User Michal's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Mayday review

27.02.2021 Verified purchase

Lahůdka pro milovníky katastrofických thrillerů.

Tuhle věc si pamatuji z rozhlasového vysílání v osmdesátých letech a jak jsme to hltali a jaké to pro nás bylo zjevení. A je skvělé, se podařilo tuto nahrávku zkompletovat. Příběh trochu přípomínající Haileyho Leto do nebezpečí. Ovšem zápletka a rozuzlení je jiné. Kdo má rád napínavé příběhy z atraktivního prostředí letadel. Okeřeněné uvěřitelným spiknutím zainteresovaných do kauzi smůly a neštěstí letadla Straton. Je to skutečná lahůdka z dílny plzenského rozhlasu. Luděk Munzar si tady s chutí střihnul opět pilota co zachrání postižené letadlo, stejně jako v Letu do nebezpečí. Náhoda nebo záměr? Každopádně, skvělá volba.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

List zo záhrobia review

17.10.2020 Verified purchase

Dánovka, jak se patří!

Mám za sebou už několik "dánovek" a vždycky si říkám, že mě už nemůže nic překvapit. A zatím jsem se vždycky mýlil. Stejně jako v tomto případě. Opět skvěle vystavěna zápletka, kdy se na konci vše propojí v logický celek. Základem sice je kriminální zápletka, drsná, ovšem s velkým přesahem do téměřmkroniky tehdejší doby. Na Dánovi ve spojení s Geišbergem je "nepříjemná" jen jedna věc. Jakmile si totiž audioknihu pustíte, tak ji vypnete v momentě, až ji doposloucháte. Jinak to ani nejde. Tak na to at se posluchač připraví a udělá si dostatek času. Dominik Dán zkrátka umí opravdově vyprávět a Marián Geišberg to umí podat tak, že posluchač má pocit, že je s kriminalisty na place.

A group of detectives Explicit scenes

Mucholapka review

29.09.2020 Verified purchase

Na jeden zátah

Opět další dánovka, která navazuje na knihu Moucha v srhujícím podání Mariana Geišberga. Opět hned od začátku je posluchač naplno vtažen do příběhu a má pocit, že sedí v kanceláři na oddělení vražd jako nezúčastněný divák a jen pozoruje dění kolem sebe. A už už se natahuje po chlebíku co nachystal Vána. Geišbergovo podání je nezaměnitelné a skvělé k tomuto žánru. Varování pro čtenáře-posluchače, pokud se to rozhodnete pustit, ponechte si velkou časovou rezervu, protože to už nevypnete a buedete poslouchat a posloucht a... Poslouchat. Ostatně jako každou dánovku. Krimi Dominika Dána ční vysoko nad vším, co v bývalém československém prostoru v tomto směru vzniká.

Slavné české kriminální příběhy review

28.09.2020 Verified purchase

Kriminalni klasika

I.M.Jedlicka, nestor kriminalnich pripadu byl sveho casu pojem. A dokazuje to i zde. Zpracovani skutecnych pripadu je klasicky stroze jedlickovske, bez nejakych kosilatych kudrlinek. Clovek ma pocit, ze mu pribeh vypravi u kavy kamard z kriminalky. K tomu vytecny prednes N. Licheho z toho dela vec na jedno odpoledne,ktere chcete travit na gauci pod dekou jen tak.

Povídky z jedné i druhé kapsy (1954-56) review

25.07.2020 Verified purchase

Mistři mluveného slova v akci

Spojení Karel Čapek a herecká stará garda skutečných mistrů práce se slovem jsou zárukou hodnotného poslechu příjemných minut trávených u této audioknihy. U Čapkových povídek lze jen seknout nad brilantností s jakou jsou psány. Karel Čapek - skutečný a jediný velikán naší literární tvorby. U výběru z povídek je vždy problém ten výběr, protože jen k němu může mít posluchač výhrady "proč tam není i ta a ta povídka". Ovšem i přes tuto osobní "nástrahu" stále jedinečný poslech.

Silnější než smrt review

09.07.2020 Verified purchase

skvělá věc

Velmi krásně zpracovaný známý tragický osud horolezecké expedice na Huascaran. V této dramtizaci zazní pěkná řádka známých hlasů, ty jsou zárukou kvalitního poslechu. Všeobecně známý dramtický příběh, zase nedá odpočinout v napětí, přestože je známo jak to vše dopadlo. V podstatě doku drama, skvěle zpracované.

