User Robo's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Nezvratné alibi Rating

23.01.2021 Verified purchase

Psychologie ovlivňování review

26.12.2020 Verified purchase

Komunikácia

Audiokniha ma poučila o tom ako vychádzať s ľuďmi. Ako niekoho presvedčiť o našej pravde. Ale aj o tom ako si zabezpečiť pozornosť druhých. Odporúčam. Ak ale všetci budú mať zvládnuté tieto techniky ovplyvňovania, potom môžeme rozoznať, kto ich úmyselne používa.

Čierna hra: Vláda mafie review

26.12.2020 Verified purchase

Boj o moc

Audiokniha poukazuje na obdobie po nežnej revolúcii, keď už bolo všetko možné, ale nič nezakázané. Toto mocenské vákuum ovládli veksláci, výpalníci a rýchlo zbohatlíci so svojimi gorilami. Niekto sa ľahko dostal k majetkom a moci a niekto veľmi rýchlo prišiel o svoj život.

Marco review

26.12.2020 Verified purchase

Sociálna nerovnosť

Audiokniha má aj sociálny rozmer. Poukazuje na korupciu, sociálnu nerovnosť a aj osudy migrantov. Poukazuje na dnešnú politickú a ekonomickú situáciu na pozadí detektívneho príbehu. Audiokniha je dobre nahovorená. Príbeh je uveriteľný a preto zrejme poukazuje na skutočné udalosti.

Cesta domov review

25.12.2020 Verified purchase

Kniha plná zvratov

Fitzek je aj v tejto knihe verný vlastným postupom. Interpretácia je výborná. Čim neuveriteľnejší príbeh a čím viac zvratov, ktoré majú šokovať, alebo len udržať čitateľovu pozornosť, tým viac Fitzek. Audioknihu počúvam práve pre neuveriteľnú fantastiku autora. Dokáže zamotať a následne všetko zmeniť, aj keď nám je už akože všetko jasné. Do poslednej chvíle nevieme kto je kto a kto je obeť a kto vlastne vrah. Často sa situácia obracia. Možno je väčší zločinec nie ten, čo zdvihne zbraň a vystrelí, ale ten kto človeka donúti a nedá mu inú možnosť.

Geniální podnikatel Tomáš Baťa review

25.12.2020 Verified purchase

Príklad podnikania

Audiokniha ide nad rámec bežného životopisu. Je nielen zasadená do doby životného príbehu, ale vysvetľuje súvislosti konania Tomáša Baťu vzhľadom na dobu. Kniha výborne opisuje históriu danej epochy, príčinno následné súvislosti. Genialita, prezieravosť a schopnosť vyšliapať si vlastný chodník podnikania aj napriek možným chybám robí z Tomáša Baťu jedinečného človeka. Objavil vyšší rozmer podnikania, keď sa z človeka, ktorý sa vie postarať o seba posúva nie len do pozície otca, ktorý sa dokáže postarať o svoju rodinu, ale až k človeku, ktorý sa vo verejných funkciách stará o celú širokú komunitu ľudí.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

25.12.2020 Verified purchase

Málo pravdepodobné

Celá séria a aj táto audiokniha sa nesie v duchu, čím viac neuveriteľné, tým viac zaujímavé. Ale opak je pravdou. Zaujať niečím za každú cenu svedčí o nedostatku zaujať štýlom, príbehom. Ak sa čitateľ nestotožní s príbehom tak dovidenia. Mne osobne Lisbeth ako batman postava nesedí. Na druhej strane sa dozvieme veľa zo zákulisia novinárskej práce a z procesov zahnívajúcej spoločnosti zameranej na peniaze, moc a pudy.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

25.12.2020 Verified purchase

Neskutočné

Autor sa posúva do pozície, čí viac neuveriteľné, tým viac zaujímavé. Ale opak je pravdou. Zaujať niečím za každú cenu svedčí o nedostatku zaujať štýlom, príbehom. Ak sa čitateľ nestotožní s príbehom tak dovidenia. Mne osobne Lisbeth ako batman postava nesedí. Na druhej strane sa dozvieme veľa zo zákulisia novinárskej práce a z procesov zahnívajúcej spoločnosti zameranej na peniaze, moc a pudy.

Já, Poutník review

25.12.2020 Verified purchase

Uveriteľné a preto znepokojujúce

Audiokniha sa výborne počúva. Cítiť zladenie interpreta k téme a k atmosfére počas deja. Profesionálne odvedená práca. Dĺžka audioknihy takmer 30 hodín vôbec nie je mínus. Sú knihy, kde aj 3 hodiny je veľa :). Sú knihy, ktoré Vás vtiahnu do deja a vypustia až na konci a medzitým čas nevnímate. Táto kniha patrí k nim. Prepracovaný špionážny thriller so všetkým čo má obsahovať. Dozviete sa veľa zo zákulisia špionážnej práce, ale aj o teroristických praktikách. Dozviete sa aj o dôvodoch a príčinách týchto aktivít.

