Episode Instagram ovládlo vajce | #DigiNews január of the Hype - digital podcast podcast

Instagram ovládlo vajce | #DigiNews január
  1. Listen to the Episode

    Listen in our free Mobile Apps. Or play it here online.

  1. Podcast rating

    Your rating


    Embed

About episode Instagram ovládlo vajce | #DigiNews január

Čo je nové v digitálnom svete?

1. Facebook plánuje zlúčiť všetky svoje appky na vymieňanie správ Podľa New York Times plánuje Mark Zuckerberg zlúčiť všetky služby na vymieňanie správ do jednej. Ide o Instagram direct, WhatsApp a Messenger. Chce tým posilniť bezpečnosť posielania správ a zjednodušiť tak spôsob, akým si používatelia budú vymieňať správy.  

Zdroj: wersm

2. Facebook nechá zaregistrovať všetky politické strany ako inzerentov Májové voľby do Európskeho parlamentu sa blížia. Facebook v snahe uchrániť verejnosť od dezinformácii chce, aby všetci jasne rozpoznali politický platený obsah a preto nechá všetky politické strany zaregistrovať ako inzerentov. Ich obsah následne podrobí detailnému overeniu faktov.  

Zdroj: wersm

3. Instagram pracuje na Quiz nálepkách do Stories Na rozdiel od ankiet, na ktoré sme si už zvykli, bude možné v kvíze vybrať z viacerých odpovedí a taktiež sa dozvedieť, ktorá odpoveď je správna.  

Zdroj: wersm

4. Facebook pridáva do stránok funkciu “Page Quality” Táto funkcia má pomôcť administrátorom získať prehľad, či a za čo bola ich stránka nahlásená používateľmi, prípadne penalizovaná, či spĺňa štandardy kvality a čo môžu spraviť, aby zvýšili jej dôveryhodnosť.  

Zdroj: wersm

5. Facebook momenty zmiznú Vedel si, že Facebook Moments je samostatná appka, ktorú nájdeš priamo vo Facebooku? Ak nie, patríš k väčšine jeho používateľov, čo je aj dôvod, prečo sa ju Facebook rozhodol zrušiť. Stane sa tak 25. februára, kedy ti Facebook už nebude pripomínať nezabudnuteľné momenty, ktoré si zdokumentoval. 

Zdroj: wersm

6. Facebook ti umožní promovať eventy aj v Stories

Túto zmenu majú zatiaľ možnosť testovať iba v niektorých krajinách, ale ak sa stane realitou na celom svete, bude to super správa najmä pre organizátorov, ktorým sa otvoria možnosti ako nalákať na svoje akcie čo najviac ľudí.

Zdroj: techcrunch.com

7. Instagram má nového kráľa postov – je ním vajce Analýza, prečo si práve táto recesia získala srdcia viac ako 38 miliónov ľudí zatiaľ nevyšla, no my sa už teraz tešíme na jeho budúceho pokoriteľa.

Zdroj: abcnews.go.com

8. YouTube umožní swipe medzi videami Až 70% používateľov pozerá YouTube videá na svojom smartfóne a preto nie je prekvapením, že sa rozhodol prispôsobiť a zmeniť spôsob, akým sa ľudia dostanú na ďalšie video. Inšpirácia od Instagram Stories je zjavná.  

Zdroj: mashable.com

9. Instagram ti umožní pridávať obsah z viacerých účtov naraz Ak spravuješ viacero účtov na Instagrame, určite si si všimol, že môžeš jeden príspevok naraz pridať aj na viacero z nich.

Zdroj: theverge.com

10. Google+ končí a to nie je prvý apríl Google už dávnejšie oznámil, že svoju sociálnu sieť nebude ďalej rozvíjať a bolo jasné, že ju skôr či neskôr ukončí. Popularite Facebooku sa Google+ ani len nepriblížil a teraz vieme, že poslednýkrát sa na Google+ dostaneš 2. Apríla. Dostal/a si sa až sem? Tak nám daj vedieť, ktorá z noviniek ťa zaujala najviac. Alebo nám napíš, na čo sme podľa teba zabudli.   

Latest Episodes from the Hype - digital podcast Podcast

Most Listened from the Hype - digital podcast podcast

Similar Episodes

Similar Podcasts