Recenze uživatele Viktor

Recenze audioknihy Má vzpomínka je bugatti

15.01.2021 Ověřený nákup

Skvelá audiokniha o úžasnej osobe

Zo začiatku sa príbeh trochu rozvláčne rozbiehal, ale keď do života Elišky vstúpili autá, už to išlo. Veľmi zaujímavý život, ktorý znie ako román, písaný v prvej osobe aj s postrehmi autorky. Veľmi ma prekvapilo, že som o jej existencii vôbec nevedel a som veľmi rád, že túto audioknihu niekto vytvoril. Žena, ktorá aj dnes má čím byť vzorom a jej odkaz je stále dôležitý. Na takéto osobnosti by sme nemali zabúdať a v záplave dnes módnych hrdinov-hriešnikov je príjemným spestrením.

Hodnocení audioknihy Černé světlo

13.01.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Jsou světla, která nevidíme

13.01.2021 Ověřený nákup

Zaujímavý a pestrý príbeh

Tým, že sa prelína niekoľko dejových a časových línií, som si zo začiatku zvykal, ale potom som sa do toho dostal a dokázal rozlišovať medzi jednotlivými líniami. A to už bolo veľmi zaujímavé. Príbeh má veľa vrstiev a zaujímavo spracúva tému druhej svetovej vojny. Tú pulitzerovu cenu si určite zaslúžil. Bez prezrádzania deja asi viac neviem napísať, ale určite odporúčam. V tej knihe je všetko - napätie, láska, história, hlavná hrdinka s hendikepom...

Recenze audioknihy Nestvůra z Essexu

12.01.2021 Ověřený nákup

Prvá audiokniha, ktorú som nedopočúval

Táto audiokniha ma má naučila, že si mám pred zakúpením vypočuť ukážku. Dej by ani nebol zlý, ale jazyk, akým je písaná v kombinácii s interpretáciou som nedokázal dopočúvať. Veľmi ťažko som rozpoznal, kto čo hovorí, zároveň je tam mnoho vložených viet, ktoré úplne významom nesedia do myšlienky a to celé interprétka číta spôsobom, že neviem, kde je čiarka, kde bodka. Rozpoznať, kde myšlienka začína a kde končí bol pre mňa príliš veľký výkon. Navyše audioknihy počúvam hlavne počas šoférovania, takže som to v polovici vzdal. Pre mňa veľké sklamanie.

Recenze audioknihy Manželka mezi námi

15.05.2020 Ověřený nákup

Rozťahané prekvapenie

V polovici knihy som myslel, že ju ani nedopočúvam, ale od polovice to bolo už oveľa lepšie. Zo začiatku je dej veľmi rozťahaný a myslím, že na škodu veci. Lebo v druhej polovici prichádzajú zvraty a odhalenia, ktoré dodávajú príbehu dynamiku. Nechcem veľa prezrádzať z deja, tak len poradím: ak to chcete zabaliť, vydržte, stojí za to dopočúvať.

Recenze audioknihy Medvědín

24.09.2019 Ověřený nákup

Nečakane dobrá kniha

Táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Najlepšie to asi vystihne klišé, akoby to napísal sám život. Aj úroveň, na ktorej rozoberá autor pohnútky postáv je veľmi zaujímavá a celá kniha má bavila od začiatku do konca. Určite sa k Backmanovi vrátim. Prednes bol tiež na veľmi dobrej úrovni, kľudný, nerušil, nechával vyznieť príbeh a gradoval tam, kde bolo treba.

Recenze audioknihy Hadohlavec

22.07.2019 Ověřený nákup

Záverečná časť bola prekvapujúca

Prvé prekvapenie, dej sa odohráva v USA a napriek tomu v čínskom prostredí, takže autor znova dokázal vytvoriť nové kulisy a priniesť čitateľovi ďalší obraz Číny. Musím sa však priznať, že piaty diel by ma už asi nebavil. Hlavne kvôli nekonečnej dileme hlavnej hrdinky vo vzťahu k čínskemu partnerovi. Takže štvrtý diel bol tak akurát a uzavrel to na vrchole slávy. Nechýbajú prekvapivé zvraty ako v každej dobrej detektívke takže sa nudiť nebudete počas celej audioknihy.

