela ideální pro tuto audioknihu. Z jeho přednesu navíc cítím respekt k činům muže, který šel bojovat za svoji vlast, a stejně jako českoslovenští stíhači a bombeři riskoval to nejcennější co mu po odchodu do Anglie ještě zůstalo. Trochu mě překvapil menší zájem, vyjádřený počtem recenzí posluchačů. Já osobně chovám příběh Pierra Clostermanna ve velké úctě, a určitě jej ve své audioknihovně stavím hodně vysoko.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

15.07.2020 Verified purchase

Dlouho jsem se hledal

ale nenašel se. Nejspíš se přidám k těm, kteří s Babičkou Fredericka Backmana zcela nesouzněli. Zda to bylo dáno odlišnou mentalitou staré dámy & her company nebo mými přílišnými a nenaplněnými očekáváními od tohoto románu, každopádně nejzajímavější na audioknize byl zřejmě hluboký, zastřený a poněkud chraplavý přednes Valerie Zawadské, i když i tady bych malinké výhrady měl. Fredericka Backmana a jeho Babičku pozdravuji a omlouvám se, ale tentokrát jsme nenašli společný šálek kávy, ani oboustranně přijatelnou značku whisky. Snad někdy příště...

Muž z ostrova Lewis review

15.07.2020 Verified purchase

Velké kontrasty Petera Maye

S mužem z ostrova Lewis jsem si musel dát malý časový odestup od Skály, na kterou Peter May knižně navazoval. Prostě jsem nemohl plynule pokračovat v poslechu dalšího Mayova detektivního románu, aniž bych nenechal Skálu odeznít. Tím nechci říci, že tato kniha je méně povedená, než předchozí příběh. To v žádném případě. Peter May je za mě mistrem kontrastů. Utrpení, radost, emoce a bolest, láska. Kontrast tvrdého a drsného s lidskostí, to vše se v jeho knihách prolíná, a jde do hloubky. A když k tomu přidáme napětí a postupně se rozplétající uzel, ve kterém se nakonec všechny nitky potkávají, vše ve skvělém přednesu Jiřího Dvořáka, výsledkem je téměř dokonalý detektivní román.

Přízrak review

15.07.2020 Verified purchase

Ať si kdo chce, co chce říká,

Jo Nesbo je nesporně jeden ze skvělých severských autorů. Ne všechny jeho knihy "žeru". Jsou zde výjimky, kdy se mu jíška poněkud srazila a pivo bylo teplé. To ale není případ Přízraku, kterému snad až na pár maličkostí s přehnaným "vypointováním", nelze myslím vytknout nic zásadního. No a Hynek Čermák je v přednesu dokonalý zcela. Vůbec si myslím, že české audio posunulo původní knihy o stupínek výš, a není to jen případ HČ.

Jo, určitě budu i nadále kupovat (a s napětím poslouchat) další Jo Nesbeho tituly, které autor a Audiolibrix vydají :-)

Velká vlaková loupež review

14.07.2020 Verified purchase

Můj osobní (audio) knižní TOP

Místy neuvěřitelné a nesmírně zajímavé detaily tehdejší viktoriánské Anglie, spolu s příběhem legendární Vlakové loupeže, udělali z tenké a nenápadné knížky Michaela Crichtona nesporný bestseller a moji osobní topku mezi knihami. Líčení tak ryze anglické, přitom sepsané americkým autorem, který dokázal známá a doložená fakta přetavit do poutavého románového líčení. Krátká ukázka interpretace této knihy mně stačila k tomu, abych věděl, že nebudu zklamán ani její audioverzí, a že tento titul musím prostě mít ve své knihovně. Co nikde v recenzích nebylo dostatečně zdůrazněno, je špičkový český překlad Jaroslava Kořána, před kterým stál nesmírně složitý úkol, vypořádat se se specifickou zlodějskou hantýrkou londýnské a anglické spodiny. Řekl bych, že náročného zadání se překladatel zhostil perfektně. Nebývá pravidlem, aby člověk držel palce zloději-gentlemanovi proti ruce zákona, ale dovolím si tvrdit, že v tomto bodě se mnou laskavý čtenář-posluchač shodne. Jsem velmi rád za toto audio.

Poustevník review

18.06.2020 Verified purchase

Severští autoři TOP detektivek

Je zvláštní, že právě severští autoři převzali štafetu špičkových detektivek a drsných nevybroušených příběhů. Jørn Lier Horst mezi ně nesporně patří, a jeho vyprávění jsou vždy napínavá, inteligentní, a nelze je během děje narušovat jinými vjemy. Na ty posluchač nemá chuť, ani prostor, tak plně je zaujat líčením Jørn Lier Horsta. Poustevník a Zdeněk Kupka - u mě dobrý! Mám rád severské pisatele!

Andělská naděje pro každý den review

18.06.2020 Verified purchase

Snad jen ty Anděle bych vynechal

Naše podvědomí a práce s ním je určitě něco, s čím je dobře pracovat. Meditační program fajn, jen ti Andělé mi tam trochu zavazeli svými křídly. Zklidňující účinek relaxace je nepochybný, audio interpretace dobrá, vše působí antistresově, jak má, ale propojit se s Anděly se mi bohužel nepodařilo :-)

Duch znojemských katakomb review

18.06.2020 Verified purchase

Znojemské katakomby, zápletka sama o sobě

Kdo měl někdy příležitost navštívit Znojmo a jeho katakomby, a kdo měl možnost slézt až na jejich třetí, případně čtvrté patro, bude se mnou pravděpodobně souhlasit, že podzemní systém této důležité moravské metropole je detektivní zápletkou sám o sobě. A pokud se k tomu přidá Vlastimil Vondruška a jeho Oldřich s Chlumu "s týmem", můžete si být jisti, že příběh podzemí bude gradovat a bude mít tu správnou šťávu. Dobře to vše interpretuje Honza Hyhlík!

Pan Mercedes review

17.06.2020 Verified purchase

Lepší Stephen King

Ne všechny knihy Stephena Kinga jsou Ritami Hayworthovými a vykoupením z věznice Shaw Shank, a ne všichni interpreti jsou Oldřichy Kaisery, nicméně, Pan Mercedes se myslím řadí mezi autorovy skutečně zdařilé knihy a jeho interpretace je bezchybná. Při velkém hnidopišství bych možná pár drobností detektivce vytknul, ale jsou to skutečně jen maličkosti, kdy pozitivní dojem převládá. Po několika předchozích drobných zklamáních, říkám: "Stephene Kingu, vše odpuštěno!"

Žena pro třetího krále review

17.06.2020 Verified purchase

Historie vždy trochu jinak

Příběh Elišky Rejčky a Jindřicha z Lipé je častým, a přesto různými barvami hýřícím námětem mnoha autorů, vracejících se k hluboké české minulosti. A možná právě proto, že Ludmila Vaňková je žena a zároveň skvělá vyprávěčka, kdy navíc výsostnou interpretkou je další žena, zdá se toto vyprávění tak známé, a přitom zcela jiné. Jeho barvy se opět liší a nejsou to pouze šedé kopie minulých příběhů. Není mnoho těch, kteří umí takto zaujmout.

