Recenze uživatele marosko

Recenze audioknihy Dům duchů

03.02.2021 Ověřený nákup

ach tí komunisti...

Nádherne napísaný feministický román, opisujúci ťažké časy v juhoamerickej krajine. Chlap, ktorý by sa mi páčil, tam nebol. Magický realizmus prítomný v duchárskej téme počas celého rozprávania. Sympatie ku socialistom a komunistom, piesne o sliepkach, ktoré sa postavili proti líške. Chléb, hry a něco uctívat... Naozaj sme takí?!

Recenze audioknihy J. R. R. Tolkien: Životopis

19.01.2021 Ověřený nákup

Objavné.

Tolkienove diela sú veľkolepé. Vďaka tomuto životopisu už viem prečo. Jeho viera, životné postoje a perfekcionizmus pri písaní (Pán prsteňov vznikal dvanásť rokov!) sa odrážajú v jeho príbehoch. Autor podľa popisky spolupracoval s Tolkienovou rodinou a jeho blízkymi a mal prístup k jeho osobným písomnostiam. To dáva životopisu ohromnú živosť a Ronaldov (odkiaľže to mám?) charakter na nás dýcha z každej stránky. Vďaka za tento počin. Už som si kúpil Sirmarillion, teším sa.

Recenze audioknihy Modlitba argentinských nocí

15.01.2021 Ověřený nákup

Hlboké.

Bravo. Tak hlbokých kníh je málo. Z prvej kapitoly som mal mystický zážitok a modlil som sa omnoho hlbšie. Je vidno, že autor je vzdelaný mysliteľ a brilantne vie používať jazyk na svojské pohľady na Boha, vieru, evolúciu, modlitbu, výchovu, dialóg s ateistami a iné. Hneď som si zaobstaral ďaľšie jeho knihy. A tiež si to pekne interpretuje.

Recenze audioknihy Pentagram

07.01.2021 Ověřený nákup

Menej vydarené?

Harry zasa v skvelej forme. No nedá mi ohodnotiť niekoľko málo zrozumiteľných vecí, možno len pre mňa, neviem. Čo sa stalo vo výťahu so Ses? V akom stave bol Harry u Villyho? Čo urobil Villy? Načo liezol Harry na strechu? Ako to bolo s Olegom vo výťahu? Je to zle napísané/preložené/prečítané? Nepochopil som to/bol som málo pozorný? Slabšia časť, podľa mňa. Sorry.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Lazar

26.10.2020 Ověřený nákup

Skvelý názov, nie len pre biblistov

Mám rád atmosféru tohto autora. Trochu mi vadí, že jednoruký záporák je vždy trochu vpredu vo všetkých ohľadoch, napr. prekuknutie a zlikvidovanie pascí špičkového experta, či nepozorované presunutie časti kombajnu a p. Ale pre celkové vyznenie je to odpustené. A bez sexuálnych scén to nejde?

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Umrlčí cesta

26.10.2020 Ověřený nákup

atlantský thriller

Výborný May. Super nápad so stratou pamäte. Postupne sa vynárajú kontúry príbehu, je to super jazda. Nevedel som sa od toho odtrhnúť. Moderný enviro príbeh. Veľa som sa dozvedel o včelách.

Hodnocení audioknihy Hamlet (2001)

02.10.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Nůž

10.06.2020 Ověřený nákup

zasa nárez

Harry tento raz v úlohe hlavného podozrivého! Čakali by ste to? Hltať takéto audioknihy sa nedá len tak. Musíš mať dobré nervy a dostatok času, lebo inak si to doma zlízneš a budeš musieť dorábať domáce veci po nociach (Úbohí susedia). David Matásek je presvedčivý. Pekný zážitok, napätie a príbeh.

Recenze audioknihy Dědina

28.05.2020 Ověřený nákup

Jako když másla ukrajuje.

Slova někdy plynó jako když másla ukrajuje, indy sú příjemná jako osina v zadku (chcel jsem napsat jako pazdro v prdeli, ale to by nevytiskli), ale pravda, to ti je, panečku, ždycky. Tak ti přemýšlím, jestli ta spisovatelka nežila u nás v dědině?! Ale teraz vážne. Je to veľmi pekne napísaný a ešte krajšie narozprávaný príbeh, ktorý je cenný práve tým, že istým spôsobom konzervuje náladu a nárečie istého kútika zeme. Bravo!

Recenze audioknihy Robinson Crusoe

18.04.2020 Ověřený nákup

klasika

Čítal som to pred štyridsiatimi rokmi. Fascinovalo ma to, aj ja som zatúžil za obzormi. Vtedy som si ale určite nemohol všimnúť dobovú filozofiu, ktorú som objavil teraz. Pekné.

Recenze audioknihy Prázdniny v Evropě

02.03.2020 Ověřený nákup

zmena interpreta

Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol na štýl interpreta, lebo všetky doterajšie knihy čítal sám autor. Ale potom to už bol zasa raz skvelý Ládík. Má blízko k ľuďom, preto má skvelé zážitky, a vďaka nemu aj ja sám. Výborný oddych. Ďakujem.

Recenze audioknihy Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

26.02.2020 Ověřený nákup

Nie som objektívny, Zibura je kráľ!

Ako vždy, Ládík svojím úsporným spôsobom písania, svojským humorom a osobitou interpretáciou je zárukou výborného zážitku. Ak to porovnám s ďaľšou jeho audioknihou, ktorú nečíta on, je to veľký rozdiel. Aj keď to číta profesionál, Ládík je Ládík.

Hodnocení audioknihy Smrtící bílá

14.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Faktomluva

11.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Proč spíme

10.12.2019 Ověřený nákup