Recenze uživatele Edit

Audiomol Influencer - autor nejoblíbenějších recenzí

Recenze audioknihy Klbko zmijí

21.09.2020 Ověřený nákup

Další diel úspešného seriálu :-)

Knižky Dominika Dána sú pre mňa ako knihy Dicka Francisa, prečítaš jednu a ak sa ti páči, budú sa ti páčiť aj ďalšie. Martin Mňahončák ako interprét sa osvedčil a odchod predošlého interpréta Mariána Geišberga sa v knihe spojil s odchodom Eduarda Burgra. Tentokrát je príbeh nanajvýš aktuálny a pre mňa sa skončil akosi prirýchlo. Neviem presne, či je to tým, že som usilovne počúvala, alebo mi chýbalo ďalšie pokračovanie deja... Každopádne neľutujem, strávila som s knihou príjemný čas, presne taký, ako som očakávala po predošlých knihách.

Vyšetřuje muž

Recenze audioknihy Petr a Lucie

06.09.2020 Ověřený nákup

Veľmi príjemné

mám rada dramatizácie a táto bola veľmi pekne spracovaná, emotívne načítanie umocňuje pocit zúfalstva dvoch mladých ľudí, na ktorích príliš skoro padli ťažké starosti o ktoré ani nestáli. Je to klasika a kto nečítal na strednej škole, tak si takouto ľahkou formou doplní vzdelanie :-)

Recenze audioknihy Kód života

06.09.2020 Ověřený nákup

Úmorne odborné

Predpokladala som, že kniha bude populárno-náučná, ale je to skôr kniha určená ľudom, ktorý o genetike aspoň niečo vedia. Nedokázala som to dopočúvať, pretože autor chŕlil samé odborné názvy a vedecké metódy. Mám rada knihy osobnostného rozvoja a Kód života som si kúpila, aby som si prečítala aj opačný názor. To sa aj potvrdilo, Robert Plomin pripisuje genetike snáď úplne všetko. Niektoré fakty sú zaujímávé, ale pre mňa to nebolo príliš motivačné, pretože, ked máme všetko v génoch, tak načo sa vôbec namáhať?

Recenze audioknihy Bourneova totožnost

06.09.2020 Ověřený nákup

Akčné ale nie velmi napínavé

Knihu som dopočúvala, ale dej pre mňa nebol natoľko vzrušujúci, že by som sa nevedela od knihy odpútať, alebo počúvala so zatajeným dychom a to by som od knihy, ktorá je postavená na akcii a napätí očakávala. Napriek tomu vysoko hodnotím interpretáciu Jana Zadražila a Pavla Soukupa, najmä Jan Zadražil číta veľmi pútavo a mám rada audioknihy, ktoré načítal. Páčilo sa mi vykreslenie postavy Bournovej partnerky.

Recenze audioknihy Šest vran

04.06.2020 Ověřený nákup

Príjemné, ale schematické počúvanie

Knihu som si kúpila na základe recenzií a vo výsledku som sa celkom nudila. Nejaký čas mi trvalo, kým som si zvykla na rôznych interpretov, ku koncu mi to už nevadilo. Príbeh je napriek akčnosti a "nečakaným zvratom" predvídateľný, možno som už na tento druh príbehov stará, alebo som podobných už čítala dosť. Myslím, že aj vek hrdinov naznačuje, že to bude kniha skôr pre mladších čitateľov.

Recenze audioknihy Labyrint pohybu

06.05.2020 Ověřený nákup

Čakala som viac...

Hned v začiatku knihy ma šokovali ultrakonzervatívne názory Pavla Kolářa na to, že dievčatá sa majú hrať s bábikami a chlapci s autíčkami. Tento názor si ani neobhájil, azda len tým, že zmenou prichádzame o istoty. Ale beriem to tak, že je to jeho súkromný názor a nie je to nosná téma knihy. Kedže v istom zmysle trénujem ľudí, čakala som trochu podrobnejšie info. Pavel Kolář je zaujímavá osobnosť a jeho prácu si cením, táto kniha je však len širším časopisovým rozhovorom a neponúka konkrétne riešenia alebo inšpirácie ako pracovať so svojim telom.

Recenze audioknihy Snehuliak

06.05.2020 Ověřený nákup

Napínavé, možno trošku príliš...