Nůž review

17.06.2020 Verified purchase

Jo Nesbo je prostě Jo Nesbo, ten se nedá zkopírovat!

V minulosti mi chvíli trvalo, zvyknout si na Davida Matáska. Tady jsem ho již přijal jako starého známého a byl skvělý. Skvělý tak jako další z příběhů Jo Nesbo, který je neuvěřitelným vyprávěčem a jeho zvraty a kotrmelce občas překvapí i toho, kdo je na něj připravený, a kdo Jo Nesbo zná. Harry Hole takto žije svůj paralelní život s těmi našimi a je jeho součástí. S našimi a jeho chybami i přednostmi, s našimi i jeho radostmi a ránami na duších.

Terror review

17.06.2020 Verified purchase

Příběh neuvěřitelné síly člověka

Je to dlouhý, pekelně dlouhý a neuvěřitelně tvrdý příběh lidí, objevujících nové části kontinentů. Příběh, ze kterého člověk pochopí, proč národy mořeplavců jako jsou Britové, Holanďané, nebo Portugalci, jsou tak neskutečně odolné a pro nás zhýčkané Středoevropany až nepochopitelně jiné svojí mentalitou. Jsou za tím desítky a stovky let plavení se po mořích, vize, naděje i ztroskotání, kdy o všechno je třeba se prát a nic není zadarmo, ani životy těchto námořníků, které často visely na tenkých vláscích. Po pravdě, když jsem vyslechnul několik málo prvních kapitol, přemýšlel jsem, zda tuto audioknihu vůbec dám, tak byla dlouhá. Nakonec jsem se od ní nemohl odtrhnout, a ještě dlouho po jejím doposlechnutí jsem se k ní v duchu vracel a musel na ni myslet. Interpreti skvělí, ale chápu, proč jich muselo být tolik. Tohle by jeden audio-tlumočník sám nezvládl :-) Za mě velmi zvláštní kniha, snad jen mohla být o kousek kratší.

Relaxace & meditace pro každý den review

30.03.2020 Verified purchase

Úvod do meditace

Mohu než souhlasit s názorem, že tato nahrávka je ideálním vstupem pro každého, kdo o meditacích začíná přemýšlet a pracovat s nimi. Profesionálně odvedená relaxační nahrávka hraje perfektně s interpretací samotné autorky. Za mě dobrý!

Sedm let v Africe review

26.03.2020 Verified purchase

Drsná Afrika, drsnější Nigérie

My změkčilí středoevropané nevíme nic o ceně lidského života v zemích takzvaně na okraji světa. A jestliže Afrika je nepochybně zemí tvrdou k lidem, kteří v ní chtějí nebo musí žít, Nigérie je jednou z nejtvrdších zemí, kterou si člověk na tomto kontinentě mohl vybrat. A pokud ještě přijde někdo ze středoevropské kotliny s klimatem mírným, je to síla. Vzhledem k tomu, že jsem těsně předtím doposlouchal Terror Dana Simmonse, ten přechod nebyl tak drastický. Interpretace fajn. I když mám své favority, Vasil Fridrich se načtení zhostil výborně. Za mě dobrá investice.

Krev na sněhu review

27.02.2020 Verified purchase

Opět jiný Nesbo

Audioknihy Jo Nesbo jsem četl a slyšel prakticky všechny, a kvituji, že se autor snaží vypadnout ze zajetých kolejí a být jiný. Rozhodně je to styl psaní jiný než (mnou milovaní) Lovci hlav s famózním Filipem Švarcem, hodně jiný, než kterýkoliv Harry Hole, a o dost jiný než Macbeth. Interpretace Davida Novotného nebyla vůbec špatná, ale čekal jsem jiný hlas, a se změnou jsem se musel smiřovat. Krev na sněhu je vlastně příběh viděný tentokrát "z druhé strany", což mě také překvapilo. To ale k Jo Nesbemu vždy patřilo, "překvapovat". Netvrdím, že je to nejlepší, co kdy napsal, zároveň ale vím jistě, že si každou novou knihu a audioknihu tohoto autora rád a bez váhání koupím, přečtu a poslechnu.

Dívka, která musí zemřít review

25.02.2020 Verified purchase

David Lagercrantz halt není Stieg Larsson

Martin Stránský dělá co může, aby audioknihu zachránil, patří ostatně mezi mé oblíbené interprety. Na můj vkus už se to ale trochu moc vleče. David Lagercrantz správně pochopil, že předchozí příběhy Stieg Larssona (které strhly všechny, kdo je kdy četli, viděli nebo slyšeli), jsou natolik nosné, že je třeba téma vyždímat "do poslední kapky". Jeho autorská invence i hloubka psychologie postav bohužel zůstává hluboko za autorem prvních několika dílů Milenia. Pro mě jsou Milénia natolik kultovními audioknihami, že jsem neváhal ani s nákupem tohoto dílu, a to přesto, že už ten minulý nebyl právě "high sky". No a tato audiokniha vše definitivně dorazila... Škoda!

Muži ve zbrani review

25.02.2020 Verified purchase

Audiokniha lepší knihy

Původně jsem si nebyl Janem Zadražilem jistý, tohoto interpreta jsem slyšel dříve a měl jsem s ním drobný problém. Mohu říci, že mě mile překvapil, protože alespoň za mě, audiokniha byla lepší jako kniha, kterou jsem četl o několik měsíců dříve. Myslím, že je to povedené setkání autora s interpretem. Za mě naprostá spokojenost!

Tiché roky review

25.02.2020 Verified purchase

Dáma se smutkem v duši

Tiché roky jsou mojí třetí knihou Aleny Mornštajnové. Jsou umělci, kteří svoje příběhy museli prožít ve svých minulých životech. Není jich takových mnoho, ale AM mezi ně bezesporu patří. Věříte jí vše, co Vám předkládá. Do slova a do písmene. jen je v jejích příbězích hodně smutku. Vždy, když si některý z nich poslechnu, musím se otočit jinam, do nějakého lehčího žánru, trochu odlehčit, čím mě naplnila. No a interpretace ta je špičková, tady se producenti mýlí jen skutečně výjimečně. Nezbývá, než zamáčknout slzu a těšit se na další knihy této autorky.

Žízeň review

14.02.2020 Verified purchase

David Matásek? A proč ne!

Zřejmě největší a zásadní změnou je právě osoba interpreta. Proto každý, kdo tak jako já, čekal hlas Hynka Čermáka, a namísto toho uslyšel Davida Matáska, musel tuto změnu nejprve přijmout. Chvíli mně trvalo, než jsem toto dilema sám v sobě vyřešil a uzavřel. Skončil jsem tím, že by bylo vůči Davidu Matáskovi nespravedlivé, pokoušet se vmáčknout ho do role jeho oblíbeného předkolegy :-) Jakmile jsem se hlasem nového interpreta smířil, vše ostatní už šlo jako "na drátkách". Skvělý interpret, skvělý Jo Nesbo a tradičně skvělé pokračování životních anabází Harry Holeho. Nemám, co bych audioknize vytknul, za mě velká spokojenost.

