Recenze uživatele Martinah

Recenze audioknihy Bábovky

21.09.2020 Ověřený nákup

Skvelé počúvanie

Už dávno som nepočula nič lepšie. Skvelá interpretácia, postavy vykreslené tak, že sa mi zdá, že ich dokonale poznám. Chýbalo mi len nejaké uzavretie deja (mám rada, keď viem, ako sa veci skončia), ale to bol asi zámer, aby sme sa s tým potrápili už ďalej sami. Príbehov by stačilo aj na desať kníh, ale tu dochádza práve k nečakaným stretom a dotykom, niekedy zábavným, niekedy na zamyslenie. Jednoducho skvelé.

Hodnocení audioknihy Uzol

21.06.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Modré stíny

23.08.2019 Ověřený nákup

Príbeh zo života

Krásne prepojenie detektívky, popisu bežného života na univerzite aj života v Olomouci. Príjemné počúvanie, zaujímavý dej i prostredie. Obidvaja interpreti majú príjemné hlasy. Odporúčam.

Recenze audioknihy Dům v Bretani

12.08.2015 Ověřený nákup

Sklamanie

Mám rada knihy zo zaujímavého prostredia, kam príde cudzinec a opisuje, čo sa tam deje, čo je tam normálne, ako to tam vyzerá a funguje, akí sú ľudia, čo sa tam deje atď. Tak toto nie je tento prípad. Tu ide o popis vlastnej "úžasnosti", úplne bez nápadu či vtipu. Nuda, nuda.

Recenze audioknihy Analfabetka, která uměla počítat

12.08.2015 Ověřený nákup

Oddychovka na dovolenku s dobrou náladou

Túto audioknihu som si vzala na dovolenku k moru a určite to neľutujem. Hlavný motív knihy je podľa mňa: nikoho nepodceňuj a nikdy sa nevzdávaj! Inteligencia, humor a schopnosť nájsť pozitíva v každej situácii sú zdá sa návodom ako prežiť, ba dokonca vyniknúť. Kniha povzbudí, zabaví, prenesie myšlienky do celkom iného sveta, ako je ten náš. A to je super.

Recenze audioknihy Žena v kleci

08.07.2015 Ověřený nákup

Nikdy sa nevzdávať

Zaujímavé podanie riešenia starého neuzavretého odloženého kriminálneho prípadu. Dej knihy naznačuje, že sa netreba predčasne vzdávať, pretože v skutočnosti stále môže ísť o život - na strane vyšetrovateľa aj na strane obete. Autor sympaticky ukazuje na súžitie rozličných kultúr, ktoré nakoniec nemusí byť až také problematické, ako sa zdá. Vždy záleží na konkrétnych ľuďoch. Záver prináša vzrušujúce vyvrcholenie.

Recenze audioknihy Doktor od Jezera hrochů

08.07.2015 Ověřený nákup

Na dobrú náladu

Kto videl rovnomenný film, vie, o čo ide. Kniha je zábavná, milá, ľudsky pozitívna, vyvolá veľa smiechu a dobrej nálady. Dobrá voľba, ak chcete stráviť príjemné chvíle s úsmevom na tvári. Bohuš Klepl dodal knihe svojskú interpretáciu, čo spríjemňuje jej počúvanie.

Recenze audioknihy Zabijáci

01.07.2015 Ověřený nákup

Smutno-krutý príbeh

Dej tohto románu nás privedie do krutej reality, kde o všetkom rozhodujú moc a peniaze, a to už od útleho detstva. Ak sú tieto prostriedky dostatočné, ukryjú psychickú narušenosť aj beštialitu "vyvolených". Celkovo kniha pôsobí veľmi pesimisticky, lebo sa zdá, že sú voči takejto realite všetci bezmocní (vrátane polície a súdnictva) a nezachráni to ani "happyend", kedy sa cela dejová stavba zrúti ako domček z karát. Dej je napísaný aj podaný pútavo, interpretácii sa nedá nič vytknúť. Zaujímavé, ale dosť depresívne.

Recenze audioknihy Muž z ostrova Lewis

30.06.2015 Ověřený nákup

Výnimočný príbeh

Táto kniha zaujme svojou komplexnosťou, je veľmi zaujímavá, so strhujúcim príbehom, zároveň historicky aj geograficky poučná i dojímavá. Nevdojak sa dozvedáme podrobnosti z bežného života ľudí na ostrovoch pri Škótsku v minulosti aj dnes. Neuveriteľne premyslený dej riešenia starej vraždy je prekvapujúci, interpretácia nemá chybu, jednoducho ideálne počúvanie (nielen) na dovolenku.

Recenze audioknihy Skála

30.06.2015 Ověřený nákup

Zaujímavé počúvanie

Táto kniha ma zaujala hlavne prostredím, ktoré je neobvyklé a dáva možnosť použitia vlastnej predstavivosti počas opisov prostredia a miestnych ľudí. Samotná situácia hlavného hrdinu je veľmi ťaživá, v práci hľadá východisko svojej životnej krízy. Návratom do prostredia detstva sa vynára komplexný obraz ťažkého ale zároveň určitým spôsobom romantického života na ostrove. Zaujímavá kriminálna zápletka vstupuje do deja spočiatku neosobne, ale dramatický záver vyčistí atmosféru a zobrazí hlboké vzájomné súvislosti.

