Episode INSP.EAT – Lukáš Janoušek: “Čím dřív začneš podnikat, tím míň riskuješ.” of the INSP.EAT | Tino Forbidden podcast podcast

INSP.EAT – Lukáš Janoušek: “Čím dřív začneš podnikat, tím míň riskuješ.”
  1. Listen to the Episode

    Listen in our free Mobile Apps. Or play it here online.

  1. Podcast rating

    Your rating


    Embed

About episode INSP.EAT – Lukáš Janoušek: “Čím dřív začneš podnikat, tím míň riskuješ.”

Lukáš Janoušek je niečo, čomu v Amerike hovoria “serial entrepreneur” (ekvivalent “sériový podnikateľ” ale znie fakt divne). Momentálne je akcionárom – a business & marketing director – v Twisto payments, čo je smart platobná aplikácia. Pred pár rokmi sa mu podarilo veľmi rýchlo vybudovať a predať virtuálneho mobilného operátora Gorila Mobil. Do relatívne nudných odvetví vie priniesť trochu kontroverzie. Lucaso je ale nielen výborný marketér a podnikateľ, ale aj veľmi efektívny a produktívny človek.

Pri raňajkách v Kavárni, co hledá jméno (btw. ich Eggs Benedict Soufflé sú úplný masaker) sme sa bavili o peniazoch, knihách, či mentoroch. Ale aj o tom, prečo je pre neho v podnikaní dôležité udržať fokus na jednu vec. Prečo by začal podnikať ešte skôr? Aká je najlepšia rada, akú dostal? To všetko nájdete vo video rozhovore. A v podcastovej verzii dokonca aj jednu bonusovú otázku! Podcast je konečne aj na Spotify a samozrejme na iTunes.

V rozhovore spomíname:

Najvtipnejšie obchodné podmienky, aké som kedy čítal, mala Gorila mobil
Kampaň Twistus Spasitel

Knihy: 
Martin Neumeier – Zag (The Number One Strategy of High-Performance Brands) http://bit.ly/ZagBook
Jack Welsh – Winning: http://bit.ly/2Et1EaY

Zaujímavé myšlienky z rohovoru s Lukášom Janouškom:

“Tím, že nepocházím z podnikatelské rodiny, tak jsem si myslel, že podnikat je strašně zložitý. Pak jsem zjistil, že udělat si živnosťák a začít dělat věci po svém, je vlastně jednoduchý.”

“Projekt je problém, který potřebuji vyřešit. Když se to vyřeší, tak mě to přestává bavit.”

“Dělal jsme operátora, řidil jsem reklamku, teď je to neo-banka. Pokaždý je to něco novýho, strašně moc se na tom učím a to mě na tom baví.”

“Myslím, že je strašně důležitý udržet fokus na jednu věc. Je možný, že to někdo zvládá, pokud má pod sebou skvělý exekutivní tým. Když jsme se pokoušel dělat paralelně víc projektů na stejné úrovni, tak mi to nešlo. Protože jsem měl pocit, že tomu jednomu nedávám dost. A tím pádem mě to stresovalo. Ve výsledku jsem nebyl happy. Proto mám jeden projekt, kterému se věnuji nad 100%.”

“Exitem jsem měl najednou na účtu nějaký peníze, se kterýma jsem mohl nakládat. To ale nebylo to nejdůležitější. Nejdůležitější bylo, že se ten projekt podarilo od A do Z dotáhnout.”

“Peníze jsou příležitost, prostředek a svoboda dělat, co chci, jak chci a kde chci. Rozhodně nedělám byznys primárně pro peníze a většinu těch peněz stejně vrátím zpátky.”

“Čím víc peněz máš, tim větší projekty, který mají větší dosah dokážeš dělat.”

“Já bych nic neměnil, na tom, co se stalo. S jednou výnimkou. Že bych začal podnikat na full time o dost dřív. Protože čím dřív začneš, tím míň riskuješ.”

“Tři knížky, který by si museli přečítat mý studenti? První by byla učebnice matematiky. Je strašně důležitý, aby človek, který jde podnikat, uměl počítat.”

“Mentora nemám, ale uvažuju o tom.”

“Při mentorech nebo školách se obecně se snažím postupovat tak, že si najdu toho nejlepšího, kdo mi je sympatický a prostě se ho zeptám. A buď to vyjde nebo to nevyjde.”

“Nejlepší rada, nebo něco, co ode mně Pavel Turek vyžadoval, bylo ‘Pokud něco slíbíš, tak to dodrž’. Nedělat ‘over-promise & under-deliver’. Spíš naopak.”

“Snažím se chovat korektně, plnit to, co jsem slíbil, abych si vytvářel dlouhodobý vztahy.”

“Chci dospět k tomu, že budu mít svobodu v čase a místě.”

Latest Episodes from the INSP.EAT | Tino Forbidden podcast Podcast

Most Listened from the INSP.EAT | Tino Forbidden podcast podcast

Similar Episodes

Similar Podcasts