Sámo review

14.02.2020 Verified purchase

Capital city Mikulčice?

Rozhodně velmi zajímavá část našich ranných dějin, vícekrát popsaná, nicméně, nepříliš historicky doložená. O existence kupce Sáma se historici přou. Jediným doložitelným faktem zůstává, že tehdejší Velká Morava měla svůj značný vliv na kulturní a obchodní dění ve střední Evropě. K interpretaci Aleše Procházky nemohu mít nejmenší výhradu, je to skvělý vyprávěč, a je schopen částečně kompenzovat drobnou plytkost děje. Trošku mě mrzí, že Josef Bernard Prokop mohl příběhu svého Sáma věnovat více profesionální péče a dějové invence. Po jeho předchozích knihách byla moje očekávání posazena hodně vysoko, což Sámo naplnil jen z části :-)

Švábi review

14.02.2020 Verified purchase

Jo Nesbo nezklame

Opět další povedený Harry Hole ve skvělém podání Hynka Čermáka. A byť jsem knihy neposlouchal v přesné návaznosti jejich vydání, rozhodně jsem nebyl zklamán. Umí zaujmout a umí překvapit. Jo Nesbo je prostě Jo Nesbo. Je to moje osobní audiojistota :-)

Vyvolávač deště review

05.02.2020 Verified purchase

Jiný John Grisham

Po Grishamově Firmě, jsem očekával podobný nástup. Ó, jak jsem se mýlil! Začátek Vyvolávače deště mě nicméně natolik iritoval (vhodný český ekvivalent k tomu neznám), že jsem přemýšlel, že s touto audioknihou fakt "praštím". Ó, jak jsem se znovu mýlil. Udělal jsem dobře, že jsem se spolehl na fenomén autora a vytrval. Konec-konců, s mladými dnes musí mít člověk trpělivost! Ondra Brousek patří mezi interprety, které mám rád, a je navíc přesně tím, který do Grishemova díla pasuje. Přečkejte a uvidíte :-)

Dva proti Říši review

05.02.2020 Verified purchase

Velká odvaha a obětování

Jiří Šulc otevírá kapitolu našich dějin, která je známa z mnoha dalších autentických pramenů. Je to kniha o odvaze a obětování lidí kteří věděli, do čeho jdou, a že za to, co chystají, může přijít smrt. Je to střet demokracie s brutalitou jednoho z nejhorších režimů, které kdy existovaly, a které svět zažil. Srovnatelná snad jen s hrůzami stalinského socializmu. Jiří Šulc nestaví svoje hrdiny na piedestaly slávy. Jsou to životy obyčejných, velmi odvážných lidi, s jejich klady i chybami. Nejsou to pouze "Dva proti říši". Aby se tito dva mohli říši postavit, musela zde být zde spousta dalších statečných, často bezejmenných českých vlastenců, kteří při pomoci odboji neváhali nasazovat svoje životy, aby společně ukázali, že zlu je zapotřebí se postavit. Ladislav Freje mám rád jako herce i člověka, nicméně, v této audioknize jsem s jeho intepretací nebyl schopen dosáhnout souznění. Přesto se jedná o nepochybně zajímavou a poutavou audioknihu, která vtahuje do děje tehdejších událostí a nemůže nechat empatického posluchače lhostejným. Všichni, kdo byli schopni podobného vzdoru, mají můj hluboký obdiv.

Medvědín review

28.01.2020 Verified purchase

Hokej není v životě vše

Mám rád Pavla Soukupa a jeho interpretace knih. I proto jsem se poctivě snažil se do Medvědína zaposlouchat, a vydržet až do konce, nakonec jsem to ale vzdal. Rozumím sdělení Fredericka Backmana, i tomu, co se svým čtenářům snaží říci, mě ale jeho kniha prostě nezaujala. Zkusím si ho poslechnout ještě jednou, někdy později, a v jiném duševním rozpoložení. Možná má pravdu on, já se mýlím, procitnu, a zůstanu zaskočený tím, jak úžasnou knihu jsem dnes nedocenil :-)

Firma review

28.01.2020 Verified purchase

Po snech může také následovat pád zhůry

Po skvělých nadoblačných začátcích v prachových peřinách může přijít tvrdé probuzení do reality a studená sprcha. Vše náhle vypadá zcela jinak, a kdo hodně slibuje, o to víc očekává. Nic není zadarmo. Firma Johna Grishama v podání Martina Písaříka skvěle graduje, napíná posluchače, který může než držet palce svým hrdinům. John Grisham za mě ANO!

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Goldstein review

28.01.2020 Verified purchase

Zvláštní doba

Už ne válka, ještě válka ne, stejně ale člověk tuší, co aktéři děje tušit nemohou. Doba zvláštní, a pro nás tak trochu neznámá. Víme toho dost o první světové válce, a hodně o době Adolfa Hitlera. To všechno na hlavní protagonisty teprve čeká. Namluveno pěkně, jsou zde ale fenomenální severští autoři, a ve srovnání s některými z nich román Volkera Kutschera drobně pokulhává. Začátek mě naladil k očekávání budoucího děje, ten se však místy poněkud vlekl a byl trochu nudný. Chvíli před tím jsem měl to štěstí moci si poslechnout Vlčí hlavy Františka Niedla, a to je jiné kafe… Budu věřit, že nejlepší knihy Volkera Kutschera teprve čekají.

Syn review

25.06.2019 Verified purchase

Jo Nesbo (nikdy) nezklame!

Jeho knihy jsou psány s fantazií a v barvách. Jeho příběhy jsou plné překvapivých zvratů, které neposloucháte, ale žijete je. Občas můžete mít dojem, že se jedná o zcela jiného autora. Jú Nesbové všech jeho knih, mají ale společné jedno. Vždy Vás zaujmou a nikdy nezklamou. Nemusím přemýšlet, zda novou knihu Jú Nesbeho koupit, či nikoliv. Volba je jednoduchá. Vím, že vyberu správně, ať sáhnu po kterékoliv knize tohoto autora. A pokud je k tomu interpret vybírán s pečlivostí a citem, jak je tomu u velké většiny jeho audioknih, mohu se těšit na zážitek, od kterého budu s těžkostí odtrhávat po doposlechnutí příběhu. Syn do tohoto mého schématu perfektně zapadá. Dobrá investice!