Recenze audioknihy Sál smrti

22.07.2019 Ověřený nákup

Ďalší skvelý príbeh z Číny

Peter May dokázal aj v tretej časti gradovať príbeh, vytvoriť nové napätie medzi hlavnými hrdinami cez dynamiku nových vzťahov a predstaviť čitateľovi v Šanghaji úplne inú Čínu ako Peking v predošlých dieloch. Opäť veľmi dobrá detektívka, bez zbytočnej morbidnosti severských príbehov (napriek tomu, že hlavná hrdinka je patologička). Nie je to také prepracované ako najlepšie knihy od Nesba, ale stále to má čo ponúknuť a čitateľ nemá pocit, že je niečo nasilu.

Recenze audioknihy Dívka, která spadla z nebe

22.07.2019 Ověřený nákup

Konečne niečo nové

Veľmi sa mi kniha páčila. Ženská hrdinka v netradičnej úlohe. Autor sa dosť sústredí na vnútorné prežívanie hlavnej postavy, ale prekvapujúco to nebolo otravné, ale naopak, najväčšia pridaná hodnota knihy. Trochu mi vadila francúzska výslovnosť interprétky, ale dej a zvyšná interpretácia to vykompenzovali. Určite odporúčam každému, kto chce knihu, ktorá drží v napätí, ale už je presýtený všetkými detektívkami.

Hodnocení audioknihy Pán ohně

10.07.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Korene zla

02.03.2019

Temný príbeh našej histórie

90te roky a začiatky podnikania na Slovensku sa prelínajú so začiatkom mafie a do toho sem tam nejaká vražda. Bol by to celkom tuctový príbeh, ale Dán tomu pridáva šťavu svojím špecifickým humorom a pohľadom do zákulisia polície. Myslím, že v dnešnej dobe tak ako vtedy, treba mať na pamäti, že sú policajti, ktorí robia poctivo svoju prácu. Alebo sa aspoň snažia vrámci možností. Trochu ma na prednese pána Geišberga vyrušovali momenty, keď kľudným hlasom prečítal, že postava kričala. Ale na druhej strane, keď si čítam ja sám, tiež nezvyšujem v hlave hlas. Inak je prednes príjemný, kľudný, nie však monotónny a dobre s ním plynie dej. Kto si Dána obľúbil, určite neoľutuje.

Recenze audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese (komplet)

02.03.2019 Ověřený nákup

Výborné na kratšie cesty

Priznám sa, že audioknihy počúvam v aute. Preto je tento formát pre mňa super. Kratšie príbehy môžem pustiť aj keď cestujem s niekym iným. Majú možnosť dopočúvať príbeh do konca ;-)

Prednes je príjemný, ničím ma neruší a to je asi najdôležitejšie. Príbehy sú klasické staré detektívky, žiadna krv ani morbídnosti, popri súčasných detektívkach príjemná zmena. Odporúčam každému, nielen skalným fanúšikom Sherlocka Holmesa.

Recenze audioknihy Pěšky mezi buddhisty a komunisty

02.03.2019 Ověřený nákup

Dobré, ale čakal som viac

Príbeh ako putoval autor po Nepále a stretával rôznych ľudí. Tým, že to autor sám číta, má to atmosféru, ktorú zamýšľal. Akurát mne osobne jeho humor prišiel cez čiaru, alebo tak mimo, že som nechápal, prečo to má byť vtipné. Pokusy o básnické vložky ma tiež vyrušovali. Inak príbeh je to taký viacmenej monotónny. Každý deň sa niečo prihodí, ale nie každý niečo, čo má zaujalo. Tak to počúvam, lebo nerád nechávam knihu nedočítanú, resp. nedopočúvanú. Ale neláka ma pustiť si ju, chýba mi tam ten element, ktorý by ma držal v deji. Ale aby som zas bol objektívny, pár krát som sa zasmial, zopár epizódiek bolo zaujímavých aj poučných, akurát ten priestor medzi nimi sa mi zdá dlhý :-)

