Recenze uživatele Jano O.

Hodnocení audioknihy Červená sedma

29.12.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Nejbohatší muž v Babylóně

29.12.2020 Ověřený nákup

Celkom príjemná "motivačná literatúra"

Ja som si túto knihu vypočul ako oddychovku ktorá nedala veľa nových myšlienok ale na pripomenutie základných princípov správania sa v živote je to fajn. Pekné je že tieto základné pravdy sú rovnaké ako dlho funguje ľudstvo a ich opakovanie nikdy nie je na škodu... Pre mňa fajn

Recenze audioknihy Popol všetkých zarovná

04.12.2020 Ověřený nákup

Dán a Geišberg - víťazný tandem

Ahojte, k tejto knihe sa pridávam k desiatkam obdivovateľov autora a aj interpreta. Od dána som dlho váhal kúpiť audioknihu pretože som všetky čítal knižne. Ale stojí to zato. Parádne počúvanie. A ako človek ktorý žil v danom období v "našom meste" a v našom štáte by som dal túto knihu prečítať povinne všetkým stredoškolákom aby sa nezabudlo ako tu niektoré politické elity dokázali narábať so svojimi občanmi. Len aby sme boli stále v strehu, u nás sa to ľahko môže opakovať. Doporučujem

Vyšetřuje parta detektivů

Recenze audioknihy Goldstein

04.12.2020 Ověřený nákup

Parádne počúvanie , výborný Kutscher.

Druhá audiokniha tohto autora ale pre mňa je zatiaľ jednotka. Je dosť dlhá a aj postáv a dejových línií ma veľa, ale to mám rád lebo je to nakoniec vyústené do super konca . Príbeh má všetko čo čakám od detektívky, thrilleru. Veľmi ma dostalo ako ma autor preniesol do prostredia 30 tych rokov v Nemecku a ako sa prejavoval nástup NSDAP v tom čase v reálnom živote na postavách príbehu . Za mňa palec hore , stojí za to.

Vyšetřuje muž

Hodnocení audioknihy Tichý zabiják

20.11.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Les přízraků

11.11.2020 Ověřený nákup

Len dvaja ale stále parádni...

Dobrý deň , dopočúval som túto za dva dni a musím povedať že je myslím jedna s tých lepších z celej serie o Štainovy,Barbaričovi a Jarošovi. Tempo ,príbeh a zápletka sú super ako v celej sérii. Trochu mi trvalo kým som si zvykol na češtinu a aj na konkrétnu interpretáciu ale to je vec vkusu. V tejto knihe je menej historických reálií ale o to viac akcie a aj osobných informácií o hlavných hrdinoch. Trochu iné , stále výborné ... odporúčam.

Historická

Recenze audioknihy Krv prvorodených

30.10.2020 Ověřený nákup

P.Červenák v najlepšom svetle

Druhý príbeh som počul ako štvrtý ale mám pocit že je asi najlepší. Nielen obsah a zozuzlenie ale aj spracovanie, historické "kulisy", a vlastne všetko je napísané tak že nemôžete prestať počúvať. Aj prednes je parádny _ tempo aj postavy presne ako si tento príbeh vyžaduje. Za mňa 120%.

Historická

Recenze audioknihy Kříďák

19.10.2020 Ověřený nákup

Pokus - vyšiel tak na 50%

Skúsil som podľa recenzií nového autora. A ako píšem je to tak na 50%. Interpretácia sa mi páčila aj keď to bolo celkom zložité lebo postavy boli chvíľu 12 ročné a chvíľu 40 ročné osoby. Aj to pravidelné striedanie rokov z kapitoly na kapitolu bolo divné. Mal som niekedy pocit ako pri starých anglických detektívkach. ZA 30 rokov žiadna nová postava. Skutok čo každý účastník svojou troškou pomohol zakryť lebo sa bál "čo povedia susedia". Nakoniec rozuzlenie. Nebolo to zlé ale ani nijako strhujúce, dynamické, prekvapivé. Skúste... :)

Recenze audioknihy Tma

19.10.2020 Ověřený nákup

Tma aj po vypočutí

Zdravím , párádne sa počúva ako to p.Kočiš číta ale tento "triler" mi nesadol. Minimum akcie ,strašne veľa hĺbavých sebaanalýz bez cieľa. Tento kúsok proste nesadol.