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

19.11.2018 Verified purchase

Snaha se cení

David Lagercrantz není Stieg Larsson, a tak ani jeho knihy nemohou být stejné, byť se navazující autor pokouší pokračovat v podobném duchu, ve kterém ten původní začal, aby se po třech Miléniích odmlčel. S tím je nutné se smířit, stejně jako s faktem, že psychologie postav není tak propracovaná, a občas nejde do takových detailů, na které jsme byli u Stiega Larssona zvyklí. Interpretaci Martina Stránského nelze nic vytknout, nicméně i on může než tlumočit obsah, jenž je mu dán autorem. Audioknize rozhodně nelze upřít napínavost děje i zápletky, které se těm minulým Larssenovým v mnoha ohledech podobají. Určitě se jedná o jednu ze zajímavých audioknih, kterou v kontextu předchozích čtyř dílů, nelze si neposlechnout.

Setkání s Rámou review

15.11.2018 Verified purchase

Chvíli mně trvalo, klasiku A.Ch. Clarka "strávit"!

Než jsem tuto audioknihu vstřebal, mně nějaký čas trvalo. Myšičkův přednes Clárkova sci-fi, suchý, bezvadný, perfektně sedící a odpovídající prostoru a času, v němž se děj odehrává. Není mu co vytknout. Zároveň jsem si byl jistý dvěma skutečnostmi. Audioknihu doposlouchám až do konce, byť na ni budu potřebovat vždy to správné vyladění, ale také jsem věděl jistě, že se k ní už nikdy v budoucnu nebudu vracet. Audio jsem skutečně vyslechl až dokonce, byť s několika málo časovými mezerami, nicméně ona moje druhá "jistota" dopadla jinak než jsem původně předpokládal. K Rámovi mě to nutí se vracet, a paradoxně, s odstupem času, jenž souvisí i s mojí napsanou recenzí, audioknihu hodnotím lépe, než během jejího poslechu. Takže dnes říkám, ano, Setkání s Rámou je skvělý sci-fi román a zvláštní audiokniha. Přijal jsem ji s mírným zpožděním do rodiny svých "trvalek"!

Klasici laskavého humoru review

29.05.2018 Verified purchase

Společný jmenovatel - laskavý humor

Každé tohle drobné povídání z trochu jiného soudku, společným jmenovatelem však zůstává nadhled, moudrost a vtip. Není čemu se divit, výběr se skládá ze samých famózních vyprávěčů, vykladačů humoru, poetů této branže, která si dává za úkol bavit a rozesmát lidi všech generací, různého vzdělaní i inteligence. Pěkná vzpomínka na všechny tyto minulé i současné bardy.

Sběratel kostí Rating

29.05.2018 Verified purchase

Elon Musk review

24.05.2018 Verified purchase

Vybruslil z toho dokonale!

Elon Musk je nesporně výjimečnou postavou, ať již jeho nedokončený příběh skončí jakkoliv. Řekneme li evoluce lidstva, je Elon Musk rozhodně jedním z hybných kamenů v soukolí této evoluce. A Ashlee Vance? Ten z tohoto nanejvýš obtížného tématu "nebýt kritikem Elona Muska", ani jeho "nekritickým obdivovatelem", vybruslil s obdivuhodnou bravůrou. Myslím, že mu nikdo nemůže vyčítat jednostranný pohled nebo podlehnutí kouzlu osobnosti. To vše doplněné poněkud provokujícím přednesem Filipa Švarce, dělá z této audioknihy obdivuhodně symbiotický kompilát osobností, které jsou každá zcela jiná a současně se úžasně doplňují, v čele s vizionářem budoucnosti, Elonem Muskem, tou neuvěřitelnou schránkou lidské energie, Nikolou Teslou současnosti. Tato audiokniha myslím nadchne každého, kdo má před sebou nějaký cíl, o něco se snaží, má vlastní představy a vize, a chce něco v životě dokázat.

Jan Werich a Miroslav Horníček na Kampě review

24.05.2018 Verified purchase

Na Kampě, ale bez publika

Jan Werich, stejně jako Miroslav Horníček, pro své příběhy nutně potřebují třetího partnera, a tím je publikum. A jakkoliv se jedná o nesmírně vtipné bardy a nesporné velikány své doby, jejich vyprávění takto chybí ona krev do žil, jíž je reakce posluchačů. Se zájmem jsem si poslechl líčení poměrů, ve kterých Jan Werich vyrůstal, seznamoval se s Jiřím Voskovcem, a stával se spolu s ním slavným, nicméně, bylo to vyprávění s nesmělou snahou o humor, jenž neměl odezvu, a tak při osamělosti obou pánů, zůstával pouhou snahou.

Hovory H review

24.05.2018 Verified purchase

Humorné i s odstupem času

Ne vše, co se dříve mohlo zdát vtipným, mělo nápad, hloubku moudrosti a myšlenku, projde kritickým sítem času, a zůstává nadále chytrým a laskavým humorem, který může bavit další generace, stejně jako ty, kteří tento čas prožili, a měli to štěstí moci Hovory H sledovat "v přímém přenosu", a těšit se na každé další pokračování. V oné době se jednalo o experiment, srovnatelný v našem ostrově zdrátovaného socialismu, s vypuštěním rakety na Měsíc. Něco, naprosto neobvyklého v poměrech socialistického Československa. A byť onu unikátnost, a dobovou aktuálnost, mohou současné generace jen těžko ocenit, jisté je, že Hovory H zůstávají i s odstupem času nesmírně vtipnou interpretací otázek své doby, pouze s tou výhradou, že velikáni jakými byli Jan Werich, Jiří Sovák nebo Miroslav Horníček, již mezi námi nejsou, a to je nesmírná škoda!

Pěkné retro, krásná vzpomínka...

Robinson Crusoe review

24.05.2018 Verified purchase

Robinson Optimista Crusoe

Ze všech převyprávěných osudů Robinsona Crusoa, je tento snad nejvíce optimisticky laděným příběhem, který jsem o slavném ztroskotanci četl nebo slyšel. V chaosu předchozího lidského hemžení, neštěstí a bídy, je Robinsonův ostrov závětřím jistoty a bezpečí, a nic na tom nemohou změnit ani tvrdá práce při vytváření útulného zázemí, ani další ztroskotané lodě, lidojedi nebo oblaka kouře a výrony lávy, jež jeho život na ostrově provázejí. Interpretace Miloslava Mejzlíka, která nás Robinsonovou odyseou provází, je myslím ideální kulisou k Vašemu usínání, zklidňující ukolébavkou Vašich civilizací zjitřených pocitů.

Kruh review

25.10.2017 Verified purchase

Máme s Bernardem Minierem zálibu ve Stiegu Larssonovi?

