Recenze uživatele Anna

Audiomol Influencer - autor nejoblíbenějších recenzí

Recenze audioknihy Nenapravený omyl

27.01.2021 Ověřený nákup

Déjà Vu

Ešte som nečítala žiadnu knihu od Václava Neuera a veľmi som sa potešila, keď sa jedna z jeho kníh objavila na Audiolibrix. Po prvých kapitolách som však bola na rozpakoch a moje rozpaky vzrastali. Priznám sa, že som nechápala, čo sa deje. Niekto sa snaží napodobiť Dánovky alebo je to jeden autor, ktorý píše pod dvomi pseudonymami? Toľko podozrivo nápadne podobných detailov. Charizmatický detektív s analytickou mysľou, obľuba v nemeckých priezviskách, kolega sukničkár so sarkastickým zmyslom pre humor, pivečko po šichte v krčme, kde krčmárom je bývalý kolega policajt, porada U Dvoch Levov, a slovíčko “trpezlivosť“, ktoré nechýba ani v jednej Dánovke. Tak som si po dopočúvaní trochu zagúglila a „vraj“ boli títo dvaja, čo to všetko spáchali kolegovia. No nech už je to ako chce, detektívka je to fajn. Počúva sa dobre, nájdete v nej každodennú prácu detektívov pri riešení brutálnych zločinov zasahujúcich aj do ich života. Nechýba jej napätie.

Recenze audioknihy V tieni

12.12.2020 Ověřený nákup

Návrat ponožkového vraha???

Beštia – tak ho volali, počula som túto knihu v podaní vynikajúceho Jožka Vajdu, ale to bolo už hodne hodne dávno. Preto začnem najprv s komentárom na interpretáciu. V predošlej knihe (Hriech náš každodenný) som pochválila Martina Mňahončáka, lebo si dal (asi) konečne záležať na čítaní. Tentoraz však prišlo sklamanie a vrátil sa do svojich starých koľají. Neviem si pomôcť, ale M.M. nie je moja šálka kávy. Nie je to preto, lebo latka bola nasadená veľmi vysoko (Maroš Geišberg, Martin Stránský, Jožko Vajda), ktorých načítanie sa dá počúvať aj stokrát, opakovane, hoci aj tá istá kniha a vždy je to zážitok. Je to v tom neosobnom podaní dialógov bez šťavy. Také monotónne, až ma to irituje. Aj kvalita nahrávky sa mi nepáčila, akoby to bolo v nahrávacom štúdiu celé ušité veľmi horúcou ihlou a M.M. nechali nech si číta ako chce. Až na záver knihy som ako tak bola ochotná tolerovať, ale asi to bolo tým napätím, ktoré som prežívala. Preto, nech mi D.D odpustí, veď on za to nemôže, dávam za interpretáciu nízke hodnotenie. Za príbeh a celkové hodnotenie (za ktoré v tomto prípade považujem hodnotenie za všetko možné okrem interpretácie), dávam plný počet. V tomto príbehu, Richarda ešte stále považovali za „greenhorna“, pomaly odstrihujúceho pupočnú šnúru od svojho mentora Edka, páčilo sa mi ako vytvorili dvojicu s Canisom a ako sa vyvíjal ich vzťah. Páčilo sa mi ako sa DD vrátil do obdobia, kedy boli testovanie DNA aj iné forénzne vyšetrovacie techniky ešte len v plienkach (a u nás sa chlapcom vraždárom o niečom takom sa možno ani nesnívalo) a tak naším detektívom z kancelárie číslo stoštyridsaťjeden (ale hlavne Richardovi Krauzovi v tandeme s Ivanom Canisom) musel stačiť zdravý sedliacky rozum (vlastne Richardova logika a dedukcia), lebo príbeh je to teda poriadne zamotaný. DD ďakujem za ďalšiu dobrú Dánovku srdcovku.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Vyšetřuje parta detektivů Podle skutečných událostí Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Kráľovstvo

05.11.2020 Ověřený nákup

Paráááda

Viac ako polovica románu sa rozvíja dosť pomaly, zanechávajúc však pocit, že v osudoch bratov je skryté niečo temné až tragické. Nenápadne sa príbehy a osudy rozvíjajú, odkrývajú sa šokujúce tajomstvá, na ktoré by sa chcelo zabudnúť. Potom je to už explózia zvratov, emócií aj chladného kalkulu, logiky a inteligencie hlavného hrdinu, ktoré sú v konečnom dôsledku sympatické, ukazujúc hranice, kam až ľudská bytosť dokáže zájsť, aby ochránila tých, ktorých miluje. Impozantný "Nordic noir" z drsnej, nórskej horskej dediny, plnej klebetníkov, ohováračov, nabitý láskou, zradou, pretkaný humorom aj tragédiou. Takmer biblický príbeh Kaina a Ábela. Majstrovský kúsok od Jo Nesbo. Páčilo sa mi Přemyslove čítanie, brilantne zachytil atmosféru. Pol hviezdičky by som mu odobrala za anglickú výslovnosť.

