Recenze uživatele Peter

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Sámo

09.04.2020 Ověřený nákup

Pekne oddychove pocuvanie.....

Aj ked neviem posudit historicku pravdivost danej audioknihy mozem doporucit. Skvele napisane, romanovou formou priblizene, ako to asi mohlo vyzerat, ako se citili ludia, ako boly ceske zeme rozhadane a co ich vlastne dokazalo spojit. Velmi sa mi to lubilo, autor ma dokazal zaujat. Velmi sa to dobre pocuvalo. Osobne sa mi pacil aj prednes.

Recenze audioknihy Čtvrtý králův pes

07.11.2019

To najlepšie čo so kedy počul a čítal !!!

Ja viem, že je to vec názoru sto ludí sto chutí. Ale pre mňa, je to najlepšie čo so kedy počul a čítal !!! Príbeh vynikajúci, to isté platí o prednese. Famózny hlavný hrdina Hynek Tas z Boru. Nebudem viac písať doporučujem si vypočuť. Ja som to doporučil svojej dcére, jej odpoveď bola - vynikajúce. Je to vhodné to tak pre skôr narodených ako aj neskôr narodených. Ešte raz doporučujem.

Recenze audioknihy Rákosníček (komplet)

29.03.2019 Ověřený nákup

Dá sa počúvať aj 1000 krát

Väčšina z nás pozná Rákosníčka z večerníčkov. Audiokniha však zklamáním nie je. Nachádzame v nej príbehy, ktoré poznáme z televízie. Deti sa stretávajú s viacej či menej typickými obyvateľmi vodnej ríše. Základom zostáva rozprávanie, kde nakoniec vždy zvíťazí dobro a chytré riešenia. Pokiaľ si rady nevie sám Rákosníček, dočká sa vždy pomoci od druhých. Vyzdvihujem kvalitu textu. Doporučujem.

Recenze audioknihy Má rodina a jiná zemětřesení

29.03.2019 Ověřený nákup

humor a humor

Skvelo som sa pobavil. Neuveriteľné, ako vtipne sa dajú porozprávať situácie, ktoré nás "štvú" každý deň. Keby sme takým nadhľadom, humorom a láskou dokázali všetci riešiť rodinné problémy, bolo by iste menej rozvodov a nešťastných detí.

Hodnocení audioknihy Hoši od Bobří řeky

29.03.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy To nejlepší z Rumcajse

29.03.2019 Ověřený nákup

milé, milé a ešte raz milé

Čo dodať k tomuto dielu rozprávky môjho detstva aktuálne aj dnes keď to púšťam svojmu vnukovi.

Nádherný prednes pána Hogera, príjemné počúvanie vrelo doporučujem pre veľkých aj tých najmenších.

Recenze audioknihy O Rumcajsovi a jeho synku Cipískovi

01.01.2019 Ověřený nákup

velmi mile rozpravky

Klasicke rozpravky mojho detstva na ktore nedam doputit mne sa osobne velmi pacia. Doporucujem ako posluch na dobru noc velmi pekne sa pri tom zaspava a to bol aj moj ucel kupy. Vyborny prednes a klasicky dej o Rumcajsovi. Doporucujem aj pre sucane malych posluchacov.

Recenze audioknihy Óda na radosť

01.01.2019 Ověřený nákup

basen

Je to klasika a su to basne. Co k tomu dodat velmi pekny prednes a velmi pekne basne. Je to velmi tazko obsirnejsie hodnotit.

Kazdy posluchac ktory ma rad basne si urcite pride na svoje. Doporucujem

Recenze audioknihy Zbraslavská kronika

16.04.2018 Ověřený nákup

Kronika je pre mňa kniha faktov

Niektoré pasáže boli veľmi nudné, napríklad o církvi a pápežoch, to ma veľmi nebavilo, čo sa ale týka českých dejín, bolo to veľmi zaujímavé a je škoda, že tu nie je povedaného viac. Jazykom se človek prekusáva veľmi ľahko a nie je to zložité na počúvanie. Kronika je pre mňa audiokniha faktov.

Recenze audioknihy Eliška Přemyslovna

16.04.2018 Ověřený nákup

Audiokniha je určená skôr pre nežnejšie pohlavie.

Myslím, že autorka dôveryhodne spracovala rodinnú a zároveň štátnu históriu posledných Přemyslovcov. Eliška je zmapovaná od svojich 8 rokov až po sobáš a pôrod prvého potomka. Aj keď sú tam historické nepresnosti. Príbeh sa počúval dobre, hoci niektoré kapitoly sú zakončené suchým faktorgrafickým jazykom, ale vnímal som to ako doplnenie reálii. Príjemný štýl rozprávania . Celkový dojem je, že audiokniha je určená skôr pre nežnejšíe pohlavie. Nesmiem zabudnúť a vyzdvihnúť historický prehľad na konci audioknihy a uvedenie skutočných osudov postáv na pravú mieru.

