Recenze uživatele SaigonSan

Audiomol Influencer - autor nejoblíbenějších recenzí

Hodnocení audioknihy Amber 2 - Pušky Avalonu

23.02.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dokonalé stopy 

10.11.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

03.10.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Firewall

30.06.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Krev na sněhu

01.01.2018

Pan Spisovatel

Tak kratko. /ja to asi neviem ale pokusim sa/

Pre vsekych co poznaju seriu HH - vidite, ide to aj inak. Pre tych co ju nepoznaju - uzite si tuto knihu.

Proste vidno, ze Nesbo je Pan Spisovatel. Vie napisat aj nieco ine ako HH.

Tato kniha ma prijemny spad. Hlavny hrdina je viac menej obycajny...do veci vpadne akoby nahodou, akoby nechtiac. Najomny zabijak, ale predsa kladny hrdina? ano aj to sa da. Priemerny clovek ale predsa vynimocny? ano aj to sa da. A pritom to nemusi byt "dva metre vysoky alkoholom podgurazeny macho :-D " /tym nechcem zhadzovat kvalitu HH, len ta postava je o niecom inom/. Jednoducho detektivka od Nesba liznuta dramatickou zivotnou situaciou hlavneho hrdinu. Trosku predvidatelne, ale pocuva sa to dobre. Trosku mi vadi, ze to rozdelil do dvoch dielov, kedze by to mohlo byt co sa tyka dlzky jedna detektivka. Ale zasa z pohladu obsahu je ta jednicka skor o tom spoznavani hlavneho hrdinu a o tom ako sa do toho vsetkeho dostal a ako sa to vsetko zrazu po***lo .-)

Hodnocení audioknihy Složka 64

12.11.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Volání netvora

12.11.2017 Ověřený nákup

Príjemné počúvanie

Tu ani nie je čo napísať. Pre mňa osobne proste "nádherná počúvaná" . Ako oddych od detektívok - skvelé. Nádherný dojemný príbeh plný emócií. Snáď čo by som tu napísal je, že nesúhlasím s názorom, že je to príbeh pre malé deti...práve naopak. Tento príbeh skrýva v sebe - ako som už napísal - veľmi veľa emócií a je podľa mňa "ťažko stráviteľný" pre dieťa, alebo príliš mladého poslucháča. Aj dospelý človek (najmä citlivejšie povahy) má dosť problém ho pochopiť a spracovať. Nie je to dlhá kniha, ale tých pár hodín vám zbehne ako voda. Jednoznačne odporúčam, ale najprv vypočuť ukážku a potom sťahovať, pretože podľa mňa

to nie je kniha pre každého.

Recenze audioknihy Amber 1 - Devět princů Amberu

19.10.2017 Ověřený nákup

Fantázia....alebo?

Nepoznal som autora, ani dielo. Mal som chuť na fantasy, tak som si čo to zistil a stiahol audioknihu. A dobre som spravil...moje fantasy chúťky boli ukojené...dokonca je to viac ako fantasy.

Mne to pripadá ako taký guláš všetkého možného...prvky Fantasy, Sci-fi (Matrix?), Dystopia (Shanara?), dokonca trocha MMO RPG (žáner PC hier). Každopádne je to riadny "záhul" na fantáziu a predstavivosť - takže niečo pre mňa.

Dej je dosť predvídateľný, no nakoniec predsa len dokáže prekvapiť. Je to podľa mňa dobre napísané, pretože ako prvý diel série kniha /audiokniha/ výborne navnadzuje čitateľa /poslucháča/ na pokračovanie ... a ten sa nemôže dočkať.

Ešte k WV. Tradične tlieskam. Výborný interpret a k tomu uz ako to u WV býva, perfektne zvládnutý mix textu, efektov a hudby. Jeden autor, ale perfektne zvládnuté postavy, efekty nerušia a dodávajú atmosféru, hudby je minimálne, ale tak akurát, aby neotravovala. Proste na jedničku. Pri takýchto peckách ako Ráma, Amber a Pechota WV už teraz nestíha vydávať tak rýchlo ako by som chcel.....