Severská Nečekaný zvrat Dobře vykreslené postavy

Recenze audioknihy Hriech náš každodenný

15.10.2020 Ověřený nákup

Drsný, srdce zvierajúci príbeh

Dominik Dán dokázal majstrovsky popísať atmosféru hrozného zločinu aj bezmocnosti obetí. Podarilo sa mu nastaviť kritické zrkadlo zbohatlíckej smotánke, niektorým zložkám policajného zboru aj ľudskej spoločnosti. Veľmi človečenská vraždárska partia na čele s Richardom Krauzom, ktorý vyniká svojimi pozorovacími a dedukčnými schopnosťami, postupne zbiera svedectvá a skladá mozaiku stôp. Ako v každom románe, aj tu ma fascinujú ich vynikajúco zohraté vyšetrovacie techniky odohrávajúce sa v kancelárii. Opäť tu nájdeme ich špecifický humor, iróniu, satiru. Tie mi však nevadia, práve naopak, myslím, že ich kriminalistický aj súkromný život je popísaný veľmi realisticky, že nejako musia kompenzovať to, aby sa dokázali preniesť cez peklo, s ktorým sa musia pri svojej práci potýkať a že každé stretnutie so smrťou je pre ich vnútro taký zásah, o ktorom my „obyčajní“ ľudia nemáme ani potuchy. Román je dynamický, kritický, napínavý. Konečne som sa dočkala u Martina Mňahončáka kvalitného „čítania“. V predošlých knihách mi niečo chýbalo, mala som pocit, že číta novinový článok. Tu však dokázal, že vie príbehu dodať dramatičnosť, že sa vie pohrať s emóciami aj zmenami farbu hlasu.

Vyšetřuje parta detektivů Explicitní scény

Recenze audioknihy Mafiánska poprava?

04.10.2020 Ověřený nákup

Sklamanie

Priznám sa, že sa stále teším na prvotiny, na čerstvý závan niečoho nového a tešila som sa aj na prvotinu od a.k.a Petra Šlosera. Prečítala som si zopár review aj rozhovorov s autorom, všetko znelo veľmi pozitívne. V jednom z nich autor povedal niečo v tom zmysle, že ho k písaniu inšpirovalo to, že v iných podobných románoch od nemenovaných autorov mu niečo chýbalo. Pravdepodobne mal na mysli Jožka Kariku, (ktorý dokáže vierohodne a živo popísať začarovaný, krutý a nikdy nekončiaci kruh tých, ktorí poťahujú za nitky a ovládajú prostredie) a Dominika Dána (pre mňa osobne slovenského kráľa detektívok). Obaja autori majú svoj vlastný, mne veľmi vyhovujúci štýl písania a ich knihy si opakovane počúvam. V tejto knihe, štruktúra písania, dialógy, dejová línia, nič z toho ma neoslovilo. A nenašla som tu ani nič unikátne. Vlastne musím uznať, že niečo predsa len áno. Zvyčajne sa v každej detektívke stretneme s neschopným, skorumpovaným alebo nechutne ambicióznym policajtom alebo detektívom. Táto kniha je však sarkastickou kolekciou takíchto ľudí a to odhora až nadol, neschopná robiť nič, len chyby, chrliacich neuveriteľné dialógy, až kým nenastúpi top úderka s konfliktom záujmov, ktorá všetko vyrieši. A teraz som na rozpakoch, či to tak naozaj funguje, alebo sa autor snažil urobiť knihu „zaujímavejšou“. Ďalšia vec, ktorú by som chcela dať autorovi do pozornosti, a na ktorej by mohol popracovať, je sexizmus, ktorý sa prelieva takmer z každej stránky jeho knihy. Nepovažujem sa za feministku, ale vyjadrenia na stranu žien (a to nehovorím len o mafiánoch), zaobchádzanie s nimi, to ma vyrušovalo a bola to pre mňa silná káva. Chápem, že autor, predpokladám, venoval príprave a písaniu veľa času, a že nám chcel ponúknuť zaujímavý prípad, avšak menej je niekedy viac. Zvyčajne nepíšem negatívne review, ak sa mi kniha nepáči, tak kašlem na to, buď ju nedočítam, alebo na ňu rýchlo zabudnem. Tu som však neodolala, práve preto, že bola kniha tak vysoko hodnotená. Urobte si však názor sami, voči gustu žiaden dišputát.