Faktomluva review

23.12.2020 Verified purchase

Máme sa stále lepšie

Pozitívna audiokniha. Na faktoch a presvedčivo dokázané zlepšovanie sa úrovne ľudstva. Sme stále na vyššej a vyššej civilizačnej úrovni. Veľmi dobrá kniha vychádzajúca zo štatistík a dát. Klimatické zmeny a vyhladzovanie druhov nie je vcelku horšie a horšie. Pre bezpečnosť a prírodu robíme najviac ako môžeme, omnoho viac ako v minulosti.

Trvalý záznam review

23.12.2020 Verified purchase

Sledovanie

Byť slobodný znamená byť zodpovedný. Ak máme obrovské množstvo možností a voľnosti, zákonite tým môžeme rušiť voľnosť a možnosti druhých. Asi preto nastáva kontrola a zákony, ktoré automaticky obmedzujú slobodu. Ale kde je tá miera slobody a obmedzení pre slobodu? Ak prídeme v jednom alebo druhom prípade do extrému, nastane buď anarchia alebo totalita.

Musíme dodržiavať ten pomyselný balanc a zodpovednosť. Audiokniha upozorňuje na riziko absolútnej kontroly a monitoringu jednotlivca a celých spoločností.

Klbko zmijí review

23.12.2020 Verified purchase

Stalo sa

Audiokniha má paralelu v nedávnej histórii Slovenska. Ak to ale presne tak nebolo, opisuje atmosféru, ktorú všetci dobre poznáme. Je presvedčivá a až bolestivo pravdivá. Peniaze a moc boli, sú a budú veľkým problémom vo svete.

Bourneova totožnost review

23.12.2020 Verified purchase

Agenti

Videl som filmy, čítal knihy a teraz som si ju aj vypočul. Je tu opísaný príbeh agentov, špeciálne školených. Okrem akčných scén sa ale veľa dozvieme aj o bankových operáciách, falšovaní dokladov, fungovaní spravodajských služieb, zmene totožnosti. Knihu odporúčam.

Navždy plynule review

23.12.2020 Verified purchase

Rýchlovlak

Musím sa priznať, že som audioknihu nedopočúval. Určite máme všetci potrebu učiť sa rýchlo, efektívne s pomôckami na zjednodušenie výučby. Tu mi ale pripadá, že po knihe siahajú tí, čo si myslia, že bez učenia sa im jazyk sám vleje do mozgu. Kniha zjednodušuje postup pri učení pre mňa až veľmi. Podľa toho sa nikdy jazyk nenaučíte. Je tam reklama na webové stránky autora, a teda je to reklama na jeho výučbový systém. Tak ja knihu neodporúčam.

Svědectví review

23.12.2020 Verified purchase

Fikcia alebo patriarchát

Po knihe som siahol, pretože som si vypočul aj Príbeh služobníčky. Aj keď je to fikcia, nedalo mi prirovnať to tak trochu k ortodoxným arabským skupinám, kde je alebo bolo viacženstvo, háremy, slúžky a pod. Možno cítim aj náznak feminizmu, teda poukazovanie na nerovnoprávne postavenie žien vo svete dnes aj v minulosti. Príbeh je uveriteľný a precízne vyrozprávaný ako sa mohol skutočne aj stať, ak by taký štát existoval. Audioknihu zhltnete na jeden raz. Je mi však záhadou, prečo bolo tak veľa nedetí. Žeby civilizačné choroby?

Ti druzí review

13.12.2020 Verified purchase

Náhoda

Interpretácia audioknihy je perfektná. Príjemný hlas nepôsobil rušivo. Palec hore za načítanie. Vypočul som na jeden šup. Príbeh má zaujímavú tému dark webu a služieb s tým spojených. Bolo to zaujímavé a poučné. Rušivo na mňa pôsobilo príliš veľa náhod, ktoré sa preplietali audioknihou. Na náhody a ich ovplyvňovanie života verím, ale tu je to prestrelené a vcelku to pôsobí nedôveryhodne. Príbeh okrem toho bol ale zaujímavý a nepustil ma, pokiaľ som sa nedostal až na koniec. A to má mať predsa každá dobre napísaná kniha, nahovorená audiokniha.

Šarlatán review

12.12.2020 Verified purchase

Doma nie je nikto prorokom

Veľmi dobrá audiokniha. Šarlatán je takpovediac človek, ktorý by mohol žiť v akejkoľvek dobe, robiť hocičo a jeho charakter a zmysel pre spravodlivosť by bol zachovaný. Takýto ľudia to majú v živote ťažké. Neohýbajú sa pod náporom ideológie doby a preto často praskajú. Prežije ten, čo sa prispôsobí, ale za cenu zmeny názoru, presvedčenia, hodnôt. Šarlatán by bol v minulosti vyhnaný z jaskyne, ukameňovaný, upálený podľa doby, v ktorej by žil. Takých ľudí je na svete málo. Väčšinou sme konformisti. Ale práve takýto odvážni ľudia posúvajú hranice poznania ďalej.

Na smrť review

12.12.2020 Verified purchase

Málo pravdepodobné

Kariku mám rád, ale pre iný žáner. Ten mu podľa mňa sedí lepšie. Mysteriózne až hororové knihy Tma, Trhlina a podobne.