Recenze audioknihy Alchymista

04.10.2017

Krásny príbeh

Nebudem sa rozpisovať, ako to mám vo zvyku. Každopádne je to krásna kniha, v ktorej sa každý určitým spôsobom nájde. Kniha ktorá povzbudí a donúti nás zamyslieť sa nad sebou, životom a nad smerom, ktorým sa v živote uberáme. Trošku mi pripomína Malého princa od Exupéryho /neviem prečo/. Krásny príbeh, veľmi dobre sa počúva a príbeh je veľmi jednoduchý na pochopenie. Jednou vetou asi takto. Nakoniec bude vetko dobré....a ak to ešte nie je dobré, tak to ešte nie je koniec :-D . Veľmi príjemne strávené hodiny.

Recenze audioknihy Ve službách zla

17.09.2017 Ověřený nákup

Najlepší Strike

Nerecenzoval som prvé dve knihy, pretože to nie je treba. Sú všetky viac menej podobné. To znamená. Dlhé - myslel som , že mi to bude vadiť, ale vôbec nie. V knihe je veľa opisov. Opis situácie, opisy postáv, oblečenia....mne to celkom vyhovovalo, pretože som si mohol lepšie dotvoriť svoj obraz v hlave, doplniť svoju fantáziu a lepšie pochopiť autorku /áno, R.Galbraith je autorka, ale to už všetci určite vedia/ a lepšie sa vžiť do príbehu. Ten tretí diel je ale o čosi lepší. Napínavejší. Deje sa tam toho viac, akoby tam bolo viac paralelných prípadov a pritom je to stále pekne prehľadné a nenudí. Tu proste platí...do tretice všetko dobré.

PS: Ale ak nemáte chuť na dlhé "bichly" /rozumej knihy/ ako Michal, tak neodporúčam. Všetky majú cca 20 hod.

Recenze audioknihy Hvězdná pěchota

15.09.2017 Ověřený nákup

WV štandardne na výbornú

Hneď na úvod. Zabudnite na film! ... A teraz k veci.

Najlepšie na Audioknihe. Pre mňa. Interpretácia, produkcia, réžia. Štýl akým to WV robí sa mi páči. Nie je to ešte nejaký muzikál, alebo dramatizácia, ale z audioknihy to robí niečo viac( zvuky, vysielačky, ozveny, pocity etc).. Doslova zážitok ( ako pri Rámovi). Príbeh je tiež skvelý. Má dobrý spád, pekne je to všetko zachytené postupne (život, výcvik, postup, kariéra), akurát v normálnej miere a nevtieravo. Až na ten koniec, ten sa mi zdal trocha prirýchly, akoby tam niečo pred koncom chýbalo. Ale takáto maličkosť nemôže pokaziť dobrý pocit z takéhoto diela. Ešte sa vrátim k interpretovi L.Kral . Hmmmm, kto to je, vravel som si....bez debaty skvelý. Akú širokú paletu hlasov zvládol ( dokonca ženské), bez toho, aby ste ich mali problém rozoznať, Tak to je obdivuhodné. Paráda. Celkovo. WV + Audiolibrix = ďakujem, za možnosť takto skvelo investovať do tohoto diela čas a peniaze. Oplatilo sa.

Recenze audioknihy Setkání s Rámou

06.06.2017 Ověřený nákup

Absolútna pecka !!!

Tak kde začať. Najlepšie na konci. Keď som knihu dočítal, tak som neveril tomu, že už ubehlo 9 hodín. Na druhej strane hneď som si vravel, - len 9 hodín?! ja chcem viaaaac! kedy bude ďalšia časť!?"

