Recenze uživatele Pavol

Recenze audioknihy Kráľovstvo

30.11.2020 Ověřený nákup

Kráľ severského krimi to dal opäť na Pána

Všeličo môže poslucháč očakávať od najnovšieho bestselleru Jo Nesba, Kráľovstvo, a aj tak je pre neho s určitosťou pripravený šok. Najúspešnejší severský autor nechal po minuloročnej výbornej knihe Nôž svojho legendárneho vyšetrovateľa Harryho Holea odpočívať a berie nás kamsi ďaleko do priestranných, pustých a zjavne mnohými tajomstvami opradených nórskych hôr, kde losy dávajú dobrú noc, žije tam pár ľudí a... dvaja bratia, ktorých život vôbec nie je obyčajný. Z mnohých čitateľských názorov som nadobudol pocit, že čitatelia sa nevedia stotožniť s hrdinami Kráľovstva, prídu im nereálni, príbeh prekombinovaný, aký by sa naozaj nemohol stať. Ja si naopak myslím, že Jo Nesbø napísal svoju najprostejšiu knihu, v ktorej tak dokonale opisuje prostredie i hrdinov, ktorí v tom ťažkom prostredí prežívajú svoj život, až z toho mrazí. Nech sa to zdá akokoľvek nepravdepodobné, tak nič z toho, čo sa odohrá v Kráľovstve, nie je nereálne. Príbeh je brilantný, šokujúci doslova až do samotného konca, s obrovským desivým prekvapením na záver. A pre mňa tiež s prekvapením v podobe narátora. Přemysla Boublika som ako "čítača" knihy počul prvý raz (v ponuke som napokon našiel tri ním načítané audioknihy) a priznám sa, že predtým, než som spustil záznam, neveril som, že so svojim prívetivým hlasom dá presvedčivo severskú detektívku. Sorry, dal, a dal to božsky, uveril som mu úplne všetko. Presne takéhoto narátora nový Nesbø potrebuje. Čím drsnejšie je prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, čím divokejší sú jeho hrdinovia, tým potrebnejší je Boublikov hlas na zmiernenie toho všetkého, aby si to poslucháč užil na sto percent.

Recenze audioknihy Hriech náš každodenný

01.11.2020 Ověřený nákup

Silná káva

Toto je naozaj silná káva, ktorá intenzitou príbehu prekonáva severské krimi, nielen Dána samotného. Nielenže pre mňa zatiaľ jeho najlepší príbeh, ale nenormálne odvážny a nenormálne hnusný. Ono pán autor upozorňuje na to, že to, čo sa ľudia v knihe dočítajú bude hnus, ale súčasník zvyknutý naozaj na všetko si povie, že však je to iba detektívka, aj keď zrejme čiastočne vystavaná na skutočnom príbehu. Ak je z tej skutočnosti čo i len zrnko reality, tak sa mi chce kričať. Zjavne tabuizovaná téma vtedy, teraz, aj potom (rozumej navždy). Téma, ktorá sa nebude páčiť spínačom rúk k nebesiam, ktorá robia tie najväčšie prasačiny. Fuj! Hnus! V polovici knihy môžete mať dojem, že v tom máte jasno, na konci ste v šoku, že je všetko inak a vlastne sa tak trochu čudujete sebe samému, že ste dopočúvali až do konca. Žalúdok dvíhajúci zážitok. Opakujem, za mňa zatiaľ najlepší Dán). Aj vďaka skvelému Mňahončákovi!

Vyšetřuje parta detektivů

Recenze audioknihy Pasažier 23

26.10.2020 Ověřený nákup

Dokonalá plavba s trochu zbytočne vulgárnym finále

Prečo som sa pre Pasažiera 23 rozhodol?

1/ pretože jeho detektívky všetci velebia do nebies

2/ pretože Pasažiera 23 vychvaľujú všetci najviac

3/ pretože som sa na veľkých lodiach osobne plavil

4/ pretože, či to bolo na jednu, dve, alebo sedem nocí, vždy to bol ohromný zážitok

5/ pretože audiokniha vyšla v slovenčine, čo je stále skôr vzácnosť

6/ pretože ju načítal Peter Kočiš a po Svini som si ho ako narátora veľmi obľúbil

7/ pretože sa v príbehu spomína Oslo, čo som samozrejme dozvedel až počas počúvania

A verdikt?

Očakávania naplnené do posledného bodu. Je to naozaj parádna detektívka, ibaže finále je na môj vkus príliš vulgárne. Akoby sa autori už predháňali v tom, kto prinesie väčší "šok". Podarilo sa. Šokujúce, nie pre každého zrejme vyhovujúce finále ratuje 100% výkon Petra Kočiša.

Dobře vykreslené postavy

Hodnocení audioknihy Chorvatština - cestovní konverzace

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Norština - cestovní konverzace

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Konec vosí sezóny

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Skála

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Těžký boty to vyřešej hned

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nehanebné neviniatko

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dej mi ty prachy

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Cela číslo 17

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Rudý kapitán

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Případ Pavlína

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zkurvenej příběh

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Korene zla

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Marťan

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mucholapka

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Vídeňské bratrstvo

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Vetřelec - Probuzení

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Polština - cestovní konverzace

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy List zo záhrobia

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Praha NOIR

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Sára

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Řez do tuhého

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Firma

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Lovec králíků

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Cigaretka na dva ťahy

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Žiješ iba dvakrát

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nekonečný příběh

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Total Recall

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Cestopisy

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Lazar

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Klbko zmijí

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Pochovaní zaživa

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dívka v ledu

26.09.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

16.05.2020 Ověřený nákup

Skvelá kniha pre tých, čo sa zaujímajú o lietanie

Netuším, či sa autor inšpiroval dokumentárnou sériou Letecké katastrofy, alebo pracoval s inými podkladmi, ale odviedol skvelú prácu. Určite zaujme každého, kto sa zaujíma o svet lietania, hoci toto je tá jeho temnejšia stránka. Presne 40 prípadov leteckých havárií popísaných stručne a zrozumiteľne. A navyše impozantne načítané Valeriou Zawadskou. Pre mňa silný zážitok!

