Episode #55 KOTLER V PRAXI 2.diel - Marketing a jeho úloha v rozvoji podniku of the LEVOSPHERE - marketing v praxi podcast

#55 KOTLER V PRAXI 2.diel - Marketing a jeho úloha v rozvoji podniku
  1. Listen to the Episode

    Listen in our free Mobile Apps. Or play it here online.

  1. Podcast rating

    Your rating


    Embed

About episode #55 KOTLER V PRAXI 2.diel - Marketing a jeho úloha v rozvoji podniku

Philip Kotler je najznámejšia osobnosť marketingu. Cieľom série podcastov Levosphere - Kotler v praxi je prerozprávať jeho kultovú knihu - Marketing Management. Na praktických príkladoch prezentujeme jednotlivé kapitoly a vysvetľujeme všetky dôležité pojmy.

Marketing v našej spoločnosti pôsobí snáď na každého človeka a ovplyvňuje tak veľa ľudí toľkými spôsobmi, že je často zatracovaný a obviňovaný ako nástroj na podporu konzumu. Vraj ničí životné prostredie, otravuje ľudí reklamami, vytvára nepotrebné želania, učí mladých nenásytnosti a mnoho iného. Podľa Philipa Kotlera existujú 4 základné ciele marketingového systému: nielen známa maximalizácia spotreby, ale aj maximalizácia spokojnosti spotrebiteľa, maximalizácia výberu a maximalizácia kvality života.

Ak nemáme plán, ako vieme vyhodnotiť, či sa nám darí? Ten, kto má pripravený dlhodobý plán, sa vie lepšie prispôsobiť zmenám na trhu.

V tejto epizóde si prejdeme ciele marketingového systému a aké existujú potreby a druhy plánov. Vysvetlíme si pojmy ako poslanie a vízia, nie to len teoreticky, ale aj na príkladoch spoločností. V závere sa pozrieme aj na systém ako analyzovať existujúce portfólio.

Vypočuli ste si už prvú epizódu? V tej sme si predstavili profesora Philipa Kotlera a porozprávali sme sa, čo to je vlastne marketing, ako funguje marketingový manažment a vysvetlili sme si, ktoré základné koncepcie riadenia marketingu poznáme.

Latest Episodes from the LEVOSPHERE - marketing v praxi Podcast

#58 Ako sa presadiť na Amazone

#58 Ako sa presadiť na Amazone

8/5/2020 @ LEVOSPHERE - marketing v praxi

#57 Dramaturgia – kreativita pod kontrolou

#57 Dramaturgia – kreativita pod kontrolou

7/29/2020 @ LEVOSPHERE - marketing v praxi

Most Listened from the LEVOSPHERE - marketing v praxi podcast

Similar Episodes

Similar Podcasts