Recenze uživatele zlodejka_kníh

Audiomol Influencer - autor nejoblíbenějších recenzí

Hodnocení audioknihy Trvalý záznam

08.12.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Drive / Pohon

08.12.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nejbohatší muž v Babylóně

24.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Život snů a skutečnosti

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Jak na virtuální školení

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Promrhané dny

26.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Život na volné noze 1

14.07.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Kouzlo maličkostí

14.07.2020 Ověřený nákup

Kúzelná audiokniha

Musím povedať, že toto je jedna z tých audiokníh, ktoré na mňa pôsobia, ako duševná terapia. Jej počúvanie ma vie maximálne naladiť do pohody aj keď mám stresujúci deň.

Spokojenost v životě

Hodnocení audioknihy Na volné noze - Speciál

22.04.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Pište jako copywriter

21.03.2020 Ověřený nákup

Keď stále nevieš, čo je dôležité na webe

Veľmi dobrá audiokniha pre každého, kto to myslí s webmi a blogmi vážne. Veľký kus odviedol aj Gustáv Bubník, ktorý jej dodal audio-výraz. Pište jako copywriter sa výborne počúva aj vďaka odľahčeniu témy autorom.

Recenze audioknihy Metoda Bullet Journal

21.03.2020 Ověřený nákup

Je načase mať v tom systém

Audioknihu som počúvala s veľkým očakávaním. O metóde BuJo som zachytila veľké množstvo informácií. Všetky mali jedno spoločné a to chválu na tento systém osobnej agendy, ktorá zahŕňa organizáciu poznámok a úloh. Už predtým som vyskúšala myšlienkové mapy a zopár systémov v štýle minimalizmu. Napriek miernym obavám, ako sa s tým v audioknihe popasujú sa to vydarilo skvele. Audiokniha je zrozumiteľná a veľmi dobre vysvetľuje celú metódu, aj začiatočníckom. Výborne ju nahovoril Antonín Kála, ktorý jej dodáva dynamiku.

Hodnocení audioknihy Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2

09.11.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Motivací k Vítězství

08.11.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Začněte s proč

08.11.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Změňte své návyky

08.11.2019 Ověřený nákup

Nebuď lenivý, zmeň svoje návyky!

Musím priznať, očakávala som trochu viac od tejto audioknihy. Možno je to tým, že podobné veci už som čítala alebo počúvala v iných knihách. Ako plus však beriem, že to je zhrnuté všetko v jednom titule. Autorka jasne, zrozumiteľne a dosť presvedčivo uvádza, akým systémom dosiahnuť zmien v svojom živote. Nech sa to týka akejkoľvek oblasti má univerzálne riešenie. Ak ste doteraz nečítali alebo nepočúvali nič podobné, odporúčam. Stačí vám táto jediná audiokniha, ktorá pekne poňala všetko, čo je dôležité pri odhodlaní zmeniť svoj život. Zmeniť zabehané rituály, ktoré nikam nevedú, za niečo lepšie a hodnotnejšie. Interpretácia v podaní Venduly Fialovej je fajn, akurát som si to musela pri počúvaní spomaliť , na mňa dosť rýchle tempo, čo obvykle si dávam 2x rýchlejšie :))).

Recenze audioknihy Jeď dál

08.11.2019 Ověřený nákup

Na konci s dychom a nápadmi? Ani nápad!

Po audioknihách: Ukáž co deláš a Kraď jako umělec od Austina Kleona, bol titul Jeď dál jasnou voľbou do mojej knižnice. Knihy Austina Kleona mám rada kvôli ich zrozumiteľnosti a dĺžke. Nájsť kreativitu, alebo si pomôcť nápadom niekoho iného, ukázať svetu, čo dokážeš zďaleka, nie je všetko. V tretej knihe sa autor sústredil na to, ako o kreativitu neprísť a neprepadnúť stagnácii. Veľmi vydarená audiokniha nahovorená Ondřejem Halámkom. Ten nahovoril aj Ukáž co deláš a mne osobne sedí jeho interpretácia viac, než tá, kde to v audioknihe Kraď jako umělec nahovoril Petr Tlustý. Ak tvoríte a dochádzajú vám nápady aj výdrž, možno v tejto audioknihe nájdete pár dobrých povzbudení.

Recenze audioknihy Jak drahé je zdarma

07.11.2019 Ověřený nákup

Ako nás jedna "0" dokáže zmanipulovať

Audiokniha "Jak drahé je zdarma" u mňa na celej čiare zabodovala. Skvelý obsah, ktorým autor Dan Ariely odhalil pravdu o väčšine z nás a o tom, ako sme náchylní na dodatok ...a k tomu zdarma! Výborne načítaná Gustávom Bubníkom k tomu, to robí z tejto audioknihy môjho favorita. Kto ju nepočul, nečítal a stále podlieha dojmu, že jeho rozhodnutia sú racionálne a je imúnny voči reklame a marketingovým trikom, tomu ju určite odporúčam.

Recenze audioknihy Hluboká práce

10.09.2019 Ověřený nákup

Ako zmeniť prácu typu multitasking

Skvelá audiokniha, ktorá je v dnešnej dobe naozaj prínosom. Sme nastavení za posledné roky na prácu typu "multitasking", ktorá je celkom dobrým zabijakom našej produktivity. Naučiť sa znovu ponoriť do práce, tak hlboko, ako to len ide, osvojiť si tento systém a znovu ho zaviesť do našich životov je presne to, k čomu autor nabáda. Nie je to ľahké, ale nie nemožné. Pri tejto knihe som sa naozaj bavila a došla som k zisteniu, že tváriť sa, že pracujem a povrchne alebo s nízkou intenzitou pracovať na úlohách je zbytočnejšie, ako si jednoducho "hlboko" leňošiť :))) Audiokniha je príjemne nahovorená a určite odporúčam milovníkom osobného rozvoja.

Recenze audioknihy Pozitivní leader

08.05.2019 Ověřený nákup

Pre (ne)rodených vodcov

Dopočúvala som audioknihu do konca, ale bolo to pre mňa trochu sklamanie. Určite je prínosom pre ľudí, ktorí majú vedúce postavenie, či už v malej alebo väčšej firme. Práve pre tento druh konzumentov audio obsahu bude kniha skvelým prínosom.

Recenze audioknihy Zdravá mysl

11.01.2019

V zdravej mysli, zdravé telo

Ak máte radi žáner osobný rozvoj, určite sa vám bude páčiť aj audiokniha Zdravá mysl. Ja som na ňu natrafila v ponuke Audiolibrix. Ide o kvalitné počúvanie, prečo je zdravá myseľ základom pre dobrú kondíciu celého tela a ako súvisia rôzne choroby s tým, ako premýšľame.

Naša mysel má svoj vlastný svet a dokáže niekedy na základe rôznych podnetov vytvárať scenáre, za ktoré by sa nemuseli hanbiť, ani Hollywoodsky filmári. S telom je prepojená viac, než si myslíme. To ako naša myseľ spracuje myšlienky sa môže odraziť na našom zdravotnom stave. Autor Mike Bechtle sa v tejto knihe snaží ukázať, akú silu má myseľ. Nielen pri uzdravovaní, ale aj s opačným efektom. Ak myseľ príliž zamestnávate katastrofickými myšlienkami, plnými strachu a depresivných vízií, aj vaše telo môže na tieto impulzy reagovať chorobami.

Celú recenziu nájdete na zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Svět bez stížností

11.01.2019

Lepší svet s fialovým náramkom

Audiokniha Svet bez stížností ma milo prekvapila. Má v sebe pozitívny náboj a už počas počúvania máte chuť zmeniť svoj pohľad na svet a prehodnotiť svoje postoje. Zrazu vám príde hundranie na niektoré veci v živote neopodstatnené a zbytočné. Interpretácia je veľmi dobrá. Myšlienka knihy zapojiť, čo najviac ľudi do projektu sveta bez stížnosti je originálna a milá.