Recenze audioknihy Čtvrtá opice

23.05.2020 Ověřený nákup

Psyche ludskej mysle

Strhujuci, mrazivy, desivy thriller. Paci sa mi originalne spracovanie deja s rychlym spadom, vyborne prepojenymi dejovymi liniami a skvelou zapletkou. Sympaticky detektiv Sam Porter sa snazi byt o krok dopredu pred psychopatom. Uz desatrocia sa forenzna psychologia zaobera odhaleniu motivacie seriovych vrahov. Na zaver tejto knihy si mozete sami odpovedat na otazky: co je spustacom na vrazdenie? Su to zazitky z detstva? Je to vplyvom prostredia, v ktorom seriovi vrahovia vyrastaju? Alebo je to v genoch? Vasil Fridrich dopomohol k zazitku z pocuvania svojim autentickym prednesom so spravnou davkou dramaticnosti.

Recenze audioknihy Zabij mě znovu

23.05.2020 Ověřený nákup

Zivot bol taky krasny a idealny, az kym...

Knihu by som zaradila medzi mysteriozne trilery. Zabij me znovu je piata kniha z pera Rachel Abbott a jej serie o pripadoch Detektiva Inspektora Tom Douglas, co je skoda lebo zvycajne sa v seriach knih dozvedame viac aj o hlavnych postavach.

Kniha je nielen o odhalovani zlocinu, ale hlavne o odkryvani temnej minulosti, podozrievani, o vlastnych pochybnostia ci sa este da doverovat blizkemu cloveku, ak zistite, ze roky zijete obklopeni klamstvami. Ale hlavne je to kniha o manipulacii. Dej sa rozbieha postupne, graduje adrenalin pri odhalenin dalsich a dalsich tajomstiev az na zaver autorka pripravila totalne sokujuce odhalenie. Jedinu vyhradu mam k prednesu Simony Postlerovej, miestami sa mi citanie javilo roboticke.

Recenze audioknihy Sedmikrásky

16.05.2020 Ověřený nákup

Vypocute jednym dychom

Mala som moznost pozriet si svedsky serial natoceny na motivy knih Kristiny Ohlsson a velmi ma zaujali zaujimave postavy, pripady, ktore tim vysetrovalov riesil aj atmosfera. Kedze som si davnejsie vypocula aj prvu knihu Nechceni (odporucam, ale knihy sa daju vypocut aj ako samostatne romany), s chutou som sa vrhla na pokracovanie a neolutovala som. Vsetky postavy su fascinujuco vykreslene. Alex Recht, sef vysetrujucej jednotky, ktory sa snazi riesit aj trenice v time. Najzaujimavejsia figurka je Fredrika Bergmann, ktorej osudna udalost zmenila zivot naruby, a ako jedina civilna vysetrovatelka (co niektori absolutne nedokazu pochopit a je v time viacmenej trpena), s jedinecnym nadhladom prispieva k vyrieseniu pripadov vdaka svojmu vynimocnemu talentu. Peder Rydh, arogantny, vulgarny, sebecky sexista. Ohlsson tak vnimavo vykreslila charaktery, ze sa chcete o nich dozvediet co najviac. Napisala podmanivu dektetivku, ktora vas udrziava v napati az do konca. Interpretacia ma velmi nenadchla, niekedy to bolo fajn, ale viacmenej to bolo dost monotonne a bez pauzy, obcas som sa musela pozastavit, hop, to sme uz niekde inde. Skoda, ze nie su nahovorene dalsie knihy z Ohlsson serie, nevahala by som.

Recenze audioknihy Motiv X

05.04.2020 Ověřený nákup

Komplexná kriminálny príbe

Stefan Ahnhem je súčasný majster Scandi Noir. Aj keď sa kniha dá počúvať samostatne, je lepšie si vypočuť predchádzajúce časti, lebo všetko do seba zapadá ako geniálne vytvorená mozaika z pera Ahnhema. Každou ďalšou knihou sa zdokonaľuje jeho umenie prepnutia z jednej dejovej línii do ďalšej, nechávajúc čitateľa bez oddychu počúvať a premýšľať. Jeho zápletky majú gradujúcu intenzitu a nedovolia vám dať si prestávku. Prekrýva sa súkromný a profesionálny život hlavných postáv. Kniha prekypuje množstvom príbehových línií, súčasných aj odložených, nedoriešených prípadov, ktoré sa fascinujúco prepájajú v stupňujúcom tempe. Autor nás necháva v neustálom napätí. Kniha je provokujúca, odhaľujúca temné stránky spoločnosti aj niektorých hlavných charakterov. Pavel Soukup, ako zvyčajne, geniálne prispieva k napínavému zážitku.

