Recenze uživatele Rasti

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Cirkadiánní kód

19.02.2021 Ověřený nákup

Ako spoznať seba a pomôcť si

Telo je továreň s obrovským množstvom procesov a funkcií, ktoré sú navzájom neuveriteľným spôsobom prepojené a spolupracujú. Toto sa dá využiť, aby človek čo najlepšie využil telesné kapacity, a na druhej strane, aby dal telu potrebný odpočinok a čas na regeneráciu.

Pár vecí, čo sa týka stravovania sa snažím teraz osvojiť. Predsa len tí Indovia majú celkom prehľad, čo sa stravy týka.

Produktivita Myšlení Praktická Spokojenost v životě

Hodnocení audioknihy Cirkadiánní kód

19.02.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Cirkadiánní kód

19.02.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Proč spíme

07.02.2021 Ověřený nákup

Nie je spánok ako spánok

Nie je jedno, kedy ideme, v akom stave zaspávame a kedy vstávame. Počas spánku sa deje kadečo. V tejto knihe je súhrn toho, čo nám prospieva a čo nie, čo sa v nás počas spánku deje, aké procesy prebiehajú, ako zdravý spánok čistí hlavu a naopak, keď je tohto všetkého nedostatok, aký to môže mať negatívny vplyv a ďalekodobé dôsledky. Taktiež sú tu popísané vplyvy tehotných matiek na vývoj detí.

Produktivita Myšlení Praktická

Recenze audioknihy Navždy plynule

04.02.2021 Ověřený nákup

Jazyky

Sú knihy, ktoré by nemuseli byť nahovorené a toto je jedna z nich. Pre praktické používanie je pri tejto knihe ju mať v (e-)papierovej podobe. Je tu popísaných niekoľko metód, ktorých praktické využívanie si viem predstaviť práve tým, že v niečom môžem listovať a vracať sa k tomu. Takto narozprávané je to dobré, že mám vypočutý súhrn, ale listovať v ňom nemôžem. Pri počúvaní niektorých výrazov v jazykoch, ktoré aspoň čiastočne ovládam, som sa čudoval, prečo sa nepoužil výraz práve v tom jazyku. Pr.: pri maďarskom slove macska (mačka) sa interprét snažil slovo vysloviť s maďarskými špecifikami pre zvuk medzi a-o, ale kutya (pes) čítal ako kutya miesto kuťa.

Teoretická

Recenze audioknihy Limonádový Joe

02.02.2021 Ověřený nákup

Pištoľnícka limonáda

Westernový príbeh o pištoľníkovi a jeho peripetiách, ktoré ho sprevádzali počas cestovania po Divokom Západe. Stretol ďalších pištoľníkov, s niekoľkými po dobrotky, niektorým musel dôraznejšie dohovoriť. A stretol aj svoju lásku života.

Pár pesničiek z filmu odznie.

Recenze audioknihy Lídři jedí poslední

29.01.2021 Ověřený nákup

Prečo2

Tipy, ktoré je dobré poznať. Čo je dobré vedieť o práci kolegov, ako vytiahnuť z ľudí viac a využiť potenciál, ktorý sa v nich skrýva, vedieť kombinovať pozitívne vlastnosti ľudí v tíme. Zároveň však treba byť ako líder niekto, na koho sa ľudia môžu spoľahnúť a dôverujú mu.

Zopár príkladov, ako to vo svete fungovalo a nefungovalo, kde to zobrali zo zlého konca. Peniaze sú odmena za produkt, ktorý vytvoríme.

Produktivita Finance Myšlení Kreativita

Recenze audioknihy Entopolagurace

21.01.2021 Ověřený nákup

Nik nie je ľudstvu väčšou hrozbou, ako ľudstvo samo

Čo sa stane, keď niečo dostane iné využitie, ako sa pôvodne uvažovalo? V dobrých rukách to môže pomôcť a dostane to ďalší rozmer. V zlých rukách to môže viesť k nespočítateľným katastrofám.

A toho je celá história ľudstva, na budúcnosť sa hľadí až vtedy, keď zvoní dvanásta alebo je po.

Tento milý sci-fi príbeh je zaujímavý novými pojmami, aj dejovou líniou.

Ve vesmíru

Recenze audioknihy Lektorské dovednosti

19.01.2021 Ověřený nákup

Čo treba robiť, aby človek-lektor zaujal

Viacerí to zažili. Téma školenia nadchne, priebeh ďaleko za očakávaniami. Lektor nesplnil očakávania, latka a očakávania nastavená príliš vysoko, a školenie bolo stratou času, aspoň vieme, ako školenie nemá vyzerať.

Kniha dáva praktické rady, čo robiť, aby školenie splnilo aj nevypovedané očakávania - príprava, priebeh, po skončení, PR, aby lektor mal dobré recenzie a tak bol úspešný vo svojej profesii.

Myšlení Praktická Kreativita

Recenze audioknihy Mýty

28.12.2020 Ověřený nákup

Zeus - pred ním, po ňom, počas neho

Ak by niekto chcel urobiť rodostrom gréckeho božstva, táto kniha by mu pomohla. Ale nakoľko sa tam množili krížom-krážom, brat - sestra, matka - syn, otec - dcéra, bola by to strašná spleť. Zároveň sa možno dozvedieť význam niektorých mien a slov, ktoré sa využívajú aj v súčasnosti, stačí spomenúť periodickú tabuľu chemických prvkov.

Príjemné na počúvanie a určite aj na doplnenie rozhľadu.

Recenze audioknihy Přednášejte jako na TEDu

23.12.2020 Ověřený nákup

Prednášky na TED

Ten kto uz na ted-e bol, vie, o com sa tam rozprava a ma moznost spoznat pozadie konferencie.

Kto este nebol a nevidel prednasky, povedal by som, ze nevie, ako maju zaujimave prednasky vyzerat.

Problemom konferencii zvacsa byvaju prednasajuci, ktori svoju pripravu odflaknu, lebo ved vedia, o com rozpravaju, su odbornici na to. A potom to aj tak vyzera. Je to aj dobra prirucka aj pre organizatorov, ako a co komunikovat s prednasajucimi, aby to necele neskoncilo zle.

Produktivita Time management Myšlení Praktická Kreativita

Recenze audioknihy Abeceda fondů EU

21.12.2020 Ověřený nákup

Krátka poradňa fondami

Jedna vec je vybrať si oblasť, z ktorej by sa dala využiť finančná pomoc, druhá vec je tá papierovačka okolo. Dopĺňanie žiadostí, spresňovanie požiadaviek, lepšie napasovanie, aby to bolo viac opodstatnené - tak o tomto sa tu nedozviete.

Recenze audioknihy Tajemný rytíř

19.12.2020 Ověřený nákup

Stredoveký thriller

Príbeh únosu a neohrozených hrdinov, ktorým pomáhajú rôzni špehovia a iní bojovníci proti národnostnému útlaku vedenému z imperialistického západu.

Rôzne hlasové úrovne jednotlivých kapitol a veľmi rušivá akože stredoveká hudba kapitolách a aj medzi kapitolami.

Recenze audioknihy Vnučka čaroděje Modromíra - Čertovský minipříběh

11.12.2020 Ověřený nákup

Krátky mikulášsky

O bojazlivom vlkovi a stratenom anjelikovi, ktorého nechceli Mikuláš s čertom. Ale keď tí dvaja zabudnú na niektoré detičky, bude potrebné nájsť rýchlo náhradné riešenie, aby detské očká neplakali.

Hrdinka dívka Krátké pohádky

Recenze audioknihy Čtyři dohody

10.12.2020 Ověřený nákup

Čo sa deje v hlave

Slovo, myšlienky, domnienky.

Čo sa deje v našich hlavách odmala. Ako si niektoré veci zafixujeme, a niekedy ani nevieme, prečo reagujeme ako reagujeme, konáme ako konáme. Keď niekedy nám niekto niečo povie, alebo ako si s niekým vytvárame vzťah ešte predtým, ako sa zoznámime.

J. Dušek číta text takým rušivým spôsobom. Tá gitarová brnkačka ako podmaz je veľmi zlá, rušivá. Možno to tak celkovo rušivo pôsobí.

Myšlení Děti & Výchova

Recenze audioknihy Tak pravil Zarathustra

10.12.2020 Ověřený nákup

Vlastnosti človečenstva

Filozofické úvahy o vlastnostiach ľudí a človečenstva vyjadrené v rôznych ľudských príbehoch a podobenstvách s prírodou.

Ťažké na počúvanie práve pre špecifický jazyk obdobia, v ktorom to bolo napísané, o tom zaujímavejšie je to počúvať aj z profesionálneho hľadiska.

Recenze audioknihy Zdochnuté srdce

10.12.2020 Ověřený nákup

Bábenka z Brátislávy, névie čo zo zébov.

Ešte by chcela hýriť, ale doma má povinnosti s dieťaťom. Poriadny chlapi jej ušli v mladosti a teraz by už brala aj hocijakého, ale zrazu sa vracajú a s nimi aj spomienky a rekapitulácia, čo by spravila vtedy inak, keby mala toľko rozumu, alebo skôr skúseností, ako teraz.

Príbeh je písaný akože bratislavským dialektom, v ktorom sú občas zbytočne použité skôr umelecké výrazy a tie kričia a nič nevravia (asi takým spôsobom, že autor/ka pozná aj takéto slovo, tak to tam dal/a).

Zuzana Fialová to načítala veľmi dobre a s citom použila afektované vyjadrovanie bratislavskej bábenky, ak by to posunula o kúsok ďalej, už by to bolo nepočúvateľné.

Recenze audioknihy Nejbohatší muž v Babylóně

09.12.2020 Ověřený nákup

Finančná gramotnosť na hlinených doskách

Praktické príbehy o finančnej gramotnosti, ktoré platia nezávisle od miesta a času. Dá sa to uplatňovať na peniaze, zlato, kakaové bôby, obilie, uhlie, ... Dôležité je žiť a prežiť, odložiť, ak zostane, nepreháňať to s tým, čo nie je potrebné.

Pro freelancery Finance Kreativita Dosahování cílů Praktická

Recenze audioknihy Má rodina a jiná zemětřesení

29.11.2020 Ověřený nákup

Taká normálna rodina

Príbehy rodiny a ich blízkych i vzdialených príbuzných nás prevedie 20. storočím so všetkým, čo tu bolo. Rodičia za prvej republiky, vojna a koncentrák, revolúcia, ktorá nemala byť a roky normalizačné, emigrácia, ... Neboli to jednoduché časy, o to lepšie sa to s odstupom teraz počúva, hlavne keď je to napísané a podané takým spôsobom bratov Krausových.