Recenze audioknihy Červenka

02.02.2019 Ověřený nákup

Dobrý Nesbo

To, čo asi očakáva poslucháč od Nesba, to aj dostane. Veľmi dobre vystavaný príbeh, kde autor informácie dávkuje postupne a čitateľa drží v napätí. Prekvapujúce zvraty nechýbajú, ani napätie. Prednes je veľmi dobrý, kľudný a dej plynie v príjemnom tempe. Akurát som mal trochu problém sledovať dátumy, keďže som knihu počúval v aute. Tak som sa radšej už len staral o dej a snažil som sa vnímať rôzne časové línie len na základe deja. A šlo to :-)

Recenze audioknihy Uzol

20.08.2018 Ověřený nákup

Dobrá kniha s príbehom s viacerými úrovňami - Bavila ma a udržala v bdelosti počas celej cesty z dovolenky :)

Toto bola moja prvá audiokniha od Dána. Prečítal som už zopár kníh a musím uznať, že pán Geišberg sa mi počúval dobre. Jeho prejav nechal vyniknúť príbeh, čo je pre mňa asi to, čo od interpreta očakávam najviac.

Kniha je vlastne prelínaním viacerých príbehov a osudov, na ktorých Dán vykresľuje situáciu pred 89 rokom a teda pre nás neskoršie narodených aj zaujímavá historická vložka. Ako vždy, plná svojského humoru a situácií z policajného života, ktoré si my - bežní občania často neuvedomujeme.

Recenze audioknihy Žena v kleci

20.08.2018 Ověřený nákup

Priemerná detektívka, ale neurazí a dá sa počúvať až do konca

Načítaná je kniha v poriadku, tempo knihy je bez problémov sledovateľné. Možno je to už tým, že severských detektívok je mnoho, ale chýbal mi v knihe nejaký zvrat. Zo začiatku sa dej odvíjal tak nejako bez záplatky, nevedel som, čo sa vlastne stalo a ktorý zločin bude detektív vyšetrovať. Potom zrazu všetko do seba zapadlo a už asi od polovice som tušil, kto je "záhradníkom". Takže z môjho pohľadu fajn detektívka, ale zaradil by som ju k priemeru.

Recenze audioknihy Skála

16.05.2018

Veľmi zaujímavá kniha, určite jedna z top detektívok

Kniha má ten severský nádych pochmúrneho prostredia, hlavný hrdina sa potáca vo svojich životných a rodinných problémoch, ale zároveň som mal pocit, že nie je dej až taký ťažký. Aj napriek tomu, že sa prelína minulosť a súčasnosť, príbeh sa dá ľahko sledovať a postupne sa dej vyjasňuje. Každá dejová línia ma bavila a ani chvíľu som nemal pocit, že sa nudím. Vrah mi nebol známy až takmer do konca knihy, čo je pri detektívke vždy plus. AJ keď tí, ktorí majú radi Nesba a jeho komplikované a do detailov prešpekulované príbehy, môžu byť sklamaní.

Každopádne aj interpretácia je výborná a vhodne svojim tempom dopĺňa tempo deja.

Na ďalšie dve časti sa určite chystám, ale je super, že aj ako jednodielny román to má hlavu a pätu a vôbec človek nemá pocit, že je príbeh nedopovedaný.

Recenze audioknihy Čtvrtá oběť

08.05.2018 Ověřený nákup

Dobrý mix "love story" a detektívky

Zaujímavý príbeh, človek sa dozvie niečo aj z histórie Číny. Zápletka nie je tak komplexne vystavaná ako pri severských autoroch a ani hrdina nie je troska. Síce sa celým príbehom odvíja problémový vzťah hlavnej dvojice, niekedy som snáď mal pocit, že to je hlavná dejová línia a vyšetrovanie samotné prebieha ako vedľajšia záležitosť. Ale je to príjemná zmena od ponurých severských krimi. Počúvali sme to v aute na ceste a dalo sa to dobre sledovať, aj čas ubiehal :)

Prekvapilo ma, že bola kniha nahovorená mužom a ženou, pričom obaja mali aj rolu rozprávača. Ale rýchlo som si zvykol a bolo to nakoniec príjemné spestrenie. Aj keď mi miestami hlas pani Plodkovej pripadal neprirodzený a vety akoby zostrihané. Celkovo sa mi zdal lepší výkon pána Myšičku.