Recenze audioknihy Hedvábník

04.05.2015 Ověřený nákup

Inšpiratívne i oddychové čítanie

Postava afgánskeho veterána Cormorana Strikea v tomto prípade odhaľuje spletité vzťahy ľudí z prostredia, ktoré úspešný spisovateľ kalibru Rowlingovej musí dobre poznať. Prostredie spisovateľov s veľkými egami, zákerných vydavateľov, ľudí, čo by chceli byť vydávaní, vydatých manželiek či sklamaných mileniek. To všetko v kulisách s reálnymi londýnskymi predlohami, kde sa stretávajú najnižšie vrstvy spoločnosti i smotánka Londýna. Brilantne vymyslené postavy, zaujímavý vývoj vzťahu medzi prísnym detektívom a krásnou asistentkou a vražda spisovateľa, ktorá vyžaduje trocha literárnej analýzy. Aká časť príbehu je vymyslená a koľko je inšpirované realitou? A kde končí sloboda spisovateľa? ...

Recenze audioknihy Lovci hlav

28.04.2015 Ověřený nákup

Nezabudnuteľná

Táto audiokniha patrí k tým, ktoré si určite dobre zapamätám, hlavne kvôli ich farbisto dopodrobna opísanému deju. Zo začiatku sa záplatka vyvíja pozvoľna, všetko je chladné a vypočítavé. Postupne sa tempo zrýchľuje až k prekvapujúcemu záveru. Rozhodne odporúčam. Interpret presne pochopil zámer autora, takže jeho rozprávanie je presvedčivé a zodpovedajúce textu.

Recenze audioknihy Po strništi bos

14.04.2015 Ověřený nákup

Príjemné aj poučné počúvanie

Príbehy Zdeňka Svěráka sú vždy plné ľudskosti a jemného inteligentného humoru. Nie je tomu inak ani v tejto knihe, kde sa vracia do svojho detstva a očami chlapca popisuje svoje zážitky z obdobia vojny, kedy sa s rodičmi presťahovali z mesta na dedinu. Aj keď doba to bola ťažká, detstvo prežité s partiou kamarátov má svoje čaro, radosti aj starosti. Ide o mimoriadne príjemné ponorenie sa do minulosti. Knihu interpretuje sám autor, ktorý svojím typickým prejavom dielo ešte umocňuje. Vrelo odporúčam.

Recenze audioknihy Není přání jako přání

13.04.2015 Ověřený nákup

Nenáročná literatúra

Audiokniha potešila svojím jednoduchým dejom, príjemnou interpretáciou, aj celkovou uvoľnenou atmosférou, vhodnou na relaxačné prechádzky. Hlavná postava pripomína Bridget Jonesovú, len je oveľa menej originálna. Kniha sa hlavne v závere snaží o určité posolstvo o ľudských hodnotách. Odporúčam ľuďom, ktorí si chcú pri počúvaní oddýchnuť, nevadí im predvídateľnosť deja a majú radi happy-endy.

Recenze audioknihy Saturnin

02.03.2015 Ověřený nákup

Klasika

Jirotkov Saturnin je klasika, ktorá ma sprevádza od mladých liet. Dýchne na mňa vždy rozprávkovo-romantická atmosféra starých čias a nechám sa unášať príjemným rozprávaním. Túto audioknihu som si kúpila, aby som si spríjemnila chvíle príjemných prechádzok, pretože aj keď celú knihu dobre poznám, vždy sa k nej rada vraciam. O čo príjemnejšie to je s interpretom, ako je Oldřich Vízner, ktorého distingvovaný prejav sa k tomuto žánru presne hodí. Vrelo odporúčam.

Recenze audioknihy Muž jménem Ove

27.02.2015 Ověřený nákup

Skvelý príbeh, zábava aj zamyslenie

Krásny pohľad do života osamelého muža "bez perspektívy", ktorého život sa neuveriteľne zmení zdanlivo nie jeho vlastnou zásluhou. Príbeh je podaný veľmi realisticky, čomu dosť napomáha aj interpret svojím podaním. Knihu som si vypočula dvakrát za sebou a po obidva razy som sa výborne bavila. Nejde o humor prvoplánový, skôr skrytý, ale o to srdečnejší. Na pozadí sa však odohráva (hlavne v minulosti) príbeh človeka, ťažko skúšaného životom. Napriek tomu celkovo kniha vyznieva optimisticky a dobre sa počúva.

Recenze audioknihy Zmizelá / Gone Girl

30.11.2014 Ověřený nákup

Jednoducho skvelá

Toto je jedna z najlepších audiokníh, ktoré som počula. Prekvapujúci dej, ktorý sa vyvíja spočiatku nenápadne, ale postupne človeka strhne ako lavína. Aj výkony interpretov sú k tomu zodpovedajúce. Celkovo spočítané: 1*.