Hodnocení audioknihy Motiv X

05.04.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Oběť bez tváře

29.01.2020 Ověřený nákup

Nordic noir debut ako sa patrí

Ako prvotina je to výborný detektívny thriller. Nie nadarmo je Stefan Ahnhem prirovnávaný ku Stieg Larssonovi. Drsný, brutálny príbeh, plný mrazivého napätia. Aj keď sa zdá, že motív vrážd sa podarilo Fabianovi Riskovi (úžasné meno) odhaliť už na začiatku, zápletka sa stále prekrúca, napätie postupne graduje, nikoho nenechá chladným. Výborne popísaná procedurálna práca kriminilastov, avšak snaha o spoluprácu medzi švédskymi a dánskymi kriminalistami je neustále blokovaná jedným obmedzeným egomaniakom. Šokujúce odhalenie, kto si to vlastne písal príšerný denník, popisujúci šikanu. Interpretácia pána Soukupa je geniálna. Knihu vrele odporúčam milovníkom “Nordic noir” príbehov a teším sa na pokračovanie.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Kříďák

02.01.2020 Ověřený nákup

Debut mi postačil

Veľmi dobre vykreslené, presvedčivé postavy a prostredie. Rozprávanie hlavnej postavy Eddieho je pútavé, podmanivé. Dobre spracovaná retrospektíva, kde sa strašidelné spomienky z Eddieho detstva striedajú so súčasnosťou. Vynikajúco čítaná kniha Vasilom Fridrichom. To je asi tak všetko, čo ma na knihe upútalo. Debut C.J. Tudor, označovanej ako Stephena Kinga v sukniach, má (pre mňa osobne) slabé stránky. Niekedy neprirodzená, nútená dejová línia a hlavne ten záver... ma presvedčili, že si už ďalšiu knihu od tejto autorky nekúpim.

Recenze audioknihy Sestry

01.01.2020 Ověřený nákup

Ďalší skvelý Minier

Servazov prvý prípad dvojnásobnej vraždy spred dvadsiatich rokov sa odrazu prepojí so súčasným. Do cesty sa mu opäť pripletie spisovateľ Erik Lang, známy svojimi thrillermi opisujúcimi jeho krutú predstavivosť. Zaujímavé bolo sledovať myšlienkové pochody Martina Servaza, jeho dedukčné schopnosti, a to ako si postupne vytvára obrázok z puzzle, prikladá jednotlivé kúsky z minulosti k tým zo súčasnosti, a popritom sa posadnuto snaží nájsť ten posledný kúsok, aby vytvoril konečný šokujúci obraz. Okrem toho Martina prenasleduje desivá postava z predchádzajúcich prípadov, mučivé nočné mory, pochybnosti nad smrťou jeho ženy, a strach o syna. Bernard Minier napísal ďalšiu vynikajúcu knihu, a nesklamal ani interprét Jiří Schwarz, ktorý prevzal štafetu po Jiřím Žákovi.

Recenze audioknihy Loutkář

24.12.2019 Ověřený nákup

Daniel Cole stále vo forme

Druhé pokračovanie trilógie od Daniela Cole ma nesklamalo. Kniha ma udržala v napätí od začiatku do konca, ma rýchly spád, strašidelnú zápletku, je nabitá záhadnými až hororovými zločinmi, a má správnu dávku humoru. Zaujímavá je procedurálna práca detektívov v USA a UK. Charaktery sú nepredvídateľné. Bolo príjemné spoznávať bližšie sympatickú, brilantnú detektívku Emily Baxter, ktorá sa v dvojke stáva stredobodom pozornosti a centrálnou postavou, pracuje s novými zaujímavými partnermi a nebude chýbať ani Edmunds, ktorý výraznou mierou prispel k rozuzleniu prípadu v prvej knihe, „Hadrový panák“, ktorú odporúčam vypočuť si pred touto knihou. I keď „Loutkář“ je výborná aj ako samostatná kniha. Cole má talent vytvoriť zápletku s neočakávanými zvratmi pri dolapovaní diabolského podozrivého, dokáže pútavo rozprávať a má zmysel pre čierny humor. Už sa neviem dočkať poslednej knihy. Napriek nepatrnému sklamaniu, že v čítaní nepokračoval Martin Stránský, interpretácia v podaní Moniky Žákovej sa mi veľmi páčila.