Recenze audioknihy Designérem vlastního života

24.11.2018 Ověřený nákup

Opakovanie je matka múdrosti

Audiokniha Designérem vlastního života je v prvom rade veľmi dobre nahovorená, čo z nej robí lepšiu audioknihu, než v skutočnosti je. Má veľmi dobré jadro, z ktorého sa dá naozaj ťažiť, ale aj dosť veľa zbytočného balastu. Takéto už povedané ešte raz inými slovami, ale na zapamätanie si, je práve tento štýl obľúbený, práve v žánri osobný rozvoj, Pre mňa prínosná audiokniha, presne taká, aké mám rada. Ak máte radi štýl k veci a jednoduchšie, asi to nebude to pravé pre vás. Ak naopak ste za to, že opakovanie je matka múdrosti, budete sa tejto audioknihe tešiť a pomôže vám.

Recenze audioknihy Jídlo na prvním místě

19.11.2018 Ověřený nákup

Čistá inšpirácia, ako na to

Táto audiokniha, vo mne zo začiatku vzbudzovala pochybnosti, či nejde len o jednu z tých múdrých nič nehovoriacich kníh, ktoré opakujú stále to isté publikované už niekde inde. Ale... napočudovanie, som milo prekvapená dopočúvala audioknihu do konca. Má svoj zmysel, trefne popisuje fungovanie rád, ktoré ponúka a v konečnom dôsledku, vám naozaj otvorí oči. Nech ste skúšali akékoľvek diéty, verte cesta vedie viac cez poznanie tela a psychiky. Audioknihu vrelo doporúčam, tam kde zlyhá všetko iné nastupuje Whole30. Je výborne nahovorená a ľahko pochopiteľná.

Recenze audioknihy Na odpis

27.06.2018 Ověřený nákup

Úprimne o trende startup

Knihy z oblasti osobného rozvoja, obchodu a marketingu sú môj obľúbený žáner. No často sa stretávam s opakujúcimi myšlienkami a formulkami naprieč dielami rôznych autorov. Vždy tam nájdem istú podobnosť. Akoby všetci stretli "Mnícha, ktorý predal svoje Ferrari". Zaujímavých diel, ktoré prinášajú niečo nové a zaujímavé je už pomenej. A práve jednou z takých je aj dielo Dana Lyonsa - Na odpis. Jemne satirické, miestami smutne úprimné dielo som si obľúbila od prvej chvíle. Audioknihu z vydavateľstva OneHotBook ponúka Audiolibrix, kde som po nej aj ja siahla.

Úprimne rozprávanie o trende startup

Autor knihy, napriek trendu, ktorý vládne našej dobe prináša reálny až kritický pohľad na bublinu startup. Za ňou sa ukrýva okrem kvalitných projektov aj veľa prázdneho, zavádzajúceho balastu. Pomaly odkrýva hierarchiu a praktiky veľkých moderných spoločností. 

Celú recenziu nájdete na zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Setkání s Rámou

23.06.2018

Stretnutie s kultom

Hoci niesom veľkým fanúšikom sci-fi a vedecko-fantastického žánru, existuje pár mien, ktorých diela dokážem konzumovať. Jedným z nich je klasik Arthur C. Clark. Jeho stretnutie s Rámou je kúzelné a vizionárske, ak berieme do úvahy rok vzniku 1973. Dej je zasadený do budúcnosti, ktorú máme stále relatívne ďaleko. Katastrofický dátum 11. 9. kedy dopadne ničiaci meteorit na časť Europy v nás môže vyvolávať menšie obavy z toho, či je to náhoda alebo predtucha autora, že ide o dátum, ktorý bude spojený s tragédiou (11. 9. 2001 WTC New York).

Audiokniha Setkání s Rámou je výborne spracovaná po audiovizuálnej stránke a interpretácia na jedničku s tými správnymi emóciami. Príbeh nadčasový a absolútne dáva priestor fantázií, keďže stále sme, ako ľudstvo v stave teórií o tom, či existuje iný druh života vo vesmíre, aký je a aký bude prvý kontakt? Práve to dáva priestor dokresliť si pri počúvaní (autor podáva vynikajúce opisy, hlavne tie technické) všetko do nadštandardnej fantazijnej podoby.

Audiokniha Setkáni s Rámou je výborná a neľutujem čas počúvania. Je v nej cítiť to nadšenie, ktoré sa objavovalo v 70. rokoch v sci-fi dielach. Hľadanie inej formy života a stretnutie s mimozemskou civilizáciou vtedy nebolo také deštruktívne, ale skôr optimistické a plné pozitívnych očakávaní. Neskoršie diela, či už knižné alebo filmové mali tendenciu vykresliť všetko neznáme vo vesmíre, ako niečo, čo nám ublíži a s čím treba bojovať.

Arthur C. Clark nesklamal a v diele je cítiť, že je v prvom rade vedec. Ak očakávate dej nabitý akciami, vysokým napätím, tak vás sklamem, ak hľadáte inteligentný nadčasový príbeh odporúčam.

Recenze audioknihy Šlabikár šťastia 1 - Návrat k sebe

22.06.2018

Déja-vu šťastia

Šlabikár šťastia bola jedna z mojich prvých kníh osobného rozvoja. Nadchla ma veľmi a dlho som v nej videla akúsi bibliu pre Slováka. Baričák dal dielu zrozumiteľnosť a tak je doslova pre každého. Po čase, keď som si prečítala alebo vypočula kopec inej tvorby pre osobný rozvoj, som nadobudla pocit déja-vu. Ten pocit,že to som už niekde, niekedy atď... Veľa myšlienok, ktoré šlabikár šťastia obsahuje sú čerpané z iných diel osobného rozvoja. Či už to bol zámer autora alebo nie, šlabikáru šťastia to neuberá na hodnote. Ak nemáte chuť čítať alebo počúvať veľké množstvo kníh, niekto to prečítal za vás a vytvoril dielo, ktoré vypichne to najdôležitejšie, čo ovplyvnilo samotného autora. Samozrejme, to nie je len o tom, ale aj pohľade Baričáka a čerpanie z jeho životných skúseností. Interpretácia príjemná a táto audiokniha nesklame. Pre poslucháča z Čiech a Slovenska možno aj prijateľnejšia, ako americké diela pre osobný rozvoj. Určite odporúčam začiatočníkom s dielami osobného rozvoja. Tých, čo už poznajú "kultové" diela osobného rozvoja nenadchne a spoznajú v nej ovplyvnenie inými dielami.

Recenze audioknihy Zmizelá / Gone Girl

21.06.2018

Kam sa stratila Amy alebo skôr, kto je vlastne naozaj Amy?

Skvelá autorka, skvelý príbeh a absolútne skvelá interpretácia audioknihy. Takto hneď na úvod pochválim toto dielo. Zmizne niekto len tak, ak má dobrý život s atraktívnym manželom práve v deň 5. výročia svadby? Amy zmizla. Celé mesto sa zaoberá otázkou, kde je mladá žena? No jeden človek sa stále viac pýta, kto je vlastne Amy, kto je žena s ktorou žil v manželstve? Ako to už býva, hlavný podozrivý je sám manžel stratenej ženy. Ten pomaly odkrýva tajomstvo príbehu zmiznutia, ktoré niekto dopredu naplánoval. Ale plány sú na to, aby zlyhali, hlavne tie dokonale nebezpečné. Nebudem prezrádzať dej, lebo ten sa niekoľko krát otočil inak, než som predpokladala :), čo však prekvapí je záver. Ten sa mi síce nepáčil, ale bol veľmi realistický a ako to už v živote býva každý vie svoje ale divadlo sa hrá ďalej. Za mňa veľmi dobrá audiokniha, nechýba napätie a zvrat v deji, kvalitne nahovorená a to musím priznať, zlá interpretácia, ma už nie raz odradila aj od dobrého diela. Táto audiokniha má výborných interpretov. Napriek tomu, že hlavní hrdinovia mi boli dosť nesympatický od začiatku dokonca, ide o dobrú audioknihu, ktorú odporúčam.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Norské dřevo

20.06.2018

Smrť je již v našem životě skrytá

Norwegian Wood som v podvedomí mala dlho asociované so songom Beatles. Po vypočutí Murakamiho Norského Dreva dostalo pre mňa toto slovné spojenie nový rozmer. Toru Watanabe a Naoko sa vám dostanú pod kožu. Zacítite chlad, mierny príliv depresie, ale napriek sieti akejsi pochmúrnej pavučiny vzťahov aj zvedavosť vypočuť si ich príbeh dokonca. Niesu rovnaký aj keď sú súčasťou tej jednej spriadacej siete. Ťažko povedať, či prevažuje viac milostný príbeh alebo tragický rozmer diela. Interpretácia sa mi páčila, no napriek všetkému ešte stále si nie som istá, či som prišla Harukimu Murakami na chuť :)