Hurvínkova strašidýlka review

09.07.2020 Verified purchase

netradiční Hurvínek

Poněkud netradiční Hurvínek, s celou plejádou známých hlasů nás provede pražskými legendami, seznámí nás se strašidly, která možná ještě dnes můžeme v ulicích Prahy potkat, stejně jako Hurvínek. Pro děti na strašidelnou černou hodinku na chatě ideální volba. Autor Pavel Grym strašidelná témata umí

Marťanská kronika Rating

06.07.2020 Verified purchase

Návštěvní den 4 review

06.07.2020 Verified purchase

Pamětníci ocení

Překvapivě Karel Kryl, jinak standard pánůŠ+G, který neurazí, pobaví a navodí atmosféru konce šedesátek, nad kterými udělal tečku srpen 68 resp. další roky následující.

Návštěvní den 3 review

06.07.2020 Verified purchase

Pamětnická zábava

Pamětnická zábava, která potěší. Snad nejzdařilejší Návštěvní den pánů Š+G. Atmosféra v tehdejším Semaforu byla jistě neopakovatelná, těžko ji zachytit zcela nanzvukový záznam, ale díky za něj. Pobaví všechny, kdo něco od Š+G znají. Legendární Květinářka!

Návštěvní den 2 review

06.07.2020 Verified purchase

pro pamětníky.

Další z návštěvních dnů Š+G. Jako kronika tehdejší doby a uvolněné atmosféry konce šedesátých let. Doba velkých očekávání, plánů a krutého probuzení do posrpnové reality. alespon nějaká zábava zůstala. Pane Balcare, gongujte!

Návštěvní den 1 review

06.07.2020 Verified purchase

pamětnická záležitost

Ve své době velmi populární zábavný pořad. Populární a talentované dvojice. Dnes bohužel ocení pouze pamětníci, kterým evokuje dobu mládí a bezstarostnosti. Generační záležitost, ale když se člověk přemůže a vezme to jako kroniku doby, tak nebude zklamán, ale možná potěšen. Chce to jen trochu shovívavosti.

Rájem i peklem review

01.07.2020 Verified purchase

klasick Batlička!

Každý kluk hltal tyhle dobrodružné příběhy se zatajenum dechem. Kdo by taky nechtěl prožívat podobná dobrodružství.? Hezky zpracováno, dobře zvolené hlasy interpretů. Člověk se nemusí vypravit do Brazilie, aby zažil podoná dobrodružství. a to je na rozhlasových hrách skvělé.

R.U.R. review

10.02.2020

Karel Čapek

Stačí jméno autora a je jasné, že jde o nadčasové varující dílo velikána české literatury. Skvělá dramatizace s hvězdným obsazením. Každý kdo má rád Karla Čapka bude potěšen. A kdo ho třeba nezná (pokud někdo takový je), tak objeví úžasného autora.

Velká pohádka doktorská (1977) review

09.02.2020 Verified purchase

hajaja

Klasika, která pohladí ovšem jestli to řekne něco dnešním dětem neodvažuji si hádat. Každopádně Karel Čapek a přednes F. Filipovského je dokonalost. A krásně se u toho usíná...

Past na Hurvínka review

08.02.2020 Verified purchase

Karel Drsňák vulgo Vousáč

Napínavé a zábavné. Strachující se pan Spejbl, pořvávající a glosující Hurvínek vše okořeněno postavou Vousáče, který má nápadně červený nos. Opakuji nápadně červený nos. Kdo chce zažít vodopád zábavy určitě neprohloupí. Zábava pro všechny generace napořád.

Čarodějův učeň review

27.12.2019

Krásná věc pro zimní večery

Mám již dlouho jako klasické CD. Známý příběh o Krabatovi a mlýnu "co už zase mele". Nebylo jednoduché být sirotkem v dobách dávných. Příběh plný tajemna začíná v krajině zaváté sněhem... Krásně udělaná audiokniha, Lukáše Hlavica pojal Krabata skvěle, ruchy a hudba jen podtrhují kouzlo příběhu a nahání lehce hrůzu. Chcete-li prožít několik zim v Mlýně, co už zase mele" a poslechnout si krásný zpěv Kantorky, neváhejte. Budete odměněni nezapomenutelným poslechem a příjemně stráveným zimním podvečerem. Nejlépe, když se setmí za okny chumelí a mráz se snaží vedrat pod prahem dveří.