Mafiu a SS vykresľuje síce uveriteľne a brutálne, ale príbeh obyčajných chlapcov ako sa dostanú až na vrchol moci neznie hodnoverne. Beriem si z audioknihy fakt, že vojna preverí charakter ľudí. Boj o prežitie zmení aj najväčšieho ľudomila na bezcitnú beštiu. Verím, že nebude v živote veľa vyhrotených situácií, aby sa neuvoľnila tá temnejšia stránka človeka.

Aj napriek výhradám Karika je už overený autor a vždy sa niečo nové dozviem z obdobia, v ktorom sa dej odohráva. Historické knihy sú náročné na pravdivý opis doby a to Karika zvláda majstrovsky.

Zrcadlový muž review

12.12.2020 Verified purchase

Farma

Kepler je dlhodobo ďalšia severská značka. Táto audiokniha vo mne evokuje myšlienku, či sú také miesta, kde sa môže udiať únos mladých ľudí a dlhodobo ich zadržiavať a nikto si to nevšimne? Odľahlé farmy, kde nič iné nie je. Sociálna izolácia a spôsobené traumy môžu viesť ľudí k psychickým úchylkám a vraždám. Ako tomu zabrániť. Asi je už neskoro, keď nás bolí zub a musíme ho vytrhnúť. Ako urobiť prevenciu, aby sa takéto boľavé zuby v spoločnosti už nevyskytovali. Prevencia v školách a včasné zachytenie problémov v rodinách sociálnymi pracovníkmi. Komunikácia v rámci sociálnych štruktúr v úzkych komunitách. Dlhodobá izolácia rodín mimo komunity spôsobuje, že si tieto rodiny nastavia aj vlastné, často zvrátené zákony a pravidlá a považujú ich za platné pre celý svet. Audiokniha je o týchto rodinách. Popri detektívnom príbehu nás núti zamyslieť sa nad tým, prečo sa dejú podobné veci. Príbeh je uveriteľný a vtiahne nás do deja. Jedna z audiokníh, ktoré môžu byť časovo veľmi dlhé, ale čas pri nich nevnímate.

Izolovaní review

11.12.2020 Verified purchase

Neuveriteľné

Ako sme u Fitzeka zvyknutí, vymyslený príbeh vychádza z podkladov, ktoré sa reálne vo svete dejú. Konkrétne v tejto audioknihe sú to únosy detí. Ako pozitívum hodnotím, že na tieto skutočnosti autor upozorňuje. Ako negatívum je pre mňa skutočne bombasticky až senzačne neuveriteľne vykonštruovaný príbeh, ktorý ale štandardne je nelogický až fantazijne prepletený s množstvom odbočiek. Nechce sa mi veriť, že by niekto takto v skutočnosti postupoval. Autor ma nepresvedčil a nevtiahol do deja. Zahltil ma množstvom opisu brutálnych scén, ktoré zrejme niekoho dokážu udržať pri audioknihe. Na druhej strane, pokiaľ hľadáte nenáročnú knihu, čo do hĺbky myšlienok, tak nech sa páči. Fitzek, ale má aj zvláštny spôsob humoru, čo je v spojení s brutalitou scén zaujímavý fenomén. No ale predsa si niečo z tejto knihy odnášam. Aj obyčajný strach a negatívne predstavy dokážu zabíjať.

HOT review

07.12.2020 Verified purchase

Efektivita práce

Audioknihu som si vypočul preto, aby som zistil ako si uľahčiť prácu s PC. Obsahuje veľa zaujímavých nástrojov na uľahčenie digitálnej agendy. Je vhodná pre manažérov alebo riadiacich pracovníkov na zjednodušenie a zefektívnenie komunikácie a obehu agendy napr. vo firme. Veľa vecí už využívame napr. cloud dokumenty, el. kalendáre, zdieľané dokumenty. Iste si tu nájdete aj neznáme finty, ako napr. zautomatizovať opakujúce sa činnosti a situácie if - then.

Tieto finesy Vám ušetria čas a dajú konkurenčnú výhodu. Audioknihu odporúčam hlavne PC maniakom.

Klíčem je klid review

06.12.2020 Verified purchase

Prázdny kalendár

Audiokniha ide proti prúdu tzv. motivačných kníh. Propaguje relax, prázdny kalendár, menej práce, zastavenie sa, ničnerobenie. Skutočne je zmyslom života mať alebo stačí iba byť? Byť v pohode sám so sebou. Asi poznáme ten stiesnený pocit, keď zrazu nemáme čo robiť. Chytá nás panika, že niečo podstatné nám uniká a my nie sme pritom alebo o tom nevieme. Audiokniha ma presvedčila, že zmyslom života je byť spokojný sám so sebou a byť v pohode. Možno skutočne stačí iba byť, byť v pohode. Audioknihu vypočujete za jeden deň.

Interpret sa skvele prispôsobil téme knihy. Hlas je pomalý a pokojný.