Recenze audioknihy TO

16.06.2018

King je kráľ horroru (forever)

Kto Kinga nemiluje? Je kráľom horroru a zosadiť ho je už roky skoro nemožné. Pre audioknihu jeho diela TO (IT) som sa rozhodla po pozretí kultového filmu z 80. rokov aj novej verzie z minulého roku. Určite neľutujem tie hodiny počúvania. Atmosféra audioknihy vysoko prevyšuje napätie filmu. Pri počúvaní som mala doslova zimomriavky a cítila som doslova chlad na krku. Možno to bolo tým, že som audioknihu počúvala na sluchádlá a celé to napätie akoby sa odohrávalo priamo v mojej hlave. Skvele vykreslené charaktery postáv a detailne opisy pridávajú dielu na puncu kvality. Klaun Pennywise vás zaručene dostane. Pre mňa najlepší horror čias spolu so Shining (osvietnie). Za audio-spracovanie tohto diela patrí Audiolibrix-u palec hore! Ďakujeme za viac než 50 hodín úžasného zážitku všetkým interpretom, ktorý na tejto audioknihe pracovali.

Recenze audioknihy Indigový svět

15.06.2018 Ověřený nákup

Rozumnejšie vysvetlené tajomstvo

Prvé minúty počúvania audioknihy Indigový svet som si povzdychla, že ide len o inak reprodukované Tajomstvo (secret). Po chvíli počúvania však prišlo prekvapenie. Simon Loyd dokázal dostať do knihy všetko, čo potrebujete na to, aby ste dokázali naprogramovať svoje myslenie správnym smerom a transformovali ho. Zrozumiteľné návody, ako si ukladať a selektovať informácie a začať vnímať tieto návody, nie ako poučky, ale ako životnú filozofiu. Bola to prvá kniha od Simona Loyda, ktorá sa mi dostala do uší a hodnotím ju veľmi pozitívne. Interpretácia v podaní Martina Slámu bola príjemná.

Hodnocení audioknihy Uzol

15.06.2018

Hodnocení audioknihy Švábi

15.06.2018

Hodnocení audioknihy Netopýr

15.06.2018

Recenze audioknihy Pravidla úspěchu

29.05.2018

Dynamické a pochopiteľné!

Hneď na úvod musím priznať, že aj keď čítam motivačnú a marketingovú literatúru rada, nie vždy ju na prvý krát pochopím. Často sa mi stáva, že sa opakovane vraciam v knihe k prečítaným stranám alebo v audio-knihe k predošlej kapitole. Ani titul Pravidlá úspechu neboli výnimkou, ale nie preto žeby som nepochopila autora. Ale preto, že táto audio-kniha ma zaujala v plnej miere. Je zrozumiteľne podaná, veľmi dobre nahovorená a dlhá tak akurát, aby nenudila. Rady a systém autora, ako začať na sebe pracovať, ako vnímať samých seba a prijať úplnú zodpovednosť za svoje konanie a svoj život sú proste totálne synchronizované s myslením a konaním ľudí. Audio-knihu hodnotím veľmi kladne. Výborný a dobre pochopiteľný obsah, dynamicky nahovorené Alešom Zbořilom a dĺžka tak akurát, aby sa neopakovalo stále to isté dookola. Za mňa palec hore!

Recenze audioknihy Stop prokrastinaci

29.03.2018

Jednoducho minimalistické podanie :)

Leo Babauta mi utkvel v pamäti, ako človek, ktorý mi predostrel minimalizmus. Je to hanba, ale predtým som o minimalistickom štýle neuvažovala. Jeho dielo "Stop prokrastinaci" je jednoduché, zrozumiteľne podané a vďaka Gustávovi Bubníkovi aj skvele poddané. Práve interpretácia dodáva dielu sviežosť, dynamiku, za čo naozaj vďaka. Je neskutočne veľa super kníh, ktoré a to naozaj sa ospravedlňujem interpretom sú horšie, ako môj vnútorný hlas :) ale táto má dynamiku a naozaj som si ju užila a doslova ma naštartovala. Vďaka vydavateľstvu Progres Guru za výber, za dobré zvoleného interpreta a Leo Babautovi za jeho dielo, ktoré osloví každého. Palec za to, že je to zrozumiteľné.

Recenze audioknihy Válka umění

03.03.2018 Ověřený nákup

Vnútorný boj s "odporom"

Priznám sa, túto audioknihu, som celú dopočúvala až na tretí krát.Neľutujem, že som jej dala šancu. Vždy ma odradil predhovor, zdal sa mi dlhší, než by bolo potrebné. Cestou vo vlaku, som dala tomuto dielu znova šancu. Po prekonaní úvodu sa to rozbehlo, už tým správnym smerom. Autor zrozumiteľným spôsobom opisuje metódu aktivita, činnosť vs "odpor", ktorý je milosrdnejším a odvážnejším slovom pre lenivosť. Zaoberá sa návratom k podstate, čo v každom z nás drieme, prianie robiť niečo, čo nás môže náplnať, ale odpor nám v tom bráni. Pre mňa je to veľmi zaujímavá kniha. Nie je zbytočné dlhá (až na ten úvod) a pre pochopenie, stále dosť jednoduchá s dobre vybranými slovami, ktorým musí porozumieť každý. Aplikovať sa dá do rôznych oblastí života, lebo všade odpor striehne. Válka umeni si určite nájde svojich priaznivcov, ktorí takýto druh kníh milujú. Pokojne by som ju odporučila aj tým, ktorí pracujú na svojej vnútornej prestavbe a narážajú na niečo, čo nevedia pomenovať. Môžno po vypočutí alebo prečítaní tejto knihy, zistia, že je to z veľkej časti odpor s ktorým sa dá bojovať.

Recenze audioknihy Ukaž, co děláš!

11.02.2018 Ověřený nákup

Keď už máš nakradnuté, pochváľ sa čo vieš

Aj takto zjednodušene a s miernym humorom, by sa dala uviesť kniha Ukáž, co deláš! Zatiaľ, čo prvé dielo Kraď jako umělec napáda k tomu, všímať si to, čo robia “úspešne” iný a požičať si od nich tajne ich receptúru, druhá kniha je malý návod: vráť, čo si vzal. Alebo skôr, ukáž aj ty, čo robíš aj keď možno ešte neúspešne. Páči sa mi o trochu viac druhá kniha, práve tým triezvym návodom, ako sa správať, aby si vašu prácu niekto všimol. Ako to nepreháňať, ale sebaprezentovať sa. Nemusí to ísť rýchlo a veľkolepo, ale aj pri prezentácií a odhaľovaní toho, čo človek dokáže treba mať tú zdravú mieru. Práve v dobe prílišnej sebaprezentácie sa mi tá triezvosť veľmi páči.

Celú recenziu nájdete na zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Born to Run - Zrozeni k běhu

05.01.2018

Nie je to len o behu

Od tejto audio knihy som očakávala, že začne aj skončí silným motivačným sloganom a bude sa niesť v duchu, čo najväčšej motivácie k behu.Už po prvých minútach ma však vtiahla do deja. Interpretácia je veľmi dobrá a pre uši príjemná, príbeh kvalitný a nie je to len o behu. Autor vám predostrie aj inú kultúru, opíše vám cestovateľským spôsobom inú krajinu a ukáže vám spôsob behu pôvodných obyvateľov Ameriky (kmeň Tarahumaru) objasní, vám silu zabudnutých alebo prehliadaných kmeňov v aktivite beh na dlhé, veľmi dlhé trate oproti ktorým sú aj ultra maratóny malinou. Za mňa skvelá audio-kniha s pridanou hodnotou!Odporúčam!

Recenze audioknihy Musela jsem zemřít

01.11.2017

Niekedy sa hranica života a smrti v jednom bode pretne.