Trhlina review

22.12.2019 Verified purchase

Mysl zamětnávající příběh neustálého napětí

Ihned od prvních minut je posluchač vtažen do fantazii budícího tajemna, podmanivým hlasem Přemysla Boublíka. Skvělá volba! Tajemno s očekáváním záhadných událostí, kterým se rozhodne vypravěč přijít na kloub a napětí se dá krájet. Zajímavě vymyšlený příběh omtom, že "blázni" nemusí být vůbec blázni že kolem nás je možná energie o které zatím nevíme, jen se o ní můžeme dohadovat nebo ji jen tušíme. Nikdo ji ještě prokozatelně nedokázal. Čekal jsem s napětím, jak celý příběh dopadne a trochu v obavách, aby to nebyla nějaká laciná haluz. O to víc jsem byl překvapen, jak se s tím autor skvěle vypořádal a tleskám!

Řbitov zviřátek review

11.12.2019 Verified purchase

tak nevím...

Asi není King můj šálek kávy. Začátek mě pohltil, to ano a úplně jsem si připadal v lesích v maine, ale pak příběh začal být strašně rozvláčný a rozbíhající se do stran. Pro mě hodně zbytečných odboček. Rozhodně jsem se nebál a od půlky už jsem jen útrpně čekal na konec. Možná tomu přispěl i způsob jakým je kniha načtena. Divně. Někteří to čtení až příliš hrají a docela to působí rušivě. Čekal jsem něco úplně jiného na základě recenzí a pověsti, kterou tuhle knihu provází.

Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel review

10.12.2019 Verified purchase

stará dobrá klasika

Příběhy, které jsme jako mladí hltali s otevřenou pusou a chtěli něco podobného prožívat. Kdo by taky nechtěl? K poslechu je třeba přistupovat s podobnou náladou a s chutí vrátit se do klučičích let a nechat se přenést do časů, kdy dobrodružství čekalo na každém kroku a kdy vydat se kamkoliv byl riskantní počin. Ale přeci jen na tehdejší dobrodružství napadalo časem trochu prachu. Mezi drsné muže, do drsné přírody vás provede kvalitní přednes Ondřeje Vetchého.

Spejblovy starosti a Hurvínkův apríl review

09.12.2019 Verified purchase

bestofka :)

Skvělý výběr "provařených" scének Hurvínka se Spejblem. Dozvíme se hodně praktických věcí, zejména jak se dělá vaječný konak. Te je prostě nesmrtelný a neustále se vyskystuje na většině výběrů této zábavné dvojice/trojice. Pro hezký večer trávený společně s dětmi, ideální volba. Bavit královsky se budou všichni. a jistě se k tomuto výběru rádi všichni vrátí.

Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře review

09.12.2019 Verified purchase

Klasika

Opět klasická legrace, která pobaví malé i velké. Hurvajs opět perlí, Spejbl stále pouučje, ale není mu to nic platné. Spolu s Máničkou nás provedou pohádkami velmi osobitým způsobem, kdy se nakonec všechno opět zvrtne. Fenomén Hurvínek provázející nás z dětství do dospělosti, ve které si ho opět rádi poslechneme v mistrovském podání Miloše Kirschnera.

Mucha Rating

02.12.2019 Verified purchase

Ze Soboty na Šimka 2 review

01.12.2019 Verified purchase

nostalgie

Jen ze zvědavosti jestli se budu bavit stejně jako v době, kdy jsem tuhle desku objevil v knihovně. No spíš nostalgická vzpomínka. A ne každý se u těchto legrácek bude bavit. Já celkem ano, nejvíc samozřejmě u epizody v kupé. Ta je nesmrtelná. "proč máte dvě jízdenky? Abych moh´ sedět vedle sebe"

Hurvínkovy večerníčky pro kluky a pro holčičky 2 review

01.12.2019 Verified purchase

další porce hurvínkovské klasiky

Kdo v dětství poslouchal stále dokola, bude potěšen a při poslechu se mu vybaví vzpomínky na chvíle prožité při jejím poslechu tehdy. Jsem rád, že se líbí i dětem. A poslouchají stále dokola a stále dokola. Takovou moc mají příběhy s Hurvínkem. Pobaví malé i velké. Notoricky známé a stále tu jsou s námi a budou dále.

Hurvínkův bigbýt a 9 dalších scének review

01.12.2019 Verified purchase

povedená zábava.

Zábava pro malé i velké. Rozpustilý Hurvínek, který úžasným způsobem dokáže "vytáčet" ( v tom je ten malý nezbeda virtuos) neustále mentorujícího Spejbla. Nevím kde pan Kirschner čerpal inspiraci, každopádně ty příběhy nemají chybu.Každý si jistě najde svou oblíbenou scénku. Ideální na rodinné cesty autem při kterých pak zcela jistě nepadne otázka "už tam budem?". Nudit senrozhodně nebude nikdo.