AUTOR A PRÍBEH: A.C.Clarke v Sci-Fi je niečo ako Hitchcock v hororoch, alebo napr. Tolkien vo Fantasy. Je to proste záruka dobého čítania. Séria o Ráme patrí podľa mňa k tomu najlepšiemu čo napísal. Príbeh je neuveriteľne nadčasový, vzhľadom k tomu, že bol napísaný viac ako pred 40-timi (áno!40+) rokmi. Podrobné a pritom vôbec nie otravné opisy sprevádzajú celý príbeh (lode, mestá, frakcie - nechcem spoilerovať), takže fantázia čitateľa/poslucháča tu hrá veľkú rolu. Celé to má príjemný spád, ani sa to nevlečie, ani to nemá príliš rýchly dej. Proste pán A.C. Clarke na vás útočí v plnej poľnej.

INTERPRÉT: M. Myšička jednoducho skvelé. Je vidieť, že sa na tom namakal a že to nie je odčítané len tak - "na kolene" . Intonácia super, pocity vyjadril úplne tak, ako to čitateľ v danej situácii očakáva, postavy čítal a precítil tak, že keď som zavrel oči, nemal som problém mať z knihy 9hodinový film. Každá emócia, časť deja bola úplne perfektne vystihnutá. Mám iných obľúbencov, ale M. Myšička po tomto výkone neľútostne atakuje prvé priečky mojich obľúbených interpretov. A tu sa dostávam k ďalšiemu bodu recenzie a tým je :

PRODUKCIA, RÉŽIA: Tak toto muselo dať riadne práce. Vydavateľom, celému týmu + Interpret, klobúk dole. Prvotriedna práca, výborne sa to počúvalo, aspoň mne. Nemusí to ale sedieť každému - vysvetlím.

Veľa ľudí sa sťažuje na audio-muzikálne vsuvky v audioknihe. Niekedy sú od veci a nepasujú, no mňa až tak nerušia (subjektívne...koľko ľudí, toľko chutí). Ale v tejto knihe sa priam žiadali. Ozveny, hlasy a zvuky v pozadí, šumy, a hudba priam skvelá. To všetko malo za následok , že vás to vtiahlo do deja a ten vás úplne pohltil. Hudba vždy pasovala k situácii, niekedy tajomná, inokedy dobrodružná alebo dramatická, no proste páni, klobúk dolu.Niekedy dávno som čítal originál knihu....ale až toto AudioDielo z nemej papierovej knihy spravilo dokonalý zážitok.

CELKOVO: u mňa ak by som mohol tak 6 z 5 :-D Teším sa na ďalšiu. 100 perc. odporúčam - hlavne pre fanúšikov sci-fi.

Recenze audioknihy Pátá žena

04.04.2017 Ověřený nákup

Niet čo dodať

Pre milovníkov Wallandera / Mankella povinnosť. Mankell so všetkým, čo k tomu patrí. Ten kto pozná túto sériu, tak vie o čom hovorím, ten kto nie, tak by mal začať čítať, alebo lepšie povedané počúvať. A tu sa dostávam k tomu, čo sa mi páčilo ešte viac ako obyčajne. A tým je interpret. Pan Vyoralek je proste klasa. Super práca s hlasom. Vie veľmi dobre napodobniť rôzne situácie a rôzne postavy. Mojej fantázii jeho interpretácia veľmi vyhovuje. Vďaka za túto audioknihu. Ako vždy super počúvaná.

Recenze audioknihy Hypnotizér

14.03.2017 Ověřený nákup

Odporúčam

Bolo to trochu zbytočne rozťahané, ale nakoniec to ani tak nevadilo, lebo kniha vás drží v napätí už od samého začiatku. Joona Lina nie je tak výrazná osobnosť, ako pre mňa napríklad Wallander, alebo H. Hoole. Ale uvidíme, ako sa to rozbehne v ďalších pokračovaniach. No pre fanúšikov detektívok určite povinné čítanie /počúvanie.