Recenze uživatele Mužom.sk

Hodnocení audioknihy Conan z Cimmerie

15.02.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Klbko zmijí

20.01.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Stratené topánky

13.12.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Krv prvorodených

13.10.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Žiješ iba dvakrát

20.07.2019 Ověřený nákup

Môže Dán sklamať?

Tentokrát sú všetky linky príbehu znepokojujúce a niektoré budú mať istotne dopad do ďalších pokračovaní. Vraždárska partia je vyskladaná skvele, až by človek chcel byť súčasťou. To, že sú mnohé dejové udalosti zhodné s realitou je desivá skutočnosť. Odporúčaná kniha.

Hodnocení audioknihy Jednou nohou v hrobe

04.07.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

17.06.2019 Ověřený nákup

Červenák je skvelá voľba

Skvelá historická detektívka. Postavy sa iba rozbiehajú a z pohľadu ďalších pokračovaní sa s nimi iba postupne spoznávame. Zápletka je zrozumiteľná a atraktívna, rovnako tak akčné scény a rozhovorom nechýba humor.

Čo sa týka prednesu, dúfal som, že sa niekde čoskoro objaví Marek Geišberg, ako dôstojné pokračovanie svojho otca. Skvelý výber.

Recenze audioknihy Tobiáš Lolness

11.05.2019 Ověřený nákup

Silný zážitok a zimomriavky

Nádherná dramatizácia príbehu, ku ktorému sa raz, dúfam, dostanú aj moje deti. Príbeh o vzťahoch, odvahe, zásadách, láske, nenávisti, dôležitosti aj tých slabých. Fantasy príbeh, ktorý sa deje možno aj v našich životoch. Nehovoriac o veľmi vkusnej, a v niektorých momentoch až sugestívnej, hudbe. Môže byť lepšie merítko ako zimomriavky?

Hodnocení audioknihy Nehanebné neviniatko

26.03.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Nikdy nedělej kompromis

26.02.2019 Ověřený nákup

Učebnica

Kniha, ktorá by mohla byť učebnicou. Okrem postupov však prináša aj zaujímavé prípadové štúdie. Vossovi sa podarilo prebudiť zvedavosť, či jeho princípy fungujú a či je skutočne možné vyjednať, tak mnoho.

Recenze audioknihy Kniha pěti kruhů

31.01.2019 Ověřený nákup

Oriešok

Táto kniha je v istých kruhoch takmer kultovou záležitosťou. Právom, ale... je to tvrdý oriešok. Celý obsah je totiž o spôsobe boja s mečom, a prístupe k boju fyzicky a psychicky. Odtiaľ musí ešte poslúchač/čitateľ ešte absolvovať cestu, kedy si 400 ročný text prenesie do prítomnosti a vztiahne na seba. Text môže byť veľmi aktuálny aj pre športovcov.

Recenze audioknihy Mucha

23.01.2019 Ověřený nákup

Zimomriavky

Štvrtá kniha od Dominika Dána a chcem počuť piatu. Jeho schopnosť prekvapiť zvratmi, pracovať s postavami, vysvetliť metódy vyšetrovania, ale aj uchopiť realitu je skvelá. Partia chlapov - vraždárov neomrzí, radi budete počúvať ich debaty o čomkoľvek. V tomto diely popisy niektorých událostí priniesli zimomriavky. Kto to ešte na Slovensku dokáže?

Recenze audioknihy Faktomluva

23.01.2019 Ověřený nákup

Pútavé fakty

Klobúk dole. Ak sa dajú podať “suché” fakty zaujímavo, tak sa to tejto knihe jednoznačne podarilo. Štatistiky popretkávané príbehmi z terénu sú omnoho zaujímavejšie, ako len tabuľky či grafy. Na druhej strane autor nefabuluje, ale podáva “faktomluvu”. Myslím, že táto kniha urobí mnohým ľuďom veľkú službu.

Recenze audioknihy Nežná fatamorgána

14.11.2018 Ověřený nákup

Dánovky sú návykové

Počúvať hlas Mariána Geišberga v čase keď odišiel, má obrovskú silu. Vďaka za jeho hlas v týchto knihách. Čo sa týka tejto, ale aj ostatných “dánoviek”, až ma mrzí, že som si s nimi začal :) Počujete jednu, musíte počuť všetky. Detektív Krausz a jeho kolegovia mi v tomto diely ešte viac prirástli k srdcu napriek všetkému cynizmu a špine.