Snehuliak je moja prvá kniha od Jo Nesbo, je napínavá a v niektorých častiach som nevedela prestať počúvať. Celkovo je však velmi temná a potrebujem si dať pauzu od kníh s touto témou. Aspoň teda jednu knihu si dám inú, než takúto, zaoberajúcu sa mrtvolami, nechutnou smrťou, psychickou tortúrou. Príbeh je spletitý a hoci niekoľkokrát som mala pocit, že všetko je už jasné, tak sa príbeh zmenil a išlo sa odznova. Napriek tomu je to pritiahnuté za uši len zlahka a stále sa tomu dá veriť. Interpretácii Martina Mňahončáka som dala 5 hviezdičiek, kvôli jeho príjemnému hlasu, ale občas sa netriafa s intonáciou. Čo sa mi vôbec nepáčilo, boli niektoré zvukové predely, niektoré zneli ako z filmu Piaty element. Podivný sci-fi zvuk ma niekoľkokrát totálne vystrašil. Celkovo však knihu odporúčam.

Hodnocení audioknihy Projekt manželka

22.04.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Závislé vztahy

05.04.2020 Ověřený nákup

Užitočná kniha

Dobre načítaná kniha, plná hodnotných informácií. Interpretácia Ilju Kreslíka sa celkom hodí k obsahu. Osobne mi kniha zarezonovala a našla som tam veci, ktoré mi pomohli sa zorientovať vo svojom živote. Niektoré by som však radšej videla na papieri a tak mohla o nich dlhšie uvažovať.

Recenze audioknihy Ostrov zasvěcení

02.02.2020 Ověřený nákup

Skvelá fantazy

Po Harry Potterovi bolo ťažké nájsť dalšiu zaujímavú sériu pre 12 ročnú čitateľku. Ale táto kniha v sebe spojila niekoľko dobrých fantazy kníh, okrem Harryho je v nej trochu z Eragona a Zlatého kompasu. Takže ak sa vám páčili tieto knihy, bude sa vám páčiť aj Sedmý smysl. Naviac je autorka češka, takže charaktery sú bližšie nášmu prostrediu a zvykom. Interpretácia Margit Vinklárkovej je príjemná a dobre sa počúva.

Recenze audioknihy Hora mezi námi

08.11.2019 Ověřený nákup

Veľmi romantický príbeh

Príbeh je trošku ako z pamätníčkov, ktoré sme si na základnej škole plnili romantickými príbehmi a srdiečkami. Mám rada príbehy, kde ľudia vypnú všetky svoje sily na to, aby prežili a vytiahne to z ich vnútra to dobré a aj zlé. V tomto príbehu akoby vychádzalo na povrch len to dobré, veľmi veľmi ideálny spôsob ako spolu môžu komunikovať dvaja cudzinci v ohrození života. Na druhú stranu sa to veľmi dobre počúva, v teple domova a napríklad pri žehlení, so šálkou horúceho čaju, sa dobre predstavuje ako sa niekto plahočí zasneženou pustinou. Naviac Marek Holý je absolútne excelentný, uverila som mu všetko, neviem si predstaviť lepšiu interpretáciu. Videla som aj film a kniha dáva príbehu väčšiu hlbku. Ak zvládnete riadnu porciu romantiky, tak je to velmi fajn kniha.

Recenze audioknihy Muži ve zbrani

30.10.2019 Ověřený nákup

Zábavné, nasmiali sme sa

kniha vhodná pre každého, kto má rád dobrý humor. Vypočuté aj mojou 12 ročnou dcérou, ktorú pobavil príbeh hovoriaceho psa. Celkovo je príjemné znovu sa ponoriť do známeho sveta Zemeplochy.Interpretácia Jana Zadražila nesklamala, naopak podporila vtipnosť príbehu. Skvelé oddychové čítanie, tak ako aj ostatné Prachettovky.

Recenze audioknihy Total Recall

25.09.2019 Ověřený nákup

autobiografia Arnolda: chcem, aby ste ma videli takéhoto

Arnoldova výpoveď ma viackrát prekvapila, je to stará škola a z dnešného pohľadu sú niektoré jeho postoje a chyby až prekvapivo jednoduché, či naivné. Úprimnosť sa cení, menej už jeho vychvaľovanie sa a to ako všetko perfektne zvládol. Rozosmial ma jeho postoj k Nixonovi, rodinkárstvo nazýva "dobrým srdcom". A konečne som pochopila, prečo je republikánom. Kniha je pomerne dlhá a pekne zrozumiteľne, postupne, niekedy až po lopate, vysvetluje a rozpráva Arnold svoj príbeh, ale to neznamená, že povie všetko, úplne evidentne sa vyhýba hlbšiemu opisu konfliktov, respektíve, vždy je Arnold na správnej strane a vykresľuje sa ako správny a vtipný chlapík. Je to skrátka autobiografia a aspoň sa dá z toho dozvedieť ako vidí Arnold sám seba, alebo ako by chcel, aby ho videli ostatní. Interpretácia Luboša Ondráčka sa mi páčila, mala som pocit akoby naozaj rozprával Arnold.