Citlivý príbeh ženy, ktorá sa dostala za hranicu života, aby uzdravila svoje telo a upokojila svoju dušu pri návrate späť do života. Niekedy je naše žitie čiara na ceste, ktorú nám nalinkujú iný. Takým bol aj život hlavnej hrdinky. Narodila sa do rodiny, kde rozhodovali o veľa veciach jej rodičia. Driemal v nej nepokoj a jej predstavy boli iné, ako zabehané tradície. Nakoniec sa predsa len vzoprela, ale ostal v nej pocit viny. Tak, ako každý z nás aj Anita žila svoj život plný kompromisov, nespokojnosti a strachu. Svetlým bodom bolo jej manželstvo s mužom, ktorého si napriek tradíciám vybrala sama. Keď sa život zdal takým, aký by chcela zasiahla do jej života zákerná choroba. Po dlhej ceste boja s rakovinou, Anite zlyhávajú všetky orgány a ona následne upadá do kómy. Práve tá a následne zážitok blízky smrti zmenili jej postoj k životu a k poznaniu...

Celú recenziu nájdete na zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Konec prokrastinace

26.10.2017 Ověřený nákup

Čo môžeš urobiť dnes, odlož na pozajtra a máš dva dni voľno

Po tejto audioknihe som siahla z dôvodu určitej stagnácie v písaní článkov a recenzií na svoj osobný blog a na web, kam prispievam. Už dlhší čas bojujem s "nedostatkom času" akože. Keď som si vypočula túto audioknihu, dospela som k jedinému záveru. Ak to nechcem nazvať rovno lenivosť, nazvem to pekne moderne PROKRASTINACE. Ak sa pozeráte na svoje problémy a svoj prístup k určitým povinnostiam zvnútra, nájdete množstvo výhovoriek prečo nie. Ak vám však tento problém predostrie niekto z vonku, objektívne a nie menovite "je to o tebe" začnete chápať svoj problém a zaoberať sa ním. Audiokniha KONEC PROKRASTINACE je práve tým štartérom, alebo nitkou po ktorej sa môže každý vydať, ak má pocit, že nič nestíha a v podstate si uvedomí, že počas dňa ani nič neurobí.Pre mňa určite jedna z výborných audiokníh pre osobný rozvoj, ktorá ponúka pár rád odskúšaných za vás, ktoré môžete aplikovať vo svojom vlastnom svete lenivosti a odkladania povinností na ...zajtra..pozajtra...

Recenze audioknihy Snehuliak

23.07.2017

Snehom odviate

Jo Nesba mám veľmi rada, ale Snehuliaka bohužiaľ nepovažujem za jeho najlepšie dielo. Sľubný začiatok a veľmi dobre vygradované napätie, majstrovsky rozhodené siete kúskov príbehov do deja v druhej polovici akosi strácajú to čaro, ktoré pociťujem pri dobrej krimi.Čím viac som sa v počúvaní blížila k záveru, tým viac som tušila, že koniec nebude akosi tým pravým. Myslím, že práve záver ma sklamal. Nič to však nemení na tom, že je to veľmi vydarená audiokniha. Interpretácia bola zvládnutá výborne a prispela k tomu, že sa táto audiokniha počúva veľmi dobre.Určite ju odporúčam a fanúšikom dobrej severskej krimi, by nemala ujsť. Osobne sa teším na film The Snowman podľa predlohy Jo Nesba (Snehuliak), ktorý by mal prísť čoskoro aj do naších kín v hlavnej úlohe s Michaelom Fassbenderom.

Trailer The Snowman:

https://www.youtube.com/watch?v=YvVBdtwxgUQ

Recenze audioknihy Umění vládnout

04.07.2017

Nahlas šepkaná pravda o systéme v akom žijeme

Táto audiokniha, hoci som mala voči Tomiovi Okamurovi mierne predsudky ma veľmi bavila. Mal by si ju vypočuť každý, skôr než začne kritizovať politické dianie. Veľmi ľahko podliehame vplyvu médiám a nedávame si tú námahu zistiť niečo viac o vlastnom štáte, politike a celkove režime/ systéme v akom žijeme. Hoci ňou Okamura mieril na poslucháčov českej republiky, veľa myšlienok môžeme aplikovať aj na slovensko, ako súčasť EU. Za mňa veľmi slušná audiokniha.

Recenze audioknihy Kraď jako umělec

04.05.2017 Ověřený nákup

®

Táto audiokniha nie je síce dlhá, ale všetko, čo ňou autor povedať chcel obsahuje. Nenudí a počúva sa príjemne aj vďaka dobrému výkonu Petra Tlustého. Určite odporúčam každému, pretože je určená pre každého a osloví vás nech už sa zaoberáte akoukoľvek činnosťou v akejkoľvek sfére. Dobré nápady a myšlienky sú všade okolo nás, ak už nič nové nedokážete vymyslieť určite si dokážete niečo dobré vziať z nápadov iných a rozvinúť ich podľa obrazu svojho.

Recenze audioknihy Matky to chtěj taky

28.03.2017

Po čom ženy v rokoch túžia

Veľmi vydarená oddychová audiokniha o ženskej hrdinke, ktorá podľahne v zrelom veku vášni o ktorej si myslela, že už jej nie je schopná. To poznanie, že je stále ženou ktorá sa dokáže rozpáliť ju núti zmeniť svoj pohľad na doterajší život, partnera a vzťah s dcérou. Dej nie je ničím originálny ale audiokniha pobaví štýlom, akým je vyrozprávaná. Určite k tomu prispieva hlasová interpretácia v českom jazyku, ktorá je skvelá. Ak hľadáte niečo jemne zábavné a oddychové, určite titul Matky to chtej taky odporúčam.

Recenze audioknihy Cesta Steva Jobse

08.03.2017

Senior Vice President Jay Elliot odkrýva tajomstvá

Jay Eliot je úspešný muž, ktorého meno sa skloňuje s IBM, Apple a Nuvel Inc. Ako šéf ľudkých zdrojov v spoločnosti Apple mal možnosť dokonale spoznať stratégiu vedenia spoločnosti Steve Jobsom. Táto audiokniha nerozoberá Steve Jobsa, ako človeka, ale ako vedúcu osobnosť spoločnosti a jeho marketingové zmýšľanie. Autor nám krok za krokom odhaľuje akým spôsobom Steve Jobs vyberal do Applu ľudí, o akých ľudí mal záujem a čo vyžadoval od každého kto v spoločnosti Apple pracoval. Ak ste už presýtený článkami o Steve Jobsovi a jeho súkromí, táto audiokniha vás poteší lebo je skôr takou malou biografiou marketingu spoločnosti Apple. Mne sa audiokniha páčila, vidieť v nej zopár vecí, ktoré dnes všeobecne fungujú aj v iných spoločnostiach ohľadom marketingu a reklamy, ale v období kedy to Steve zaviedol v spoločnosti Apple išlo skôr o netradičné kroky.

Pavel Rímsky nesklamal a jediné, čo môžem tomuto dielu vytknúť je, že ak ho neprečítate alebo nedopočúvate naraz celé môžete sa v ňom mierne strácať.

Recenze audioknihy Webcopywriting pro samouky

22.02.2017 Ověřený nákup

Kniha, ktorej sa samouk nemusí báť

Pre mňa je Webcopywriting pre samoukov, veľmi nápomocnou knihou podľa ktorej môžem veľa vecí zmeniť k lepšiemu. Možno mi to nepôjde rýchlo, ale mám sa aspoň o čo oprieť a kde hľadať. Ak si chcete vytvoriť webovú stránku, kde budete písať alebo ponúkať nejaké produkty určite si túto audioknihu vypočujte. Získate aspoň nejaký pohľad na to, ako by ste mali pri písaní článkov a tvorbe webového obsahu postupovať. Audiokniha je v českom jazyku veľmi dobre nahovorená Gustávom Bubníkom.

Celú recenziu nájdete na www.zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Dívka ve vlaku

13.02.2017

Zúfalá hrdinka, ktorú si zamilujete

Dej je napínavý a záver prekvapivý, čo tejto audioknihy svedčí. Hrdinka, ktorá pôsobí ako psychicky narušená troska, zrazu dostáva obraz obete, ktorá trpela a začne si uvedomovať kým je a prečo sa cítila menejcenná a zlá.

