Recenze uživatele Jozef

Recenze audioknihy Noc

29.03.2021 Ověřený nákup

Prekvapivo počúvateľné.

Aj toto pokračovanie ságy o francúzkom detektívovi Martinovi Servazovi pozitívne poznačili miesta do ktorých je príbeh zasadený. Zaujímavé časti Francúzka a Rakúska deju svedčia. Ten je svižný, s prekvapujúcimi zvratmi a koniec núti poslucháča tešiť sa na ďalšie pokračovanie. Celková kvalita detektívneho príbehu ospravedlňuje miestami “divokú” výslovnosť cudzích mien a názvov zo strany interpreta.

Recenze audioknihy Nůž

11.03.2021 Ověřený nákup

Skvelé!

Človek by povedal, že postupom času si autor vystrieľa náboje a kvalita začne klesať. Opak je pravdou! S každou novou knihou je dej zaujímavejší, opísaný spôsobom ktorý nedovolí poslucháčovi knihu odložiť a čerešničkou na torte sú prekvapivé (nie však umelé či nepochopiteľné) zvraty, ktorými autor povyšuje dej na novú, mimoriadne vydarenú úroveň. Výkon pána Matáska rastie s každou novou knihou a jeho prednes dodáva dielu ďalší rozmer. Teším sa na pokračovanie!

Recenze audioknihy Žízeň

27.02.2021 Ověřený nákup

Ako obyčajne výborné!

Áno, takto má vyzerať pútavo napísané severské krimi! Autor sa síce nevyhol pár klišé, niekoľko momentov je pritiahnutých za vlasy, ale príbeh je primerane košatý, zaujímavý a dej plynie presne tým tempom aby poslucháča držal v potrebnom napätí. Niektorým recenzentom nesedí prednes pána Matáska, ale musím konštatovať, že tento interpret si našiel svoj štýl ako na Harryho a niet mu čo vytknúť.

Recenze audioknihy Goldstein

07.09.2020 Ověřený nákup

Opäť skvelý Kutscher!

Už ostatný diel tejto série som v hodnotení vychválil. Opäť mi nedá inak. Aktuálna časť je zo všetkých strán ešte lepšia. Autor precízne pracuje s načasovaním deja, s charakterom jednotlivých postáv a s vypointovaním zápletky. Neviem si predstaviť lepší dobový materiál na sfilmovanie. Ako zvyčajne aj interpret pán Teplý exceluje. Dúfam, že onedlho nás autor poteší pokračovaním.

Recenze audioknihy Tichý zabiják

03.08.2020 Ověřený nákup

Skvelé!

Už prvý príbeh s Gereonom Rathom bol pozoruhodný a druhý ho prekonal. Perfektne vykreslené dobové reálie ako aj opis práce polície “slobodného štátu Prusko” dodávajú dielu punc originality a nemalú mieru autenticity. Pán Teplý výborne pracuje s textom a so svojim hlasom. Príbeh je zaujímavý a rozumne rozvetvený. Teším sa na ďalší diel tejto nevšednej série.

Recenze audioknihy Zpětný ráz

10.07.2020 Ověřený nákup

Enzo zvládol ďalší odložený prípad.

Tento krát s pomocou dcéry a miestnej policajtky. Autor situoval dej do interesantnej sféry vysokej francúzskej gastronómie (pri niektorých scénach som začal pociťovať neukojiteľný hlad a smäd). Zápletka nie je príliš zložitá a príbeh plynie príjemným tempom až do klasického vyvrcholenia. Myslím že David Matásek v tejto sérii podáva solídny výkon. Oddychové počúvanie.

Recenze audioknihy Kamenná opice

17.06.2020 Ověřený nákup

Deaver - záruka kvality.

Rhyme a Sachsová spolu s kolegami riešia ďalší náročný prípad. Autor dokáže majstrovsky vybalansovať odborno- technickú stránku vyšetrovania so správnou mierou napätia príbehu. No a prekvapujúce rozuzlenie je už len čerešničkou na torte. Ako každého Deavera - vrelo odporúčam!

Recenze audioknihy O krok pozadu

02.06.2020 Ověřený nákup

Sklamanie.

Zrejme najslabší príbeh s Wallanderom. Úpimne dúfam, že tak ako to opisuje autor švédska polícia v skutočnosti nefunguje. Autor nechal hlavného hrdinu kopiť naivné až neodpustiteľné chyby v úsudku a v samotnej policajnej rutine spôsobom, popri ktorom výčiny inšpektora Clouseaua pôsobia ako brilantne premyslené kroky Sherlocka Holmesa. Hranie na city poslucháča prostredníctvom Wallanderovho ochorenia či únavy nefunguje a z môjho pohľadu bol hlavný hrdina v podstate od začiatku až do konca tohto krkolomného a napriek určitému potenciálu nedostatočne vystavaného príbehu zrelý na “uterák v ringu”. Je to škoda, pretože predchádzajúce príbehy boli oveľa kvalitnejšie.

Hodnocení audioknihy Lovci hlav

02.08.2018 Ověřený nákup