Dotek Smrti review

01.12.2019 Verified purchase

rozpačité

Bohužel kniha nenaplnila mé očekávání. Příběhy ucházející, ale co je nantéto audioknize špatné je akustické podbarvení, které je vyloženě amatérské. Když hlavní hrdina začne kopat v mohyle, je to podbraveno zvukem házení hlíny lopatou. Když otevírá dveře, vržou vrata.... Když se k tomu pak přidají podivné space zvuky z nějakého syntezátoru, které mají "navodit" strašidelnou atmosféru a od jisté chvíle znějí prakticky stále, působí přesně naopak. Působí velice rušivě. Někdy méně je více. Nic se nemá přehánět. Takhle to není ani audiokniha ani dramatizace. Je to prostě špatně udělané.

Básnik review

19.11.2019 Verified purchase

nejde přestat poslouchat

Opět výtečný Dominik Dán, který nezklame a zajistí skvělý zážitek, díky jedinečnému přednesu Mariána Geišberga. Velmi chytře a uvěřitelně vystavěný příběh nepostrádající napětí a spád, a opět náhled do bezpečnostích složek za časů před sametem. Jak jen doposlechnete, přidáte do košíku další "dánovku" a opět začnete poslouchat.

Boss Babiš review

18.11.2019

velice zajímavé

Skvěle zvolený hlas, a "příběh"? Kdyby to byla fikce, tak je to skvělý politická thriller. Ovšem tady jde o popis skutečných událostí. a z toho úplně zamrazí. Člověku se najednou začnou vybavovat věci, které se v naší historii udály a nějak v paměti zapadly. Poslouchá se to velice hezky, ale...

Hurvínek a drak review

12.11.2019 Verified purchase

legrace jako vždy

Hurvínek tentokráte v pohádkovém hávu. Nesmrtelný recept na vaječný konak a utírání vajec hadrem, mě vždycky rozesměje. A ochutnávka vaječného konaku pane Spejblem zase uvede do rozpaků jestli je tento Hurvínek pro děti nebo pro dospělé...:) Pobaví však obě věkové skupiny.

Terror review

12.11.2019 Verified purchase

impozantní

Výborná záležitost o jednom velkém dobrodružství v době kdy podobná dobroružství nezřídka končila smrtí a jen ti nejsilnější a nejštastnější vyhráli a přežili, zabalena do trocha záhadna. Skvěle vybrané hlasy, idelální na dlouhé zimní večery, rozhodně se nebudete nudit a budete se těšit na další část.

Uzol review

10.11.2019 Verified purchase

detektivní společenský román

No toho kdo zažil dobu kdy stb byla všemocná a všehoschopná k prosazení svých záměrů při poslechu bude mrazit. Dominik Dán strhujícím způsobem podává kroniku tehdejší doby. Uvěřitelně vystavěný příběh ze kterého je cítit atmosféra těch časů, kdy všichni si byli rovni, ale někteří rovnější. To vše v mistrovském podání Mariána Geišberga (skvěle zvolený hlas a způsob interprentace) nedá vydechnout až máte najednou celou audioknihu poslechnutou. Lahůdková záležitost, kterou slupnete jako malinu.

Výběr z povídek Karla Čapka review

28.06.2019

příjemná klasika

Ano, povídky z jedné i druhé kapsy patří do zaltého fondu české literatury. Na člověka z nich dýchne atmosféra doby první republiky, kdy každého zloděje, kasaře a nepoctivce znal pan vrchní policejní rada nebo komisař Mejzlík. Nechme se opíjet tou hezkou poetikou a představou, že tomu tak bylo. Užijeme si plně idylku a díky hereckému obsazení i špičkové podání. Posluchači přijde jen líto, že těch povídek není takto zpracováno víc.

Pes baskervillský review

28.06.2019

totální klasika

Toto zpracování z roku 1966 se naprosto hodí k legendárnímu příběhu o psu...který musí naplnit rodovou kletbu. jedná se o čtenou dramatizaci, která svou strohostí nijak neubírá tomuto tajemnému příběhu. Řekl bych právě naopak. Skvělě zvolené obsazení, hlasy hlavních hrdinů - naprosto dokonalé. Mistrovský kousek!

Hurvínkova abeceda slušného chování review

28.06.2019 Verified purchase

skvěle pojato

Úžasný nápad, naučit děti slušnému chování a vystupování nenásilnou a velmi zábavnou formou. Posluchač se pobaví i něco naučí. Škoda, že existuje jen tato jedna záležitost.

Legrácky a drobničky ze Spejblovy mošničky review

17.04.2019 Verified purchase

jedna z nejlepších!

výběr z toho nejlepšího, kdy Hurvínek (dle mého názoru) záměrně vytáčí Spejbla dotazy na samořejmosti. A Spejbl se snaží mentorovat svého nezdárného synka. Pobavení pro všechny generace..