Recenze audioknihy Oběť 2117

26.11.2020 Ověřený nákup

Hrozby zo všetkých strán a návrat stratenej, ale nezabudnutej minulosti

Ďalší príbeh, ktorý približuje Oddelenie Q s určitým časovým odstupom a jeho členov v rôznom pracovnom a psychickom rozpoložení. Utečenci sa snažia dostať zo svojich krajín, kde už nie je tak bezpečne, do krajín, o ktorých si myslia, že im tam bude lepšie. A spolu s nimi cestujú ľudia, ktorí chcú robiť zle. Jeden z takých otvára i tak nezahojené rany Asada. To prebudí súdržnosť v policajnom zbore. Paralelne s tým sa odvíja príbeh mladíka, ktorý je utiahnutý na 24/7 vo svojej izbičke a hrá svoju zabíjackú hru. Čo sa odohráva v takejto hlave?

Recenze audioknihy Nikdykde

15.11.2020 Ověřený nákup

Londýn, Nad- a Pod-

Dva paralelné svety jedného mesta. Kým z toho bežného Nad- sa dá prepadnúť cez trhliny do Pod-, návrat je ťažký až nemožný. Otázne je, či sa niekto aj chce vrátiť. Pár jedincov je takých, že môžu prechádzať medzi Nad- a Pod-, a takí bojujú na rôznych stranách, či už Dobra alebo Zla. Do takéhoto súboja vpadne človiečik, ktorý tomu nerozumie, ale postupne sa zorientuje a vyberie si tú svoju stranu, alebo skôr tá strana si ho k sebe pritiahne a pripúta.

Paralelní realita Obsahuje romantickou linku

Recenze audioknihy Kirké

08.11.2020 Ověřený nákup

Staré grécke báje a povesti (z iného uhla)

Tie príbehy, ktoré poznáme z rôznych spracovaní, knižných alebo filmových, je teraz možné vidieť z iného uhla pohľadu. Kirké, dcéra boha Hélia, rozpráva svoj príbeh, a keďže je vyhnaná na opustený ostrov, nevyznejú bohovia v dobrom svetle. Môžeme sa tu dozvedieť o Tróji, Odyseovi, Iásonovi a ďalších to, čo ospevné piesne zamlčujú. Dozvieme sa, ako vznikli niektoré bytosti, napr. Minotaurus, čo robia podaktorí, keď sa im nedeje po vôli, ako sa podaktorí zachovajú, keď sa im deje po vôli.

Jeden vypravěč

Recenze audioknihy Eleanor se má vážně skvěle

05.11.2020 Ověřený nákup

Pomalý rozbeh, ale zaujímavý dej

Na úvod ide človeka poraziť zo správania asociálnej Eleanor, vzornej zamestnankyne. Postupne sa dozvedáme, čo je za týmto správaním a ako na cibuli sa odkrývajú jednotlivé vrstvy - roky jej života, až sa postupne odkrývajú aj strašné tajomstvá, ktoré boli niekde hlboko v jej pamäti a čakali na aktiváciu. Takým niečim bolo stretnutie s kolegom Raymondom, s ktorým pomohli neznámemu dôchodcovi na ulici pri zdravotných problémoch.

Recenze audioknihy Izolovaní

04.11.2020 Ověřený nákup

Surový príbeh

Podrobný popis brutálnych násilnosti na nezletilých.

Podrobný popis brutálnych násilností zletilých aj nezletilých.

Rýchly dejový spád.

Dobrá zápletka.

Ale kto je vlastne páchateľ a kto obeť?

Kto je vinný?

Kto je bez viny a hodí kameň?

Recenze audioknihy Dobrá znamení

03.11.2020 Ověřený nákup

Odpočítavanie sa začalo, Armagedon sa blíži

Ale dá sa to zastaviť.(?) Dobro a zlo hľadajú spoločnú cestu, aby tí ich vyhrali, pretože o výhru predsa ide.(?) Alebo sa niekto niekedy inak vyjadril a oni si to stále vysvetľujú po svojom, trocha inak, ako bol pôvodný zámer.

Je Armagedon záverečné riešenie, alebo sa ľudia uvedomia a začnú správať zodpovedne a nezničia sami seba skôr, ako ten Armagedon naozaj príde. Teda v takom prípade nestihne prísť.

Recenze audioknihy Šest vran

21.10.2020 Ověřený nákup

Také naivné fantasy

Očakával som trochu hlbšiu zápletku. Zabŕdnutie do minulosti postáv trochu kazilo kompaktnosť deja, niekedy som sa stratil, čo bola minulosť a čo súčasnosť.

Proti nadprirodzeným silám niektorých bytostí sa bojuje alobalom na hlave, jedna banda chce vybabrať s druhou v snahe vidiny lepšieho zisku a kde sa 2 bijú, tretí sa smeje.

Kto si nechce začať s novou sériou, čo bude jasné až na záver, nech sa do tohto radšej nepúšťa, len ak by nemal iné na počúvanie.

Narozprávané je to k veľkej spokojnosti.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Více vypravěčů

Recenze audioknihy Bordeří povídačky 2

17.10.2020 Ověřený nákup

Niečo o deťoch nielen pre deti

Rozprávky, v ktorých je možné vidieť správanie detí cez malé štenatá, ktoré sa hrajú, vyvádzajú. Zaujímavé a zábavné hranie so slovíčkami (ako napr. psíšera, DráKubicula), veľmi dobrá zmena hlasov jednotlivých postáv/zvieratiek aj v závislosti od situácií.

Krátké pohádky

Recenze audioknihy Sedem sestier

16.10.2020 Ověřený nákup

Buď - alebo, buď pokračuješ, alebo končíš touto knihou

Tak koľko je vlastne tých sestier a čo majú spoločné?

Na úvod priblíženie, ako sa dievčence stali sestrami, ktorá z nich je aká a potom sa rozvíja príbeh najstaršej z nich - Maii. Už teraz je jasné, že každá pochádza z iného kúta sveta.

Odvíja sa teda jej minulosť pretkávaná s prítomnosťou, ale zasahuje to až 80 rokov späť k jej predkom.

No a končí to tým, že sa začne príbeh ďalšej z nich.

Tak, ako je dôležité, akými ľuďmi sme teraz, tak isto je dôležité poznať svoju minulosť a z akých pomerov pochádzame, čo sa môže na našej osobnosti prejaviť.

Recenze audioknihy Co tě nezabije

13.10.2020 Ověřený nákup

Záleží, čo od toho očakávate

Ak od toho očakávate konkrétne postupy a spôsoby, ako cvičiť, trénovať a praktizovať otužovanie, nie je to tak podrobne opísané, aby sa to dalo aktívne využívať.

Skôr tu inde o motiváciu, odhodlať sa k tomu.

Skôr sú tu nejaké súvislosti a skúsenosti jedného človeka, ktorý sa k tomu odhodlal a praktikuje to, stretol sa s ľuďmi, ktorí to robia z rôznych dôvodov a pohnútok.

Vztahy Myšlení Spokojenost v životě

Recenze audioknihy Tvář vody

12.10.2020 Ověřený nákup

Tvár vody v knihe a vo filme

Vstúpila im do ich života, či už bezpečákovi Stricklandovi, zatratenému umelcovi Gilesovi, vedcovi Hoffstetlerovi, kolegyni upratovačke Zelde.

Ona - nemá, ktorej málokto rozumie.

A jej vstúpil do života On, tvor, ktorého našli niekde v Južnej Amerike.

On, ktorému iba ona rozumie.

Počkal som si, kým dali film. Film je slabší odvar, súvislosti nechýbajú, len niektoré udalosti proste nezapracovali a niektoré zbytočne roztiahli.

Recenze audioknihy Anansiho chlapci

08.10.2020 Ověřený nákup

Vieš, čo chceš?

Keď niečo nejde alebo sa deje proti tebe a tvojej vôli, treba sa obrátiť na nadprirodzenô. A zrazu to funguje, ale až príliš dobre, a to tiež nechceš. Tak to nadprirodzenô nech ide preč. A ani to nie je tak, ako by si chcel. Tak teda vieš vôbec, čo chceš? Kedy budeš spokojný/á? A vôbec. Čo sa týka interpretácie je to zvládnuté veľmi dobre, viacero postáv = viacero hlasových úrovní, vyznie to ok.

Recenze audioknihy Dalajlamova kočka a umění příst

03.10.2020 Ověřený nákup

Zo života mačky 2

Ďalšie postrehy o putovaní životom, čo sa deje počas nášho života a iný pohľad, ako to všetko brať a prežívať.

Každá 1 minúta, počas ktorej sa srdíte, vám zoberie 60 sekúnd šťastia.

Recenze audioknihy Čtvrtá opice

30.09.2020 Ověřený nákup

Začalo to o pár rokov skôr

V ostatnom čase sa v meste objavujú mŕtvoly, ktorých časti tela sú polícii postupne doručované v darčekovom balení. Zdá sa, že nič nemajú spoločné. Pri (možno) poslednej obeti tiež nič nenasvedčuje prepojenie.

Akurát, že to prepojenie presahuje približne 20 rokov dozadu.

Zaujímavé prepojenie zrodu dômyselného zločinca, ktorý má svoj cieľ vychádzajúci práve zo svojho detstva, a samotnej realizácii zločinov, a teda samotné dosiahnutie svojho cieľa.

Príjemná kombinácia hlasov, niekedy som nevedel, že sú dvaja.

Dobré počúvanie.

Vyšetřuje muž Vyšetřuje parta detektivů

Recenze audioknihy Marie a Magdalény

25.09.2020 Ověřený nákup

Príbehy žien z jedného rodu

Viacgeneračný príbeh žien ťahajúci sa z medzivojnového obdobia cez povojnový február 48, normalizáciu rokov 60-ych a dovolenky pri mori pred zamatovou. Každá má svoje tajomstvo, ktoré sa odhalia až pri tej najmladšej.

Recenze audioknihy Dívka, která upíjela měsíc

24.09.2020 Ověřený nákup

Taký iný (nekonečný) príbeh

Aby ľudia poslúchali, treba ich udržiavať v strachu a nepúšťať von, držať ľud od informácií. Strachom zo zla tam von, ktoré si údajne žiada každoročne obetovať najmladšie dieťa v štátnom útvare. Strach živí a udržiava silu mocných, ktorým sa chce bojazlivý ľud zapáčiť, a tak sa rodičia snažia svoje deti dostať do silových zložiek útvaru.

