Recenze uživatele Evaf

Hodnocení audioknihy Oběť 2117

06.02.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Môj príbeh

06.02.2021 Ověřený nákup

Michelle vie inšpirovať

Kniha je na rozmedzí medzi motivačnou literatúrou, pohodovkou a historickým románom z nedávnej minulosti. Dáva nádej, že človek môže uspieť ak sa snaží, ale zároveň uznáva, že každý z nás je iný. Keďže sa jedná o životopis bývalej prvej dámy, je politika dôležitým pozadím, ale nie hlavným ovplyvňujúcim faktorom.

Myslím, že Michelle má správny postoj k životu, vie inšpirovať a nadchnúť. Nič neberie ako dané a ani predurčené.

Výborná kniha aj pre tých, čo sa vyhýbajú politickej literatúre.

Recenze audioknihy Smrtící bílá

06.02.2021 Ověřený nákup

Rowlingová písať vie

Bola to moja prvá kniha s Cormoranom Strikom. Dej plynie "tak normálne", človek popri geniálnom detektívovi stíha aj sám sledovať stopy. Informácií je však na konci tak veľa, že pochopiť ako sa všetky poskladajú do jedného celku prekvapí.

Napriek tomu, že kniha je dlhá a asi pri normálnom čítaní by ma prešla trpezlivosť, pri počúvaní som sa nenudila a nadšene venovala knihe niekoľko dní.

Postavy sú uveriteľné a určite to nebola moja posledná kniha s Cormoranom Srtikeom.

Recenze audioknihy Fulmaya

06.02.2021 Ověřený nákup

Kniha do duše

O Dorote som vedela pred vypočutím knihy iba "pár základných informácií" z bulváru. Tiež si myslím, že napriek tomu, že nie sme vekovo tak veľmi vzdialené, je to človek, ktorý žije v úplne inej bubline než ja. Po knihe som siahla, pretože viem, že si Nepál zamilovala a pekne o ňom píše. Zvedavosť sa oplatila. Fulmaya nie je cestopis ani psychologický román. Je to otvorená kniha do duše. Okrem toho, že Dorota vie svoje nadšenie, radosti, ale aj pochybnosti a problémy podať (na papieri, ale aj v audioknihe). Veľmi sa mi páčilo, ako vie pár vetami vykresliť iných ľudí. Napriek tomu, že ostávam v svojej bubline, som rada, že som mohla nazrieť do tej jej.

Recenze audioknihy Astronautův průvodce životem na Zemi

24.12.2020 Ověřený nákup

Ako sa plnia sny

Chrisa Hadfielda som objavila na twitter, ked bol ako astronaut na ISS. Kniha je prijemné pocuvanie, nieco na rozmedzi motivacnej literatury a biografie. Inspirujuce počuvanie o tom, ako sa krok za krokom da dopracovat k splneniu snov, aj ded na zaciatku vyzeraju neuskutocnitelne.

Recenze audioknihy Jedlová samota

15.12.2020 Ověřený nákup

Dobré spracovanie, ale krátke

Kniha je dobre spracovaná, ale jedná sa skôr o dlhšiu dramatizáciu, než o klasickú audioknihu. Zaujalo ma vykreslenie postáv. Len je naozaj škoda, že kniha nie je dlhšia, aby sa k nim autor mohol vrátiť.

Recenze audioknihy Šikmý kostel

25.11.2020 Ověřený nákup

Kniha, ktorá vtiahne do deja

Počúvanie som si naozaj užila. Príbeh je vyrozprávaný pútavo a vierohodne. Dokonca som musela počúvanie prerušiť, pretože som dej tak prežívala, že som potrebovala "zozbierať silu" na prekonanie bolestí postáv z knihy. Dve priateľky prežívajú svoje starosti a ukazujú mnohokrát opakovaný scenár, ako je možné prekonať životné problémy so zachovaním pozitívneho vnímania sveta, alebo zatvrdením sa (a otrávením života sebe aj celému okoliu). Veľmi oceňujem aj vykreslenie prostredia, ktoré sa počas jednej generácie zmenilo na nepoznanie.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Dopisy, které nikdo nečetl

25.11.2020 Ověřený nákup

Oddychovka

Potrebovala som oddychovku a táto kniha mi to ponúkla. Dva príbehy o láske, ktoré sa prepoja. Napriek tomu "nebezpečne romantická" kniha, ktorá sa snaží čitateľkám nahovoriť, že dokonalý muž existuje, že chudobné dievčatá sú tie osudové a že vám niekto len tak daruje dom. Napriek tomu, je občas dobre mať v zálohe knihu s "červenším obalom".

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Zrcadlový muž

25.11.2020 Ověřený nákup

Konečne zas Kepler ako ich mám rada

Zrcadlový muž je detektívka, ktorá mi pripomenula, prečo som zaradila duo Kepler na zoznam mojich obľúbených autorov. Okrem napätia a dobre vykreslených postáv ma kniha viackrát "ošalila", keď som si 100% myslela, že viem, kto je vrah.

Severská Vyšetřuje muž Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Zlodějka knih

06.11.2020 Ověřený nákup

Krásna kniha

Od začiatku ma kniha chytila a vtiahla do deja. Príbeh je silný a nedá sa od neho odtrhnúť. Knihu plánujem kúpiť znova a darovať, pretože je to určite najlepšia kniha, ktorú som v poslednej dobe čítala\počula.

