Recenze uživatele kubo

Recenze audioknihy Hvězdná pěchota

05.12.2020 Ověřený nákup

Vzdialené svety

Na knižku som narazil skôr náhodne ako cielene. Avšak zaujal ma hlas a námet ak som sa rozhodol, že jej dám šancu. Neľutujem.

Kniha je písaná z pohľadu hlavnej postavy, Johna Rica, a jeho spomienok ako sa dal po dovŕšení 18 roku života naverbovat na dobrovolnu službu k mobilnej pechote.

Popisuje jeho výcvik a drsnosť prostredia a ako sa z dobrovoľnej služby stala povinná vojenčina.

Ako sa mu podarilo z obyčajneho vojaka sa vyšvihnúť až na veliteľa a že ľudská rasa nie je jedinou inteligentnou a už vôbec nie najinteligentnejsou formou života vo vesmíre.

Dystopie / Postapo Ve vesmíru Pro začátečníky v žánru

Recenze audioknihy Kladivo na čarodějnice

05.12.2020 Ověřený nákup

A zase raz Cirkev "Svätá"

V paralelnom vesmíre, kde je Boh asi naozaj spravodlivý a Cirkev ako jeho zastupiteľ na svete funguje ako má, by sa podobné zverstvá nikdy nediali.

Kniha je napísaná pútavo, vtiahne čitateľa do deja, ale zároveň s tým cíti (aspoň ja) odpor a hnus k dobe a k ľuďom, čo boli schopní napáchať len kvôli zlatakom vo vrecku a pohodlnom kresle.

Našťastie sú tam postavy, ako dekan Lautner, ktoré sa snažia nájsť cestu svedomia a jednoduchej pravdy, ale keď raz inkvizítor s pozehnanim biskupa rozpúta peklo, všetky svetské a morálne hodnoty sú krátke.

Osobne som knihu počúval dosť rozkouskovanu, pretože som sa nevedel cez niektoré situácie a dialógy preniesť bez toho, aby som ju nevypol s nechuťou a odporom.

Avšak práve to značí, ako dobre je kniha napísaná a vytiahne čitateľa.

Recenze audioknihy Perunova krev II

05.12.2020 Ověřený nákup

Koniec legendy

Druhá časť série, rovnako ako prvá bola nabitá akciou, krvou a egocentrismom bohov Slovanského panteonu.

Záver príbehu je samozrejme riešený ja hrdina, ale presne to zapadá do konceptu príbehu.

Určite odporúčam vypočuť seriu a nechať sa viesť Kotletom a Teršom cez mŕtvoly niekdajšieho sveta.

Městská / urban Jeden vypravěč

Recenze audioknihy Perunova krev I

25.07.2020 Ověřený nákup

SciFi mytológia

Príjemný mix mytológie a SciFi akcie. Človek sa rýchlo ponorí do deja a s napätim očakáva, čo prinesie zistenie vysluzileho vojaka, že mytológia nie je len mytológia a že staré povesti ožívajú v uliciach Prahy. Príbeh nabitý akciou, ktorý človeka pohltí a drží až do poslednej sekundy je rozprávaný očami hlavnej postavy, čo dodáva na "realite" a poslucháč sa lepšie vciti do postavy. Vrelo odporúčam každému milovníkov netradičnej SciFi, ktorý má náladu riadnu dávku krvi a neviazanej akcie.

Recenze audioknihy DUNA

08.07.2020 Ověřený nákup

Nástrahy púšte

Duna je klasika medzi scifi ktorú by si mal každý fanúšik tohto žánru prečítať. Dielo, v ktorom sa miesi politika s krutosťou skutočného života, v ktorom ani príslušnosť k šľachtickému rodu nič neznamená. Snaha o objavenie svojho miesta vo vlnách osudu a prekonávaní či už duševných alebo fyzických hraníc.

Recenze audioknihy Oběť bez tváře

01.07.2020 Ověřený nákup

Nebezpečná nevšímavost

Detektívne príbehy veľmi často nenachádzajú cestu do mojej knižnice ale rozhodol som sa, že tento žáner skúsim. Predovšetkým preto, že ako som čítal, severský autori vedia čitateľa vtiahnuť hlboko do deja a zároveň preto, lebo knižka je mimoriadne dlhá, čo sa mi hodilo keďže počúvam popri práci. Takmer celú knihu máte pocit, že viete kto je vrahom a určite sa nemôžete mýliť. Autor však v druhej tretine príbehy vyloží karty a zamieša všetkým, s čím ste si boli doteraz istý. Nič nedáva zmysel a keď odhalí drobný vedľajší príbeh, ostanete s otvorenými ústami. Knižku vrelo odporúčam a teším sa na ďalšie pokračovanie.

Recenze audioknihy Krv prvorodených

20.05.2020 Ověřený nákup

Ulicami Prahy

Pokračovanie zaviedlo trojicu vyšetrovateľov do malebnej Prahy, vlastne malebnej len pre bohatých a vplyvných. Namiesto kaviarní a luxusných reštaurácií si človek užije najtvrdsie a najnechutnejsie zákutia vtedajšieho mesta. Dej sa od začiatku s trojicou nemazna. Staré kamarátstva zaniknú a vzťahy ostanú naštrbene. Oproti prvej knihe je príbeh a opis súbojov tvrdší a vtiahne čitateľa do krutosti doby. Kniha pokračuje v nastolenom tempe a trojicu hrdinov pomaly spája do silného puta.

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

19.05.2020 Ověřený nákup

Po stopách sprisahania

Tvorba z pera Juraja Červenáka mi nie je cudzia. V mojej knižnici sa nachádza väčšina príbehov, ktoré ním boli zachytené na papier. Avšak detektívnu sériu som si nechal až na koniec. Bolo mi povedané, že je vynikajúca a stojí za prečítanie, ale neustále som ju odkladal. Po prečítaní prvej knihy vidím, že to bolo kacírstvo. Príbeh je pútavý a stále napreduje. Nestretávame sa s mnohými opismy čo podľa môjho názoru dodáva na autenticite doby a hlavného hrdinu (doba, kde bolo treba konať a nezdržiavat sa prázdnymi rečami). Stein je razny a disciplinovaný, vojna spravila z kapitána drsného chlapa. Barbaric je jeho pravým protikladom, mestský typ, ktorý si užíva najnovšie klebety a správy z krčiem a hostincov. A hoci pochádza z vojenskej rodiny, tento osud ho obišiel na míle ďaleko. Kapral Jaroš je tajuplna postava, ktorá si necháva svoje príkoria pre seba. Teším sa, keď sa dozviem jeho celý príbeh. Myslím, že voľba Mareka Geišberga bola tiež správnym krokom. Dúfam, že ďalšie knihy budú rovnako gradovať pri rozuzlovani zápletky a budú má držať v napätí až do posledného slova.