Recenze audioknihy Koralina

27.08.2019 Ověřený nákup

Zábava pre deti aj dospelákov

Koralinu som nepoznala, ale riskla som to a počúvala som so svojou 12 ročnou dcérou. Gaimana poznám ako autora skvelej knihy Americký bohovia, ale tá je dospelácka a tak som si nebola istá či je Koralina vhodná pre deti. Je to síce kratšia audiokniha, ale oplatí sa. Je to vtipný soft horor pre deti, s niekedy nechutnými/skvelými opismi a brilantne vykreslenou Koralinou, ktorá odhadujem, je vekovo tesne pred pubertou. Knižka perfektne sadla aj do momentálneho časového rámca: končí sa leto a pomaly začína škola, presne ako u Koraliny. Interpretácia Kristýny Podzimkovej knihe velmi pomáha a robí ju ešte vtipnejšou.

Recenze audioknihy Čarodějky na cestách

05.05.2019 Ověřený nákup

zábava, zábava, zábava

Chytila ma už ukážka, nasmiala som sa od začiatku do konca. Velmi tomu pomáha perfektná interpretácia Zuzany Slavíkovej, ktorá dala každej čarodejke vlastný charakter.

Recenze audioknihy Cinder - Měsíční kroniky

05.05.2019 Ověřený nákup

Príjemné lahké čítanie

Klasická popoluška, ale v napínavejšom sci-fi obale. Je to ľahké, dievčenské a ja s mojou dcérou by sme chceli ešte dalšie mesačné kroniky. Tereza Taberyová sa čítania zhostila dobre. Celkovo odporúčam, aj ked koniec príbehu je predpokladateľný, ved ide o klasiku :-)

Recenze audioknihy Indigový svět

23.04.2019 Ověřený nákup

Nie velmi dobré

Knižku som nedočítala a celkom ma sklamala, čakala som niečo naozaj vedecké. Ale rady typu: skúste sa sústrediť na druhého človeka a vsugerovať mu, aby sa poškrabal... a sledovať či to urobí. K tomu nemám čo dodať.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Cizinka

21.01.2019 Ověřený nákup

Veľmi jednoduchý a ružovučký príbeh

Chcela som si, tentokrát, kúpiť nejakú oddychovku, ale zistila som, že časy, keď som čítala Angeliku sú pre mňa už asi príliš vzdialené... Oddychovať sa pri tejto knihe dá, len osobne mám rada, keď má príbeh viac rozmerov a prinesie mi nové podnety a myšlienky. Páčil sa mi nápad s cestovaním v čase, ale príbeh samotný už bol zameraný skôr romanticky. Popisy vášnivého milovania ma v závere zakaždým rozosmiali, keďže po každom nasledoval hudobný predel v štýle "holy bible". Knihu som dopočúvala vďaka veľmi príjemnému hlasu Jitky Ježkovej, asi si pozriem aké dalšie knihy načítala. Záver knihy neprekvapil...

Recenze audioknihy Tvář vody

05.09.2018 Ověřený nákup

Tvář vody ma premiestnila do iného sveta

Táto audiokniha je vynikajúco spracovaná po všetkých stránkach. Interpreti boli obaja skvelí a oceňujem, že ju načítal muž a žena, je to príjemne kontrastné a podporuje príbeh. Som rada, že som videla predtým aj film, román je však dostatočne strhujúci aj bez toho. Kniha ponúka hlbší ponor do psychiky postáv a tak ich môžeme lepšie pochopiť. Potešilo ma, že "žabernatý bůh" prehovorí a tiež hudobné predely podporovali tak trochu melancholickú a zasnívanú atmosféru. Jednoznačne odporúčam vypočuť si.

Hodnocení audioknihy Vinnetou (komplet)

27.08.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Artemis

22.08.2018 Ověřený nákup

Zábava od začiatku do konca

Martan ma bavil, ale niekedy aj unavil technickym popisom. Artemis bola vtipnejšia a mala spád. Kniha na mna pôsobila ako už pripravený scenár k filmu, vôbec mi to nevadí, dúfam, ze to natocia. Vyzdvihujem výkon Terezy Dockalovej, čítala to perfektne, príbeh oživila, vtipne pasáže boli vtipnejšie a vedela vyvolať emócie na správnom mieste. Knihu som si vypočula na dovolenke a je to skvelá oddychovka.