Ak máte radi napínavé krimi drámy s nádychom psychológie určite vám audioknihu Dívka ve vlaku od Pauly Hawkins odporúčam. Postavy sú skvele nahovorené Terezou Bebarovou, Petrou Špalkovou a Luciou Pernerovou v českom jazyku. Vďaka trojici hlasov sa v deji napriek časovým skokom do období veľmi ľahko orientuje. Hlasovo výborne zvládnuté a prispôsobené charakteru každej z postáv. Práve jednotlivé hlasy dodávajú tejto audioknihe na pridanej hodnote.

Celú recenziu nájdete na zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Rozhovor s Einsteinem

11.02.2017

Dialóg v čase a priestore

Musím povedať, že na mňa táto audiokniha pôsobila hneď od prvých viet veľmi upokojujúco až meditačne. Prispel k tomu veľmi vydarený hlasový prejav Radovana Lukavského a osnova celého dialógu.Veľmi trefne vyberané otázky, dokonale prispôsobené odpovede a zamyslenia, pridávajú tomuto dielku na hodnote.

Celú recenziu nájdete na www.zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Tajemství okamžitého léčení

23.01.2017

Hľadanie v sebe samom

Tejto audioknihe niet, čo vytknúť. Skôr, ako o klasickú knihu s radami ide už konkrétne o meditačné cvičenia alebo návyky, ktorými si môžeme pomôcť. Nájsť cestu k uvedomeniu sa pomocou metódy kvantového unášania. Musím priznať, že na prvýkrát som sa akosi k zdroju toho o čo autorovi ide nedostala. Chce to naozaj sústredenie, upokojenie mysle, aby človek pochopil. Ale či už to pochopíte a dostaví sa účinok alebo nie, táto kniha prináša relax.

Recenze audioknihy Proměna

22.01.2017

Nebojte sa zmeny, premeniť to zabehnuté v živote

Audiokniha Proměna ma síce nesklamala, ale ani nenadchla, tak akoby som očakávala.Možno je to tým, že rôzne knihy, ktorých ťahákom je motivácia sa už začínajú priveľmi podobať.Čo však prináša táto audiokniha navyše, ako len motivačné slogany, sú veľmi dobre prepojené príbehy. Návod, ako aplikovať zmeny overenenou stratégiou. Hlavným prínosom tejto knihy od bratov Chipa a Dana Heath, je široký záber, kde sa to dá aplikovať. Veľa kníh zo sekcie zdravie a osobný rozvoj, alebo marketing sú zamerané predovšetkým na podnikateľov a biznismenov. Táto audiokniha má preto veľké plus, že stratégiu alebo skôr návod na uskutočnenie zmien podľa nej, môžete previesť aj do bežného života, pri výchove detí alebo zmeny v domácnosti. Preto sa ju oplatí vypočuť. Interpretácii Terezou Richtrovou niet, čo vytknúť, tá je na plný počet hviezdičiek.

Recenze audioknihy Inferno - peklo

22.01.2017

11:59...(minúta na záchranu)

Keď sa Robert Langdon prebudí v talianskej nemocnici nedáva mu to zmysel a nevie si na nič spomenúť. Môže za strátu pamäti poranenie hlavy a ako sa tam dostal? Prečo je vo Florencii? Pomaly sa začína klbko záhad rozmotávať a Dan Brown nás znova drží v omyle, že vieme, ako sa veci nakoniec vyvinú. Dômyselne, tak ako to býva u neho zvykom nám predhadzuje kúsky mozaiky, aby do seba zapadali a nakoniec ich rozbíja odhalením celej pravdy, ktorá je úplne iná. Z dôveryhodných sa stávajú nepriatelia a z nepriateľov spojenci. Musím povedať, že táto audiokniha počas ktorej nás sprevádza motív Danteho pekla mi je zo všetkých Brownoviek najsympatickejšia. Možno preto, že nie je až tak zasiahnutá náboženskou tématikou a dotýka sa konšpiračnej teórie, ktorá posledné roky víri vzduch okolo NWO (new world order). O preľudení zeme sa vedú už dlhý čas rôzne diskusie a preto je táto téma viac než zaujímavá. Minúta pred 12.00 takto vyzerá tento problém v audioknihe Dana Browna. V podaní Dušana Jamricha sa audiokniha veľmi dobre počúva. Vo filmovom spracovaní sa úlohy Roberta znova zhostil Tom Hanks a preto som si už pri počúvaní tohto diela, predstavovala hlavného hrdinu výhrade s tvárou Hanksa. Audioknihu určite odporúčam každému, kto má rád napätie, rýchle zmeny deja a nečakaný zvrat.

Recenze audioknihy Maigret a jeho mrtvý

17.01.2017

Tajomstvo mrtvého muža

Komisára Jules Maigret znova rieši prípad v audioknihe veľmi pútavo nahovorenej Jánom Vlasákom

Parížska kriminálna polícia dostáva nové, na prvý pohľad nesúvisiace prípady. Vraždy na okolitých statkoch a vražda muža priamo v centre Paríža spôsobia rozruch. Komisár Maigret je nepriamo zatiahnutý do prípadu muža, ktorého už mŕtveho, niekto vyhodí z auta.

Kto je mŕtvy muž?

Najväčšou záhadou je, že mŕtvy pred tým niekoľko krát vystrašený volal na políciu Maigretovi a dožadoval sa stretnutia v obavách o svoj život. Bohužiaľ, kým by sa tak stalo, našli jeho mŕtve telo. Ostalo tak záhadou, kto je vlastne dotyčný muž a prečo sa bál o svoj život?

Paralelne vyšetrovanie nesúvisiacich prípadov

Komisár Maigret sa pustí do vyšetrovania tohto prípadu, ktorý nesie známky vybavovania si účtov podsvetia. Zároveň s týmto prípadom sa polícia zaoberá aj prípadmi vrážd na bohatých statkoch, kde vrah vraždí rodiny a okráda ich o cenné veci. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že tieto prípady spolu nesúvisia, opak je pravdou...

Celú recenziu nájdete na www.zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Maigret chystá léčku

16.01.2017

Postrach parížskych zločincov

V záplave moderných kriminálok je komisár Maigret, hrdina z pera George Simenona, oživením starých dobrých detektívok. S geniálnymi metódami vyšetrovania postavenými na logickom uvažovaní a premýšľaní o zločincovi sa mi dostal hneď od prvej chvíle počúvania pod kožu. Excelentný hlas Rudolfa Hrušinského tomu dodáva tú správnu atmosféru a hlasy ostatných aktérov to vyšperkovali do dokonalosti. Klasik Maigret má za sebou rôzne prípady a v časti kedy chystá pascu odhaľuje vraha mladých žien. Jeho na prvý pohľad jasný odhad na vraha síce nie je správny, ale privedie ho nakoniec k úspešnému vyriešeniu. Kto si nepamätá komisára Julesa Maigreta v televíznom spracovaní v hlavnej úlohe s Jeanom Gabinom nemusí byť sklamaný, pretože britská televízia priniesla nové spracovanie v hlavnej úlohe s Rowanom Atkinsonom. Ten sa zhostil napriek nálepke "mr. Bean" tejto úlohy skvele. Každopádne audiokniha má k originalu oveľa bližšie a určite odporúčam.

Recenze audioknihy Génius v nás

02.01.2017 Ověřený nákup

Dajte svetu to, čo ešte netuší, že potrebuje

Audiokniha, ktorej názov určite prebudí prinajmenšom zvedavosť. Mám veľmi rada knihy zamerané na osobný rozvoj a tých je v súčastnosti na trhu veľké množstvo. Je problém si vybrať to, čo nás naozaj aj osloví a nie je len kópiou iných kópií niektorého z diel Dale Carnegieho alebo iných osobností na poli sebarozvoja. Tina Seelig profesorka na Stanfordskej Univerzite napísala 17 úspešných kníh a Genius v nás, originál inGenius - rýchlokurz tvorivosti je výzva pre každého, kto sa chce zbaviť stereotypného pohľadu a prebudiť v sebe kreativitu, náhľad na veci z každej možnej strany. Každý z nás sa môže naučiť byť kreatívny, každý z nás môže vymyslieť a vytvoriť niečo, čo ešte ani sám svet netuší, že potrebuje.