Recenze audioknihy Zikmund Lucemburský

14.02.2018 Ověřený nákup

Konečne iny pohľad na Zikmunda

Ľúbila sa mi celá séria, ale knihy o Karlu lV o trochu viac. Zikmundov príbeh sa dobre počúva a je dobrodružný, podaný z pohľadu lekára a kronikára Lombarda.Zikmund je moje obľúbená historická postava. Veľký panovník, pravý syn svojho otca.V Čechách ale nedocenený, zavrhovaný. Za svojho života aj dodnes. Stále se deti učia o "Lišce Ryšavé", o tom, ako vydal Husa koncilu. Zikmund je proste nespravodlivo v3eobecne vnímaný ako negatívna postava. Preto se mi táto audiokniha veľmi páčila. Konečne iny pohľad. Konečne niekto, kdo neberie husitov ako "záchrancov", ale ako barbarských hrdlorezov, ktorí zničili, na co prišli.

Recenze audioknihy Vita Caroli - Vlastní životopis Karla IV. + Hudba na dvoře Karla IV.

05.01.2018 Ověřený nákup

Hodnotné dielo, které má stále čo povedať

Hodnotné dielo, které má stále čo povedať. Asi to nie je pre každého. Ale mne osobne sa veľmi páčila hudba respektíve piesne z doby Karlovej. Jedná sa o piesne duchovne lyrické, v nich sa presadzovala popri latinčine stále viac aj čeština. Čo sa týka samotného obsahu je tam dosť veľa udalostí a človek sa v tom trochu stráca ale ako som spomenul nie je to počúvanie pre každého. Doporučujem počúvať v maximálnom kľude. Maličké mínus k hovorenému slovu sú tam pasáže veľmi s tichým prednesom.

Recenze audioknihy Václav IV.

05.01.2018 Ověřený nákup

Jablko občas padá veľmi ďaleko od stromu.

Dobre počuvatelné,ale neveselé počúvanie o královi Václavovi IV. a jeho dobe. Ale mne osobne sa viac páči prednes p.Dvořáka ako p. Holého. Čo sa týka obsahu vidíme rozdiel v písaní starého Lombarda

oproti štýlu mladého Lombarda . Audiokniha pekne a veľmi vieruhodne popisuje Václavove kolísanie, záchvaty aktivity a snahy, striedajúce stále dlhšiu dobu nečinnosti. Ale vidíme aj zo súčasnosti, že jablko občas padá veľmi ďaleko od stromu.

Recenze audioknihy Rychlé šípy (komplet 3 alb)

31.05.2017 Ověřený nákup

Ako uz byva zvykom u Rychlich sipov sklvele pocuvanie

Velmi prijemne pocuvanie.Je to proste navrat do detských cias ked som cital komiks Rychle sipy v casopisoch alebo neskor ako knihu. Ja osobne doporucujem, ale hlavne by si to mali vypocut dnesne deti...... Je nemam co tejto audioknihe vytknut. Bodaj by takýchto audioknich alebo komiksov bolo viac.

Recenze audioknihy DUNA

19.04.2017 Ověřený nákup

pre mna dost komplikovane

Audiokniha Dune je pre mna komplikovanost, prepracovanost a narocnost na fantaziu.Na zaciatku pribehu ste bez akychkolvek uvodov a vysvetleni vhodeny hned do deja a mate co robit aby ste stihali vsetky tie osobne, rodinne (ci rodove) a politicke vztahy. Duna ma vskutku svoj komplikovany vesmir s mnozstvom postav, planet, politickych a nabozenskych organizacii a sil. Mnozstvo necakanych zvratov prekvapeni a intrig.

Recenze audioknihy Apage Satanas

19.04.2017 Ověřený nákup

doborucej

Dobra detektivka. Podla mojho nazoru jedna z nejlepsich knih tejto serie. Drzala ma v napati od zaciatku az do konca. Dej bol putavy a rychle ubiehal.

K tomu zaveru som potreboval ceruzku a blok, aby som stihal vnimat vsetky rodinne vazby ale inak to bol fajn relax. Urcite doporucujem. ( ale je to vec vkusu )

Recenze audioknihy Motýlek

19.04.2017 Ověřený nákup

Určite ODPORÚČAM!

Je v nej zachytená neskutočná životná sila človeka, ktorý sa napriek nepriazni osudu s ním popasoval a stal sa z neho slušný človek. Dokáže vniesť čitateľa priamo do deja. Je to putavy dej, perfektne spracovane a miestami som mal pocit ako keby ma to vtiahlo do deja a ja som sa ocitl na ostrove. Určite ODPORÚČAM!

Recenze audioknihy Karel IV. - Císař a synové

08.11.2016 Ověřený nákup

Ůžasné

Dnes som dopočúval túto aoudioknihu na konci som sa neubranil zopár slzám.

Po počutí predchádzajúcich častí som si myslel, že ich niečo ťažko prekoná , ale stalo sa . Úžasny prednes Jiřiho Dvořáka doplnené veľmi príjemnou dobovou hudbou .

Nemôžem napísať nič iné ako doporučujem pre káždého kto má rád historiu .