Obete však žijú v iných štátnych šťastných útvaroch, ale nevedia odkiaľ sa tam dostali. Sú úspešné, milované.

Ale chybička sa stala. Jedna obeť ostala v opatere toho tzv. zla, a dievčatko sa má k svetu. Jej skutočnú matku uväznia a prehlásia za nesvojprávnu. Cesty dcéry a matky sa postupne musia spojiť a aj ľud pochopí, že zlo nie je vonku, ale pochádza zvnútra.

Čo vám toto pripomína?

Hrdinka dívka Alternativní historie

Recenze audioknihy 451 stupňů Fahrenheita

23.09.2020 Ověřený nákup

Už bolo, neznamená, že sme sa poučili

Pohľad z nedávnej minulosti do blízkej budúcnosti. História sa opakuje, lebo ľudia sa nepoučia a opakujú stále tie isté chyby, akurát je to v iných súvislostiach a farbách. Zlo plodí len zlo, a je jedno, akým obalom a s akou stužkou je prekryté. Uplatňovanie sily proti nepochopenému a nechcenému.

Recenze audioknihy Život na volné noze 2

23.09.2020 Ověřený nákup

Páni svojho času

Ďalší súhrn rád, ako sa dajú robiť veci inak, a získať. Získať čas, peniaze, voľnosť. Záleží, čo preferujete. Dôležité je, aby ste boli s tým všetkým uzrozumený a spokojný. Všetko na miske váh, pre a proti.

Recenze audioknihy Samuraj

23.09.2020 Ověřený nákup

Cesta tam a späť

Aké to bolo kedysi, keď sa jedna kultúra snažila natlačiť niekam prostredníctvom náboženstva.

Ako sa tá kultúra tomu bránila, ale tiež chcela niečo získať, ale poučila sa z pôsobenia v Amerike.

Aké je dôležité vedieť jazyky, aby vás nikto vo svete nepredal. A aby vás doma za tú všetku obetu nezatratili.

Recenze audioknihy Román pro muže

23.09.2020 Ověřený nákup

Peniaze točia svet

Pokračovanie o vzťahoch iných vzťahov. Súrodenecké trio, každý je inakší, s iným pohľadom na svet, peniaze, život a vzťahy.

Za peniaze si kúpiš všetko, lásku, dovolenku, chľast, len to zdravie nie.

Kniha naplnená násilím, sexu a vulgarizmami, neurčité náznaky korupcie, nie tak nereálnej, ako ukazuje aj táto doba.

Recenze audioknihy Román pro ženy

23.09.2020 Ověřený nákup

Pohľady na vzťahy

Nevie, čo chce, ale je nespokojná, kým to nemá. A keď to má, tak si to neváži a vyhovára sa na všetkých ostatných. Do toho celé okorenené viacgeneračným sexom, teda okrem starej mamy.

Záver je rodinný heppyend, všetci sa smejú.

Ak ste videli film, knihu nepotrebujete čítať. Ak ste čítali knihu, film nepotrebujete vidieť.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Spad

18.09.2020 Ověřený nákup

České Metro?

Zmes Ramba, Zombie, Prvá - Druhá - Tretia svetová vojna, novodobá kolonizácia a otrokárstvo, atómové bomby - krv tečie potokmi, časti tela lietajú zamoreným vzduchom, darcovia odtrhnutých orgánov behajú po svete a skupina neohrozených bojuje proti nekonečnej presile s minimálnymi stratami a zraneniami, z ktorých sa ešte k tomu rýchlo vylížu. A už ich čaká ďalší nepriateľ. Skade sa vlastne berú?

A to bola len prvá kniha. Po tomto všetkom na konci série snáď už všetkých vymlátia a na svete zostanú len oni.

Aktuálne svetové dianie premietnuté do obdobia o 30 rokov neskôr, čo nás snáď nečaká.

Ale stať sa môže, keď vodcom bude zadrhávať v hlave.

Dystopie / Postapo Parodie

Recenze audioknihy Z archivu Sherlocka Holmese (komplet)

23.08.2020 Ověřený nákup

Ďalšie príbehy

Ďalší súbor príbehov výnimočne vnímavého detektíva, ktorý svojou pozornosťou rieši rozmanité prípady s minimálnym technickým vybavením. K tomu spoľahlivý priateľ a pomocník, lebo vo dvojici sa to ťahá lepšie.

Ľudia sami nevedia, čo všetko vedia a z ktorého zákutia mozgu sa im vykľuje niečo, čo im prešlo cez zmysly, a na základe životných skúsenosti vedia reagovať na príslušné situácie.

Klasická Historická Humor

Recenze audioknihy Legenda Emöke

20.08.2020 Ověřený nákup

Naháňať sa za nedosiahnuteľným

Príbeh o 2, kde jeden chce, a druhá nie. Spaľujúca túžba po nedosiahnuteľnom mu zaslepí oči tak, že je ochotný sa vzdať toho, čo má. Na druhej strane ona nechce ani to, čo má, a tak po inom netúži. On tlačí a nalieha, ona aj pomaly povoľuje, len obyčajná ľudská závisť prehovorí a vstúpi do hry tretí. A pomsta nenechá na seba dlho čakať.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Ilustrovaný muž

20.08.2020 Ověřený nákup

Napísané pred 70 rokmi

Sci-fi, ktoré môžeme aktualizovať na súčasné poznatky a výdobytky. Virtuálna realita, lietanie na Mars, pády z veľkých výšok ako to predviedol Felix Baumgartner.

Niektoré vymyslené situácie bolo možné registrovať aj v iných sci-fi príbehoch, či už knižných alebo filmových, tu je vždy otázne, kto s tým prišiel prv. To, čo bolo v dobách Jula Verna sci-fi, už v dobe Raya Bradburyho bolo reálne.

Páčilo sa mi aj jemné zakomponovanie náboženstva v niektorých príbehoch, kedy sa ľudia ženú za poznaním, ale musia najprv uvidieť a až potom uveria, ale vždy im chýba pomyselný krôčik k zvideniu, a výsledkom je, že neveria stále.

Čítanie v podaní Jaromíra Medunu výborné.

Na Zemi Ve vesmíru

Recenze audioknihy Na volné noze - Speciál 2

19.08.2020 Ověřený nákup

Učenie za pochodu

Situácia, ktorú nikto nečakal, otvorila možnosti a príležitosti, s ktorými nikto nepočítal. A tak korona situácia priniesla rýchle riešenia, z ktorých tie efektívne sú predstavené v tejto a-knihe.

A kedže je to iné, treba to počúvať inými ušami.

Recenze audioknihy Volání netvora

14.08.2020 Ověřený nákup

Bolesť v duši

Ako sa ľudia vyrovnávajú s bolesťou, ktorá zožiera ich vnútro a učia sa s tým bojovať.

V tomto príbehu ide o tínedžera Connora, ktorý tiež hľadá cestu, ako dostať svoje nočné mory a démonov preč zo svojho života, čo je však ťažšie, ako ich vpustiť dnu.

A cena za to je niekedy veľmi vysoká.

Recenze audioknihy Život snů a skutečnosti

12.08.2020 Ověřený nákup

Cestou-necestou

Príbeh H+Z od počiatkov, keď sa stretli ešte pred vojnou a s akými plánmi vyrazili do sveta krátko po vojne. Ako žili, tvorili, cestovali písali, a ako sa toto všetko podpísalo na ich životoch a životoch ich rodín.

Koho stretli, s kým sa spriatelili, ktoré krajiny navštívili, doba normalizácie a 20-ročný zákaz činnosti. Podpísanie prihlašky ku komunistom a vykopnutie od nich, k tomu aj Charta 77.

Všetko s ich hlasmi a v ich autentickom podaní.

Recenze audioknihy Kaštánek

12.08.2020 Ověřený nákup

Mŕtvych pribúda

V príbehu sa postupne otvárajú osudy jednotlivých osôb, ktoré sa vyskytujú pri odhaľovaní zločinov, ktoré zdanlivo spolu nesúvisia, ale postupne sa zlievajú a ukazujú spoločné prvky. teda nielen toho gaštanového panáčika. Už si aj človek myslí, že odhalil páchateľa, ale stopa sa zvrtne a ide sa novým smerom.

Čo všetko sa dá urobiť, keď človek má cieľ - akokoľvek zlý, možnosti a vie, ako na to. Mŕtvych pribúda, vyriešenie prípadov je stále v nedohľadne.

Severská Vyšetřuje žena Vyšetřuje muž Vyšetřuje parta detektivů Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Proč lidé v práci nedělají, co jejich vedoucí očekávají

07.08.2020 Ověřený nákup

Práca s ľuďmi

Práca s ľuďmi je náročná a vyžaduje individuálny prístup. V tíme sú ťahúni a tí, ktorí sa vezú; tí ktorí už vedia a tí, ktorí sa učia; a iné protiklady, ktoré sa prejavia na výkonoch a činnostiach, ktoré môžu vedúci zamestnancom prideliť. A samozrejme tí (pod)priemerní majú požiadavky na ocenenie porovnateľné ak nie presahujúce tým ťahúňom a potom ich treba umravniť. Na druhej strane sa ťahúni nesmú vyvyšovať nad ostatných.

Neviem, kto presne vymyslel peniaze, či Sumeri, Egypťania alebo Číňania, ale ako sa hovorí: odkedy vymysleli peniaze, nepoznám krajší spôsob poďakovania.

A peňazí nikdy nie je dosť.

Produktivita Finance Vztahy Spokojenost v životě Kreativita Vedení podniku Management Komunikace & vyjednávání

Recenze audioknihy Jedz a behaj

06.08.2020 Ověřený nákup

Behať do nekonečna

Nemyslel som si, že kniha o behaní, môže byť napísaná a aj narozprávaná zaujímavým spôsobom.

Príbeh chlapca, ktorý nevedel kam patrí a ako sa zaradiť, až sa zaradil na špičku ultrabežcov.

Začiatky so športom a behom, spestrenie bežkami až po ultravýkony a úspechy spojené s víťazstvami a rekordmi na podujatiach. K tomu nejaké informácie o rodine a kamarátoch, ktorí mu pomáhali a motivovali.