Stín větru Rating

02.11.2020 Verified purchase

Úzkosti a jejich lidé Rating

02.11.2020 Verified purchase

Čierny kruh: Koniec mafie Rating

02.11.2020 Verified purchase

Nůž Rating

02.11.2020 Verified purchase

Betónová blondína Rating

02.11.2020 Verified purchase

Černá díra Rating

02.11.2020 Verified purchase

Konec hry Rating

02.11.2020 Verified purchase

Žena mého života Rating

02.11.2020 Verified purchase

Indigový svět Rating

02.11.2020 Verified purchase

Temný plameň Rating

02.11.2020 Verified purchase

Peníze a zdravý selský rozum Rating

02.11.2020 Verified purchase

Proč spíme Rating

02.11.2020 Verified purchase

Drive / Pohon Rating

02.11.2020 Verified purchase

Kód života Rating

02.11.2020 Verified purchase

Zlo Rating

02.11.2020 Verified purchase

Faust (komplet Faust) Rating

31.05.2020 Verified purchase

Dívka, která musí zemřít Rating

29.09.2019 Verified purchase

Metoda Bullet Journal Rating

28.09.2019 Verified purchase

Zdravá střeva Rating

28.09.2019 Verified purchase

Atlas Mraků Rating

28.09.2019 Verified purchase

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1 Rating

28.09.2019 Verified purchase

Život na volné noze 1 Rating

28.09.2019 Verified purchase

Radikální otevřenost Rating

28.09.2019 Verified purchase

Total Recall Rating

28.09.2019 Verified purchase

Gentleman v Moskvě Rating

28.07.2018 Verified purchase

Macbeth Rating

02.07.2018 Verified purchase

Analfabet Rating

24.06.2018 Verified purchase

Spolu Rating

17.06.2018 Verified purchase

Nauč se to! Rating

16.06.2018 Verified purchase

Soudné sestry Rating

09.06.2018 Verified purchase

DUNA Rating

27.05.2018 Verified purchase

O krok pozadu Rating

27.05.2018 Verified purchase

Začněte s proč Rating

24.05.2018 Verified purchase

Emoční inteligence Rating

24.05.2018 Verified purchase

Osm hor review

24.05.2018 Verified purchase

V lone prírody

Osm hor ma oslovila hneď svojim názvom, po prečítaní recenzií som už neváhal. Hory, kopce, les - prostredie, kde skutočne zabudnete kým ste, čo Vás trápi a splyniete s prírodou. Stanete sa jej súčasťou. Listom stromu, kameňom pri ceste, vánkom na kopci. Všetko tam má svoje miesto. ale samo o sebe nie je dôležité. Sme ako dielik skladačky, ktorý presne zapadne tam, kde má. Pri potulkách našich hrdinov otca, syna kamaráta je cítiť ich vzťah k horám. Ich bytostný pocit spolupatričnosti. Hľadania samých seba a ich miesta v živote. Zabudnutie na umelo vytvorenú hierarchiu ľudí a hodnôt tam v údolí. Oddanie sa poriadku a zákonom prírody. Večný návrat k pôvodu a zmyslu života. Tieto pocity mám z vypočutej audioknihy a aj z vlastnej skúsenosti pri pobyte v horách.

Pozitivní leader Rating

05.05.2018 Verified purchase

Píseň krve Rating

25.04.2018

Složka 64 review

22.12.2017

To hádam nie

Ak je tento príbeh detektívka, čo aj je, tak samotnú zápletku a vyriešenie prebil príbeh na pozadí. Mimochodom u tohto autora sa skutočne v každej knihe rozvíja aj sociálny skutočný rozmer spoločnosti. Konkrétne v tejto audioknihe opustené siroty hlavne ženského pohlavia a ich pohnuté osudy v Dánsku. Interpretácia perfektná.

Nesmírný Rating

22.12.2017

Soumrak dne review

13.10.2017 Verified purchase

Oddanosť

Z audioknihy som zachytil niekoľko rovín a v nich niekoľko rozporov.

Zmysel života - oddanosť svojej práci, pocit naplnenosti, dôležitosti a nenahraditeľnosti alebo láska k blízkej osobe?

Vývoj v Európe - šľachta alebo demokrati alebo socialisti?

Človek sa snaží a bojuje za svoje ideály, keď nastane súmrak dňa - po rekapitulácii, mala táto snaha zmysel?

Kniha je písaná veľmi zaujímavým distingovaným štýlom. Vyberané slová a konštrukcia viet - je to lahoda pre uši a oči, skutočný anglický rozhovor pánov a ich sluhov. Nefalšovaný anglický humor, sarkazmus a citová prázdnota.

Príbehom sa vinie ako adriadnina niť nenaplnená láska, ktorú podvedome hlavní hrdinovia cítia. Nedajú ju najavo, pretože dôstojnosť a pracovná povinnosť, LÁSKU muža k žene a ani akúkoľvek inú lásku nepoznajú.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dracula (EN) review

31.08.2017

Strach a hrôza

Príbeh poznajú hádam všetci, krvavé príbehy o upíroch sú vďačnou témou aj dnes Van Helsing, Upírske denníky a pod. Bežne sa niektoré živočíchy živia krvou. Niektoré sekty nepripúšťajú transfúziu krvi, je v nej duša. Niekto sa v krvi kúpal a podobne. Aj keď je téma už obohratá, stále je v nej tajomstvo, strach a to ľudí priťahuje. Zvedavosť a obrana proti teoreticky možným upírom. Stále ma poteší, zastraší a poučí ako proti potencionálnym upírom zakročiť :-). Kto nečítal, odporúčam čítať alebo počúvať v noci, zaručene Vás dostane akýkoľvek zvuk.