Ďakujem

Recenze audioknihy Pád Cařihradu

26.10.2016 Ověřený nákup

Veľmi tichý prednes

Táto audiokniha ma až tak nenadchla, nakoniec som ju dopočúval až do konca. S "Egypťanom" se to nedá porovnať.Po estetické stránke bezchybné dielo, ako už je u Waltariho zvykom, obsahovo však ide o jeho slabšie dielo. Viac ako do polovice audioknihy chýba deju dynamika. Morálne ani duchovne ma obsah príliš nezaujal. Ešte pár viet k interpretácií . Prednes respektíve samotné čítanie bolo veľmi tiché pri trochu hluku okolia som nepočul prednes .

Recenze audioknihy Tajemný Etrusk

30.08.2016 Ověřený nákup

Slabý priemer

Tajomný Etrusk je často porovnávaný s Egypťanom Sinuhetom, ale pre mňa čo sa týka deja sú to kvalitatívne neporovnatelné knihy . Egypťan Sinuhet je minimálne o dve triedy vyžšia kvalita . To platí aj o prednese knihy . V audioknihe Tajomný Etrusk mi dost prekážalo veľa doplňujúcich efektov (hudba). Prišlo mi to proste celé také pozliepané. Celkovo je to pre mňa trochu sklamaním, nepočúvalo sa mi to veľmi ľahko. Podaktoré pasáže ma vyslovene nudili, niekedy som čakal, kedy to už skončí.

Recenze audioknihy Karel IV. - Císař a císařovna

28.08.2016 Ověřený nákup

Vynikajuce

Krasny obsah a vynikajuci prednes Jiriho Dvoraka. Pokracovanie na Karlov tajny denik. Pre mna je to osobne jedno z najlepsich pocuvani ake som do teraz pocul. Dej je velmi putavy a zaujimavy . Urcite si to spolu Karlov tajny denik po case vypocujem znovu . Bodaj by takychto knih s takym prednesom a obsahom bolo viac. Tato kniha si s mojho pohladu zasluzi to najvyzsie ocenenie. Dakujem za to ze som si ju mohol vypocut . Urcite vrelo doporucujem.

Recenze audioknihy Egypťan Sinuhet

18.07.2016

OK SUPER

historicka , zaujimava, putava, jedna z najlepsich knih skoda ze je v skratenej verzii. Velmi prijemny hlas citatela . Tento román odporúčam pre všetkých milovníkov histórie, ktorým sa sníva o časoch veľkých starovekých ríš. Dej tohto románu vás ohromujúco vtiahne do tejto doby, kde panovala nielen krutosť, ale aj láska a emócie, ktoré často rozhodovali o veľkých dejinných udalostiach. Zaujme aj tých hĺbavejších, pretože románom sa hemží množstvo hodnotných filozofických pohľadov na svet a na život

Recenze audioknihy Karel IV. - Tajný deník

17.07.2016 Ověřený nákup

Famózne

Mne osobne sa páčil najmä kompromis medzi moderným jazykom a jazykom, ktorý by sa dal predpokladať v pamätiach písaných Karlom IV. Veľmi príjemné počúvanie, pre plné vychutnanie síce predpokladajúce určitú znalosť histórie, ale i pre horšie vedomostne vybavených dostatočne zaujímavé. Som nadšený z tohoto diela, nádherne zpracované téma o Veľkom Kráľovi. Vrelo doporučujem všetkým koho zaujímá historie. Prednes Jiřím Dvořákom super ako vždy. Ďakujem

Recenze audioknihy Stínadla se bouří

17.07.2016 Ověřený nákup

SUPER

Být věrný - to znamená stát u svého přítele nejenom tehdy, když je na vrcholu své slávy, když nic nepotřebuje, a když spíše ještě rozdává, ale i tehdy, když se řítí do hlubin neštěstí, pomluv a opovržení." (J.Foglar).

Druhý diel Stínadelskej trilógie. Opät dokonalý príbeh... viac nemám čo dodať

Recenze audioknihy Tajemství Velkého Vonta

17.07.2016 Ověřený nákup

Super

Velký Vont má tejemstí - to je zrejmé už z názvu knihy. Akú hrôzostrašnú vec tají, že je ochotný vzdať sa Ježka v klietke, symbolu svojej Vontskej moci?

Oddychvé počúvanie, vhodne pre mladšiu aj staršiu generáciu. Vrele doporučujem .

Recenze audioknihy Záhada hlavolamu

17.07.2016 Ověřený nákup

Super

Záhada hlavolamu, Jan Tleskač a Stínadla. K tomu pridajme Rýchle šípy a bravúrny príbeh je na svete.

Ak by sa dalo, dám mu nie päť, ale aspoň raz toľko hviezdičiek. Skvelá kniha, určite odporúčam prečítať si ju. Celkovo trilogia: záhada hlavolamu, Stinadla se bouri a Tajemstvi velkého Vonta su knihy ktoré sa oplati precitat si a ku ktorym sa casom vzdy rada vraciam.