Celú recenziu nájdete na www.zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Restart

26.12.2016 Ověřený nákup

Restart (malá firma, veľký úspech)

Audiokniha Restart je minimalistická príručka, ako pri podnikaní uspieť s dodržiavaním jednoduchých pravidiel. Veľmi dobre sa mi počúvala, vďaka zrozumiteľnému jazyku akým autori uvádzajú niekoľko tipov, ktoré môžu pri podnikaní pomôcť. Ak ste zástancom teórie, že v biznise je najdôležitejšie budovanie firmy, čo najväčších rozmerov a v čo najrýchlejšom čase musím vás sklamať. Toto dielo rúca všetky zabehané mýty transformované do určitého modelu o rastúcej firme. Aj malá firma môže rásť a znásobovať príjmy, bez ohľadu na to, či zvyšuje počet zamestnancov a rozširuje obchodné priestory. Jasné a jednoduché tipy, ako na to v akejkoľvek oblasti sú pochopiteľné pre každého, aj keď sa nepohybujete v podnikateľskom prostredí.

Celú recenziu nájdete na zlodejkaknih.wordpress.com

Recenze audioknihy Marťan

22.12.2016

Mark Watney náš promo hrdina

Nie som až takou milovníčkou sci-fi, ale Marťan ma dostal, kvalitné skoro zdokumentované dielo, ktorému musíte veriť. Hrdina je od prvej chvíle sympatický a napriek skvelým nápadom, ako prežiť mimo zem na planéte Mars, a ťažkým prekážkam alebo pádom svojho nápadu som mu celý čas verila, že znova niečo vymyslí a nesklame. Po audioknihe, ktorá je výborne spracovaná som si samozrejme pozrela aj film s Mattom Damonom a palec hore.Dnes keď sa čoraz viac zaoberáme myšlienkou osídliť Mars je Mark Watney náš promo hrdina. Úžasné dielo!

Recenze audioknihy Malý princ

12.12.2016

Skrotiť znamená vytvoriť si putá

Musím povedať, že malého princa som prvý krát zaregistrovala v piesni Líška Jany Kirchsner. Prosím ťa skroť si ma, tak si ma získaj, pozrela na neho, z trávy tá líška, malý princ nevedel, čo vlastne chcela, veď bola plachá tak,že sa až chvela. Veď skrotiť znamená, vytvoriť si puto, keď jeden odíde, druhému je ľúto. Veľmi sa mi takáto produkcia malého princa zapáčila a tak som siahla po knihe a neskôr aj po audioknihe. Ak čakáte dej musím vás sklamať, malý princ je také malé kultové dielo plno krásnych myšlienok, ktorým čas neuberá na kráse a aktuálnosti, ale bez nejakého hlbokého deja. Tak ako všetky takéto kultové počiny, ťaží z čara myšlienok. Tie z úst malého princa sú krásne, pravdivé a aktuálne v každej dobe a práve v tom je čaro tejto knihy. Malý princ je také pomyselné povinné čítanie alebo počúvanie každého milovníka kníh. Mne osobne sa pekné myšlienky páčia. Malý princ a Kto chytá v žite, by si mal podľa mňa určite každý vypočuť alebo prečítať. Nie je to u mňa síce top moje obľúbené, ale patrí k tým, čo sa k ním rada vraciam.

Recenze audioknihy Andělé v mých vlasech

08.12.2016

Verím v Anjelov!

Lornu Byrne mám veľmi rada a práve dielo "Andele v mých vlasech" bolo mojím prvým stretnutím s touto autorkou. Jednoduchým rozprávačským štýlom nás Lorna prevádza celým príbehom svojho života a poznania, že okrem ľudských bytostí vníma a vidí aj iné bytosti v živote. Z dievčaťa, ktorému lekári predpovedali diagnózu pomalšieho zaostalého dieťaťa sa stáva citlivý-vnímavý človek, ktorý dokáže vidieť anjelov. Nepreháňa a nezveličuje, ale s akousi pokorou a vedomím, že nie každý jej verí opisuje situácie, ktoré v jej živote nastali a čo spôsobilo samotné odhalenie, že vidí anjelské bytosti. Môžete veriť a nemusíte. Lorna pri príležitosti vydania knihy Nebeská láska navštívila Prahu aj Bratislavu, kde mala autogramiádu a prednášky. Pôsobila pokorne a nenechala sa vyviesť z rovnováhy, ani otázkami plnými nedôvery. Či už v anjelov veríte alebo nie, táto audiokniha stojí za vypočutie. Z tých, ktoré sa zoberajú anjelmi a duchovným svetom je jednou z tých lepších a dôveryhodnejších. A mimochodom ja na Anjelov verím!

Recenze audioknihy Můj život po životě

01.12.2016

Niektoré príbehy v živote nečaká nikto

Tvorba Michala Viewegha ma vždy naladila a veľmi rada som počúvala aj čítala jeho predošlé vtipné diela. Audiokniha Múj život po živote bola pre mňa prekvapením a zmenou. Zrazu tu nieje ten nadhľad s istou dávkou humoru, ale čistý ľudský príbeh bez príkras. Z diela cítiť smútok a akúsi bezradnosť autora.Jemný hnev aj strach. Napriek tomu sa kniha počúva dobre a interpretáciou sa Saša Rašilov výstižne vnoril do deja. Mala som pocit, akoby hovoril ústami Michala Viewegha a prežil príbeh sám. Nie je to síce moja najobľúbenejšia kniha od autora, ale stojí za vypočutie a zamyslenie. Život sa môže zmeniť v sekunde hocikomu z nás, hoci niektoré príbehy v živote nečaká nikto.

Recenze audioknihy Myslete na velké cíle

21.11.2016

Myslite, ako prezident USA

Priznávam, že po tejto audioknihe som siahla až tesne po voľbách v USA, ktoré práve Donald Trump vyhral. Autor Bill Zanker nám predostiera svoj pohľad (viac alebo menej ovplyvnený Trumpom) aj priamo pohľad Donalda Trumpa. Jeho postoj počas cesty budovania svojho impéria. Donald si osvojil veľkorysé pozitívne myslenie s neskrotnou hnacou silou. Čerpal od iných, ktorí si splnili svoj americký sen a vybudovali miliardové impéria, ako sú napríklad investor a najbohatší muž sveta Warren Buffett. Bill Zanker zase čerpal od Donalda Trumpa. Ctižiadostivosť a pevná vôľa dosiahnuť to, čo si zaumieni aj napriek prekážkam a pádom sú hlavným motívom tejto audioknihy. Odkrýva nám tajomstvo (samozrejme len do takej miery, ako to uznali Donald a Bill za vhodné), ako stúpať v budovaní svojej spoločnosti a navýšiť imanie do závratných výšok. Tento návod však odkrýva okrem pozitívneho myslenia a pevnej vôle nevzdávať sa ešte niečo, čím Donald Trump vyniká. A to je priama konfrontácia s problémom. Miestami mi Donald Trump pripomína svojím jednaním pouličného gangstra, ktorý si ručne s každým vybaví účty alebo boxera v ringu, ktorý každú ránu niekoľkonásobnou silou vráti. Nielen pozitívne myslenie a ctižiadostivosť ale aj bojový postoj v živote sú hlavným motívom tejto audioknihy. Napriek tomu, že takých motivačných kníh je veľa táto sa veľmi dobre počúva. Jej hlavným plusom je to, že v nej autor priamo uvádza aj príklady zo života, ako sa v daných situáciách zachoval. Ako to, čo radí aj reálne využil. Napriek tomu, že Donald nemusí byť každému sympatický audiokniha sa veľmi dobre počúva. Je zrozumiteľná a nemala som pri nej pocit, že je iba o motivačných citátoch, ktoré hovoria veľa a v podstate nič. V tejto audioknihe sú veci a situácie priamo pomenované s trefne uvedenými príkladmi.