Kruh review

27.08.2017

Klasika plus bonus

Detektívky, kriminálky sú zaujímavé prepracovaným dejom, zločinu a odhalenia. Mňa poteší, ak sa dozviem niečo aj okrem toho, napr. v tejto knihe ohľadne metód používaných v psychiatrických zariadeniach, o liekoch a ich účinkoch, ale aj o stupnici morálky ľudí a pod. Táto kniha mi to všetko dala. Nikdy by som tieto poznatky sám od seba nehľadal, ale v zápale "boja o prežitie" si ani neuvedomíme a autor nám podsunie kopec zaujímavých faktov.

Žiaľ musím skonštatovať, že pri honbe za bombastickým príbehom sa autor trochu odviazal. No uznajte. Je možné aby súčasne nastali tieto okolnosti? Podpálenie psychiatrického ústavu, únik väzňov, naháňanie policajta a vraha, únos psychiatričky, skútre, pád lavíny, selekcia preživších...tí dobrí prežili. A takýchto súčasne prebiehajúcich akcií bolo v knihe viac. Oceňujem autorovu fantáziu, ale menej cit pre uveriteľnosť. Nezaškodilo by menej paralelných zázrakov. Niekedy to pripomínalo takú zmes od Jamesa Bonda cez Hannibala Lectera až po výkladový slovník psychológie. Poučil som sa a dopracoval som sa až do konca spletitého príbehu. A keďže príbeh nekončí a som dosť navnadený, ide na ďalšiu knihu Kruh. Knihu odporúčam. Autor zaujal a ide sa ďalej. Interpretácia iná ako som zvyknutý, bez citového podfarbenia, ale bolo to plynulé a nerušilo myšlienky pri počúvaní.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Obraz Doriana Graye review

26.08.2017

Forever young

Oscar Wilde ma vždy fascinoval dokonalou znalosťou ľudskej duše a povahy človeka. Vedel imaginárne rozpitvať pohnútky, city, túžby, potreby ľudí. Bol dokonalý pozorovateľ. Samozrejme s nadhľadom a anglickou aroganciou a humorom vyšších vrstiev. Táto kniha má aj ďalšie roviny. Mladosť, pochabosť, zážitok versus dospelosť, rozumnosť, nuda. Mladí závidia starším skúsenosti, peniaze a naopak starší závidia mladým bezstarostnosť a energiu ešte nepoznaného. Ďalšia rovina je zločin a trest. S tým súvisí svedomie. No ak ho nemáme, žijeme relatívne v pohode, lenže Dorian mal odzrkadlené svedomie v obraze. A to ho dorazilo. Je dobre, že máme svedomie a mali by ho mať všetci. Kniha ma veľmi oslovila a odporúčam prečítať alebo vypočuť.

Stalker review

25.08.2017 Verified purchase

Napínavá kniha až do konca

Asi najnapínavejšia keplerovka. Akčné a dych berúce scény sa striedali jedna za druhou až do poslednej bodky. Otázna je pri tom uveriteľnosť takto zinscenovaných aktivít. Ale o to nejde, kniha bola zaujímavá, a to že by sa to takto v reálnom živote odohrať asi nemohlo, je len dobre. Človek si prenáša veľa návykov z detstva. Ale žiarlivosť je nepríjemná, tým väčšia, čím väčšia je láska. Upnúť sa na inú osobu, ako na seba, je prinajmenšom nebezpečné. Odovzdať niekomu vládu nad sebou samým, pod zásterkou lásky. To si z audioknihy odnášam. Pavel Rímský spôsobil zas to, že ďalšie audioknihy budem hľadať nie podľa názvu, ale podľa interpretácie. Dúfam že ich p. Rímský interpretoval veľa.

Jaskyňa vrahov review

24.08.2017

Anglická škola

P. Ľuboš Jurík mi pripomenul anglické detektívky s prepracovaným vyobrazením charakterov ľudí. Malá skupinka ľudí a tajomstvá, čo niektorých spájajú a iných rozdeľujú. Príbeh bol dobre premyslený a napínavý až do konca. Nechýbali prekvapenia a neuveriteľné odhalenia. Mňa ale hlavne zaujala autorova znalosť ľudských citov, hlavne láska a nenávisť. Autor sa rozhodol rozvinúť, aj napriek detektívnemu žánru, filozofické a psychologické úvahy o láske, zmysle života, nenávisti. Dozvedel som sa niečo aj z našej histórie. Autor ponúkol viac, ako od klasickej detektívky možno očakávať a preto si vypočujem aj ďalšie audioknihy. Ozaj, vedeli ste že za všetkým treba hľadať ženu? :) Žena plánuje, muž koná.

