Recenze uživatele Veronika

Recenze audioknihy Proč spíme

09.02.2021 Ověřený nákup

Pragmatický vedecký prístup autora napísany "americkým" štýlom

Táto kniha bola pre mňa veľmi prínosná. Odniesla som si z nej mnoho rád k zdravému spánku a cirkadiálnému rytmu.

Je v nej mnoho faktov, Pre niekoho možno až veľa faktov na počúvanie, niektoré komplikovanejšie časti je asi lepšie prečítať očami alebo prehať do uší viackrát po sebe ;)

Je napísana však dosť "americkým", motivačným štýlom, a rovnako je aj interpetovaná, čo ma trochu rušilo ale je pravda, že sa interpret snažil o dynamický a zaujímavý prejav.

Produktivita Myšlení Praktická Spokojenost v životě

Recenze audioknihy Želary - Jozova Hanule

22.05.2020 Ověřený nákup

Krásny príbeh

Slovo, Želary som už niekoľkokrát v minulosti počula že je to známa divadelná hra, známe dielo... ale priznám sa, že až doteraz som nevedela o čo sa jedná. Krásny príbeh, končí síce tragicky ale nesiem si z neho hrejivý pocit prostej lásky naozaj ma počas počúvania hrial vzťah Hany a Jozu. Som rada že smrť prišla až na konci a aj vlasten tragické príbehy zo susedtva boli opísané dôstojne a s istou nehou. Tiže si odnášam aj veľmi hodnotné posoltvo o zbytočnej smrti aj o nekalostiach partizánov a "osloboditelov".

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Hana

18.05.2020 Ověřený nákup

Naplnené očakávania

Ja som túto knihu nečítala medzi prvými. Preto som už počula veľa názorov či skôr samé chvály a bola vo veľkom očakávaní aký kniha spraví dojem na mňa. MUsím povedať, že knižka je lieterárne veľmi prepracovaná a nejedná sa o žiaden prvoplánový príbeh. Stručne by som ju rozdelila na dve časti, prvá časť je skôr dejová, pre mňa zaujímávejšia. V druhej časti sa dostávame do retrospektívy a dozvedáme sa, viac o Miriných predkoch. Odkrýva sa nám Hanin príbeh plný hrôz z koncetrčných táborov.

Povedala by som, že autorka Hanu spravila trošku krátkozrakú, ale o to je to možno autentickejšie, pretože ani v reálnom živote často krát nevidíme ako dalekosialhe môžu byť naše rozhodnutia.

Knižku určite doporučujem a teším sa až si prečítam dalšie autorkyne knižky ( aj ked majú byť o dosť iné než tiako :) ).

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.