Hurvínek a drak - jubilejní edice review

16.04.2019 Verified purchase

stará dobrá klasika

pro mě připomínka bezstarostného dětství. Trochu ulítlá pohádka, velmi zábavný recept na vaječný konak v podání Hurvínka a ještěnlepší scéna, kdy Spejbl ochutnává s doktorem Aspirinem jestli je dobře vajčný konak udělán. Tak to mě bavilo i v dětství. Rozuzlení netradiční a v duchu celého příběhu. Bonusový materiál Hurvínkovská klasika, kdy Spejbl chce být mentor, ale Hurvínek jeho snahu nabourává dotazy, které Spejbla zcela zaručeně vytočí na maximum. Hurvínek to podle mě dělá schválně a díky tomu vždy zcela zaručeně pobaví. track "Hurvínek sklonuje kočku" je bezkonkureční. :))

Hurvínkovy večerníčky pro kluky a pro holčičky 1 review

08.04.2019 Verified purchase

povedená zábava.

Tradiční Spejbl, který poučuje a vysvětlujeni to o čem nemá ani páru a Hurvínek, který zase vše glosuje jen aby Spejbla vytočil. A do toho všeho rozumná a uhlazená Mánička... Ideální kombinace pro celou rodinu na hezký večer nebo zábavnou cestu autem.

Malevil review

07.04.2019

realistické zobrazení reality po apokalypse

Další z mnoha post apokalyptických příběhů. Ovšem tento výrazně ční nad celou to plejádou. Přesně vystihnuto , že po totální katatsrofě ač chceme nebo ne moc uchopí opět jen ti nejsilnější bez ohledu na počáteční humanisitcké plány dělat věci "jinak". A toto vše v kvalitním hereckém podání.

Umrlčí cesta review

07.04.2019 Verified purchase

kvalitní

Peter May se vším všudy, opět ve skotských reáliích. Výborně vystavěný příběh nepostrádají cí překvapivé zvraty, v nepřekonatelném podání Jiřího Dvořáka, dovrního interpreta "Mayovek" ze skotského prostředí. Jšho hlas i akustecké zoracování řadím k vrcholům audioknih.

Kolo se zlatými ráfky review

07.04.2019 Verified purchase

ujeté až dost

Krásně blaznivá pohádky z tichého království, kde se mluví jen šeptem. Originální kousek, zažene nudu a pobaví napříč generacemi. Ovšem kdo má rád klasické pohádky bude asi trochu zklamán, ovšem kvalitní herecké obsazení to jistě vyváží

Porucha Rating

07.04.2019 Verified purchase

Broučci review

07.04.2019 Verified purchase

poetická věc

jde o záznam zvukové stopy loutkové verze seriálu Broučci od Libuše Koutné z roku 1966. Pro mě krásný návrat do dob ranného dětství, kdy jsem tento večerníček miloval. Dnes ocenuji kvalitní přednes mistrů slova. Pohlazení na duši, za nevlídného počasí.. zvláště ukládání broučků k zimnímu spánku, jak utěsnili všechny škvíry aby na ně nemohl sníh a mráz a spali a spali...... to mě ždy příjemně uspí také. :) moc hezká věc k poslechu!

Den trifidů review

24.03.2018 Verified purchase

Lahůdka

Většině jistě známý a velmi dobře vystavěné post apokaliptické sci-fi v nádherném přednesu norberta Lichého. Co víc na večer s čajem nebo grogem přát. k této knize se budu často vracet. Ostatně jako každý kdo také zakoupí.

Házím ti laso, kamaráde Rating

07.05.2017

Setkání s Rámou review

02.05.2017

Naprostá lahůdka!

Obecně, díla A.C.Clarka patří k tomu nejlepšímu co v žánru sci-fi vzniklo. Velmi vizionářské a nadčasové. Krásně se ty příběhy prožívají. K tomu velice povedená interpretace M: Myšičkou, dělá z tohoto kousku skvost, který jist bude bodovat v anketě "audiokniha roku". Mohu jen vřele doporučit!