Prerozprávanie knihy aj hudobné podfarbenie otvorili ďalšiu rovinu, s ktorou bola táto audiokniha zážitok.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Národní třída review

22.08.2017

Zážitok

Nečítal som recenzie, neviem nič o autorovi, to je na začiatok. Audioknihu som vypočul na jeden šup. Mám z nej zmiešané pocity. Život, ktorý žije hlavný hrdina nemusel byť. Mohol ho vlastným pričinením vylepšiť. Minimálne nepiť, nefajčiť a nedrogovať. Alebo aspoň v dospelom rozumnom veku s tým prestať. No neviem kedy naposledy som bol v krčme, pohostinstve poobede a celú noc. Cca 6 rokov. A žijem. Dokonca mám pocit, že veľa problémov už nemám. Alkohol nerieši problémy, alkohol ich vyvoláva. A tiež vyvoláva duchov minulosti a prízraky budúcnosti za cenu chvíľkového zabudnutia prítomnosti. Na druhej strane, pokus o lepší život, kliky, zobratie spravodlivosti do vlastných rúk, je snaha o vylepšenie. Nemôžem si pomôcť, ale vlastným pričinením by mohol byť ten záver radostnejší. Ten chlap nemal život vo vlastných rukách, aj keď to v celej audioknihe tvrdil.

Listy Emilovi IV. review

22.08.2017

Zmena

Skvelý p. Lasica. Pri počúvaní audioknihy mi napadlo, kto zato môže. Staviame a búrame a zas staviame. Zatvárame a potom posadíme ľudí na piedestál a zase zatvárame. Hovoríme o mieri, potom o vojne a zase o mieri. Stálee a stále sa rodíme a musíme sa učiť na vlastných chybách? Ale ani to nie je prevda, lebo stále opakujeme to isté aj na staré kolená, aj keď už by sme mali byť poučení. Kto zato môže, že sa menia ideológie a žiadna nie je dobrá. P. Lasica tému uchytil veľmi dobre, nesúdi, len konštatuje fakty a príhody. Poučíme sa z nich konečne?

Listy Emilovi III. review

22.08.2017

Normálny a normalizovaný

Úsmevné príbehy skutočných ľudí v nezameniteľnom podaní p. Lasicu. Príjemné počúvanie, ktoré nám už nemôže ublížiť. Moja veková skupina 40+ ešte môže spomínať, mladšie ročníky sa môžu čudovať a všetci sa môžeme poučiť od normalizovaných normálnych ľudí. Píšte všetci modrým perom, iná farba nebude, tak odseknite mu hlavu, nech nevytŕča z davu, nepotrebujeme takých ozembuchov, nech si ju nosí radšej pod pazuchou :-). Slová neviem od koho, ale prišli mi na um pri tejto krásnej audioknihe.

Písečný muž review

22.08.2017 Verified purchase

Pozor na reči

Audiokniha ma zaujala. Vypočul som si ju za pár dní. Bola napínavá a plná zvratov, prekvapení. Najviac ma zaujala inteligencia a plánovanie vraha, ktorý manipuloval s ľuďmi ako s bábikami. Cez rozhovor im vsugeroval myšlienky, bol dobrý psychológ a pozorovateľ. Vedel, ako kto reaguje a ako sa správa. Škoda, že svoje schopnosti využil, zneužil na zlé ciele. No mal ťažkú minulosť a asi sa s ňou potreboval takto vyrovnať. Nerozchodil to. Dobre napísaná a interpretovaná kniha. Odporúčam a teším sa na ďalšiu keplerovku.

Listy Emilovi II. review

21.08.2017

Iná doba

Audiokniha ma zaujala, rozosmiala a vrátila o pár rokov do histórie. Humorne podaná satira socializmu a životné situácie ľudí, ktorý robili čo museli, alebo robili čo chceli. Režim ich podľa toho odmeňoval alebo súdil. Tuzex, banány a rifle boli pre nás afrodiziakum. Aj keď bola doba zlá, režim všadeprítomný, v práci som si oddychoval, k doktorom som chodil ako na klavír...keď som si chcel od práce oddýchnuť, vždy som si zobral PN a len tak oddychoval, v uliciach bol pokoj, peňazí som mal akurát a býval som bez hypotéky.

Hm možno by v tej dobe vyznel dosť hororovo príbeh o zahnívajúcom západe o bezdomovcoch, nedosiahnutej zdravotnej starostlivosti pre všetkých, množstvo stresu, samovrážd, nedostupnosti bývania, ponechania ľudí na samých seba. Žeby krutá realita dneška? Pán Lasica o tomto sa ešte s nadhľadom a humorom písať nedá.

Listy Emilovi I review

20.08.2017

Spomienky

Majster slova pán M. Lasica je známy svojim inteligentným humorom a nevtieravou satirou, pri ktorej sa treba poriadne zamyslieť, je neútočná, lebo nie je pre všetkých. Je nenápadná, ale zato kruto pravdivá. Podaná už len s humorom s odstupom času sa to už ani inak nedá. Zvlášť keď aktérov minulosti je už čím ďalej menej. Hovorí o časoch minulých a skôr narodení si tam isto nájdu svojich priateľov a nepriateľov v kolotoči socialistického povinného prikázaného správania sa. Tak schuti som sa už dlho nezasmial.