Recenze audioknihy Český ráj

30.10.2018 Ověřený nákup

Muž bude rozumieť

Výborná vec! Muži v saune sú mužmi okolo posvätného ohňa. Sauna je miestom, kde nikto nič nepredstiera, neklame, a tak si môžete pozrieť mužský svet v jeho nahote. Budete počuť táranie, výkriky ega, záblesky geniality, prejavy hovada, láskavosť aj cynizmus, pretože takýto svet je.

Recenze audioknihy Válka umění

30.10.2018 Ověřený nákup

Umelec je bojovník

Kniha nesklamala. Autor presne trafil “Odpor”, ktorý prežili mnohí, ktorí začali s nejakým projektom a nedokážu ho dokončiť. Cez osobné príbehy, ale aj cez históriu ukazuje ako veci dotiahnuť dokonca a stať sa profesionálom. Kniha nie je len o technickom procese, ale aj o premene vnútorného človeka.

Recenze audioknihy Ukaž, co děláš!

04.10.2018 Ověřený nákup

Nielen “ukradnúť”, ale aj vytiahnuť na svetlo

Kniha funguje samostatne, ale aj ako prirodzené pokračovanie knihy Kradni jako umělec. Verím, že má potenciál nadchnúť umelcov, ale aj “štandardnejšie” povolania. Kreativita je totiž univerzálna a kniha povzbudzuje k tomu, aby ste svoj potenciál vytiahli na svetlo. Aby sa to stalo, prichádza autor s konkrétnymi tipmi a radami. Kto neskúsi, nevyhrá.

Recenze audioknihy Hovory s T. G. Masarykem

03.10.2018 Ověřený nákup

Výborné, ale...i

Hovory sú skutočne zaujímavé. Do polovice sledujete úžasný a inšpirujúci príbeh, kde sa nadchne pravdepodobne väčšina tých, ktorí chcú Masaryka spoznať viac. Myšlienky zo života, ale aj udalosti vyrážajú dych. Druhá polovica je však filozofia a politické názory pána prezidenta. V tých je veľmi ľahké sa stratiť, alebo im nerozumieť. Ide akoby o druhú, celkom inú knihu. Čo sa týka interpretácie, hlas je v poriadku, no ruchy z okolia vyrušovali až do konca knihy. Otáčanie stránok a zvuky z okolia rušia ilúziu, že počujete priamo Masaryka v prvej osobe. V každom prípade to bolo veľmi obohacujúce a k istým kapitolám sa oplatí opakovane vracať.

Recenze audioknihy Konec prokrastinace

14.09.2018 Ověřený nákup

Poprava prokrastinácie

Kniha obsahuje obrovské množstvo skvelých tipov a “hackov”. Pri dôslednom postupe verím, že prinesie zmenu. Ako nedinú nevýhodu vnímam, že obsahuje aj odkazy na pracovné listy, ktoré si človek musí za pohybu iba predstaviť a neskôr sa k nim, vytlačeným z webu, vrátiť.

Recenze audioknihy Kraď jako umělec

12.09.2018 Ověřený nákup

Rýchla inšpirácia

Rýchla, ale inšpirujúca záležitosť. Škoda, malého rozsahu. Niektoré myšlienky provokujú, iné človek pozná,ale potrebuje ich počuť. Je jedno v akej oblasti človek pôsobí, táto kniha ho môže inšpirovať aj ku konkrétnym krokom. Interpretácia sa na takom rozsahu prejaví len málo, nebola však rušivá, naopak v pohode človeka hodinou prevedie.

Recenze audioknihy Nekonečný příběh

12.09.2018 Ověřený nákup

Viac ako len filmová legenda

Ako to častokrát býva kniha zďaleka prekonáva legendárny film (teda legendárny pre tých narodených v 80tych rokoch). Nádherný príbeh o krajine Fantázia, ktorý vás ňou nielen prevedie, ale rovno vtiahne priamo do jej stredu. Prvá polovica príbehu je viac "rozprávková", druhá prináša hlbšie roviny premýšľania, ktoré zastavia ako deti, tak dospelých. Príbeh obsahuje archetypálnu cestu hrdinu a jeho premenu, boj dobra so zlom hlavne v našom vnútri. Skvelé pointy a impulzy k premýšľaniu.

Kniha nie je prečítaná, ale zahraná (aj keď "iba" jedným človekom). Občasné hudobné predely neboli podľa môjho vkusu, ale netrvajú dlho a príliš nerušily.

Jednoznačne odporúčam a teším sa, až sa raz súčasťou Nekonečného príbehu stanú moje deti.