Recenze uživatele Fender

Audiomol Sběratel - majitel značného počtu audioknih

Recenze audioknihy Tvář vody

10.12.2019 Ověřený nákup

Prekvapenie, ale milé.

Nepozerala som si recenzie, keď som si objednala túto knihu. Nejak som si ju vybrala s očakávaním, že to bude detektívka, alebo príbeh s detektívnou zápletkou. Zo začiatku sa to tak aj javilo. Prostredie utajeného výskumu, hrdinovia rôznych pováh, národností, handicapov, orientácie. Ale postupne sa príbeh preklopil do romantického príbehu plného lásky a odhodlania. Ten zvrat ma v prvých minútach prekvapil, a trochu aj rozladil. Predsa len som očakávala napätie iného druhu. Nakoniec, keď skončila posledná kapitola, už mi to nevadilo a musím sa priznať, že ešte dlho mi "vzorka" svietil a menil farby v mojej mysli. Až som mala tendencie testovať, či aj my nemáme predsa len tendenciu svietiť. Zdanlivo "dievčenský" príbeh, rozprávkový, s napätím, ale veľmi príjemný a pohodový. Napriek tomu nie lacný, ponúkajúci veľa miest na hlbšie zamyslenie.

Hodnocení audioknihy Děti boží

31.03.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Norské dřevo

29.12.2016 Ověřený nákup

Murakami je všetko len nie "prečítať a zabudnúť".

Mám rada Murakamiho. Že je Nórske drevo depresívne? Áno. Možno, ale nie viac, ako hocikedy býva život, ktorý musíme žiť. Všetko o čom Murakami v knihe píše je skutočné. Sex v tejto knihe nie je ľahkovážny. Cítila som to tak, že prostredníctvom sexu Murakami dokresľuje postoj a hĺbku vzťahu hlavého hrdinu ku všetkým ženám v príbehu. Od náhodných "party girls", kde si len ako obyčajný samec užíva, čo sa ponúka, až po osudové ženy, kedy to z veľkej lásky, zachovania cti prosto nejde, až po finále, kedy je sex niečím ako prejavom vďačnosti, vzájomnej pomoci a katarziou, veľkým výdychom za životom plným rozporov a zložitých situácií. Ten chalan /20r.!/ pristupoval k všetkému, čo ho postretlo zodpovedne, s citom. Mohol od tých problémov jednoducho ujsť, ale on sa tvrdo pasoval s každým jedným pocitom, ktorý sa mu postavil do cesty. Mne sa kniha počúvala veľmi dobre a čo je pre mna najdôležitejšie, vždy ked dočítam Murakamiho, ešte vždy vo mne doznieva nejaký pocit. Murakami vás núti ešte nejaký čas v tom príbehu žiť, pripomínať si niektoré situácie a pocity. Niekdy kratšie, niekedy dlho, a niektoré navždy.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Mráz

24.10.2016 Ověřený nákup

Minier & Žák, výborné spojenie

Veľmi príjemné počúvanie, len škoda, že som prehodila poradie počúvaných kníh od tohto autora. Ako prvú som totiž počúvala Kruh. Hneď po prvých vetách knihy Mráz mi bolo jasné, že mi budú vysvetlené niektoré informácie, ktoré som sa dozvedela pri počúvaní Kruhu. Nevadí. Musím konštatovať, že aj keď nejde o knihu "TOP 100" určite išlo o príjemné počúvanie. Keďže sa venujem ručným prácam, audioknihy využívam na vyplnenie ticha. Táto kombinácia je dokonalou psychohygienou a vždy, keď končí deň plný povinností teším sa na tento čas, keď sa moja myseľ prenesie do iného sveta. V podaní Jiřího Žáka to bolo veľmi jednoduché a prirodzené.