Apage Satanas review

18.08.2017

Naša história

Mám rád historické detektívky J. Červenáka a preto som siahol po podobnom skvoste, ktorý predstavil V. Vondruška. Audiokniha ma zaviedla do českej histórie a na základe pútavého príbehu mi aj čo to objasnila z českých historických reálií. Preto si rád vypočujem aj na ďalšie príbehy od tohto autora. Audioknihu treba počúvať pozorne, lebo niektoré spletité intrigy a skutočnosti Vám môžu ostať nejasné. Obdivujem autorov historických kníh, okrem uveriteľného príbehu sa musia popasovať s historickými osobnosťami, zvyklosťami a obdobím, kde sa príbeh odohráva. Príbeh musí zapasovať a to sa autorovi podarilo. Ďakujem za zážitok a odporúčam vypočuť.

Dalajlamova kočka review

17.08.2017

Jednoducho robiť dobro druhým

Audiokniha ma jednoducho cez mačacie príbehy previedla základnými ĺudskými cnosťami. Fajn oddychovka bez potreby hlbšieho zamyslenia sa. Dozvedel som sa, ako byť šťastný, cez konanie dobrých skutkov iným. Také jednoduché vysvetľovanie budhizmu. No ale vďaka tomu odľahčenému priamočiaremu štýlu už po ďalšej mačacej audioknihe nesiahnem.

Sila prítomného okamihu review

13.08.2017 Verified purchase

Som v pohode len preto, že existujem

Audiokniha a interpretácia sú relax pre moju dušu a uši.

Zaujímavé myšlienky, ktoré ti ukážu, ako sa zbaviť stresu, duchov minulosti a obáv z budúcnosti. Proste žime tu a teraz.

Stačí pozorovať veci a ľudí okolo seba. Koľko zhonu, napätia, stresu a konfliktov. Všetko preto, aby sme sa mali zajtra lepšie ako dnes. A tento pohyb neprebieha lineárne, ale exponenciálne. Keď dosiahneme jedno, hneď chceme druhé, to je nikdy nekončiaci boj, ktorý nás zákonite privedie v lepšom prípade k lekárovi a v horšom na predčasný koniec cesty životom. Zastavte sa, slúchadlá na uši, zavrite oči a počúvajte...

Myšlení vítězů review

12.08.2017

Motivácia

Audiokniha zapadá medzi množstvo už vydaných a nahovorených titulov. Ničím sa neodlišuje, ale spĺňa presne to, čo máme od nej čakať. Motivovanie niečo urobiť, najnovší psychologický výskum a jeho využitie pri motivácii. Opakovanie je matka múdrosti a preto sa oplatí si zase pripomenúť pár zásad, vďaka ktorým budeme efektívnejší. Možno nebudeme zarábať tri, štyri krát viac ako dnes, ale určite budeme veci robiť jednoduchšie a dôslednejšie a to prinesie viac času a peňazí.

Lovec králíků review

11.08.2017

Minulosť nás dobehla

Všetci sme si rovní, ale niektorí sú si rovnejší. Bohatí a chudobní, zdraví a chorí, pekní a škaredí, veľkí a malí ľudia. Rovnosť asi ani neexistuje, skôr rôznorodosť je prirodzená. Keplerovka načrtla príbeh o moci a beztrestnosti detí bohatých rodičov. Tieto deti sú tak chránené ešte aj pred zákonom. Audiokniha ukazuje rozdiely medzi ľuďmi a z toho vyplývajúce rizikové situácie a vyhrotené konflikty, kde chudobní ťahajú za kratší povraz. Z toho vzniká potlačená frustrácia, ktorá sa prejaví, keď dostane príležitosť. Pomstiteľ krivdy nemusí byť dotknutá osoba, ale spôsobená neprávosť sa môže prenášať aj z generácie na generáciu a vypukne niekde inde na niekom inom. Uvedomil som si, že božie mlyny melú pomaly, ale isto. Aj keď audiokniha opisuje krvavé situácie a neuveriteľné scény, uveriteľná je ľudská zloba a jej dôsledky. Na to si treba dávať pozor a to si z tejto knihy odnášam.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Svědkyně ohně review

11.08.2017 Verified purchase

Rodičia a ich deti

Audiokniha sa veľmi dobre počúva. Pavel Rímský interpretuje knihu už overeným príjemným hlasom. Príbeh trochu za interpretáciou zaostáva. Pretkaný je množstvom bombastických, umelých, neuveriteľných scén. Ináč nenašiel som prepojenie medzi názvom knihy a obsahom, ale asi mi niečo uniklo. Každá kniha nás niečo naučí a tu som sa dozvedel viac o sociálnom systéme zameranom na deti v núdzi. Škandinávia je všeobecne známa dobrým sociálnym systémom a v knihe sa to prejavilo. Žiaľ všade sú aj zlí ľudia, ktorí v tomto rozvetvenom a štátom podporovanom odvetví, nájdu živnú pôdu pre svoje zvrátenosti a paranoje. Deti by mali vyrastať v pokojnom a láskou naplnenom prostredí, ak tomu tak nie je, nesú si svoje traumy so sebou a ich život je nimi aj ovplyvnený.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Chytřeji, rychleji, lépe review

