Recenze uživatele AdaC

Recenze audioknihy Čtyři dohody

21.09.2020 Ověřený nákup

Inšpiruje a dáva pomocnú ruku, netlačí, neprikazuje ...

Asi som sa k tejto knihe dostala v čase, keď som ju potrebovala počuť. Ďakujem za ňu. Páčilo sa mi, že je načítaná tak, ako by ju možno čítal sám autor :) Múdrosti popísané v štyroch dohodách sú niečo, čo sa krásne číta - počúva, pretože mi to dáva zmysel a ak sa k tomu človek postaví s otvorenou mysľou, oslobodzuje. Skúšam to zatiaľ aplikovať na maličkostiach, a napriek tomu to funguje ... Myslím, že si tú knihu budem musieť vypočuť niekoľkokrát, aby som si vedela nastaviť svoju cestu ... Ak sa dnes cítite príliš tlačný z každej strany očakávaniami ako svojimi tak aj tých ostatných, je dobré zabrzdiť a niečo takéto do svojho života vpustiť ...

Spokojenost v životě

Hodnocení audioknihy Časodějové 1 - Klíč k času

18.08.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Eliška Přemyslovna

18.08.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy

18.08.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Krv prvorodených

13.07.2020 Ověřený nákup

Nie je to "severská" drsná kriminálka, ale dobre prerozprávaný detektívny príbeh

Mám rada historické detektívky, nakoľko ak sú písané dobre, človek sa dozvie niečo málo o dejinách a spôsobe života v danej dobe, no mne sa potom často vytvorí celkom postupne ucelená predstava danej doby. Mám rada knihy pána Červenáka, lebo práve tento aspekt v nich je. Detektívna zápletka vás vedie dejom plynulo a zaujímavo, pričom vám dáva aj možnosť si tipovať ako by to mohlo ísť ďalej :) Nie je to "severská" drsná kriminálka, postavená na chorej mysli nejakého jedinca, ale na tom ako sa normálny život vie zvrtnúť v súkolí života v každej dobe.

Recenze audioknihy Měsíc je drsná milenka

03.07.2020 Ověřený nákup

Kvlalitná nadčasová sci-fi klasika

Určite je kniha zaujímavá a aj na zamyslenie. Trochu vtipné, dobré nápady, má to spád, ale pre mňa asi najzaujímavejšie bolo, ako autor pracuje s informáciami, ktoré jeho hrdinovia doslova účelovo podsúvajú verejnosti. Dokonca by som povedala, že dnes sa ľuďmi manipuluje ešte úspešnejšie, ako to nastavil v knihe pán Heinlein :). Je to kniha, ktorej vôbec čas neubral z aktuálnosti a v tomto aspekte možno aj predbehla dobu (napísaná bola 1966). Dnes síce počítače stále nie sú "živé", ale to čo zvládnu, už od Mika veľmi ďaleko nemá. Stačí sa len vedieť dobre opýtať :)

Hodnocení audioknihy Matky to chtěj taky

09.06.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Dobrý ročník

09.06.2020 Ověřený nákup

Prijemné a kľudné oddychové počúvanie

Asi najlepšie by tú knihy vystihlo slovo POHODA. Nečakajte zvraty, akciu ani závratné myšlienky. Ja som túto knihu počúvala najmä počas cesty do práce a z práce, kedy sa mi do žíl vlial kus pohody z pomalejšieho života na Francúzskom vinárskom vidieku. Aj hlas p. Schwartza túto atmosféru pekne dopĺňal. Možno to môže byť pre niekoho aj nuda, ale ja som sa pri tej knihe len dobre cítila :)

Hodnocení audioknihy Venkovské sídlo 1: Zlaté časy

25.04.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Hora mezi námi

17.12.2019 Ověřený nákup

Veľmi príjemné počúvanie, kde som si však uvedomila, že žijeme v takej bavlnke, kde len jeden z milióna by bol schopný niečo také zvládnuť

Najviac mi utkvel z knihy asi názor, že v ťažkej situácii treba riešiť jeden problém za druhým a až potom to človek má šancu zvládnuť. A tá nie je nikdy 100%-ná. Ani tí najšikovnejší a najodolnejší nemôžu riešiť všetko súčasne :). Je to kniha o láske a veľkom vnútornom odhodlaní nesklamať. Na šťastie som nevidela film, tak som si to mohla užívať naplno. Výborné načítané, opisy také, že som si tú divočinu vedela predstaviť. Mám rada opisy prírody a situácie, kedy je ich dostatočne veľa pre moju predstavivosť, ale nie až tak veľa, že ma to začne obťažovať. A toto bol ten prípad.