Recenze audioknihy Čierny kruh: Koniec mafie

19.10.2020 Ověřený nákup

Môj prvý Karika

Toto dielko ma zobralo celkom inak ako som si myslel že to bude. Názov o konci mafie a kruhu mi evokovali akčný a krvavý "zážitok". Toto ma však trafilo celkom inde. Asi som generačne tak že reálie príbehu som si prežíval niekde na Slovensku vo veľmi podobnej forme. Ale ako tu je zobrazený náš oportunizmus a neschopnosť obhajovať normálnosť a kvalitu a to či vo vzťahoch alebo v práci alebo v politike to mi zaliezlo pod kožu. Je to prvá kniha od p.Kariku čo som mal možnosť zlúskať, preto nepoznám prvú a druhú časť ale táto sa mi páči, aj keď nám veľmi nastavuje zrkadlo. Ani mi nebolo vždy celkom príjemne. K celkovému dojmu už len chválim parádnu interpretáciu . Čakal som akciu, prišlo rozmýšľanie ale neľutujem, doporučujem.

Hodnocení audioknihy Maxipes Fík (komplet)

19.10.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Diabol v zrkadle

19.10.2020 Ověřený nákup

Môj tretí trafený klinec

Dopočúval som tretiu knihu p.Červenáka a musím priznať že sa už neviem dočkať kedy si kúpim štvrtú :). Traja "pátrači" sú mi stále sympatický ,príbehy sú vystavané parádne , dynamicky a aj popri všetkom tom tempe sa dozvedám niečo viac o hlavných postavách. P.Geišberg číta presne podľa situácie v konkrétnom momente , nemám najmenšiu výhradu. Ak máte radi historické prostredie, dobrú zápletku a zaujímavých vyšetrovateľov tak doporučujem ... znova.

Historická

Recenze audioknihy Dívka, která musí zemřít

19.10.2020 Ověřený nákup

Pôvodná trilógia - ani náhodou

Stiega Larssona som zhltol v knižnej podobe asi tri krát po sebe všetky tri knihy. Toto dielko som ale mal problém prežuť aj v tejto počúvacej. Viac krát sa mi stalo že som presne vedel čo sa udeje o 5 minút a celkovo mi prišiel tento príbeh dosť nasilu, len aby vznikol. V tomto prípade mi vadila aj interpretácia - hlavne ženské postavy dostávali zvláštny podtext. Môj pohľad. Larsson ma riadne držal keď som kupoval jeho knihy. Toto si asi druhý krát nepustím.

Severská

Recenze audioknihy Hobit

19.10.2020 Ověřený nákup

Som fanúšik Tolkiena... a bol som zvedavý

A nesklamalo ma . Príbeh samozrejme ako pre fanúšika skvelý. Strašne dlho som nemal tú knihu v ruke a prišlo mi to ako nové. Aj interpretácia my vyhovovala takže za mňa super. Ak sa Vám páčia tieto fantázie :) tak doporučujem.

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

19.10.2020 Ověřený nákup

Trafený klinec po hlavičke - znova

Prvý diel príbehov tejto trojice je v parádnom tempe, nepustí poslucháča ľahko od počúvania. Ledva som vystúpil z auta po návrate z roboty:). Príbeh super a Mr.Geišberg parádne prečítal. Za mňa 3 x päť hviezd.

Historická Vyšetřuje parta detektivů

Recenze audioknihy Ohnivé znamenie

29.08.2020 Ověřený nákup

Trafený klinec po hlavičke

Moja prvá kúpená audiokniha a parádne ma zmotivovala pokračovať. Milovník detektívky a histórie si prijde na svoje :). P.Geisberg číta v dobrom tempe a rozlíšenie postáv je bez problémov,nie sú tam žiadne zbytočné pauzy ani hudobné vstupy , výborný oddych. Odporúčam.

Historická Vyšetřuje parta detektivů

Hodnocení audioknihy Život snů a skutečnosti

12.08.2020 Ověřený nákup