Recenze audioknihy Houževnatost

15.05.2018 Ověřený nákup

Inšpiratívne s pár výhradami

Interpretácia Magdalény Strakovej bola pre mňa takmer do konca knihy veľmi ťažko stráviteľná. Knihu interpretovala tak, že som mala pocit, že počúvam knižku príbehov pre malé dievčatá. Najhoršie bolo, keď menila hlas, aby v citácii napodobnila mužský hlas, znelo to ako paródia. Obsahovo sa mi kniha páčila, bolo v nej veľa užitočných informácií, trochu na mňa pôsobila ako doplnková kniha ku knihe Carol Dweckovej Nastavení mysli, obe knihy v podstate hovoria o veľmi podobnej téme, ale Nastavení mysli mysli ma inšpirovalo viac.

Recenze audioknihy Emoční inteligence

25.04.2018 Ověřený nákup

Viac učebnica ako populárna kniha, ale zaujímavá

Prvé kapitoly ma dosť unavili, nečakala som, že sa dozviem o amygdale a frontálnom kortexe a o tom ako funguje mozog. Očakávala som skôr knihu, ktorá bude vysvetľovať ako si zvýšiť emočnú inteligenciu v bežnom živote. Po edukatívnom začiatku, ale nasledujú už šťavnatejšie kapitoly, kde sa autor odvoláva na psychologické výskumy známych psychologov a z týchto už som si vedela zobrať pre mňa zaujímavé veci. Ak ale očakávate knižku, ktorá vás bude motivovať a dávať návody na zvýšenie EI, tak budete pravdepodobne sklamaný. Ja som si po dočítaní vypísala odkazy spomenuté v knihe, na zaujímavých autorov. Kniha je skôr učebnica pre psychológov, než populárno-náučná knižka. Interpret Jan Hyhlík to svojim prednesom ešte zdôrazňuje, niekedy akoby bol až znudený, vážnym a poučným hlasom rozvážne číta. Konečný dojem z knihy je však dobrý, praktických návodov je síce veľmi málo, ale je nabitá informáciami.

Recenze audioknihy Cigaretka na dva ťahy

14.03.2018 Ověřený nákup

Kvalitný žánrový román

Kombinácia Dominik Dán a Marián Geišberg je zrejme nesmrteľná, ak Dominik napíše dalšiu knihu a Marián ju prečíta, určite si ju opäť kúpim, lebo sa to výborne počúva. Tentokrát je príbeh skôr o vnútorných problémoch polície a osobne sa príliš nezamýšľam či je to reálne vykreslenie pomerov v polícii a nakoľko je to fikcia, páči sa mi, že postavy príbehu sú vykreslené pravdivo a jadrne a človek im uverí. Obvykle pri detektívke nebývam dojatá, ale v časti v ktorej vystupuje malé dievčatko som sa neubránila slzám.

Recenze audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší

12.02.2018 Ověřený nákup

Aj tretí diel stojí za to

Kniha je napínavá až do konca, niekedy sa až ťažko počúva, ked sa dej nevyvíja v prospech zvláštnych detí. Zvukové predely sú ešte podivnejšie než v prvých dvoch častiach, chvilu mi trvalo si na ne zvyknúť. Na konci sme mali pocit - knihu sme počúvali viacerý, že by príbeh ešte mal pokračovať. Dobrodružstvá Jacoba a Emmy nám budú chýbať, kiežby to malo aspoň toľko častí ako Narnia :-)

Recenze audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

30.01.2018 Ověřený nákup

Napínavé, trochu strašidelné a ešte viac…

Sirotinec slečny Peregrinovej som najskôr videla ako film a bola som zvedavá aká bude kniha. Bola som potešená, že film obrazovo perfektne vystihol knihu a zároveň kniha je bohatšia a dejovo len trochu iná. Je to príbeh o peknom vzťahu dedka a vnuka, o tom, že svet je stále plný magických vecí a tajomstiev. Hlavný hrdina je chlapec, ktorý sa cíti vyčlenený a osamelý a postupne nachádza vlastnú identitu a silu a prijíma sám seba takého, aký v skutočnosti je. Knihu napínavo číta Viktor Dvořák a páčili sa mi aj podivné :-) zvukové predely medzi kapitolami.

