Recenze uživatele Adriana

Hodnocení audioknihy Mucholapka

07.02.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Sapiens

03.09.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Básnik

05.06.2020 Ověřený nákup

Dán - Geišberg, skvelý tandem

Kombinácia autora Dominika Dána a interpreta Mariána Geišberga je famózna. Tradične ďalší výborný príbeh z pera Dominika Dána je pochúťkou pre každého milovníka krimi, obzvlášť slovenských. Avšak počúvať ho v podaní Mariána Geišberga je iná káva... Geišbergov hlas bez akéhokoľvek prehrávania, pátosu či naopak, prílišnej civilnosti plynie a dostáva sa Vám pod kožu. Nepotrebujete filmové spracovanie, všetky obrazy sa plnofarebne vynárajú pred očami. Proste vysoká škola audioknihy. Ďakujem a počúvam ďalej.

Hodnocení audioknihy Netopýr

07.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Švábi

07.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Sestry

07.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Přízrak

07.01.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Poslední Aristokratka

07.01.2020 Ověřený nákup

Pustite starosti z hlavy a pobavte sa na skvele prerozprávaných peripetiách poslednej aristokratky.

Nad kúpou tejto knihy som trochu váhala, ale som veľmi rada, že som si ju vypočula. Posledná aristokratka je svieža, ľahko plynie a skutočne pobaví. Iste mimoriadne dôležitú úlohu zohral šťastný výber Veroniky Kubařovej, ktorá poslala do "audio života" Poslednú aristokratku vydareným prednesom, ktorým vás chytí od začiatku a na konci už aj objednávate druhú časť.

Hodnocení audioknihy Skleněný pokoj

30.10.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nemesis

30.10.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Hana

19.05.2019 Ověřený nákup

Hana - úžasná symbióza výborného textu a skvelých hlasov, jednoznačne odporúčam.

Rozprávanie o živote naprieč históriou jednej rodiny ma pohltilo po prvých slovách. Je to zásluhou skvelého výkonu interpretiek, to je prvé, čo sa mi ako vysvetlenie ponúklo. Vlastne súčasne s ďalším, že je to tak vďaka ľahkosti plynutia deja, ktorý postupne odkrýva tak strašnú tragédiu a skladá mozaiku z úlomkov životov zúčastnených postáv. A som pri koreni veci - táto skvelá audiokniha ma chytila za srdce predovšetkým mimoriadnym talentom autorky pri tak vážnej a ťažkej téme holokaustu neskĺznuť do ničivých podrobností a len nevyhnutnými slovami opísať katastrofálny zvrat v živote Židov, hrôzy koncentračných táborov, ako aj porovnateľnú hrôzu v duši Hany, ženy, ktorá cíti vinu za nezvratné tragédie milovaných ľudí. Príbeh vyrozprávaný cez dve ústredné postavy Hanu a Miru, tetu a neter, ktoré jediné z celej rodiny zostali nažive a ktoré si hľadali po prežitých tragédiách k sebe cestu vďaka prezretiu, pochopeniu, tolerancii, trpezlivosti ale predovšetkým láske. Prostej a ničnežiadajúcej láske Miry a tak ťažko znovuobjavenej u Hany.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Hodnocení audioknihy Zlá minuta

15.05.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Taková normální rodinka

16.10.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy 4x komisař Maigret počtvrté

10.10.2018 Ověřený nákup

Maigret - zlatá klasika

Detektívky nahovorené v českom jazyku mám veľmi rada a Josef Vinklář ako Maigret je vynikajúci. Celkovo toto naštudovanie je veľmi uveriteľné, nesporne vďaka vybraným interpretom. Hlasy Vás vtiahnu do deja a nepustia až do bodky za poslednou vetou. Bez váhania hodnotím piatimi hviezdičkami.