Kniha je spestrená o filozofické pohyby, ktoré iniciovali stravovacie návyky a recepty na (vraj) chutné jedlo. Pri receptoch je lepšie však mať knihu na (e-)papieri, lepšie sa potom to jedlo pripravuje.

Recenze audioknihy A hory odpověděly

04.08.2020 Ověřený nákup

Príbeh jednej krajiny a jej ľudí

Pútavý príbeh jednej krajiny začínajúci niekedy v 30-ych rokoch minulého storočia (otec) na pozadí príbehu dvoch súrodencov, ktorých osud rozdelil. Dozvedáme sa o pomeroch, ktoré vládli v Afganistane po 2SV, čo sa dialo počas "návštevy" ZSSR, ako fungovali militanti.

Zatiaľ však osudy súrodencov sú odtrhnuté a každý si žije svoj vlastný život so svojimi rodinami.

Vieme, že aj u nás sa čosi podobné dialo, keď mnohopočetné slovenské rodiny museli rozmýšľať, ako zaopatriť svoje dietky a niektoré skončili úplne niekde inde a robili a robia dobré meno svojej novej i starej otčine (napr. Stan Mikita).

Recenze audioknihy Moji milí Slováci

02.08.2020 Ověřený nákup

...Slovákom

Nastavenie zrkadla Slovákom o ich vlastnostiach, neduhoch ale i kladných stránkach prostredníctvom porovnaní a prirovnaní. Pozorovací talent Júliusa Satinského je nesporný, a keď sa človek do toho všetkého začíta/započúva, zbadá sa, čo všetko aj na seba samého pasuje, čo používa, alebo čo sa vyskytuje v jeho okolí u rodinných príbuzných, priateľoch, kolegoch, náhodných okoloidúcich či spolucestujúcich.

Nie vždy ten popis je kladný, ale trefný je zakaždým.

Recenze audioknihy Věř mi

31.07.2020 Ověřený nákup

On a ona

Príbeh Jeho a Jej sa podobá hraniu na mačku a myš, pričom si tieto úlohy vymieňajú až do samotného konca. Po pár kapitolách bude jasné, že tie karty rozdáva niekto tretí, pričom jednu improvizáciu musí tromfnúť opäť niečo lepšie a silnejšie.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Psychologický

Recenze audioknihy Klbko zmijí

30.07.2020 Ověřený nákup

Politika a mafia

Príbeh z prelomu predchádzajúcich desaťročí, kedy sa praktiky presúvali na biele goliere a čierne rukavice, ale holohlavý a bezkrký stále majú svoju prácu.

Naivní spravodliví sa pokúsia zamávať s tými goliermi, ale keďže nemali podchytené všetky kanály, tak to nemohli dotiahnuť do úspešného konca. Až rozpletanie vrážd rozpletie aj väzby a prepojenia.

V knihe sú popísané udalosti, ktoré výraznejšie prenikajú postupne na povrch až teraz za ostatné roky.

Čítanie knihy MM je príjemné na počúvanie a dobre zachytáva atmosféru deja.

Recenze audioknihy Změňte své návyky

28.07.2020 Ověřený nákup

Oplatí sa to nechať si to v prehrávači a občas zopakovať

Pár desiatok múdrostí, ktoré by mohli zjednodušiť život sebe ale aj iným, keď sa na veci pozrieme z viacerých strán, napr. aj z tých, ktoré pre svoju vnútornú tmu nechceme akceptovať.

Niektoré veci však sú si v rozpore medzi sebou, ale ako sa hovorí: urob si to tak, aby to tebe najviac vyhovovalo.

A občas si to treba zopakovať, nie je to také dlhé.

Produktivita Meditace & mindfulness Myšlení Praktická Kreativita

Recenze audioknihy Nenech to být

24.07.2020 Ověřený nákup

Až do konca

V knihe sa stretáva viacero dejových línií, ktoré sú a nie sú prepojené. Vyšetrovanie vraždy policajta vráti celý príbeh o 15 rokov, kedy sa niečo stalo, ale vie sa len o tom, že zomreli 2 mladí ľudia. Kto vie o tom viac a ako to súvisí?

Na vyšetrovanie privolajú detektíva z neďalekého mesta, ktorý bol spolužiakom zavraždeného policajta a aj dvojčaťom toho mladého mŕtveho spred 15 rokov. Nachádza stále nové a nové dôkazy, ktoré majú vniesť svetlo do starého príbehu a možno ho aj objasniť.

No a samozrejme, ako autor konšpiračných kníh, HC vnáša do knihy súvislosti s bojom proti terorizmu a prostriedky vlády, ktoré používa v tomto boji.

GH bol dosť dobrý pri čítaní tejto knihy (ya som to počúval na 1,5x rýchlosti).

Vyšetřuje muž Špionážní & politický

Recenze audioknihy Za zavřenými dveřmi

21.07.2020 Ověřený nákup

Poznáme len to, čo vidíme?

Keď niečo vyzerá príliš dobre, je to podozrivé. Takže ak niekto chce hrať divadlo, treba si dať záležať, aby to tak nevyzeralo.

Príliš dobre vyzerajúca rodina má svoje tajomstvá, a ďalšie sa pripravujú. Ale nie každý má rád tajomstvá a nechce žiť v ústraní, hlavne keď vie, čo sa chystá. Preto treba narušiť zdanlivú stabilitu a svoje plány realizovať tak, ako to nikto nečaká.

Recenze audioknihy Terapia

20.07.2020 Ověřený nákup

Realita vs. Fikcia, ale koho?

Príbeh sa preklápa z reality do fikcie, ale je problém určiť, koho tá fikcia je a čo ju vyvoláva. Zmiznutú dcéru nahradí pacientka, ktorá má informácie veľmi pripomínajúce dcérino zmiznutie. Ale všetko je to celkom zamotané práve tým preklápaním.

Knihu som už čítal, a chcel som vyskúšať hovorené slovo prečítanej knihy. Peter Kočiš ako rozprávač mi vôbec neladil, veľmi sa snažil modulovať hlas podľa jednotlivých postáv, čo sa mu nedarilo znieť prirodzene. Hlavne hlboké hlasy vyzneli ako umelé huhňanie.

Recenze audioknihy Soudruzi chachaři

19.07.2020 Ověřený nákup

Nie taká vzdialená minulosť

Princíp fungovania socializmu a niektorých podnikov počas 40-ročného obdobia, kedy zajtra znamenalo predvčerom, nič sa nerobilo a každý mal prácu, nič nebolo v obchodoch a stáli sa na to dlhé rady.

Ekológia dostala na frak a spamätáva sa z toho doteraz.

Príliš často sa tam spomína súdruh, socializmus, Sovietsky zväz a komunisti, až z toho zostáva zle.

Recenze audioknihy Jak na virtuální školení

16.07.2020 Ověřený nákup

Appky a ich popis

Technické možnosti applikácií pre webkonferencie, ich popis, výhody a nevýhody - proste recenzie. A vy si vyberte, cez čo chcete realizovať konferencie, školenia, porady a iné stretnutia na diaľku.

Z vlastných skúseností viem, že na figu sú takéto rady, keď si ich nevypočujú všetci účastníci webprenosov, lebo nedodržiavajú základné postupy a požadované správanie pri práci s takýmito appkami.

Recenze audioknihy Faust (komplet Faust)

17.06.2020 Ověřený nákup

Obdivuhodné dielo i výkony, ale preklad nado všetko

Bez tohto narozprávania by som sa k tejto knihe určite nedostal. Čo najviac zaujalo ma, bolo nájdenie tých vhodných slov v preklade, ktoré ešte museli pasovať do rýmovania, preto 5+1 audina by som dal tomu prekladateľovi.

Večná otázka zmyslu života a rozhodovania sa medzi dobrom a zlom, ktorá napokon na samý záver sa obráti a vyvinie úplne inak.

Recenze audioknihy Spolčení hlupců

17.06.2020 Ověřený nákup

Asi som toto nepochopil

Príbeh o lenivcovi, ktorý akurát tak naštve sám seba a svoje okolie. Nevhodné správanie, hypochondria, prípad vhodný pre psychiatra a nevhodný pre voľný pohyb medzi ľuďmi, i keď je vo veľmi obmedzenom režime.

Akurát som sa tak nasrdil pri počúvaní.

Recenze audioknihy Vzpomínky na Sherlocka Holmese

11.06.2020 Ověřený nákup

Ďalšie príbehy

Niektoré príbehy sa už nachádzajú inde.

Široký a pestrý repertoár hlasov rozprávačov je dobrý.

Nevyhovoval mi štýl súborov, ktoré boli jeden súbor pre jeden príbeh. V predchádzajúcich príbehoch tieto príbehy boli rozdelené do 3 - 4 kratších a menších.

Recenze audioknihy Úzkosti a jejich lidé

28.05.2020 Ověřený nákup

Nie je to príbeh o lúpeži, ale o ľudských osudoch

Ľudský príbeh, v ktorom sa neúspešná lúpež bezhotovostnej pobočky a vpadnutie lupiča do prehliadky bytu prípadným záujemcom skomplikuje a rapídne zmení na niečo nečakané.

Súvislosti a príbehy siahajú ďaleko dozadu a menia osudy zúčastnených na celý život.

Recenze audioknihy Na dostřel

19.05.2020 Ověřený nákup

Stoj, lebo strelím! Stojím! Strieľam!

Má vás na muške, čo urobíte? Zoberiete rozum do hrsti a začnete rozmýšľať, ako prežiť.

Ostrostrelec vás vidí, a nie je sám. Čas hrá s vami alebo proti vám? Otočí sa karta? Alebo ako otočiť tú kartu?

Nuž netreba čakať ako ovce na porážku a o niečo sa treba pokúsiť...

Recenze audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

16.05.2020 Ověřený nákup

Vianočný príbeh jedného baráku

Vianočné obdobie, tak ako každé iné, prináša viacero rôznych udalostí. Ale práve Vianoce tomu dodajú niečo, čím ostanú v pamäti. Je tu príležitosť spoznať susedov, odkryť a dozvedieť sa ich tajomstvá a zvyky, vytiahnuť ich z ich ulity, niečo zmeniť, a ešte aj si navzájom pomôcť. To všetko a niečo naviac získa a naučí sa skoro 8-ročné dievčatko, ktoré cez rozprávky starej materi spozná ľudí, ktorých už vlastne pozná, aj keď o tom nevie.