Recenze audioknihy Zvěrolékař a kočičí historky

30.01.2018 Ověřený nákup

Počúvanie do pohody

Veľmi príjemné pohodové príbehy, James Herriot má veľmi láskavý pohľad na svet a jeho rozprávanie je pohladením na duši nielen pre milovníkov mačiek. Knihu som už čítala dávnejšie, ale interpretácia Michala Pavlatu je presne to čo knihu ešte obohatí, jeho príjemný hlas sa dobre počúva. Knihu ocenila aj moja desaťročná dcéra, ktorá miluje zvieratká.

Recenze audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

06.09.2017 Ověřený nákup

Niečo mi nesedelo

Páčilo sa mi ako Valérie Zawadská číta túto knižku, páčil sa mi aj príbeh o vzťahu babičky s vnučkou, ale niečo mi nesedelo. Nevedela som sa pre knihu nadchnúť a nakoniec som ju ani nedopočúvala, takže vlastne ani neviem ako to skončilo, čo ma trochu hnevá, lebo nemám rada v hlave nedorozprávané príbehy.... možno si to ešte niekedy pustím. Pre mňa rozporuplná kniha, ak by som ju mala reálne čítať, asi by som sa daleko nedostala....

Hodnocení audioknihy DUNA

04.09.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Marťan

04.09.2017 Ověřený nákup

Inšpirácia ako prežiť :-)

Kniha sa mi páčila viac ako film. Rozpráva o tom, čo sa vo filme len ťažko ukazuje a to je vnútorný svet hlavného hrdinu. Mark Watney je v ťažkej situácii a je inšpiratívne sledovať ako si vie sám poradiť, príbeh je vtipný a načítaný "chlapáckym" spôsobom. V knihe je celkom veľa technického popisu, ale je ešte stále dostatočne zrozumiteľný a nestráca sa dejová linka. Po dočítaní som mala príjemný pocit, že človek ak nestratí duchaprítomnosť a je psychicky silný, dokáže zvládnuť aj takmer nemožné...

Hodnocení audioknihy Korene zla

01.09.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Tři mušketýři

23.08.2017 Ověřený nákup

Príjemné počúvanie pre všetkých

Veľmi príjemná dramatizácia, napriek svojmu staršiemu dátu a možno práve preto. Vyrastala som na rozhlasových hrách a dramatizáciách, takže mi to pripomenulo detské časy. Páčil sa mi veľmi ženský hlas zápornej hrdinky, ktorú načítala Irena Kačírková.Príbeh je vhodný aj pre väčšie deti, cca od 10 rokov.

Hodnocení audioknihy Anička u moře

30.07.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Traja kamoši a fakticky fantastický poklad

30.07.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Anička a její kamarádky

30.07.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Anička ve městě

30.07.2017 Ověřený nákup

Milé, osviežujúce, dievčenské

Príbeh o Aničke, ktorá sa čerstvo prisťahovala do mesta, roztomilo číta Martha Issová. Vdaka jej hlasu je príbeh ešte pútavejší a naplno nás dostane do dievčenského sveta. Páčilo sa mi aj ako mení prízvuk, ked číta hlas ruskej kamarátky. Po hromade fantasy kníh, ktoré sme si doma vypočuli, je Aničkin príbeh príjemne realistický, ale nestráca čaro detského sveta.

Recenze audioknihy Anne ze Zeleného domu

09.07.2017 Ověřený nákup

Svieža klasika

Veľmi príjemne načítaný klasický príbeh ryšavého dievčatka Anny. Aj keď sa dej odohráva odhadujem v 19. storočí, je nadčasový a oslovuje, hlavne dievčatá, aj v súčasnosti. Je načítaný veľmi sviežo, príjemným ženským hlasom, ktorý dobre vyjadruje emócie. Odporúčam ako milú detskú knihu, moja desaťročná dcéra ju počúva stále dokola.

Hodnocení audioknihy Mucholapka

15.06.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Cela číslo 17

02.06.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nežná fatamorgána

31.05.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Letopisy Narnie (komplet 1-7)

07.04.2017 Ověřený nákup

U nás doma neprekonateľné

Túto audioknihu poznám už takmer naspamäť a to má dĺžku 36! hodín. Moje dieťa ju tak miluje, že si ju púšťa stále dokola. C.S Lewis vytvoril naozaj čarovný svet, ktorý je príjemné čítať/počúvať zas a znova.