Hodnocení audioknihy Pád Cařihradu

17.12.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mycelium IV: Vidění

12.09.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mycelium II: Led pod kůží

12.09.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mycelium III: Pád do temnot

12.09.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1

12.09.2019 Ověřený nákup

Fakty a opäť fakty

Dlho bojujem s mojimi kilečkami navyše. A nie je ich 5 ani 10 :( Pritom cely život športujem a na gauči zas až tak často neležím. Skúsila som už rôzne spôsoby ako zmeniť stravu, ale nie som schopná pri tom vydržať dlhšie ako pol roka. Ak niekto hľadá dobrý dôvod prečo sa úplne vyhnúť sacharidom, v tejto knihe nájdete na to všetky možné logické, chemicky a inak prezentované dôvody prečo sacharidy nie. Musím povedať, že som výrazne sladké obmedzila po vypočutí, ale vôbec si to nemýľte s motivačnou knihou. Sú tam čisté fakty ...

Recenze audioknihy Entopolagurace

12.09.2019 Ověřený nákup

Tak toto nie

Tak túto knihu som nezvládla počúvať viac ako hodinu. Nebavil ma obsah, ani prednes ... Ak sa treba dostať ďalej aby to dostalo nejakú šťavu, držím palce. Ale ja to zjavne nebudem :(

Recenze audioknihy Sharpův tygr

12.09.2019 Ověřený nákup

Zaujímavý pohľad do obdobia kolonizácie Indie

Napriek tomu, že sa celý dej odohráva v armádnom prostredí, nie je to o zabíjaní. Je to o stratégii, rôznych pohľadoch na to isté, záujmoch a cieľoch bežných vojakov a ich generality, tak aj o spôsobe boja koncom 18.-19. storočia. Dej je ľahší, ale súvisiace reálie ma určite v niečom poučili.

Recenze audioknihy Selekce

12.09.2019 Ověřený nákup

Jednoduché a nenáročné

Keď si chcete vypočuť niečo jemne dievčenské, tak táto kniha je fajn. Ľahší dej, dosť predvídateľný, ale nič nejak rušivé. Myslím, že čítanie Luciou Pernetovou sa tá kniha "vylepšila", možno je to tým, že mám rada jej prednes keď číta role mladých hrdiniek :)

Recenze audioknihy Mycelium I: Jantarové oči

03.08.2019 Ověřený nákup

Zaujímavé a výborne interpretované

Mám rada sci-fi a bola som zvedavá na túto knihu. Musím povedať, že som si po jej vypočutí stiahla hneď ďalší diel. Nie je to kniha z hektickým dejom. Postavy však majú dobre identifikovateľné charaktery, stále je cítiť za ich pohnútkami nové a širšie zámery a ciele. Z knihy nemám pocit prvoplánového nápadu, ale premyslenej a dobre prepracovanej línie deja, ktorá síce nebeží rýchlo, ale napriek tomu ma stále vťahovalo do ďalšej a ďalšej kapitoly. Veľmi nenásilne ale vytrvalo :)

Recenze audioknihy Tajemný Etrusk

31.07.2019 Ověřený nákup

Mne táto kniha obsahom nesadla, ale spracovanie je výborné

Od Waltariho som kedysi čítala iné knihy a na túto som bola zvedavá. Čo sa týka spracovania, je to výborné ... v podstate "rozhlasová hra" s celou svojou dynamikou a pestrosťou. Ja som sa však v bohoch a historických súvislostiach 5teho storočia dosť strácala :( Pripisujem to ale skôr svojim chabým vedomostiam o tej dobe, ale čakala som že si tie vedomosti skôr nejak v základoch doplním, ale toto sa mi nepodarilo. Nečakajte napínavý dej, a v podstate ja ani neviem presne povedať o čom tá kniha vlastne je ... Snáď niekto iný bude mať k nej lepší nielen komentár, ale aj jej pochopenie.