Hodnocení audioknihy Kanibal z Nine Elms

27.04.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Letecké katastrofy

31.03.2020 Ověřený nákup

Nielen pre leteckých fajnšmekrov

Keď sa svojho času z oblohy stratil malajzijský boeing z letu MH 370, ktorý sa dodnes nenašiel, zmenil sa svet letectva. Pre niektorých sa možno obrátil hore nohami, iných vystrašil natoľko, že sa rozhodli viac nesadnúť do lietadla, tých, ktorí sa báli lietať bez toho, aby do lietadla sadli, vyplašila táto udalosť nadobro a iní si zas povedali, že iba ďalšia nehoda, ktoré sa v letectve stávajú, no napriek tomu ide stále o najbezpečnejšiu formu dopravy. Novinárka Christine Negroni sa práve na pozadí tejto udalosti snaží odkrývať množstvo ďalších udalostí, porovnávať a hľadať tak odpovede na to, čo sa mohlo stať na najzáhadnejšom lete vôbec. Nie, nerieši, podkladá fakty z oficiálnych správ, pri vzniku mnohých dokonca asistovala osobne. Poslucháč sa tak dozvedá o množstve iných leteckých nešťastiach, o tom, čo ich spôsobilo a ako bonus je tu množstvo zaujímavých informácií zo sveta letectva. Spravodajské podanie Apoleny Veldovej dodáva nahrávke nádych skutočnej serióznosti. Odporúčam!

Hodnocení audioknihy Sporty z dob minulých

22.03.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Venuša zo zátoky

22.03.2020 Ověřený nákup

Horúce leto po každej stránke

Dominikovi Dánovi sa vo Venuši v zátoke podarilo roztočiť opäť niekoľko udalostí, ktoré sa spoja, trochu netradične, na vodnej hladine. Ibaže len život, či skôr Dominik Dán dokáže prepojiť neprepojiteľné do šokujúceho finále, ktoré by očakával málokto. Nejasné a napínavé do poslednej minúty, šokujúci záver a lahôdka na počúvanie, pri ktorej sa poslucháč nechá strhnúť prejavom Martina Mňahončáka, ktorý s veľkou pokorou a zárove dokonale prevzal žezlo po Marianovi Geišbergovi. Odporúčam!

Recenze audioknihy Sviňa

18.03.2020 Ověřený nákup

Desivo pravdivé

Hoci autor hneď na začiatku upozorňuje, že príbeh je vymyslený, poslucháč si veľmi ľahko dosadí k postavám z príbehu reálne mená, ktoré ešte donedávna hýbali Slovenskom. Soltész parádne vyskladal beletrický príbeh, pri ktorého počúvaní by už mrazilo i vtedy, keby bol kompletne vymyslený, nieto, keď si uvedomí, že to všetko, čo sa v Malebnej krajinke pod Drobnými veľhorami odohralo, je akosi podozrivo povedomé.

Recenze audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

07.03.2020 Ověřený nákup

Veľkolepý návrat

Audionahrávky Dominika Dána sú späť. Faktom je, že nájsť adekvátnu nahrávku za fenomenálneho Mariána Geišberga nebolo ľahké, ale podarilo sa. Martin Mňahončák to zvládol bravúrne a v absolútnej pohode naskočil do rozbehnutého vlaku, akoby sa nič nestalo. Klobúk dole! Samotný Dánov príbeh hádam ani netreba riešiť. Prípad, ktorý je od začiatku veľkou záhadou sa na konci prekvapivo z vrtne. Chlapi od Richarda Krauza však majú hlavu plnú ďalších okolností. Výborne a zrozumiteľne napísané, má to spád, je to Dán vo výbornej forme!

Recenze audioknihy Vyvolávač deště

11.08.2019 Ověřený nákup

John Grisham v najlepšej forme

Ondřej Brousek je mág, jeho interpretácia je dokonalá, presne som si pri počúvaní vybavoval Matta Damona a Danyho DeVita vo filme, ktorý bol podľa knihy nakrútený a ktorý milujem rovnako, ako knihy Johna Grishama. Tieto jeho prvé diela sú dychberúce, zmysluplné, dokonalé. V tomto príbehu o boji s mašinériou zdravotných poisťovní, ktoré odmietajú hradiť liečbu poukazuje Grisham na nekalé praktiky amerického systému. Už vtedy, na začiatku deväťdesiatych rokov. Niekde sú nekalé dodnes... Hoci som vedel od začiatku, ako to skončí, knihu som čítal niekoľkokrát, film som videl niekoľkokrát, ale ani chvíľu som sa nenudil. Fantastický zážitok! Pri počúvaní v aplikácii v telefóne som s týmto Grishamom strávil leto na bicykli, na pláži, pod severským slnkom - dokonalá kombinácia.

Hodnocení audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

04.03.2019 Ověřený nákup