Recenze audioknihy Manželé odvedle

21.12.2019 Ověřený nákup

Zaujimavy zaciatok

Ochutnavka ma nadchla. Preto som si knihu kupila. Avsak postupne ma nadsenie preslo. Skor som mala pocit, ze vnimam stale sa opakujuce vety a prislo mi to ako psychologicka sonda do temnych dusi hlavnych protagonistov, nez ako detektivka. V polovici sa uz dalo predvidat, kto ma co do cinenia so zlocinom. Detektiv, nemastny-neslany, ktory sa len "domnieva" a domysla. Ani tam vlastne nemusel byt. Vsetko si postavy vyriesili medzi sebou. Za interpretaciu by som dala pat hviezdiciek, pan Hruska bol vyborny. Nerozumiem vsak, naco tam bol vsunuty zensky hlas. Ak by som si mala mysliet, ze je to kvoli Anne (jednej z hlavnych postav), tak by som skor predpokladala, ze prerozprava svoje pocity neistoty nad sebou samou, podozrenia a traumy, ktorymi prechadzala v prvej osobe. Skor ma to vyrusovalo. Niezeby sa Martina Hudeckova neujala svojej interpretacie bravurne, ale mi to tam nepasovalo. Pan Hruska by tom zvladol sam.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Hadrový panák

11.12.2019 Ověřený nákup

Vlk samotár vo vlčom svete

William Fawkes, a.k.a Wolf, detektív Londýnskej metropolitnej polície, sa vracia späť do služby po absolvovaní pobytu na psychiatrickej klinike, ktorý si vyslúžil po násilnom útoku v minulosti. Hneď zahorúca mu je pridelený prípad sériového vraha, ktorý pošle zoznam svojich obetí žurnalistke, bývalej Wolfovej manželke, s presne stanoveným poradím a termínmi zabitia. Tím detektívov bojuje proti času v snahe ochrániť obete pred vražedným útokom. Sú nielen nútení odolávať nátlaku krutého hyenizmu médií, ale musia sa vysporadúvať s nezvyčajnými spôsobmi usmrtenia. Detektív Wolf je naozaj vlk samotár s jemu vlastným zmyslom pre spravodlivosť, ktorý spolupracuje s kolegami len keď naozaj musí. Postavy v knihe sú výborne vykreslené. Príbeh je okorenený typickým britským humorom, má spád, nečakané zvraty. Interpretácia je skvelá, Martin Stránský je jedným z mojich obľúbených interpretov, dokáže sa s príbehom skvele pohrať.

Hodnocení audioknihy Než natáhnu brka

25.08.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Kaštánek

22.08.2019 Ověřený nákup

Scandi noir ako vysity

Bravurna, putava prvotina Sorena Sveistrupa, ktora vas uchmatne od zaciatku a nepusti az do konca. Ak ste fanusikmi Joe Nesbo, mimochodom ktoreho scenar na sfilmovanie Snehuliaka napisal prave Sveistrup, tak ste na spravnej adrese. Strucne kapitoly so zmesou psychologickeho napatia, politickych manevrov, strasidelne vierohodnych psychopatov a traumatickej ludskej tragedie. Skvele sa vyvijajuce charaktery hlavnych postav detektivov, jeden s tajomnou minulostou, ambiciozna mlada detektivka a arogantny sef. Zapletka plna adrenalinu s brutalnymi, temnymi a neocakavanymi zvratmi pri chytani serioveho vraha. Dufam, ze sa mozem tesit na dalsi temny seversky pribeh...

Recenze audioknihy Scotland Yard

01.08.2019 Ověřený nákup

Vychutnane na jeden dusok

Vyborna historicka detektivka zachytavajuca atmosferu Viktorianskeho Londyna, vykreslujuca takmer vsetky vrstvy vtedajsej spolocnosti a prvopociatky forenznych metod pri vysetrovani. Sympaticke hlavne postavy detektivov a patolog rozuzluju ohavne vrazdy ich kolegov. Na konci by som mozno ocakavala viacej dramaticnosti a zvratov. Napriek tomu dufam ze bude nahovorena dalsia autorova kniha zo serie o Scotland Yard. Vynikajuca interpretacia.

Hodnocení audioknihy Žízeň

29.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Clona

12.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Sova

25.12.2016 Ověřený nákup