Miroslav Donutil čte povídky Oty Pavla review

16.04.2017

Rozpačité

Povidky Oty Pavla mají neopakovatelnou a velmi podmanivou atmosféru. Kdyz je clovek cte, tak nejak mimochodem a s nepopsatelnou samozrejmosti se ocita v udoli Berounky v Luhu pod Branovem. Kdyz se povidky Oty Pavla jeste spoji s citlivym prednesem a podmanivym hlasem, je o velmi prijemny prozitek postarano. A tady je hlavni kamen urazu teto knihy. Povidky Oty Pavla zustaly stale neopakovatelne. Prezentace M. Donutilem uz ne. Tu by posluchac nejradeji co nejrychleji vymazal ze sve pameti. Jeho Brnem nasakla cestina (Brnane nechť laskave prominou), se k povidkam Oty Pavla vubec nehodi. Existuji mnohem zdarilejsi nactene knihy Oty Pavla. Tato je velke zklamani.

Dva proti Říši review

24.03.2017

Strhující !

Dramatický příběh, který psal sám život. Velmi kvalitně zpracované autorem. Načteno krásným hlasem a úžasně citlivě L. Frejem. jakmile se začne s poslechem, nelze přestat. Posluchač je zcela pohlcen a i když ví jak se bude děj vyvíjet a jak skončí poslouchá dál a dál až do úplného konce. Pokud se chcete nechat zcela pohltit tíživou protektorátní atmosférou strachu a současně neskutečné odvahy, pak je ta pravá volba. před autorem smekám! A před těmi o kterých je tato kniha s díky poklekám v nezměrné úctě.

Noc na Karlštejně. Veselohra o 3 dějstvích review

24.03.2017

standard

Známý a veselý příběh o tajemství hradu Karlštejna, v příjemně se poslouchajícím zpracování. Na sobotní podvečer ideální volba. Jen prosím neporovnávat a neočekávat přesný přepis filmov podoby. Pobaví a neurazí.

Maryša review

20.03.2017

podařené

Moc hezká dramatizace klasického díla českého divadla. Slyšel jsem prvně v remiíře na radio na Nový rok již nezařaditelného roku a moc se mi tohle zpracování líbilo. Takže jsem CD zakoupil. Výborně zvoleni herci. Velmi příjemné a do rolí padnoucí hlasy. Režisérka Markéta Jahodová je současnou špičkou v rozhlasových dramatizací. Důstojný pokračovatel taré rozhlasové školy a pana Horčičky.

Ocelové město review

20.03.2017

dobré

Asi hlavně pro pamětníky. Krásná vzpomínka na sobotní odpoledne u rádia. Zpracování poplatné době vzniku (nemyšleno nijak hanlivě). I rozhlasové hry se ve svém zpracování vyvíjejí. Je v tom trocha nostalgie. V příběhu trocha dobrodružství. Navíc, ukažte mi kluka, který by hltal bez dechu Verneovky.

Rychlé šípy (komplet 3 alb) review

19.03.2017

návrat do dětství

Kdo by neznal dobrodružství nejslavnějšího klubu, které jsme mi jako kluci hltali každou volnou chvilku a pídili se po dalších příbězích a knihách. (což v dobách mého dětství byl někdy problém a v podstatě stejně dobrodružné, jako jejich příběhy). Všichni jsme pak chtěli zažívat stejná dobrodružství jako Rychlé Šípy. Hezké zpracování, přesně takové jak u těchto příběhů má být. Když se chci vrátit do dob dětství, kdy každá neznámá potemnělá ulička měla své kouzlo a tajemství, sahám po tomto kompletu. Vždy jsou to příjemné večery.

Blade Runner review

19.03.2017 Verified purchase

silné, dráždící, varující

Předně. Kdo viděl film, ať není překvapen. Filmové zpracování, se knihou jen inspirovalo. Takže jsou zde poměrně značné rozdíly. Jinak dílko někdy náročné na soustředění, ovšem díky výtečné interpretaci Martina Myšičky to není zas až takový problém. Hezky se poslouchá. A námětů k zamyšlení z možných problémů vývoje androidů a umělé inteligence na tucty. Určitě by nemělo ujít pozornosti zvídavých a přemýšlivých "čtenářů ušima".

Osudy dobrého vojáka Švejka I. review

19.03.2017

geniální

Konečně byl tento skvost sestaven a doplněn o chybějící kousky. Co víc napsat o Švejkovi? Vždyť již vše bylo popsáno a rozebráno do posledního detailu. Kdo Švejka četl, a nezná tuhle čtenou Werichovu verzi, měl by si čas udělat a bude odměněn výtečnou zábavou.

Sedm svědků review

07.03.2017

herecký koncert

Velmi zajímavě pojatý výslech sedmi svědků trestného činu. Ze kterého si lze udělat obrázek toho co se vlastně stalo. Sedm různých lidských charakteristik, sedm modelů chování, sedm osudů mistrně zpracovaných pány herci! vynikající záležitost po všech stránkách.