Recenze audioknihy Stará dáma vaří jed

26.06.2019 Ověřený nákup

Príjemný a nenásilný humor

Výborne načítané, a dobre zvolené hlasy hercov pre túto knihu. Až som mala pocit, že pani Milena Steinasslová svojej hrdinke praje úspech :) vo všetko do čoho sa pustí. Nečakajte závratné dejové zvraty, aj keď sú vtipné. Ja mám rada práve taký láskavý humor aký je v tejto knihe, ktorý do knihy preniká postupne. Treba sa k nemu trošku prepracovať.

Hodnocení audioknihy Saturnin

16.05.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Muž jménem Ove

29.04.2019 Ověřený nákup

Láskavý humor

Úžasná kniha s láskavým humorom, za ktorým sa skrýva aj niečo viac na zamyslenie. Láska a dobré srdce v skrytom šate a tak trochu inak. Pre mňa kniha ako balzam na dušu. Vynikajúca interpretácia pána Vlasáka, ani si neviem predstaviť lepší prednes :) Odporúčam tým, čo nepotrebujú za každú cenu búrlivé zvraty, ale ktorí vnímajú, že veci jednoduché ale úprimné, sú vzácne.

Recenze audioknihy Dívka, která spadla z nebe

24.04.2019 Ověřený nákup

Prečo človek robí nebezpečné rozhodnutia ? Nie je to bláznovstvo, "hrdinstvo, "len si jednoducho si myslí, že je potrebné to urobiť.

Nikdy som nemala rada filmy ani knihy z 2. sv. vojny. Možno to spôsobil jediný pohľad na priebeh vojny, ktorý nám nútili niekoľko desaťročí. Napriek tomu som sa odhodlala si túto knihu vypočuť. A bola úžasná, ako prednesom tak aj samotná kniha. Ľudská, niekedy viac ženská :) , napínavá , ale napriek tomu nie "akčák". Držala som celý čas hrdinke palce a verila, že to dopadne "dobre", niekedy som mala o ňu strach ... Myslím, že je to skôr čítanie pre dámy, ale asi ani páni neurobia zle ak si ju vypočujú :). Za mňa - ODPORÚČAM. A má aj pokračovanie, čo som zistila až neskôr ...

Recenze audioknihy Provazochodkyně

24.04.2019 Ověřený nákup

Pre mňa vynikajúca kniha

Keďže som dopočúvala prvý diel,bolo mi ľúto, že neviem ako to bude pokračovať. Potešilo ma, keď som sa dozvedela, že existuje aj pokračovanie. Pre tých čo čítali/počúvali knihu "Dievča ktoré spadlo z neba", vedia čo čakať. Druhý diel je napriek tomu v niečom iný, predsa len je tam veľa o živote, ženy po veľmi ťažkej skúsenosti. O to ma viac potešilo, že sa tam veľa o samotnom koncentračnom tábore v detailoch nepíše, napriek tomu že to samozrejme poznačilo ďalší život hlavnej hrdinky a z celého obsahu cítiť, viac ako samotné slová ten dopad. V každom prípade mi kniha aj úplne inak nasvietila obdobie po 2. svetovej vojne a studenú vojnu, ktorá krátko potom nastúpila.

Recenze audioknihy Cizinka

18.04.2019 Ověřený nákup

Pre tých čo videli seriál

Moje hodnotenie je určite ovplyvnené samotným seriálom, ktorý sa mi páčil a preto som sa rozhodla knihu si vypočuť. Je mi ľúto, že seriál výrazne kopíruje knihu a teda moje očakávanie, že tam bude aj iný rozmer ako dokázal zachytiť film sa nenaplnilo. Napriek tomu, som ju vypočula až do konca. Vnímam to ako príjemne oddychové "ženské čítanie", jemne erotické. Neviem ako by som knihu hodnotila, keby som nevidela serial.