Recenze audioknihy Na volné noze - Speciál

06.05.2020 Ověřený nákup

Odporúčania počas korontény

Ako postupovať a ako sa správať teraz počas korontény a zníženej pracovnej aktivity, ako nevypadnúť z tempa a ko urobiť všetko to, čo sme odkladali.

Tým, že sa veľa rád často opakuje, asi niečo na nich bude.

Recenze audioknihy Hra o trůny

04.05.2020 Ověřený nákup

Zima prichádza a čo jej predchádza

Začiatok dlhého fantasy-príbehu odohrávajúceho sa na všetkých hlavných oblastiach veľkého kráľovstva. Predstavenie jednotlivých hradov, pevností a rodov, ktoré spolu bojujú o nadvládu alebo o priazeň vplyvných predstaviteľov.

Príbeh je rozprávaný cez viacero postáv, každý si môže nájsť svoju obľúbenú postavu, na ktorej príbeh sa môže tešiť, ya som si vybral Daenerys a Aryu.

Recenze audioknihy Vyhoďme ho z kola ven

26.04.2020 Ověřený nákup

Dokichotské súboje

Večný príbeh rôznych súbojov, či už menšiny s mocou a prostriedkami proti väčšine, ktorá je umiestnená a prispôsobovaná, alebo túžbou po slobode proti väzniteľom.

Relatívny pokoj "sanatória" naruší príchod nového pacienta. Tento pacient po oboznámení sa s chodom oddelenia, na ktorom je umiestnený, začne pomaly a očividne narúšať zaužívané stereotypy, čo je proti záujmom menšiny s mocou. Rôzne príhody a situácie prispejú k tomu, že i ostatní pacienti objavia, čo im chýbalo a bolo odopierané, niektorí to znovu objavia, niektorí sa k tomu prepracujú po prvý krát.

K celkovému výbornému dojmu z tejto knihy výrazne prispel hlas Jiřího Zavřela.

Recenze audioknihy Krvavé svatební šaty

18.04.2020 Ověřený nákup

Niekto sa pozerá, ale karta sa obracia

Tri časti, ktoré sú zaujímavo porozprávané rôznymi osobnosťami.

Úvodnú časť prezentuje žena, ktorá stvára rôzne činy-zločiny, až by jej jeden doprial, aby ju už chytili.

Ale ďalšie časti vnesú do situácie nové svetlo a karta sa postupne obracia.

Recenze audioknihy Děs

17.04.2020 Ověřený nákup

Čo mi to pripomína?

Žeby ten film s Liamom Neesonom 96 hodín/Taken z r. 2008, kedy mu unesú dcéru a on proti všetkým sa vydá ju zachraňovať?

Musel som skontrolovať, či toto nebola predloha k filmu, ale je tam 10 rokov v prospech filmu.

Zápletka je trochu iná ((ne)dospelé deti v hviezdičkovej kinematografii), ale priebeh podobný.

Recenze audioknihy Jediný muž

15.04.2020 Ověřený nákup

Agent 007 so schopnosťami Avengers zachraňuje celý priebeh 2SV

2SV bola zlá a čo sa dialo v Osviečime bolo hnusné, hnusné, hnusné. A nesmie sa na to a na ľudí, ktorí tam ostali, zabudnúť!

Ale čo urobila táto kniha s tým všetkým, je absurdné.

Rýchlokvasený vojak a prekladateľ z US vlezie do koncentráku, za pár hodín zistí, čo má, a keď je už človek pri počúvaní zmierení s tým, že Dobrý vojak Ryan bol trapas, tak toto to dokáže domrviť ešte viac. V závere sa to akože ešte 3x zamotá, ale aby toho nebolo veľa, tak zasiahne Deuce ex Machina, to samozrejme tiež 3x, a fakt to celé absurdno vyjde.

Na 4. krát to už samozrejme vyjsť nemohlo, a celé dielo je úplná ...

Natočiť podľa tejto knihy nejaký film, tak to vybieli regále so všetkými filmovými cenami.

Pri žiadnej knihe som sa snáď nerozčúlil tak, ako pri tomto.

Toto vážne nie.

Prečo nemôžem dať za príbeh -10*?

Recenze audioknihy Tajná historie

13.04.2020 Ověřený nákup

Vražda

Čo jej predchádzalo, čo k nej viedlo a čo bolo potom.

Ale málo o vražde samotnej.

Psychologická analýza života obete, aktérov vraždy, ale aj účastníkov, ktorí vystupujú čiastočne ako komparz, ale dotvárajú celkový obraz spoločnosti.

Daniel Bambas výborne interpretoval všetky postavy, ktoré boli na scéne (audinovia 5+)

Recenze audioknihy Osudy dobrého vojáka Švejka

10.04.2020 Ověřený nákup

Švejk

Ako toto ohodnotiť inak ako superlatívami.

Česká klasika narozprávaná diamantami českého hereckého neba.

Príbeh prostého vojaka, ktorý nevie povedať lož, odpovedá úprimne, až to je čudné. A preto je to veselé.

Recenze audioknihy Scotland Yard

09.04.2020 Ověřený nákup

Viacnásobné zápletky

Niekoľko na prvý pohľad nesúvisiacich vrážd, ktoré sa odohrávajú v Londýne, keď ešte niektoré metódy vyšetrovania boli v plienkach. Ale nájdu sa aj takí, ktorí rozmýšľajú, čítajú, a získané poznatky vyskúšajú v praxi a snažia sa presvedčiť ostatných, že by mali robiť niečo nové novým spôsobom. Takže sa tu stretávame so začiatkami forenznej techniky, ktoré neskôr môžme vidieť v kriminálkach CSI a iné.

Recenze audioknihy 1793

07.04.2020 Ověřený nákup

Švédsko pár storočí dozadu

Trochu rozvláčny príbeh, keď od stredu príbehu sa dostaneme, postupne späť a späť, aby sme našli nakoniec spoločný prienik a súvis vo finále a rozuzlení všetkých udalostí. Opis prostredia konca 18. storočia, ako žila väčšina obyvateľstva Švédskeho kráľovstva, je veľmi surová a krutá. Ale takto to asi v tých časoch bolo.

Opis bojov o prežitie aj niektorých vojenských akcií a taktických operácií, ako ovplyvniť súpera - to bolo zaujímavé. Treba putovať aj prstom po mape, aby sa človek zorientoval, kde približne sa všetko odohráva, takže je to aj geograficky poučné.

Recenze audioknihy Američtí bohové

03.04.2020 Ověřený nákup

Mytologický prehľad

Putovanie Amerikou a spoznávanie božstiev, ktoré ľudstvo uznáva a ku ktorým sa uchyľuje v dobrom i zlom. Ktoré z nich je však to najsprávnejšie, najlepšie, najsilnejšie? Aj oné božstvo sa uchyľuje k tomu, čo je ľuďom vlastné (nie to najlepšie), len aby získalo svoju prevahu: klamstvo, zavádzanie, zvádzanie, podplácanie, klamstvo, vražda a i. A občas sa nájde niekto, kto chce ísť tou cestou, ktorú považuje za správnu a pravdivú. Ako však uspeje na takejto ceste proti všetkým?

Recenze audioknihy Selfies

30.03.2020 Ověřený nákup

Minulosť nás dobehne

Doteraz najlepšie spracovaný príbeh Oddelenia Q.

Zaujímavo prepojené vyšetrovanie starých zločinov s tými, ktoré sa práve odohrávajú.

Popisuje sociálny systém Dánska a ľudí na oboch stranách tohto systému, jeho využívanie a aj zneužívanie. Aj keď niekedy človek počúva s úžasom, čo všetko sú ľudia pre ničnerobenie urobiť.

Ukazuje sa, aké je dôležité medzi sebou komunikovať, i napriek nevraživosti medzi rôznymi policajnými oddeleniami.

A na pozadí tohoto všetkého sa odkrýva minulosť jedného z partičky Q.

Recenze audioknihy Poslední Laponec

30.03.2020 Ověřený nákup

Život na ďalekom severe

Zaujímavý príbeh menej známeho života národa Laponcov a ich krajiny, ktorá sa rozprestiera napriek hraniciam za hranicami severských krajín. Ochrana zvykov, kultúry a prostredia pred nepriaznivým záujmom ľudí z blízkeho okolia podporovaných externými záujmami.

Recenze audioknihy Než natáhnu brka

28.03.2020 Ověřený nákup

Keď sa blíži súdny deň, ...

... človek sa snaží všetko vyriešiť a dobehnúť stratené. Hľadá stratenú pravdu a tak vidí, čo chce vidieť, pričom sa prevrátia všetky dovtedy zaužívané zvyklosti. Z priateľov sú zrazu nepriatelia, konkurencia skúša nekalé praktiky. Nájdu sa predsa len ľudia, ktorí uznávajú správne hodnoty?

Alebo ani tak nie?

Recenze audioknihy Longing

28.03.2020 Ověřený nákup

Temná angličtina

Príbeh v temnej angličtine. Za lacný peniaz mrazivý príbeh, ktorý je veľmi temne rozprávaný, takým netradičným spôsobom, aký nepoužívajú slovenský alebo český interpreti.

Recenze audioknihy Stará dáma vaří jed

28.03.2020 Ověřený nákup

Keď je potrebné riešiť rodinné záležitosti

Zaujímavé poňatie nechcených rodinných záležitostí, kedy je potrebné rodinu udržať na dištanc. A keď si nedá povedať, je potrebné zdôrazňovať.

Ale čo keď si nedá povedať ani tak?

Humorné situácie, ku ktorým bolo potrebné nakloniť misky váh. O spravodlivosti však nemôže byť ani reč.

Recenze audioknihy Zahradnictví

23.03.2020 Ověřený nákup

Kaktus, ktorý vyzerá ako plesnivá mandarínka

Opis jednotlivých období našej republiky cez osud rodiny, ktorá zažila rôzne situácie počas Protektorátu, Februáru ´48, a počas normalizácie. Ako sa menili vzťahy medzi nimi, ich pohľady na svet, ako sa okolo nich pohybovali nové osoby, ktoré prichádzali a odchádzali. Ako si pomáhali, ako si ubližovali, ako prijímali nové veci, a ako odmietali, čo sa im nepáčilo. Nie je to štýlom rodinnej rady, každá časť rodiny má svoju hlavu, ktorá by si chcela po svojom.