Bernard Minier je autor, který jednoznačně dokáže posluchače strhnout a zaujmout. K tomu přispívá skvělá interpretace Jiřího Žáka. To beze sporu. Pravda je, že jsem zde nacházel drobné paralely s Miléniem Stiega Larssona, nebo jsem alespoň měl místy takový pocit. Jako bychom oba četli a poslouchali stejného autora a nechali se jím inspirovat. To ale není nic proti ničemu. V každém případě si myslím, že se s audioknihou Bernarda Miniera Kruh, nikdo nudit nebude. Nejsou zde hluchá místa, ani rozvláčné, nezáživné pasáže. Napětí je všudypřítomné, obraty překvapivé, až jsem měl místy dojem, že se některé situace daly pro hlavního hrdinu románu řešit výrazně jednodušeji, a méně riskantně. To by ale zřejmě bylo na úkor vypointování celého příběhu. Jo, Minierův Kruh s Jiřím Žákem je myslím dobrá volba, chcete-li si užít napínavé "krátké kšandy" inteligentní detektivní audioknihy.

Usměvavý muž review

12.07.2017 Verified purchase

Žádní supermani, ale je to o nás, o lidech

Moc fajn audiokniha. Nemám k ní nejmenší výhrady. Doposlouchal jsem Milénia, a tak jsem se trochu obával, zda po takto nastavené - z mého pohledu - vysoké laťce, dokážu mít rád ještě jiné autory, ale ano. Na Henningu Mankellovi a jeho skvělému audio-interpretrovi Jiřímu Vyorálkovi, jsem se přesvědčil, že to nebude až takový problém. Skvěle nastavený, napínavý příběh, který řeší lidé, jako jsme my. S bolením hlavy, občasným nevyspáním, únavou a stresy, se svými obyčejnými lidskými příběhy, které má každý z nás. Moc jsem si to užil! Vřele doporučuji.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

07.07.2017 Verified purchase

Stejné postavy, ale...

Všechny díly Milénia se mně velmi líbily, nemohl jsem se od poslechu odtrhnout, vlastně, lepší audiknihy jsem v tomto roce asi neposlouchal. Do toho zatím posledního dílu jsem se musel chvíli "vpíjet". Stejné postavy i napínavý scénář, úžasny interpret, který mě smiřoval s občasnými poněkud rozvláčnými pasážemi, ale... Ze čtyř Milénií byl tohle nejspíš nejslabší díl. Závěr (audio)knihy je evidentně přichystán k dílu pátému, takže uvidím, s čím autor přijde. Zřejmě nakonec stejně ale neodolám a audioknihu - bude-li zpracována - si pořídím.

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III review

30.05.2017 Verified purchase

Ano - bez výhrad

Trochu jsem se obával, aby se autor "neutavil" svými předchozími knihami, aby mu nedošla představivost, a aby dynamika děje a napětí příběhu bylo srovnatelné s předchozími díly. Naštěstí jsem se obával zbytečně. Stieg Larsson nemůže své hrdiny nechat zemřít zbytečně a marně. Neplýtvá časem vaším ani svých postav. Audiokniha, tak jako obě předchozí, podaná Martinem Stránským, nemá hluchá místa, a je strhující od začátku do konce. Přibližně v půlce poslechu jsem musel dát auto do opravny, a teď přešlapuji, škrábu prstíčkem a netrpělivě čekám, kdy konečně mi ho vrátí, abych mohl knihu doposlouchat. Jsou to fakt nervy, věřte mi!

Zabijáci review

18.05.2017 Verified purchase

Jak pravil Karel IV "Nutno se vpít!"

Chvíli mně trvalo, než jsem se zaposlouchal. Severské autory mám osobně v oblíbě a Jussi Adler-Olsen není výjimkou. Moje očekávání od této audioknihy byla zřejmě větší, než mohl autor naplnit, a to přes nesporně kvalitní interpretaci Igora Bareše. Moje dojmy jsou čistě subjektivní, a možná, pokud bych začal poslouchat o dva měsíce později, moje vyjádření by vypadalo jinak. Takto musím říci, že mně v daném okamžiku poslech nesedl, jak jsem si od něj sliboval:-)

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II review

18.05.2017 Verified purchase

***** komu jinému, ne-li Stiegu Larssonovi a Martinu Stránskému

Nemám rád dlouhé cesty autem, notabene, pokud musím cestovat sám. Se Stiegem Larssonem mně ale podobné cestování nevadí, užívám si ho a na cesty se těším. Největší problém je, že se mi často nechce vystupovat z vozu a přerušit tak poslech jeho skvělých Milénií. Ztrácím tak dost času... Po první audioknížce jsem si myslel, že druhý díl nemůže být lepší, ale pravda je, že jsem plynule navázal, a teď si opět rochním. Je v tom vše, co od kvalitní audioknihy mohu chtít. Napětí děje, inteligence autora, psychologie postav, Martin Stránský a jeho úžasná interpretace. Stieg Larsson je pro mě prostě pecka! Ten chlápek nemá chybu.

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I review

26.04.2017 Verified purchase

Někdo holky, jiný vdolky, já miluji audioknihy Stiega Larssona

Možná je to roční sezonou, možná současnou konstelací hvězd, osvitem měsíce, či oslněním slunce, ale mě se Stieg Larsson svým prvním Mileniem v podání Martina Stránského strefil do noty absolutně a bez jakýchkoliv výhrad. Paradoxní je, že v mé adiotéce jeho knihy figurují už delší dobu, a já se k nim dostal teprve nyní. O to víc si tuto audioknihu užívám, a již se těším na její pokračování. Vzhledem k tomu, že audio poslouchám v autě, mým největším problémem zůstává, zaparkovat a vystoupit z něj, protože v té chvíli musím přerušit poslech. A to je občas problém. Skvělý příběh, úžasná interpretace, jsem z této audioknihy nadšený. S klidným svědomím mohu Stiega Larssona než doporučit. Dobrá investice!

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) review

11.04.2017 Verified purchase

Sranda s kudlou v břiše

Z tří audioknih Jonase Jonassona, které jsem měl možnost poslouchat, se mně Zabiják Anders líbil asi nejméně. Nicméně, pravdou zůstává, že je to stále velký kopec srandy a neuvěřitelných zápletek, předkládaných posluchači v neopakovatelném typickém stylu "jonassovského" vyprávění. Autor je takto lehce identifikovatelný, a to včetně dějových zápletek a překvapení, o nichž tušíte, že přijdou, jen neznáte jejich konečnou podobu. Nejsilnějším článkem audioknihy je bezesporu interpretace Martina Stránského, jehož hlas se pro Zabijáka Anderse ideálně hodí. Audiokniha by mi v "jonassovské sérii" chyběla, takže, nehledě na výše uvedené drobné výhrady, bych si ji stejně znovu zakoupil, podobně, jako si hodlám pořídit každou další knihu, kterou Jonas Jonasson napíše a bude převedena do zvukové formy :-)

Brisingr review

06.04.2017 Verified purchase

Dříve chlapec, nyní mladý muž s bujnou fantazií

Eragon mě překvapil, bylo to tak trochu zjevení, aby patnáctiletý kluk napsal podobný příběh z kategorie "fantasy", který je sice fiktivní, ale neuvěřitelně propracovaný a strhující svým dějem. S každým dalším dílem jsem byl připraven na jistou míru zklamání, které se dostaví, pokud autor nenaplní moje očekávání. Mohu říci, že Paoliniho třetí kniha a audiokniha Brisingr je trochu jiná, je zřejmé, že tvůrce příběhu dozrál do dospělého věku, a také, že jeho původní "psaní pro radost" se mu stalo řemeslem, nicméně, pro toho, kdo má rád podobné scifi-fantazie, jeho další díl určitě nebude zklamáním. Martin Stránský je určitě skvělým interpretem speciálně pro Paoliniho díla, ti dva se k sobě prostě hodí. Dobrý výběr.