Saturnin review

07.03.2017

škoda škoda

Bohužel trpí tím, že není načtené celé, ale je celkem dost ořezané. Což je škoda, protože přednes Jiřího Samka je jedinečný! Přesto, kdo má rád Staurnina, bude poslouchat stále dokola. Škoda, že v době vzniku nebyla načtena kniha celá.

Frankenstein review

07.03.2017 Verified purchase

výborné

Působivé a zamyšlení hodné dílo, hledající odpověď na otázky zodpovědnosti za své skutky. Bytosti mi bylo líto, a sooucítil jsem s ním. Překvapivé, že toto téměř filozofické dílo vzniklo v první polovině devatenáctého století. Příběh jsem samozřejmě znal již z dřívější doby, kdy jsem četl jako knihu. Zajímalo mě jak je udělána audiokniha. a za mě Výborně! Nelze se v podstatě odtrhnout.

Cesta kolem světa za 80 dní, Dvacet tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin review

07.03.2017

Rozporuplné

Notoricky známé příběhy Julese Verna s velmi nevyrovnaným zoracováním. Nejlépe se poslouchá Dvacet tisíc mil pod mořem.**** V Cestě kolem světa za 80 dní je zcela otravná nevhodná hudba.* Dva roky prázdnin člověka vrátí do dob dětství, ale je třeba být shovívavý neboť tento kousek vznikl již hodně hodně dávno. **

Ostrov Entry review

29.11.2016 Verified purchase

May + Dvořák = *****

Romány P. Maye odehrávající se ve Skotsku mají velmi podmanivou atmosféru, která čtenáře zcela chytne od prvních stránek. No a při interpretaci J. Dvořákem je prostě zcela pohlcen a ztracen pro okolní svět. Opět, stejně jako v případě volné trilogie "Skála, Muž z ostrova Lewis a Šachové figurky" se nejedná o čistokrevnou detektivku, ale o společenskou sondu do života uzavřené komunity. Opět jsem se nemohl odtrhnout.

Bílá nemoc review

02.10.2016

klasika

Karel Čapek nezklame, a nelze k jeho notoricky známým dílům nic moc víc napsat. Tak jen k tomuto rozhlasovému zpracování. Měl jsem ji jako klasickou gramofonovou desku a už tehdy jsem se nemohl při poslechu odtrhnout. Jen přečtení obsazení velkými jmény tehdejší herecké scény je zárukou vysoce kvalitního poslechu. Václav Voska v roli maršála!

Zvony smrti review

02.10.2016

Detektivka jak má být

Velmi povedené zpracování detektivky, tak jak si lze detektivku představit. V tomto zpracování si lze užít starou dobrou rozhlasovou práci, tíživou atmosféru při níž se mlha valí z reproduktoru a posluchač si bezděky přitáhne svetr více krku a bezděky sáhne po vlněné přikrývce. Pro nastávající podzimní večery, výtečná volba!

Válka s mloky review

02.10.2016

Nadčasová klasika

Tuto nadčasovou klasiku by si v dnešní době měli přečíst mnozí lid. Neuvěřitelné, že teneto příběh je platný i v denšní době. Karel Čapek patří k velkým vizionářům. A každé z jeho dnes již klasických děl stojí za pozornost a zamyšlení.Tato adaptace českého rozhlasu je ukázkou vrcholného hereckého umění skutečných mistrů tohoto řemesla.

Vinnetou (komplet) review

02.10.2016

klasika

Klasika, která navrátí každého kdo velikého náčelníka kmene Apačů miloval v dětství a na příběhu této legendy vyrostl. Při poslechu se člověk vrátí do časů dětství, kdy jsme tento příběh hltali a prožívali všemi smysly. A nic na tom nemění, že jsme se v později dozvěděli, že to všechno bylo jinak. Vinnetou je klasika, která překvapivě dobře funguje i jako rozhlasová hra.

Šachové figurky review

01.10.2016 Verified purchase

dokonalé završení

Závěrečná část trilogie v níž se uzavírá celý příběh.. Jen s velkým sebezapřením jsem přerušoval poslech. Když jsem poslouchal v autě, zůstával jsem sedět i po zastavení, abych doposlechl kapitolu. Krásně udělaná audiokniha, a velmi poutavý příběh, který zcela upoutá pozornost a není až tak plně detektivní. Detektivní nebo zločinná linka, je jen kostrou, na které je nabalen celý příběh, který může být zároveň kronikou života na Vnějších Hebridech. Když se v epilogu uzavřelo trauma Finna, bylo mi trochu smutno, že kniha skončila..Chce-li někdo chytrý příběh, který zcela pohltí, u kterého nebude zívat nudou a který popustí uzdu fantazii nad tím jak to vlastně vše bylo, je tato trilogie jasná volba. Zvláště pak v jedinenčném a bezkonkurenčním podání J.Dvořáka.