Recenze audioknihy Bábovky

23.03.2020 Ověřený nákup

Prepojené osudy

Ako zaujímavým spôsobom prepojiť životy žien a ich rodín cez postavy, ktoré zdanlivo nemajú nič spoločné, nakoľko pochádzajú z rôznych kútov sveta, krajiny, mesta a spoločnosti. Akurát by to mohlo byť výrazne veselšie, nie také sebaľutujúce a všetci sú tí zlí.

Obsadenie čítajúcich herečiek je výborné, prezentujú veľmi dobre jednotlivé osoby rozprávajúce svoje príbehy a osudy.

Recenze audioknihy Sporty z dob minulých

18.03.2020 Ověřený nákup

Nielen vzdušné bozky

A nielen medzi týmito protivníkmi dochádzalo k predmetným súbojom. Kto-komu vytiahne zubnú protézu bolo o prestíži nielen dentistov, ale aj výrobcov lepidiel. Samozrejme, pri takýchto úspechoch došlo k odmeňovaniu pracovných kolektívov titulom "Zaslúžilý majster športu" alebo "Pracovník mesiaca".

Recenze audioknihy Jak jsem vyhrál válku

17.03.2020 Ověřený nákup

Vojna naivne inak

Popis udalostí vojaka, ktorý prešiel výcvikom, preveleniami, presunmi, až sa dostal na vojenskú líniu do rôznych štátov.

Tento príbeh je písaný štýlom Škvoreckého Tankovým praporem, Švandrlíkovými Černími baronmi a MASH 4077. Situácie sú miestami popísané tak, že človek zabúda, že je to o vojne a upadá a odpadá od smiechu. A nielen tie hudobné predely medzi kapitolami dávajú tomu takú tú MASH-ovskú atmosféru, ale aj to špekulantsvo, kedy rádoví vojaci špekulujú, ako vybabrať so svojím nadriadeným.

Vrelo odporúčam.

Recenze audioknihy Co mě naučil tučňák

15.02.2020 Ověřený nákup

Život v Južnej Amerike

Popisný príbeh o Južnej Amerike v 70. rokoch minulého storočia. Prehľad politickej a ekonomickej situácie rôznych vrstiev obyvateľstva a motiváciu mladíka, ktorý opustil na čas rodnú hrudu a odišiel do neznámeho sveta spoznávať a zažiť. Zároveň popisuje geografiu navštívených lokalít a cestovné možnosti, ktoré v tom čase sa dali využiť.

Spolu s tučniakom, ktorý sa stane jeho sprievodcom, nemým spoločníkom a spovedníkom, žijú svoj príbeh a vedome menia svoje okolie, ani by si to ich okolie naplno uvedomovalo. Našťastie v tomto príbehu vychádzajú na povrch práve tie lepšie vlastnosti jednotlivých postáv, ktoré sa v knihe vyskytujú.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 34 - Martin Velek 07.06.2014

11.02.2020 Ověřený nákup

Príbehy z leteckého sektora

Ako začal v leteckom múzeu a dostal školu od starých a skúsených leteckých zanietencov.

Aký má vzťah k rôznym typom lietadiel, ako je na tom u neho modelárstvo.

Zážitky, ktoré si vypočul od letcov legionárov veteránov, ktorí bojovali vo vojne a ako sa prebíjali životom, keď sa s nimi režim vybavoval.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 81 - Miroslav Rybák 08.06.2014

11.02.2020 Ověřený nákup

22 rokov v električke

Aké zážitky na rôznych električkách zažil počas tých rokov, čo prináša nová technológia a prečo ho lákajú nové typy električiek.

Čo všetko vplýva na električkovú infraštruktúru v letných a zimných mesiacoch, a ako sa aj infraštruktúra modernizuje.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 96 - Miloš Borovička 08.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Rekonštrukcia vojnových udalostí

Ako vznikla "Rota Nazdar" v roku 1914 vo Francúzsku, ako sa začlenila medzi légie.

Čou sa jej členovia v súčasnosti venujú a čo je ich cieľom. Ako rekonštruujú niektoré historické momenty, ktoré zásadný spôsobom ovplyvnili dianie na území Československa.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 33 - Tomáš Vaněk 07.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Umelecký duch

Ako tvoriť čudný druh umenia, z ktorého sa nedá vyžiť.

Ako fungujú školy a ateliéry, ako sa nevymedzovať voči podriadeným a študentom, príp. iným pedagógom.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 19 - Martin Chadima 07.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Filozofia a náboženstvo

Prečo Hus naštval vedenie náboženských inštitúcií a ako mu to spočítali.

Jeho názor o predlohe na film o Husovi.

S kým by išiel na pivo a prečo s Husom ni.

Uplatnenie študentov filozofie a teológie.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 75 - Věra Mašková 08.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Činnosť divadla

Ako zaujať programom divadla vedenie, prispôsobiť na zostavu hercov a dúfať, že to zaujme diváka, pre ktorého sa to všetko pripravuje.

Štúdium, prvé pôsobisko a presun do Prahy.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 14 - Iveta Černá 06.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Vila Tugendhat

História vily a rodiny Tugendhat, ktorá ju nechala postaviť a pár rokov tam žila. Použité materiály a architektonické usporiadanie.

Postupné využívanie cez jednotlivé obdobia a rôznych pobývajúcich.

Zápis do UNESCO, aktuálne využívanie, možnosti prehliadok.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 73 - David Gaydečka 08.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Organizovanie festivalu z pohľadu promotéra

Organizovanie festivalu pre veľa ľudí a ako sa realizuje spolupráca s mestom, zháňanie peňazí od sponzorov a donátorov - crowdfoundingu, naháňanie účinkujúcich.

Atraktívnosť prostredia a pestrosť programu

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 69 - Robin Duspara 08.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Búrky

Typy búrok a ich pomenovanie, predstavenie ich vlastností.

Ako vznikajú a zanikajú búrky.

Ako sa fotia búrky, aký je ich výskyt a možnosti lokalizácie a následne ich sledovania v našom priestore.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 12 - Peter Duhan 06.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Činnosť verejnoprávneho rozhlasu

Kedy sa oplatí a neoplatí prevádzkovať rozhlasové stanice menšinového žánru hovoreného slova alebo publicistických relácií.

Kto je a kto nie je konkurencia v rozhlasovom priestore.

Kto sú poslucháči rozhlasových staníc a programov ČRo.

Od redaktora k vrcholovému manažérovi.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 25 - Martin Hrdinka 07.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Nočný prúd (slova a hudby)

Ako sa dostal do rádií, ako prešiel cez médiá, ako prijíma novú hudbu aj po rokoch moderovania.

Diskotéky v čase a priestore, ako záleží a nezáleží na vekovom obsadení a ako treba hostí zaujať prípadne ako rýchlo treba zmeniť ponuku, aby hostí zaujal.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 15 - Jef Kratochvil 06.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Fotografovanie

Osudy fotografa, ktorý cestoval kade-tade a koho-toho a čo-to pofotil.

Zaujímavé osobnosti a príbeh niektorých jeho slávnych fotografií.

Kto je jeho obľúbená osobnosť, ktorú fotil 100.000-krát.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 70 - Jan Hofman 08.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Živý obchod antikvariát

Zaujímavé zdroje sú bezdomovci, ktorí čistia kontajnery na papier a donesú zaujímavé kúsky.

Odkupovanie knižníc po pozostalých nie je celkom v móde, ale vždy sa dá dohodnúť.

Knihy sa predávajú a je na ľuďoch, či ich aj čítajú.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 91 - Jaroslav Pejčoch 08.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Krízový plán

Načo slúžia krízové plány, ako sa tvoria, ako presúva zodpovednosť, ako sa rozhodnúť, čo treba obetovať v mene záchrany vyššieho princípu.

Povodne, havárie, chemické poplachy, black-outy... Plynutie času a riešenie krízovej situácie alebo naopak prehlbovanie krízy.

Príprava organizácií na prípadné krízy formou cvičení.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 62 - Petr Orel 07.06.2014

10.02.2020 Ověřený nákup

Ornitológ Orel ochranca obyvateľov okolitej oblasti

Jedna vec je zachrániť poranené zviera, dostať ho z problémov, druhá vec je, keď zviera domestikuje a nechce sa vrátiť do voľného priestoru. Monitorovanie vtákov a dohľadanie orlice, ktorá bola zostrelená pytliakom, následne jej vyliečenie a postupný návrat do prírody. Záchranné stanice pre zvieratá majú zmysel.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 35 - Zdeněk Řehák 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

O tanci a tanečníkoch

Spoločenské správanie, história tanca a plesov, ako sa obliekať, čo si obuť, prečo mať rukavice pri tanci, aké talenty mu prešli cez tanečné topánky.

Ako prospievajú a prispievajú k účastiam na tanečných kurzoch, ktoré navštevujú prevažne dospelí, aby si oživili niekdajšie tanečné schopnosti alebo stretli nových známych.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 98 - Jindřich Böhm 08.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Potopený trajekt Estonia

Potopenie lode pri fínskych brehoch, vyšetrovanie nehody, príčiny potopenia, ako sa dostal s medzinárodným tímom k tomuto vraku.

Krátke informácie o iných projektoch, pri ktorých sa spolu s medzinárodným tímom zúčastnili.

Čo potápač potrebuje po vodou, čo dýcha, aký je rozdiel medzi športovým a profesionálnym potápaním.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 60 - Petr Pánek 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Mapovanie moderných dejín

Približovanie novodobých dejín, ktoré sa bežne nevyučujú na školách a vyučovanie dejín iným spôsobom. Nešlo ani o zmenu učebných osnov, ako o spopularizovanie výuky dejín a histórie a zlepšenie odborných podkladov pre pedagógov.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 31 - Šimon Pánek 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Pomoc v ťažkých časoch

Aktuálne dianie vo svete a pomoc pri povodniach, ktoré v tom čase sa udiali v Srbsku a v Bosne a Hercegovine, keď bolo možné využiť skúseností z povodní, ktoré sa pred časom prevalili v Česku.

Pomoc pri vojnách, ktoré sa dejú vo svete. Pocit bezmoci a hnev, že tie vojny stále existujú.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 21 - Jan Kolář 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Kozmické experimenty

Kozmonautika u nás, ako prispieť k celosvetovému kozmickému výskumu, čím sa v súčasnosti kozmický výskum zaoberá.

Kam sa ľudstvo môže vybrať, čo všetko je potrebné zistiť a zaistiť pri ceste za Mesiac - na Mars alebo asteroidy.