Jménem Krále review

03.04.2017 Verified purchase

Životy našich předků nebyly nikdy jednoduché

Vlastimil Vondruška tvoří bezezbytku napínavé děje, knihy, kterým rychle uvěříte, a jež vás s lehkostí mu vlastní, vtáhnou a přenesou do doby dávno minulé, přitom tak jednoduše a autenticky líčené. Nepamatuji si Vondruškovu knihu, při které bych zíval nebo musel přeskakovat její hluchá místa. Vždy je o co se opřít, a na co se těšit. VV je nejen historikem s detailní znalostí našich středověkých dějin, ale také mistrný vypravěč svých dramatických příběhů. Jeho hrdinové svoje problémy řeší většinou chytře a odvážně, ale mají i obyčejné lidské vlastnosti a naše slabosti. Možná proto jsou nám blízcí, a pokoušíme se s jejich příběhy ztotožnit. Hlasy Aloise Švehlíka a Vladislava Beneše podbarvené dobovou hudbou, do těchto historických líčení skvěle zapadají. Zvláště interpretace Aloise Švehlíka, jeho hluboký, mírně zastřený hlas, se úžasně poslouchá. Pro mě osobně je audio zpracování knih Vlastimila Vondrušky jedním z top na seznamu všech mých přibližně 60-ti audioknih, jichž jsem vlastníkem. Vřele doporučuji.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

03.04.2017 Verified purchase

Stoletý stařík, stále tak trochu puberťák

V životě je důležité mít cíl a jít si za ním. Potom se člověk může dožít vysokého věku a uchovat si přitom svěžího ducha a nápady sedmnáctiletých. Nikdy není pozdě, uskutečnit svoje idee, ať je vám padesát anebo sto. Jenom překonat onen pomyslný okenní rám.

Mojí největší chybou zřejmě bylo, že jsem si jako první poslechl Jonassonovu Analfabetku, která byla super-speciál. Při Staříkovi jsem se už smál nepatrně méně, i když jsem nakonec musel konstatovat, že to nebyla vůbec špatná audiokniha. Možná právě pod vlivem mých velkých očekávání z předchozí audioknihy, jsem se musel do Staříka chvíli ukecávat, ale potom jsem ho "sjel" rychle a v jednom kuse. Některé obraty Jonase Jonassona jsou skutečně překvapivé, a je s ním spousta srandy. Interpretace Martina Stránského je příjemná a profesionální. A pokud necháte Staříka vylézt oknem do života, kdy začne uskutečňovat svoje piškuntálie, ani Vy se myslím nebudete nudit :-)

Provazochodkyně review

27.03.2017 Verified purchase

Lépe padat, nežli chodit po provaze

Na druhý díl dívky spadlé z nebes jsem se velmi těšil, zvláště proto, že první audiokniha nekončila obvyklým happyendem, kdy bylo zároveň zřejmé, že vysvětlení posluchači musí přijít, a možná s tím bude konečně spjat i šťastný konec. Nevím ovšem, zda pokračování příběhu provazochodkyně a jejího protipólu, mladého chlapce, později muže, bylo tím, co jsem očekával, a co jsem chtěl slyšet. Interpretům, Lucii Pernetové a Marku Holému, nelze myslím nic vytknout, nicméně, druhá kniha se mi nelíbila tolik, co ta první. Současně ale chápu, že většina čtenářů-posluchačů, vtažených do děje první audioknihy neodolá, a bude chtít osudy hlavní hrdinky prožít až do konce. Držte proto i Vy balanc na tence utkaném provázku, a nedivte se ničemu!

Má rodina a jiná zemětřesení review

23.03.2017 Verified purchase

Prožít život v podobných srandách musí být o nervy!

Řekl bych, že život Krausových je všechno jiné, jen ne nuda. Nicméně, to, co posluchači může připadat jako děsná sranda, a ona to beze sporu velká sranda je, nemusí být paradoxně taková bžunda pro toho, kdo tento život v této rodině musel žít. Živě si dovedu představit, jak při těch nejsrandovnějších úletech jednotlivých členů rodiny, musely většině lidí kolem "téct" nervy, a jak příslovečný černý humor byl především tvrdou životní realitou, která s legrací souvisela jen okrajově. Nicméně, retrospektivní líčení životních prožitků Ivana Krause, na jejichž reálném základu se oba bratři-interpreti více nebo méně shodují, obsahuje kromě literární nadsázky, skvělý humor, který si může dovolit, být s odstupem času milosrdný. Jako drobný nedostatek vidím několik míst s poněkud nesladěnou interpretaci, kde bratři museli společně domýšlet, co přesně chtěl autor v daném okamžiku vlastně říci. Jinak ale jo, audioknížka určitě stojí za poslech, a jak jsem konstatoval dříve, nudit Vás nebude, neboť většina rodiny Krausů jsou skutečně silné, z normálu vybočující a značně excentrické osobnosti, jejichž "krausovský humor" je neopakovatelný, a má své kouzlo.

Dívka, která spadla z nebe review

06.03.2017 Verified purchase

Slabá dívka - statečná žena

S knihami Simona Mawera mají někteří lidé problém. Autorovi vyčítají, že se striktně nedrží pravdy, a že se spousta momentů v jeho líčeních udála jinak (např. Skleněný pokoj). Simon Mawer si však neklade za cíl být dokumentaristou. Píše literární romány, ve kterých je důležitou součástí děje jeho barvitá fantazie. Jak to vidím já, kniha je poutavá a důvěryhodná, mohu-li jejímu obsahu věřit. A většině knih Simona Mawera lze věřit bezezbytku. Audiokniha Dívka spadlá z nebe, je nepochybně jedním z jeho nejnapínavějších děl, se strhujícím dějem. Její audiointerpretace podaná Lucií Pernetovou je skvěle namluvená. Její hrdince lze uvěřit všechny její pocity, strach z permanentního nebezpečí ve kterém žije, i odvahu, se kterou nastalé situace řeší, a jak se se svými obavami vyrovnává. Úžasná kombinace autor versus interpret. Mohu říci, že audiokniha je ještě lepší, než kniha, kterou jsem si přečetl jako první. Vzápětí, po odposlouchání Dívky spadlé z nebe, jsem si objednal druhou audioknihu Provazochodkyni, na kterou se již velmi těším. Jsem si jistý, že mě Simon Mawer opět nezklame. a budu mít možnost s ním, a s jeho hlavní protagonistkou prožít další nezapomenutelné chvíle. Audiknihu vřele doporučuji.

