Recenze uživatele Plutargohaza

Hodnocení audioknihy Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu

04.08.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Faust (komplet Faust)

04.08.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Popol všetkých zarovná

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dalajlamova kočka

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Podvolení

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Indigový svět

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Meditace dalajlamovy kočky

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Malý princ

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Biologie víry - Jak uvolnit sílu vědomí, hmoty a zázraků

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy VYŠETŘOVATEL – Démoni balkánské války a světská spravedlnost

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Žena mého života

28.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nemčina pre všetkých 1

28.07.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Jsou světla, která nevidíme

22.07.2020 Ověřený nákup

Možem len odporúčať......

Pre mňa veľmi zaujímavá a obohacujúca kniha. Nie len o životných osudoch ale aj o poznatky z myšlienkových pochodoch ľudí z tej "druhej strany frontu", teda ako z pohľadu západného frontu z oblasti Francúzska/Arden, Bretani/ ale aj z pohľadu obyčajného nemeckého vojaka. Kedže som vyrastal v socializme a v škole do nás hustili predovšetkým knihy len o hrdinstvách sovietskych vojakov a partizánoch, musím sa priznať, že asi prvý krát v živote som sa pomocou tejto audioknihy preniesol myslienkami aj do života mladých nemeckých ľudí v čase vzniku a priebehu vojny.

A. Doerr napísal úžasný príbeh dvoch mladých sirôt, nemeckých súrodencov Jutty a Wernera. Na ich v čase vojny krátkom životnom úseku popísal aký bol život týchto mladých duší rozporuplný, plný poznávania, fantázie, viery, ale aj precitnutia a prázdnoty z reality života v tých ťažkých časoch vojny. A zároveň napísal aj /interpretačne vynikajúco podaný/ precítený príbeh mladého slepého francúzskeho dievčaťa Marii, pričom životné dráhy týchto mladých ľudí sa pretnú na konci tejto nezmyselnej vojny.

Skvelá interpretácia Terezy Vilišovej/Marii a Davida Matáska/Werner dá zabrať na city a človek sa neubráni myšlienke, ako tí ľudia dokázali toto všetko vôbec prežiť.

Výborný príbeh aj keď neviem či to bolo napísané podľa skutočnosti, ale to je v podstate jedno, každopádne veľmi zaujímavé počúvanie, ktoré v podaní týchto interpretov vás vtiahne do deja akoby ste boli priamo na mieste. Pre mňa bolo na začiatku počúvania trocha prekvapujúce nezvyčajné preskakovanie deja v časových súvislostiach, ale potom mi to prišlo o to zaujímavejšie......

Musím sa priznať, že občas si opätovne púšťam jednotlivé kapitoly pri šoférovaní v aute a rozmýšľam z čoho všetkého si dnes robíme problémy, myslím tým ľudstvo, vrátane mňa a čo je to v porovnaní s tým, čo prežili ľudia počas vojny......