Recenze audioknihy Život snů a skutečnosti

06.11.2020 Ověřený nákup

Rozhovor s legendami

Páni Zikmund a Hanzelka boli u nás pojmom, aj keď mne sa od nich nikdy žiadna kniha nedostala do ruky. Rozhovor s nimi mi ich priblíźil nie ako cestovateľov ale ako ľudí v turbulentnej dobe a necháva nazrieť "pod pokrievku". O to viac som teraz zvedavá na ich cestopisy.

Recenze audioknihy Lazar

06.11.2020 Ověřený nákup

Neuveriteľný vrah

Kniha sa výborne počúvala vďaka príjemnému hlasu Pavla Rímskeho.

V knihe sa dá vidieť-počuť ako autori používajú dopredu prepracovanú štruktúru "stavby knihy". Opis pre dej nedôležitých detailov príjemne dokresľoval atmosféru (a vždy mi pripomenul, že sa mám pozornejšie pozerať okolo seba). Okrem tejto poetickej časti je však kniha plná násilia. Prežije minimum postáv a ani tí, ktorým "držíme palce" nie sú uchránení. Vrah je chladnokrvný a svoju "prácu" robí tak, že sa stáva neuveriteľným. Vojde kam len chce a správa sa, akoby vedel čítať myšlienky. Napriek tomu, že zabíja kade chodí, nie je prioritou pre políciu a nie je dôvod nasadiť zásahovú jednotku...

Záverom: vďaka dobrému načítaniu a profesionálnemu štýlu písania sa mi kniha páčila, logika však pokrivkáva.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Severská Vyšetřuje žena Vyšetřuje muž Explicitní scény Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Kraď jako umělec

06.11.2020 Ověřený nákup

Moja doteraz najdrahšia kniha

Nemám rada motivačnú literatúru, ktorá jednu myšlienku opakuje stále dookola. Táto kniha je v tomto smere úplným opakom. Ponúka veľa nápadov prezentovaných v minimálnej forme.

Dopredu som si nepozrela dĺžku. 1:06 robí z tejto knihy najdrahšiu knihu v cene za minútu. Navyše, podobne ako autor napovedá v názve knihy, myšlienky v knihe nie sú originálne a ak sa človek trochu venuje kreatívnym aktivitám, všetky rady a myšlienky spomínané v knihe už videl, čítal na blogoch, počul v podcastoch.

Kniha nie je zlá, ale je neskutočne predražená.

Produktivita

Recenze audioknihy Skleněný pokoj

19.10.2020 Ověřený nákup

Uveriteľné, výmysel prepletený s faktami

Kniha ma prinútila googliť fotky vily Tugendthat. :) Príbeh je napísaný veľmi presvedčivo, postavy a priestor sú veľmi dobre vykreslené a napriek upozorneniu na začiatky knihy, že sa jedná o vymyslený príbeh, je veľmi ľahké podľahnúť ilúzií, že sa jedná o realitu. Preto chápem rozhorčenie rodiny Tugendhat, ktorí sa od knihy dištancovali. Škoda, že sa príbeh nie je ešte o čosi viac spojený s realitou. Ale to by bola iná kniha...

Recenze audioknihy Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny

19.10.2020 Ověřený nákup

Odkrytúch len málo plôch diamantu

Kniha o Márií Terézií je príjemným počúvaním. Veľa o tejto panovníčke vieme zo školy a kniha ju približuje bližšie, ľudsky. Keďže sa kniha zaoberá naozaj dlhým obdobím je života, trochu ma mrzí, že mnohé časti sú zachytené len veľmi okrajovo. Kniha sa nevenuje reformám a jej postojom, prečo sa ich rozhodla urobiť, prečo a ako si volila odborníkov a či jej postoje boli výsledkom osvietenskej doby, alebo bola ona tá, ktorá tvarovala dobu. Vlastne osvietenstvu tu bola venovaná veľmi malá časť. Rovnako kniha nezodpovedala moje otázky ohľadom jej rodinného života. Predsa len, 22 tehotenstiev a 16 detí...

Kniha objasňuje a dáva do súvislostí viac jej vojenské rozhodnutia.

Celkovo by som asi od tejto knihy očakávala, aby bola minimálne trikrát dlhšia, aby dokázala pokryť 40 rokov jej vládnutia dostatočne detailne.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Hodnocení audioknihy V lese visí anděl

05.10.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Konec hry

27.09.2020 Ověřený nákup

Uzatvorenie série

Kniha nadväzuje dejovo na predchádzajúce diely, takže neodporúčam robiť v čítaní počúvaní veľkú prestávku. Po druhom dieli, ktorý bol seversky drsný je tretí diel viac "klasická detektívka". Striedanie interpretov a časov, v ktorých sa dej odohráva sa dá po chvíli rozlúsknuť a dáva zmysel. Tretí diel sériu dobre uzatvára a tak zlepšuje dojem aj druhej časti, ktorá mi až tak nesadla.

Recenze audioknihy Loutkář

27.09.2020 Ověřený nákup

Prekombinovaná

Na začiatku som mala problém vnímať dej, kým som si zvykla na hlas interpretky. Oproti prvému dielu sa mi celá zápletka zdala prekombinovaná. Knihu hodnotím priemerne, ale celá trilógia by bez nej nedávala zmysel.

Hodnocení audioknihy Hadrový panák

27.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mengeleho děvče

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Kříďák

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Sedm let v Africe

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Faktomluva

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Playground

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Eleanor se má vážně skvěle

07.11.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Atlas Mraků

27.10.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Do vody

27.10.2019 Ověřený nákup