Postřižiny review

23.02.2017 Verified purchase

S radostí a láskou

Audiokniha interpretovaná "s radostí a láskou" Terezou Bebarovou, je další ze skvostných děl Bohumila Hrabala, tohoto korunního prince českého jazyka a kouzelníka situačních líčení, jež vytažena z šedi všedního života, stávají se řadou perel v náhrdelníku Hrabalova příběhu. Těžko překonat filmovou verzi Jiřího Menzela, s okouzlující milovnicí života, dobrého jídla a moku, Magdou Vašáryovou, zamlklým panem správcem, konzumentem bílé kávy a suchého chleba, jenž se neustále (a oprávněně) obává toho, co jeho žena opět příště vyvede, a směšně uřvaným, ale milým strýcem Pepinem, v piškuntáliích zdatně sekundujícím paní správcové. Audioknihu odlišuje především pohled ženy, který celý děj provází ä komentuje, ony detaily konverzačních zápletek líčených z pohledu ženského uvažování, které vysvětluje mnohé, a na něž film neměl prostor. Pohledy paní správcové vás celkem jistě pobaví, ač s nimi nemusíte vždy souhlasit. Snad jen průvodní melodie Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, by mohly být nepatrně kratší. Odvádí to od příběhu, na který se těšíte. Řekl bych, že tyto Hrabalovy Postřižiny nesmí chybět ve fonotéce žádného vášnivého audiofila!

Sharpův tygr review

09.02.2017 Verified purchase

Na souši nebo na moři, všude tvrdě!

Aby člověk dokázal pochopit naturel národů, jakými jsou Angličané nebo Holanďané, musí se nejprve seznámit s jejich dávnou historií a kulturou. Kolonie a kolonizátoři, obrovské sociální nerovnosti, násilí a dobyvačné výpravy na moři i na pevnině, všude tam, kde kynul prospěch Impéria. Amerika, Kanada, Austrálie, Afrika, Ásie, všude tam vedli Angličané svoje dobyvačné poutě, a podobně tvrdě, jak prosazovali svoji vůli vůči porobeným národům, tak se chovali i k vlastním lidem. Bičování nebo protahování pod kýlem lodi, byly běžné tresty za porušení kázně a zavedeného řádu, a nikdo se tomuto krutému násilí v oné době nedivil. Bernard Cornwell myslím věrně vystihl Indii kolonizovanou Commonwealthem, a přes kopírák podobné to bylo v Malajsii, Pakistánu nebo Afganistánu, všude tam, kam vkročila noha Angličana. Tyto národy omleté válkami, vichry moře a větry, jsou prostě jiné, nežli my, Středoevropané, rozmazlení mírným podnebím zdejší středoevropské kotliny. O to je zážitek z poslechu audioknihy silnější, ale i poněkud frustrující. Nejsme prostě na podobné poměry zvyklí. Interpretaci Luboše Ondráčka nelze nic vytknout, ostatně jako velké většině audioknih, namluvených po roce 2010. Tato nedávno založená disciplína, ukazuje na nový umělecký trend, fenomén, podobný minulé top kvalitě českého dabingu. Jo, kniha Sharpův tygr určitě stojí za váš čas i peníze do koupě investované.

Bílá lvice review

08.02.2017 Verified purchase

Lidstvo od té doby (bohužel) příliž nezmoudřelo

Když se smíchá severský chlad s horkem Afriky, vznikne z toho pěkně třaskavá směs. S Henningem Mankellem se určitě nudit nebudete. Vtáhne vás do napínavého děje svého příběhu tak, že budete - jako já - na své schůzky chodit pozdě, protože se nebudete schopni odtrhnout a poslech ukončit. Jiří Vyorálek, který knihu namluvil, je vybrán s pečlivostí a vkusem, takže ti dva - spisovatel a interpret - k sobě skvěle jdou. Mám rád audioknihy Henninga Mankella. Prostě, dobrá investice do vašeho vzdělání.

Mráz review

12.01.2017 Verified purchase

Pecka na nervy

Mraz! Jak příhodný název vzhledem k počasí, jež nás v polovině ledna provází. Bernard Minier a interpret jeho knihy Jiří Žák nemají chybu. Příběh složitý, pochmurný a napínavý od začátku až do konce, s neuvěřitelně propracovanými detaily a nečekanými rozuzleními. Je těžké, vydržet skoro 20 hodin poslechu do závěrečného finále. Zároveň ale platí, že se posluchač po celou dobu nenudí ani vteřinu. Bernarda Miniera si zařazuji mezi své preferované autory.

Vzkaz v láhvi review

14.12.2016 Verified purchase

Z Nesympaťáka Klaďas, nakonec

První, na co se u této audioknihy špatně odpovídá, je otázka: "Jak se ti líbila celá audiokniha? Byl poslech příjemný?" Jsou to otázky dvě, a paradoxně, na každou bych odpověděl trochu jinak. Tak tedy: "Ano, audiokniha se mi líbila, ale poslech to místy příjemný nebyl." Ne snad zásluhou špatného interpreta. Igor Bareš je nadmíru kvalifikovaný "vykladač" příběhů, a každá jím namluvená kniha vyzní přesně tak, jak vyznít měla. Perfektně. Problém je v obsahu. Je místy tak drsný, že se bráníte poslouchat dál, tak se obáváte toho, co musí zákonitě přijít, a čemu nechcete uvěřit. Ona syrovost, bezohlednost a krutost, je fenoménem současného severského detektivního žánru a Jussi Adler-Olsen není nadarmo držitelem ceny Haralda Mogensena, za nejlepší kriminální román. Jeho detektivové nejsou žádní beránci a bělobou svítící kladní hrdinové, spíše vám průběžně lezou na nervy, a pokud by se oni sami, přibližně v polovině příběhu stali další z obětí, možná byste jim poslali svíčku na hrob, ale nijak zvlášť byste pro ně netruchlili. Je dobře, když nakonec zjistíte, že hlavní hrdina s děsnou životosprávou, a ještě horším rodinným zázemím, starší, unavený a poněkud natvrdlý neurotik s věčně bolavou hlavou, zdánlivě necitlivý k osudu jiných, je také jen člověk, jehož vtáhnou a převálcují osudy druhých, a proto jste nakonec ochotni mu jeho chyby odpustit, a přijmout ho "do rodiny". No, a pokud vstřebáte vše výše popsané, a přenesete se přes některé hrůzné obrazy vlastní představivosti, audioknihu Aldera-Olsena zhtnete, jako malinu. A v závěru si pravděpodobně budete poněkud pomstychtivě přát, aby ti, kteří takovéto utrpení a množství slz mají na svědomí, aby prožili muka pekelná, a aby se na tom žhavém uhlí smažili pomalu, a co možná nejdéle. Nejdéle? Mohou někteří z nás za činy, které byly spáchány? Kdo ví...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Skála review

23.11.2016 Verified purchase

Tyhle Mayovky...