09.08.2017

Rozprávanie silných príbehov

Od Duhigga som mal k dispozícii aj jeho prvú knihu, vedel som čo môžem očakávať. Rozprávanie silných príbehov, skutočných ľudí, reálnych príbehov. Na základe týchto príbehov, či už sa skončili dobre alebo zle, autor odporúča nejaké zovšeobecnenia, pravidlá, poučky, zákony, vzorce správania. Návody, ako sa vyhnúť nešťastiu a vypomôcť šťastiu. Poznám však aj príbeh, kde "zle" dopadnutý príbeh vyústil k dobrej budúcnosti. Autor naznačuje aj tento možný scenár - aj zlé veci sú na niečo dobré, a ja sa pýtam, sú teda tie "zlé" veci naozaj zlé? Veď často na ich základe sa poučíme. Veľmi dobrá interpretácia. Audiokniha dopočúvaná pri relaxe tónov hlasu, ale aj pri myšlienkovom procese spracovania obsahu za dva dni. Ďakujem za zážitok, pri ktorom som si neuvedomil plynutie času.

Paganiniho smlouva review

08.08.2017

Paganini?

Audioknihu som sa nútil dopočúvať. Interpretácia tentoraz jednoznačne prevalcovala podľa mňa obsah. Mám pocit, že názov knihy mal len prilákať poslucháča. Spojenie s Paganinim sa autorom nepodarilo. Bolo to umelé a osobne som tomu neuveril. Príbeh mal hluché nudné časti, ktoré sa striedali s akčnými dosť neuveriteľnými scénami. Za plus hodnotím tému obchodovania so zbraňami, kde som sa niečo dozvedel o praktikách klasického aj čierneho obchodu. Najhoršie obavy, ktoré sa tu spomínajú, sú v podstate klasickým zastrašovaním mafie.

Korene zla review

06.08.2017

Porevolučná "ne"voľnosť

Po revolúcii k nám prišla sloboda. Len škoda, že si ju každý predstavoval po svojom. Kniha konštatuje neprítomnosť mantinelov po páde organizovanej a autoritárskej štátnej bezpečnosti. Trvalo veľmi dlho, kým sa v záhrade slobody začal šíriť nielen skvost ale aj burina. Tá burina mala veľmi dobrý koreň a často s ňou sa vytrhla aj vzácna rastlinka. Praktiky opísané v knihe sú otrasné a často ma nútili zovrieť päsť a dvíhali ma zo stoličky, postele, aby som pre nemohúcnosť a neschopnosť polície išiel túto neprávosť do ulíc riešiť sám. Všetko však nakoniec relatívne dobre dopadne. Nikdy však dobro úplne nevyhrá nad zlom. Tento zápas bude prebiehať večne. Niekedy však môže zápas skončiť remízou alebo tesným víťazstvom dobra, aj za cenu strelených gólov od súpera, alebo vlastných gólov do vlastnej bránky.

Zbraně vlivu review

06.08.2017

Pozor na manipuláciu

Tak neviem ako vy, ale mne sa často stalo, že som prišiel z obchodu domov s tovarom, ktorý som ani nevedel že existuje, tým pádom som ho nikdy nechcel. Samozrejme ma niekto alebo niečo presvedčilo, že bez neho nemôžem žiť. Kniha Vám otvorí oči a prinúti Vás triezvo uvažovať predtým, ako si niečo kúpite. Techniky predajcov útočia na naše city, sociálne statusy, na márnomyseľnosť, fixáciu videného a počutého. Táto manipulácia je často podvedomá. Knihu sa oplatí vypočuť a pre istotu sa k nej, alebo k jej pasážam občas vrátiť, lebo masírovanie predajcov je sústavné. Kniha aj interpret sú super, vypočul som za pár dní.

Hypnotizér review

04.08.2017 Verified purchase

Zaujímavá téma

Audiokniha ma zaujala svojim názvom. Príbeh plynule a logicky nadväzoval a napätie bolo cítiť v celej audioknihe. Dozvedel som sa aj zaujímavosti ohľadom hypnotických stavov pacientov. Zaujímavé bolo to, že je nebezpečné vŕtať sa v nezahojených ranách, zvlášť keď ich nechceme akceptovať, chceme na ne zabudnúť napr. tak, že si stiahneme nižšie rukáv. Samozrejme to platí nielen o fyzických ale aj psychických ranách, ktoré chceme schovať v nahlbších zákutiach našej mysle alebo ich úplne vytesniť. Niekedy síce utečieme od miesta nepríjemných zážitkov veľmi ďaleko, zmeníme okruh ľudí, ale naše bolesti si nosíme v hlave stále so sebou. Celou knihou sa ťahá ústredný príbeh o nezvestnom chlapcovi. Pri množstve zvratov a ukrutností, často náhodných, ale s vynikajúcim logickým spájaním aj nespojiteľného hlavných postáv, oceňujem šťastný happy end a predzvesť lepšej budúcnosti. Kniha nemala hluché a nudné miesta, skúsim siahnuť na ďalšie keplerovky. Prednes bol verný a dramatický.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.