Tři muži ve člunu review

27.09.2016

milé

Tato klasická humoristická kniha potěší každého milovníka britského humoru. Horníčkovo podání této knihy, kterou M.Horníček miloval (je to napodání znát), je jedinečné a dá se poslouchat neustále dokola. Pobaví a potěší vždy. Jediná výtka, škoda že Horníček nenačetl knihu celou. To by byl koncert. Každý máme oblíbeny pravda různé kapitoly, které považujeme za kulotvní a nepřekonatelné.

Jméno růže Rating

27.09.2016

Farma zvířat review

19.09.2016

Přesné

Nezapomanutelná Orwelovo klasika. Rozměry útlá kniha, obsahem veliká, která patří k pilířům světové literatury. Tak jedinečně přesně popsaná realita vývoje "lidské společnosti" od nadšené revoluce k opětovné totalitě by měla být stále mementem, jak se kolo dějin může točit. Otázka je lze-li to točícíce se kolo dějin zastavit. Na to už Orwell odpověď nedává. Ale jako varování by tahle knížečka měla stačit. Povinná četba pro všechny! A v tomto případě v krásném a přesvědčivém podání Josefa Vinkláře.

1984 review

19.09.2016

Klasická, nadčasová věc.

Klasika světové literatury. člověk až mrazí z toho jak neuvěřitelně přesně G.Orwell popsal metody a postupy totalitního režimu. Jak je vidět jsou platné na jakoukoliv totalitu ať je hnědá nebo červená nebo jakkoliv jinak obarvená. Při čtení jsem měl chvílemi pocit, že pro "soudruhy" z východního bloku to byla kuchařka, dle které ten svůj režim vařili. Tato dramatizace ČR je velmi povedená.

Hrabě Drákula review

18.09.2016

Klasika

Vekmi zdarile zpracovana klasika. Poslech doporucuji za bezmesicneho vecera, pri podzimnim necase v potmnelem pokoji u krbu s praskajícím polenem. Mrazeni pod kuzi zaruceno. Pri poslechu jsem mel pocit, ze jsem v Transylvanii a za okny me oobiha smecka vlku.

Nebeští jezdci review

18.09.2016

Přesvědčívé

Hrdinství, odhodlání i "obyčejný" život válečných pilotů v nádherném a presvědčivém podání Davida Novotného. Chvilemi jsem mel pocit, že v tom bombardéru sedím také a s hrdiny prožívám jejich příběh. Co více si od audioknihy přát.

Muž z ostrova Lewis review

18.09.2016 Verified purchase

Uhrančivé

Opet výborný a barvitý May s přesahem. Není to jen obyčejná detektivka. Zločin tu je jaksi na druhé koleji a starým Tormudem je tu vyprávěn pohlcující lidsky příběh. Zcela ojedinělá je interpretace Jiřího Dvořáka! Zvláště pasáže starého Tormuda podávané tak uvěřitelně, až člověka mrazí a je dojat zároveň. Mozna mě ovlinilo i to, že ve své blízkosti mám člověka se stejným postižením. Zcela právem získala svého času titul Kniha roku.

Hypnotizér review

13.08.2016 Verified purchase

Nechapu

Oo precteni Stalkera, jsem se celkem tesil, ale prislo obrovske zklamání! Prijde mi, že švédští autoři se jen předhánějí v tom kdo napise větší uchylnosti. K tomu i přes podmanivy hlas interpretace ktera mi byla proti srsti. Pri poslechu jsem si uplne pral at jim toho uneseneho hocha zabijou. Nevim jestli to nebyl i ucel. Dej vystaveny chabe nejdriv se vysetruje jedna vrazda, aby pak prisla výhybka a zacalo se vysetrovat neco uplne jineho nesouvisející stou prvni vrazdou. Autori pak zcela utopili dej ve snaze conejvic skokovat popisem nechutnosti, nad kterymi se clovek je otrese hnusem. Doposlechl jsem to jen silu a s velkym sebezapre im, kdyz uz jsem to zacal..

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Skála review

13.08.2016 Verified purchase

Pohlcující!

Spadl jsem do toho, jako do propasti diky Vynikajici interpretaci J. Dvořáka! Finnovi jsem drzel palce i kdyz jsem od pulky tusil, kdo to ma na svedomi. A byl jsem rad, ze jsem se nemylil. Konecne po te vlne svedskych uchylnosti uveritelny a presto napinavy pribeh!