Recenze audioknihy Vzkaz v láhvi

20.11.2016

Hra na mačku a myš plná zvratov

Po žene v kletci som sa odhodlala pre ďalšiu z Olsenových audiokníh. Vzkaz v láhvi sa odvíja dynamicky a hoci skoro od začiatku vieme, kto je páchateľ hra na mačku a myš sa stupňuje. Keď už som mala pocit, že Carl a jeho kolega majú náskok náhly zvrat ich dostal do pozície, tých, ktorým páchateľ úspešne ukazuje chrbát. v jednej chvíli sú tak blízko a zrazu ďaleko. Olsen nič neprikrášľuje a zanecháva za sebou aj obete. Tejto knihe nechýba napätie a dynamika. Okrem výbornej práce Olsena k zážitku prispieva aj hlas Igora Bareša. Pre mňa výborná audiokniha, ktorá ma zaujala.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu

13.11.2016

Amazon, záhadná spoločnosť

Aké vo mne zanechala táto audiokniha dojmy? V prvom rade zážitok z počúvania na jedničku. V druhom rade kto, čo je vlastne Amazon? Kto je Jeff Bezos? O Amazone sa toho veľa nevie do hĺbky. Ano je to najväčší a najstarší internetový obchod, áno je to príležitosť, ako si zarobiť...ale...V čom je tajomstvom Amazonu? Prečo aj napriek nízkym číslám mu veria na burze a získava podporu? V čom je to tajomstvo? Príbeh nadaného chlapca, alebo skôr bystrého chlapca ktorý má čosi v pláne viac, ako doteraz odhalil je veľmi zaujímavý! Spoločnosť Amazon stále neodkryla karty. Prečo jej zisky nie sú tak závratné, ako zisky spoločností Apple alebo iných? A prečo Amazonu verí burza a napriek číslám, ktoré sú, aké sú je hodnota akcií vysoká? Stojí za tým všetkým jeden bystrý chlapec, ktorý vidí ďalej, ako na špičku svojho nosa? Počúvajte a pátrajte ďalej! A ak sa rozhodnete pre nákup z Amazonu mám pre vás tip! Pri objednaní tovaru nad 39€ do českej alebo slovenskej republiky je poštovné zdarma pre určitý tovar. :)

Recenze audioknihy Nastavení mysli

07.11.2016

Objavte flexibilitu mysle

Túto audioknihu považujem osobne za veľmi prínosnú. Autorka odhaľuje na základe výskumov a dlhoročných pozorovaní ako je to s našim myslením a prečo reagujeme na prehry a výzvy podľa dvoch vzorcov. Jeden vzorec platí pre ľudí s fixne nastavením myslením a druhý pre ľudí s nastavením mysle na rast. Viac vám samozrejme neprezradím, ale veľmi sa mi páči spôsob ako je to vysvetlené a možnosti pre každého z nás, ktoré sa nám núkajú ak autorku správne pochopíme. Cesta k úspechu nie je vydláždená iba talentom, ale aj nastavením našej mysle a tá dokáže byť veľmi flexibilná ak sa o to pričiníme.

Recenze audioknihy Nemesis

04.11.2016

Nemesis si zaslúži počúvanie cez reproduktory

Je to jedna z najlepšie spracovaných audiokníh, vďaka audio spracovaniu do rozhlasovej dramatizácie. Ideálne počúvaniu so zapojenými reproduktormi. Vynikajúci zvuk dotvára atmosféru tejto napínavej knihy. Osobne sa mi tie prvé Nesbo-vé diela páčia oveľa viac a Nemesis spolu s Lovcami mozgov patria medzi moje najobľúbenejšie. Napínavý dej obohatený o zvuky, ktoré dotvárajú autentičnosť prostredia a situácií si určite nedajte ujsť. Nebudem prezrádzať dej, ale nesklame stupňujúcim napätím. Ak máte možnosť si to vypočuť cez kvalitné reproduktory, neoľutujete.

Recenze audioknihy Čtyřhodinový pracovní týden

02.11.2016 Ověřený nákup

Čas nie sú drobné v deravom vrecku

Táto audiokniha ma veľmi zaujala. Dlhší čas som si ju chcela kúpiť v papierovej podobe. Nakoniec som zvolila takýto formát a neľutujem. Možno už máte dosť motivačných a pozitívnych rád od iných, ako robiť veci tak alebo inak aby ste boli maximálne úspešný. Timothy Ferriss vám nič z toho nenúti. Práve naopak, ukáže vám cestu, ako dobehnúť do cieľa a beh si užívať a ešte si vychutnávať ušetrený čas. 24 hodín je relatívne dosť na jeden deň, ak však odrátame spánok ostane nám času podstatne menej a keď si uvedomíme, ako ten čas rozhadzujeme, ako drobné mince bez hodnoty...nečudujme sa, že nakoniec ostávame chudákmi.Nie je to návod ako preraziť a byť extrémne úspešný, ale je to celkom slušný návod, ako byť šťastne úspešný a užívať si to. Ako zhodnotiť každú minútu života tak, aby sme mali vždy nejakú rezervu alebo ušetrené.

Kniha sa počúva veľmi dobre. Je zrozumiteľne podaná a stojí za to si ju vypočuť. Možno sa naučíte so svojím časom nakladať lepšie, jednoduchšie a efektívnejšie vyťažiť z 1 hodiny 120 minútovú hodnotu :) Neplytvajte časom ako drobnými, ktoré tratíte z deravého vrecka.

Recenze audioknihy Forrest Gump

25.10.2016

Jednoduchý Forrest Gump, ktorý vyvoláva nehu

Forresta Gumpa budete milovať, ako nikdy predtým. To čo odhalil film zo života tohto krásneho hrdinu je nič oproti tomu, čo odhalí táto audiokniha. Teraz mám skutočný pocit, že Forresta Gumpa poznám. Skvele nahovorené. Počas počúvania ma zaplavila vlna rôznorodých pocitov a na konci ostala neha v duši. Určite sa nebojte tejto niekoľkohodinovej audioknihy, opatí sa počúvať.

Recenze audioknihy Povídky o manželství a sexu

25.10.2016

Všetci sme občas na smiech

Táto vtipná poviedková audiokniha je jedna z mojích obľúbených. Autor sa tak priamo triafa do ľudskej povahy, že niektoré stuácie sú každému tak známe, že sa pousmeje. Takého Viewegha milujem. A zamilovala som si aj hrdinov, ktorý sú tak dokonalo nedokonalý. Toto sú príbehy, ktoré sú vtipné ale viac než to, sú reálnym odrazom kaźdého druhého z nás. Tak občas reagujeme, tak, sa vyjadrujeme. Sami to na sebe nevidíme, ale na iných sa radi pousmejeme. Jedno je isté, všetci sme občas na smiech. Ak sa chcete pousmiať a urobiť si dobrú náladu, odporúčam!

Recenze audioknihy K2 - 8611 m

24.10.2016

Ozajstný príbeh s poriadnou výškou

Túto audioknihu som si pustila asi 3x kým som si ju vypočula celú. Možno trochu rozťahaný začiatok alebo skôr pochopiť to, že tento príbeh sa odvíja v dobe, keď niektoré veci neboli jednoduché mi robilo problém. Ale keď som jej znova dala šancu a vypočula som si hlboko ľudský príbeh, ktorý sa stal, dotkla sa ma. Sú veci a zážitky, ktoré nikdy nezažijeme všetci, ale pár ľudí s odvahou, zanietením a maximálnÿm úsilím ich zažije. Byť tak blízko k nebu, ako bol hlavný hrdina sa nám nesplní asi nikdy a vďaka jeho rozprávaniu môžeme byť na chvíľu všetci tak vysoko, ako sa len dá. Tak vysoko, že nebo sa zdá byt nie hore nad hlavou, ale kdesi dole. Táto audiokniha sami veľmi páči a určite poteší každého, kto má rád nielen hory ale aj ozajstné príbehy.

Recenze audioknihy Chatrč

14.10.2016

Čo ak by nám boh odpovedal

Na túto audioknihu musíte mať odvahu. Je silná a vyvolá neskutočne emócie. Aspoň u mňa to tak bolo. Vtiahne vás do deja a zrazu zacítite strach, ľútosť a veľkorysú empatiu voči hlavnému hrdinovi. Položíte si otázku, koľko krát keď nás v živote niečo zasiahlo, sklamalo alebo hlboko ranilo sme sa v mysli rozprávali s bohom a pýtali sa ho prečo? Čo ak by nám odpovedal...pre mňa výnímočná audiokniha.