Vplyv kozmického výskumu na ľudský organizmus a ľudskú psychiku.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 16 - Radim Jančura 06.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Konkurencia na železniciach

Ako začal so železničnou dopravou na Slovensku, ako nastavil svoj biznismodel, ako sa inšpiruje a ako sleduje konkurenciu na železniciach. Výber vlakových súprav a rušňov pre vlaky. Životná a pracovná filozofia.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 50 - Petr Bláha 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Koreanistika

Cez politológiu ku kórejskému jazyku, ktorý je sám o sebe náročný, nakoľko nemá spoločné slová s našimi okolitými jazykmi.

Kórejská abeceda a ich znaky. Obdobie štúdií v Soule, politická situácia a vplyv okolitých krajín na situáciu na Kórejskom polostrove. Kórejská gastronómia.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 52 - Nikol Krmenčíková 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Stretnutia s pivom...

Prvé stretnutia s pivom, ako sa študuje za sládka - stredná škola, výška, štátnice. Kde pôsobia český sládkovia, kam sa dostanú mladí sládkovia. Aká je cesta k budovaniu vlastného pivovaru - financie, druh piva, chmeľu a sladu, zdroj vody, typ technológie.

Rozdiely medzi pivami. Pivo a jedlo.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 45 - Petr Tichý 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Filmové štúdiá Barrandov

Činnosť filmových štúdií a ateliérov Barrandov, výhody umiestnenia v Prahe, ktorá je ateliérom samou o sebe, dostupnosť z Prahy v rámci regiónu - Nemecko, Rakúsko, Poľsko, bohaté prostredie v rámci Čiech a slovenských hôr.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 4 - Jan Kramář 06.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Pošta v storočiach času

Kedy sa na našom území objavili poštové služby, ako sa menila ich úloha v storočiach času a jednotlivých krajinách. Kedy sa začali používať vtáky, nielen holuby ale aj lastovičky. Prvé známky, rovnošaty. Rozpad monarchie a orientácia pošty v prvej republike a neskôr. Vydané knihy, ktoré sa venujú histórii pošty.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 54 - Gustav Oplustil 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Spamäti z pamäte

Spomienky čiperného staršieho pána, ako sa čo kedy rozbehlo v televízii, čo pretrvalo, čo sa muselo meniť, kto to akým spôsobom ovplyvňoval a zasahoval do tvorby programu.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 99 - Ondřej Sokol 08.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Zákulisie partičky

Ako vznikla Partička v Čechách, ako sa dala dokopy práve tá skupinka hercov, ktorá tam vystupuje. Kde sú hranice zábavy u jednotlivých členov a ako si krátia čas po vystúpeniach ďalšou zábavou.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 63 - Milan Švihálek 07.06.2014

09.02.2020 Ověřený nákup

Zábavné programy rokov minulých

Ako vznikali zábavné programy, kto mohol a nemohol v minulosti v tých programoch vystupovať. Neskôr vznikli súťažné programy, ako sa inšpirovali pri ich tvorbe.

Ako vznikol prvý Silvester s Vladimírom Menšíkom a neskôr bolo potrebné to rozšíriť o slovenskú partnerku.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 72 - Rudolf Havlík 08.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Nilen o filme Navždy zajtra

Ako sa financuje film, ako sa hľadajú témy, pre koho by chcel napísať film.

O obchodovaní s textilom s Čínou, modliť sa nestačí.

A o surfovaní a výletoch do Ázie.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 90 - Roman Šmucler 08.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Zubár - moderátor

Ako skĺbiť stomatologickú prax s moderovaním, kedy s moderovaním začal a aké náhody mu jedna či druhá profesia priniesli do života. Odporúčania pre pacientov a prečo je dobré nebyť prvým pacientom u zubára po dovolenke.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 56 - Vojtěch Kostiha 07.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Prekladateľ animákov

Začiatky prekladania, čo sa dá a čo je neprípustné, ako si udržať biznismodel.

Ťažké napasovať niektoré vtipné regionálne kúsky do kontextu svetového hitu, ktorý po nejakých pár rokoch stratí na aktuálnosti. Narážky na sex sú taká takmer istá záruka úspechu vtipu.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 58 - Radana Štěpánková 07.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Čo nám vo vzťahoch ide najlepšie, a čo najlepšie pokazíme

Čo ľudí trápi vo vzťahoch, čím sa vnútorne zožierajú, ale prídu do poradne sa snažia sa buď vzťah zachrániť alebo pokúsia sa o čo najmierumilovnejší rozchod. Dôležité je vedieť, čo chcú a ako chcú riešiť situáciu.

A ak to nevyjde, ako tvoriť nové vzťahy.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 2 - Vladislav Rapprich 06.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Zemské jadro

Aké sú sopky, ako sa menia v čase a priestore, prečo je Fuji najkrajšia sopka.

Čo by sa stalo, keby v jadre prestala tá metalurgická činnosť, ktorá drží všetky zeminy a horniny v tekutom stave.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 79 - Judita Matyášová 08.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Pátranie po odídených

Osudy "detí" Nicholasa Wintona", ktoré boli zachránené, ako si získava kontakty a ako postupne rozpriadla pavučinu osudov.

Každý chce povedať niečo a niektoré témy nemajú záujem otvoriť, a aké sú súvislosti medzi týmito príbehmi.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 100 - Jan Saudek 08.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Výška alimentov je ako výška penzie

Zážitky jedného aktívneho dôchodcu, ktorý, ako sám hovorí, to ešte nezabalil, na rozdiel o niektorých je vrstovníkov. O tom svedčia malé deti. Má nejaký majetok, na ktorý čaká široká rodina.

A o jeho vzťahu k ženám.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 20 - Filip Turek 07.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Zberateľ britských áut

Ako sa dostal k tomuto koníčku, prečo si obľúbil práve britské autá, ako postupuje pri predaji niektorých svojich exponátov a ako získava nové kúsky, ako si na to zarába, vylepšuje, opravuje, čistí.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 77 - Jakub Matějka 08.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

História vzniku a súčasnosť múzea

Ako začalo múzeum, získavanie povolení od rodiny, získavanie materiálov- exponátov a do múzea, čo hovoria návštevníci.

2. hobby sú bábky, ktorými zabávajú a pomáhajú deťom v nemocniciach.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 71 - Štěpán Rusňák 08.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Plavby po riekach

Skôr taký reklamný rozhovor so šéfom plavebnej spoločnosti. Kedy a kam vozia ľudí, čím to spestrujú, ako sa snažia zaujať potenciálnych zákazníkov.

Zaujímavé je, i keď je to najmenej ekologický spôsob dopravy, tak je naďalej rozšírený.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 55 - Tomáš Töpfer 07.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Skúsený herec

Rozprávanie skúseného herca o svojich dávnych zážitkoch, keď chodil ako malý chlapec do divadla, až po súčasné pamäte.

Zároveň spomenul skúsenosti, keď chodí na predstavenia, ktoré režíruje M. Huba.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 80 - Jan Čech 08.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Veselé rozprávanie leteckého technika

Špecialitky jednotlivých typov lietadiel, čo bolo na nich zaujímavé a s čím sa stretol počas praxe.

Používa zaujímavé slovné spojenia a napodobuje profesie niektoré profesie.

Svoje pamäte preniesol aj do kníh.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 57 - Petr Kolečko 07.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Mladý a úspešný

Mladý a úspešný dramatik spovedaný o jeho úspechoch, z ktorých Okresní přebor je výborný. Predstavil svoju spoluprácu s niektorými ďalšími profesiami, scénaristami a hercami, a taktiež plány na nasledujúce obdobie a čo by ešte rád chcel urobiť.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 30 - Petr Svojtka 07.06.2014

07.02.2020 Ověřený nákup

Vedenie divadiel

Ako udržiavať repertoár divadla, čo všetko na to vplýva. Ako vybrať nové dielo, ktorú hru a kedy poslať na derniéru.

Ako režiséri ovplyvňujú dielo, počas premiéry aj počas repríz, keď sú tam alternujúci herci alebo v predchádzajúcich predstaveniach došlo k špecifickým situáciám.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 29 - René Kujan 07.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Prečo behá

V detstve ho to nebralo, neskôr si našiel k behu cestu. Prečo a ako behá, kedy a kde sa mu najlepšie behá. Prečo ide behať na Island, čo si obúva a v akom stave tenisky vyzúva. S čím sa počas behu a ciest na behy zažije. Na čo počas behu (ne)myslí.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 28 - Pavel Kožíšek 07.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

čári-mári fuk

Aké vizuálne fígle je možné použiť na zmätenie divákov, ako využiť techniky a technológie.

Ako sa získavajú nové triky, patentové chránenie a finančné vyrovnanie.

Kúzelnícke tábory pre deti a mládež a cestovanie s kúzlami po svete.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 61 - Pavel Zvolánek 07.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Slony v ZOO

Čo slony potrebujú, aké choroby ich kvária, ako sa mení ich nálada. Koľko toho potrebujú a spotrebujú. Ako sa starali o predčasne narodené sloníča.

Ale nespomenul, koľko trusu a kam vyvezú.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 66 - Michal Holý 08.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Obľúbená krajina Nórsko

Kedy sa oplatí cestovať do Nórska - kedy a kam a ako. Kedy sa oplatí ísť za polárny kruh, kedy na západné pobrežie, ako sa prepravovať a ako výhodne kombinovať rôzne druhy dopravy. Ako je to s jedlom a akí sú Nóri ľudia.

Každopádne, treba tam trochu hrubšiu peňaženku alebo nabitú kreditku.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 26 - Eva Hanáková 07.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Nahradia e- tlačené verzie

Ako vytvoriť e-verziu časopisu a ako (vtedajšia) technológia čítačiek ovplyvňovala formu a obsah e-časopisov. Výhody a nevýhody e-tlačovín a možností, ktoré e-ponuka ponúka. To je ako večná diskusia o knihách: tlačená, e- alebo audio-, každá má svoje výhody a prínosy, podľa ktorých si i ja kupujem niektoré tituly.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 51 - Jaroslav Svěcený 07.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Husľový virtuóz

Vystúpenia, tréning, úschova huslí, pokračovanie hudobníckeho rodu Svěcených, nakoľko obaja manželia ovládajú svoje nástroje - husle resp. klavír. Aké je to hrať v jaskyni alebo iných zaujímavých a netradičných miestach.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 38 - Jiří Drahoš 07.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Rozhovor pred kandidatúrou na prezidenta

Rozhovor so šéfom ČAV ešte pred tým, ako kandidoval za prezidenta. Ako získať finančné prostriedky a neprísť o tie, ktoré už sú na účte, získavanie vedeckých kapacít a vyvolanie záujmu u mládeže a popularizovať vedu. Aj vo vedeckom výskume je potrebné pripravovať stratégiu výskumu, ktorá vyplýva z predchádzajúcich bodov (financie a kapacity), aby sa neplytvalo silami.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 89 - David Vávra 08.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Architekt-herec alebo herec-architekt

Ako sa na okolité prostredie pozerá a čo mu chýba vo verejnom priestore umelec a čo si na divadelné dosky a pred televízne kamery nosí so sebou architekt. Či naopak?