Příběhy Petera Maye pro mě mají vždy velký náboj a na začátku podobné dilema. Nejprve se musím chvíli přemlouvat, abych se do poslechu "vpil", a abych přijal poněkud chmurnou severskou šeď, bouřící moře, mlhy a plískanice, které audioknihy Petera Maye provázejí, a jejich obsah podbarvují. Je to zvláštní atmosféra, která se u tohoto autora objevuje podobně, jako u části populárních spisovatelů detektivek z Norska, Švédska a Dánska. Možná je právě tento odstín jednou z odlišností, kterými se knihy Petera Maye liší od nezajímavého průměru spousty dalších autorů. A protože to vím, nejsem udiven, když vzápětí, jakmile svoje první, poněkud depresivní dojmy vstřebám, a autora akceptuji, následuje fáze mého "prozření", kdy poslouchám a poslouchám, a nemohu se od příběhu odtrhnout. "Hltám" ho plnými doušky, až do úplného konce. Moje nesporně silné dojmy z audioknih Petera Maye jsou umocněny skvělou interpretací Jiřího Dvořáka. Ne každý interpret umí namluvit knihu tak, že je vám to příjemné, a že uvěříte tomu, co vám předkládá. Jiřímu Dvořákovi věřit zcela určitě budete. Čas strávený poslechem Skály rozhodně není dobou promarněnou. Myslím, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že to byla další skvělá audiokniha zajímavého autora :-)

GAME review

15.09.2016 Verified purchase

Hodně, hodně zvláštní audiokniha!!!

Ne všechny audioknihy zaujmou od samého začátku. Game/Hra je zvláštní, napínavou a zcela speciální audioknihou, která se svým obsahem i interpretací běžným audiím vymyká, a nelze ji srovnat s žádným jiným příběhem, který jsem měl možnost slyšet. Když jsem ji poslouchal poprvé, nebyl jsem schopen se od ní odtrhnout, dokud strhující děj této neobvyklé knihy neskončil. Paradoxně, při dalším poslechu jsem shledal spoustu malých detailů, jichž jsem si poprvé nevšiml. Game/Hra rozhodně stojí za poslech, a Vy myslím nebudete litovat vynaložené investice. Pokud byste se mě zeptsli, jaké generaci je toto audio určeno, odpovím, že se při ní nebude nudit žádná posluchačská generace, nejmladšími počínaje a staršími progresivními ročníky konče. Pěkný poslech!

Ulička hanby review

06.09.2016 Verified purchase

Více takových Vondrušků!

Miluji knihy tohoto autora, a mám rád audio provedení jeho knih. Mám je všechny, a to jak audioknihy, tak jeho knihy psané. Ulička hanby je skvěle namluvená a zdramatizovaná, a je evidentní, že svému příběhu věří i jeho interpreti. Kniha má děj, kterému, jako všem Vondruškům, věříte od začátku do konce, a od kterého se jen tak neodtrhnete. Vždy pouze lituji, že jeho Letopisy královské komory nejsou delší, a že tak brzy nastává rozuzlení. Jsem vděčný za jeho literární plodnost, která slibuje další úžasné audioknihy.

Jen více takových Vondrušků! Váš, MB

Karel IV. - Tajný deník review

01.02.2016 Verified purchase

Josef Bernard Prokop versus Vlastimil Vondruška

Vzhledem k tomu, že miluji audioknihy historických příběhů Vlastimila Vondrušky (velmi často s detektivní zápletkou), přivítal jsem možnou konfrontaci s jiným mladším autorem, který se na podobné téma české historie soustředil. Mohu říci, že jsem rozhodně nebyl zklamán, byť zcela nesdílím autorův "laskavý" pohled na Karla IV. Konec-konců, tento vladař, kromě štěstí, jež nepochybně měl, neměl rozhodně jednoduchý život, musel se umět prosadit a o svoji moc se rvát, nejprve se svým otcem, Janem Lucemburským, později s odbojnou šlechtou, které se nelíbilo, že jim král přerůstá přes hlavu. Ani jeho souhlas s pogromy židů o nesvědčí o přespříliž laskavém a velkorysém duchu. Byl prostě vladařem své doby, která byla tvrdá a nesmlouvavá, proto, chtěl-li uspět, musel být silnější, než jeho protivníci. Audiokniha Josefa Bernarda Prokopa se nicméně poslouchá úžasně, její interpretace je skvělá, a mohu říci, že ji řadím mezi své top-audio tituly. Její koupí určitě neprohloupíte. Přeji příjemný poslech.

MichalBra

Analfabetka, která uměla počítat review

04.11.2015 Verified purchase

Tragicky pravdivá sranda

Knihu jsme poslouchali s mojí 11-ti letou dcerou během týdenní dovolené v Maďarsku, a často jsme se od poslechu nemohli odtrhnout a přerušit jej. "Okrádaly" nás o něj okamžiky, na které jsme se předtím těšili. Bylo to trochu jako droga, kdy se nám nechtělo koupat, prohlížet si památky a courat po hradech, navštěvovat starobylé uličky velkoměsta, ani jezdit na tobogánech. Tohle všechno nás rušilo a připravovalo o poslech téhle úžasné knížky, jakou analfabetka nesporně je. Kníha nesmírně vtipně napsaná, plná neuvěřitelných komplikací a bláznivých obratů, kdy hlavním hrdinům marně držíte palce, aby se vše co prožívají, vzápětí zvrtlo do ještě větších bláznivostí, kterými je osud častuje. Finále knihy je proto satisfakcí všem, kteří si spolu s autory mohli hlavu ukroutit nad tím, co s nimi život tropí. Určitě si tohle audio nenechejte ujít!

Policie review

04.11.2015 Verified purchase

Všechno je vždy jinak

Podobně jako Lovec hlav je tato kniha plná dramatických a neuvěřitelných (ale uvěřitelných) zvratů, kdy po poslechu prvních několika kapitol je velmi těžké, odtrhnout se od děje. Rád cestuji autem se svojí ženou, a musím-li už její společnost oželet, potom je poslech takovéhoto špičkového audia, jakým Jo Nesbova Policie nesporně je, velkou náplastí na moji osamělost. Obyčejná a přitom úžasná interpretace, podtrhuje obsah Nesbovy knihy. Když vidím, s jakou lehkostí ze sebe autor chrlí jeden geniální, v detailech dotažený námět za druhým, říkám si, kdy mu dojde šťáva a inspirace, kdy jeho náboj zpomalí a oheň pohasne. Zatím tomu tak chvála Bohu není. Nechť nám vydrží co nejdéle.

P.S. A ještě mě během poslechu četby několikrát napadlo, že autor celkem jistě četl Detektiva i Bankéře anglického autora Arthura Haileyho. I tak zaslouží absolutorium za syrovost svých scén, ve kterých nešetří vůbec nikoho...