Recenze audioknihy Tajemství přitažlivosti

09.10.2016

Nič nemám, ale všetko si to viem predstaviť

Túto audioknihu netreba brať, ako odhalenie nejakého tajomstva ale skôr, ako motivačnú barličku do každého dňa. Zameriava sa na to, ako sa naučiť v každodennom živote používať určité pozitívne afirmácie. Nevravím, že sa kúzelne všetko zmení ale máte šancu si navodiť aspoň dobrý pocit pre svoje vnútro. Počúvam ju rada vo chvíľach, keď stagnujem alebo prepadám negativite. Prečo si zahlcovať myseľ trapaním alebo negativnými myšlienkami, keď z nej môžeme urobiť krásnu záhradu so všetkým tým pekným. Deti snívajú o hračkách a o tom čo si prajú, snívajme tak aj my v dospelosti.

Na záver jedna krásna veta z filmu, čo som videla dávno. "Nič nemám, ake všetko si to viem predstaviť."

Recenze audioknihy Motivace zvenčí je jako smrad

27.09.2016

Kvapka v motivačnom mori

Moja prvá motivačná audiokniha bola práve od Iva Tomana a možno práve tým, že ju nahovoril sám autor získala si moje sympatie. Na jeho tvrdení, že ak nás motivácia nezasiahne hlboko vnútri a nepresvedčíme sami seba, ten motivačný rozruch okolo nás skôr, či neskôr utíchne je veľká dávka pravdivosti.V dnešnej dobe sme viac, ako kedykoľvek náchylný nadchnúť sa pre rôzne ideológie a životné štýly, ktoré nám so zárukou úspešnosti podsúvajú iní. Aj keď išlo autorovi zrejme o to isté, ako všetkým iným motivátorom jeho prejav má istú dávku úprimnosti a dáva na výber, či nás jeho slová presvedčia tak, že získame aspoň kvapku z toho motivačného mora alebo vyprchá po dopočúvaní audioknihy.

Recenze audioknihy Alchymista

24.09.2016

Elektrizujúci dotyk posolstva

Audioknihu Alchymista som prvý krát počúvala práve v životnom období, kedy som ju potrebovala počuť. Možno preto mi prišla tak vynímočná. Bola ako elektrizujúci dotyk v ten správny čas. Ako odkrytie závoja z očí, aby som sa dokázala zamyslieť nad tým, čo všetko môžeme v živote vidieť, ak sa vieme pozerať a čo všetko môžeme na ceste životom napriek momentálenej nepriazni osudu premeniť na konečné šťastie. Listy sú dávno napísané a rozhádzané po cestách nášho života. Ak si tie cesty prejdeme a listy pozbierame aj z nášho životného príbehu môže byť krásna kniha. Audiokniha Alchymista je plná krásnych myšlienok na zamyslenie a hlas Mariana Geišberga s jeho nenúteným tónom je pridanou hodnotou. Nezvyknem čítať a počúvať niekoľko krát tú istú knihu. Ale pri Alchymistovi mám vnútornú potrebu sa k audioknihe vracať.

Recenze audioknihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

21.09.2016

Sto rokov, vek na to správne dobrodružstvo

Táto kniha vyvolala malú hystériu a dlho som nechápala, čím si mohol autor získať čitateľov. Musím priznať, že v papierovej podobe som ju asi 10 x otvorila a 10 x zavrela. Názov, knihy ma miatol. Nevedela som sa rozhodnúť, či mu mám dať prívlastok originálny alebo absurdný. Keď sa mi dostala do mobilu audiokniha, dala som tomuto autorovi znova šancu a neľutujem. Možno to bolo správne vybratým hlasom Martina Stránskeho, ktorý mi sedí, ale storočný starček Allan sa stal zrazu mojím najobľúbenejším hrdinom. Jeho vláčny prístup k situáciám v živote, nadhľad vidieť veci bez komplikácií aj keď v danej chvíli sú komplikované viac než dosť a taký ten švejkovský humor ma naozaj dostali. Možno by každému z nás kúsok takého starčekovského prístupu k životu prospel. Brať životné situácia, ktoré nám do života prídu s nadhľadom, lebo sú šité presne pre nás aj keď o tom môžeme v danej chvíli značne pochybovať.Každopádne je "stoletý stařík,který vylézl z okna a zmizel" príjemná audiokniha pri ktorej sa neraz pousmejete.

Recenze audioknihy Steve Jobs

19.09.2016

Muž, ktorý stvoril kult Apple

Ako fanušík Apple zariadení som v očakávaní siahla na túto audioknihu. Vizionár Steve Jobs bol v čase keď žil aj po ňom pre mňa akýmsi stelesnením kultu Apple v kladnej nadčasovej podobe. Autor knihy svoj opis Steva Jobsa však v žiadnom prípade neprikrášľuje. Nastavil zrkadlo tak, že ukázal Steve Jobsa nielen ako kvalitného vizionára a človeka, ktorý sa nevzdáva a dotiahne veci do dokonalosti, ale aj ako človeka so svojskou neústupnou povahou. Napriek pravdivému a nelichotivému opisu ma táto kniha nesklamala. Prečo? Lebo sám Steve Jobs s tým súhlasil, aby ho autor vykreslil z pohľadu ľudí ktorí s ním spolupracovali a aj s chybami, ktorých si možno v čase ich robenia nebol vedomý, ale priznával sa k nim, ako ku všetkému, čo bolo súčasťou jeho života. Výborne zvolený hlas Martina Stránského prispieva ku kvalitnému poslucháčskému zážitku.

Recenze audioknihy Lovci hlav

16.09.2016

Lov na lovca hláv

Musím priznať, že krimi žáner som dlho ignorovala v knihách a celkove som odsúvala aj autora menom Jo Nesbo. Boom, ktorý jeho knihy spôsobili ma akosi veľmi dlho obchádzal, až pokiaľ sa mi nedostala do mobilu práve audio kniha Lovci Hláv. Výborne opísaná atmosféra, dávkovo stupňujúce sa napätie a hlavný hrdina, ktorého si obľúbite aj napriek jeho nie čistému charakteru ma držali pri počúvaní od začiatku do konca. Toto dielo autora Jo Nesbo je aj sfilmované a tiež musím pochváliť, že rovnako ako audio kniha sa mi veľmi páčil aj film. Hlas Filipa Švarca hodnotím, ako výbornú voľbu.

Recenze audioknihy Dalajlamova kočka

09.09.2016

Keď mačka vidí viac...

Veľmi príjemné ľahké počúvanie. Táto kniha vás nenúti, aby ste sa hlboko zamýšľali aj tak sa hlbšie akosi intuitívne zamyslíte nad tým, čo je naozaj šťastím. Možno by ľuďom občas pomohol taký jednoduchý pohľad mačky. Táto audio kniha sa veľmi ľahko počúva aj vďaka kvalitnému narozprávaniu a prenikne hlbšie, ako by ste očakávali.

Recenze audioknihy Elon Musk

08.09.2016 Ověřený nákup

Elon Musk sa nehrá na boha

Túto audioknihu som si vybrala na základe výhry od Audiolibrix a neľutujem. Milujem malé nahliadnutia do myslí ľudí, ktorí prispeli k určitému pokroku. Tak, ako Steve Jobs aj Elon Musk je nielen vizionár ale aj človek. Človek, ktorý si svoj osud odžíva v dobrom aj zlom. Má svoju povahu a svoje videnie sveta. Jeho nahliadnutie do budúcnosti skôr než príde, mu dáva právo aj na obavy. Na obavy, či je každý pokrok a vývoj ľudstvu prospešný.Na jednej strane, ako prvý pochopil, vplyv ropy nielen na ekonomiku krajín ale aj politické pozadie. Svojím elektromobilom dáva jasne najavo elite sveta, ide to aj bez vás. Na druhej strane mieri preč zo zeme. S obavami, že umelá inteligencia môže ohroziť nakoniec svojho stvoriteľa.Ale ide mu naozaj o strach o ľudstvo? Alebo ho vyvoláva, aby podporil svoj plán dopravy do vesmíru? Čas ukáže. Každopádne je Elon Musk výnimočný človek a vďaka Ashlee Vance ho máme možnosť trochu spoznať. Výborne nahoverná audiokniha Filipom Švarcom, ktorého hlas mi mierne pripomína môjho obľúbeného youtubera StaySteak-a. Každopádne neľutujem voľbu audioknihy Elon Musk a odporúčam.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.