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 85 - Pavel Karous 08.06.2014

06.02.2020 Ověřený nákup

Vizuál verejného priestoru rokov minulých

Rozhovor o tom, čo nás obklopuje v mestách na uliciach - verejný priestor a jeho výplň architektúrou a doplnkami, ako sú sochy, ktoré zostali z rokov minulých v kombinácii reklamou na stenách a oknách budov.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 95 - Daniela Písařovicová 08.06.2014

05.02.2020 Ověřený nákup

Aký je chlebík moderátorov

Jazyková a aj vizuálna príprava na moderovanie programov, samotné vystupovanie v reláciách, v ktorých môžu nastať rôzne neočakávané a nepriaznivé situácie, kedy moderátori musia vedieť zareagovať čo najlepším spôsobom, aby si diváci nevšimli, že sa čosi deje.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 24 - Viktor Dvořák 07.06.2014

05.02.2020 Ověřený nákup

Život herca

Ako vyzerá príprava na nové divadelné predstavenie, derniéra je rovnako náročná, do toho aj iné predstavenia a keď je herec žiadaný ešte aj v televíznych seriáloch, musí si to vedieť usporiadať, lebo jemu sa nebude prispôsobovať okolie.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 47 - Miroslava Burianová 07.06.2014

05.02.2020 Ověřený nákup

Móda počas 2. SV

Aké boli možnosti obliekania sa počas Protektorátu a 2SV. Existoval lístkový a prídelový systém dokonca aj na oblečenie.

O takéto oblečenie je v súčasnosti záujem a zbierajú ho do múzea a depozitára, kde ich upravujú, opravujú a ošetrujú.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 88 - Jiří Mikeš 08.06.2014

05.02.2020 Ověřený nákup

Reklama vtedy a teraz

Reklama tu bola kedysi v nejakej podobe, a odvtedy prešla dlhú cestu po technologockej stránke, obsahovo už vraj bolo všetko vymyslené. Niekedy však príde objednávka, ktorá spestrí prácu.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 32 - Anna Strunecká 07.06.2014

05.02.2020 Ověřený nákup

Ako a v čom sa látky dostávajú do tela

Poučné počúvanie o tisícoch látkach, ktoré sa dostávajú jedlami a nápojmi do tela, kde robia rôznu šarapatu a spôsobujú tie zlé choroby. Potom samozrejme ešte keď sa v tele stretnú 2 rôzne látky ako F a Al, tak je to naozaj zlé.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 65 - David Šlechta 08.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Fitnesák s drsnou skúsenosťou

Ako cvičiť, ako pristupovať ku klientom, ktorí chcú nejako cvičiť, ale nevedia ako a čo.

A ako si prešiel svojim peklom, keď zistil, že niečo nie je ako by malo byť a doktori mu zistili nádor.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 37 - Marek Šetina 07.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Srdce

Síce 200 operácií ročne, ale nikdy to nebude rutina. Zakaždým je to iné telo a zakaždým to musí byť iný prístup.

Sú lekári, ktorí to dajú ročne aj 4x viac - aj na toto musí mať človek talent, prax a chuť.

Odmenou je vždy vďačný pacient.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 42 - Dana Kalinová 07.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Knižné výstavy

Na čo slúžia výstavy a aký je rozdiel medzi výstavou v Prahe a Frankfurte. Prečo je dobré sa na nich tematicky zamerať a prezentovať nové krajiny v našich zemepisných šírkach menej známe. Ako dostať známych autorov na výstavu a ktorí doteraz boli najväčším lákadlom.

A aká je budúcnosť e-kníh.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 6 - Tomáš Mazal 06.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Život BH

Ako sa dostal pod kožu Bohumila Hrabala a ako z neho dostal, čo potreboval, alebo čo mu spisovateľ dovolil, cesta k tomu bola kľukatá. Niekedy bolo potrebné byť dlho vzájomne ticho, aby odomkol ďalšiu skrytú komnatu.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 8 - Bogdan Trojak 06.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Ako si splniť sen

Mať vinohrad a začať pestovať hrozno iným spôsobom, zažiť zazeranie iných vinárov, ktoré sa pri úspechu a dobrom víne otočí na podporu a neskôr aj na spoluprácu.

Každé víno je vhodné na inú príležitosť, a tak ako inde aj tu platí, že za značku sa platí, ale kvalita môže byť doma vo svojom "sklípku".

Pre mňa však pivo zostane pred vínom.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 5 - Ludmila Čírtková 06.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Policajná psychológia

Ako pristupovať k obetiam a páchateľom trestných činov, a ako k rodinným príslušníkom oboch strán.

Zbytočne je niekto odborníkom vo svojej profesii, keď sa dostane do pozície obete, musí využiť pomoc iného kolegu.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 53 - Daniel Rosecký 07.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Cestovanie po vode

Iný rozhovor s moreplavcom, ktorý čo-to precestoval a dokáže si postaviť loďku.

Nie je to lacná záležitosť a samozrejme je potrebné mať šťastie na ľudí v posádke.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 82 - Markéta Fialová 08.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Televízna moderátorka

Ako sa dostať do televízie: niekedy je to kvantitatívny nábor pekných tváričiek a inokedy kvalitatívny výber, závisí, na akú pozíciu alebo pre akú činnosť sa výber/nábor robí.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 44 - Milan Brunát 07.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Knihy neskončia

Zaujímavé počúvanie o knižnom vydavateľstve, knihách a knižnom trhu.

Knižný trh je nevyspytateľný a niekedy ponuka je napriek množstvu potenciálnych zákazníkov nízka a záujem je pozitívne prekvapujúci.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 86 - Robert Tamchyna 08.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Rozhovor kolegov

Príprava rozhovorov a zážitky z rozhovorov so zaujímavými osobnosťami, na každého treba ísť inakšie a na druhej strane, keď si tí "ľudia" sadnú, tak potom sú ako dvorní - privátni spovedníci.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 87 - Lucie Lomová 08.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Komixy

Začiatky s komiksami, techniky kreslenia, ako sa inšpirovať a vytvárať nové príbehy.

Na druhej strane sa dá do komiksov preklopiť snáď všetko, zaujímavo by mohol vyznieť taký Máj.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 92 - Miroslav Motejlek 08.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Masmédiá

Budúcnosť médií, ako sa pravdepodobne bude vyvíjať trh s televíznymi stanicami a hlavne so súkromnými.

Ako sa tvorí rebrík najbohatších ľudí a ako z mála vydolovať dostatok informácií, aby bolo možné sa správne rozhodnúť, či už pri investovaní alebo aj iných činnostiach.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 17 - Vilém Rubeš 06.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Reklama

Ako vyzerajú reklamné kampane, konkurencia na trhu, vianočné rolničky v lete.

Ktoré produkty kedy treba propagovať, kedy reklama zatlačí na nápoje a kedy zatlačí nádcha.

V súčasnosti málokedy niečo pripraví, ale špecialitky sa občas nájdu.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 27 - Jan Mervart 07.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Rozhovor s pekárom

Zaujímavé informácie, ako také pekárne fungujú.

Ťažký rozhovor, odpovede musela moderátorka ťahať z hosťa ako z chlpatej deky, keď sa trafila dobrou otázkou, hosť sa rozrečnil. Mohlo sa dať z toho vyťažiť viac.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 67 - Jakub Kohák 08.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

S hercom nielen o futbale

Futbalový a aj športový fanúšik a hráč Jakub Kohák ukázal svoju lásku k športu, ktorá ovplyvnila aj Okresní přebor. Opisuje svoje vzťahy s hráčmi i funkcionármi.

A prezentoval aj značné množstvo informácii, ako a za koľko funguje ulica.

Recenze audioknihy Čínské pohádky

04.02.2020 Ověřený nákup

Také iné rozprávky - ale je to o dobre a zle

Iná kultúra, iné postavy, ale dejová línia ostáva. Dobro víťazí nad zlom a býva odmenené nehynúcou slávou a nesmiernym bohatstvom. Slabí a opustení nájdu svoje šťastie, ktoré im chcú silní a bohatí uchmatnúť.

A úlohy, ktoré si vyžadujú až životné vypätie a boj s obludnými potvorami.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 22 - Michal Čupa 07.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Telekomunikácie v Európe a inde

Aké obmedzenia vytvára Brusel pre telekomunikačný sektor a v porovnaní s americkým trhom výrazne zaostáva, keďže je slabšia telekomunikačná infraštruktúra a znižuje možnosti alebo spomaľuje rozvoj služieb využívajúcich ICT.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 74 - Anna Sálová 08.06.2014

04.02.2020 Ověřený nákup

Dedo legionár

Ako sa cez deda legionára dostala k historickému koníčku, ako je prvá svetová vojna.

Dedov denník a jeho prepis do webovej podoby a následnej prezentácii. Ako vstúpil do armády pri začiatku vojny a následne prestúpil do légií.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 48 - Iva Pazderková 07.06.2014

03.02.2020 Ověřený nákup

Chytanie za slovíčka

Vychutnávačka a hranie so slovíčkami a slovnými zvratmi, moderátor mal silne navrch.

Zábavná prekáračka a doťahovačka, akurát miestami nevyrovnaná, bolo vidieť, že moderátor bol pripravený.

Recenze audioknihy 100 statečných - Host č. 84 - Pavel Toufar 08.06.2014

03.02.2020 Ověřený nákup

Spoločnými silami do kozmu

Vesmírny výskun začína na zemi, niekedy pod zemou, kde je potrebné zistiť psychologické vplyvy v uzavretom priestore a uzavretej skupine ľudí.

Let do vesmíru je založený na spolupráci všetkých, aj malé krajiny ako SK a CZ majú príležitosť sa realizovať vo vesmírnom výskume, či už vedecké kapacity alebo aj firmy so svojimi produktami.