Recenze uživatele Majo K.

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Zápisník alkoholičky

23.12.2020 Ověřený nákup

Top dielko k téme

Asi by som po takejto knihe nesiahol, ale v jednej recenzii sa mihlo viacero humorných momentov. No, ja som ich teda nepostrehol, pre mňa je to kniha tragická. Ale neľutujem ani chvíľku s ňou. Je jasná a priama. Bez takejto výpovede do človek nedokáže uvedomiť dosah a realitu takých situácii, pretože všetci sa to snažia skryť. Nielen alkoholik, ale aj jeho okolie. A robiť si z toho srandu podľa mňa nie je namieste. To ale neznamená, že nie je potrebný nadhľad a ten táto kniha rozhodne má. Interpretácia je výborná, v behu deja ma akurát rušili dlhšie pauzy. Určite doporučujem.

Recenze audioknihy Volání netvora

18.12.2020 Ověřený nákup

Známa téma v inom spracovaní

Na začiatku to vyzeralo, že to bude zase len podobné spracovanie známej témy s predvídateľným vývojom. Náhle sa ale príbeh zmenil, rovnako náhľad na neho. "Príbehy sú ako divá zver" :o) Je to výstižné. A hoci na konci už zase vieme, kam to pôjde a ako to skončí, predsa len to baví.

Kniha je to krátka a rýchla, hoci dej plynie pocitovo pomalšie, a aj napriek hĺbke témy si nemyslím, že by bola spracovaná povrchne. Zrejme ako dlhšia by nebola lepšia.

Interpretácia je výborná, aj hudobné doplnky. Všetko to krásne spolu ladí.

Recenze audioknihy Divadelní profily (historický archiv)

17.12.2020 Ověřený nákup

Rozpačitý dojem

Úžasná príležitosť zoznámiť sa s časťou histórie českého divadla je smutne poznačená zvukovým spracovaním. Podľa roku vydania 2014 by som očakával výrazne lepšiu kvalitu digitálneho re-masteringu, ktorý toho dokáže podstatne viac, no zrejme sa nikto neobťažoval. Za mňa premárnená príležitosť s alibistickým upozornením na "kvalitu poplatnú dobe". Škoda.

Ďalšia výtka je v popise súborov. Pri takom počet autorov a interpretov je podľa nemysliteľné uviesť ich všetkých do jedného poľa v každom súbore rovnako. Toto nie je audiokniha a ja by som rád vedel, koho práve počúvam, pretože počúvam Divadelné profily, rovnako aj o aké dielo ide. Našťastie som sit o vedel pozrieť na stránke vydavateľa. Ak by mal niekto záujem, tak tu:

https://www.supraphonline.cz/album/86842-divadelni-profily-historicky-archiv

Na záver len zopakujem: rozpačitý dojem a škoda premárnenej príležitosti.

Recenze audioknihy Měsíc je drsná milenka

15.12.2020 Ověřený nákup

Výborná kniha

Tip na knihu som dostal od Elona Muska :o) keďže v jeho životopise bola spomenutá ako jedna z jeho obľúbených. Ale išiel som do toho s miernymi predsudkami voči "starému sci-fi", hoci vcelku neopodstatnenými. Váhy preklopila informácia o obsahu humoru. Jediné, čo ľutujem, že som túto skvelú vec nečítal už dávno.

Dej má spád, je jasný a priamy, nečakané vtipné obraty ma udržiavali v spokojnosti a celková ľahkosť prispela k tomu správnemu dojmu z diela. Iste, je to retro a niektoré naivne pôsobiace predstavy a technologické riešenia dnes vyvolajú úsmev či azda nepochopenie u mladšej generácie, ale o tom to vôbec nie je. Všetky tieto prvky by sa dali kľudne nahradiť súčasným vnímaním a kniha by stále dávala zmysel, pretože jej podstata je, podľa mňa, niekde inde.

Interpret je vynikajúci, práca s hlasom, podanie, môžem len pochváliť. Užil som si to a zbavil sa ďalšieho predsudku.

Recenze audioknihy Lovci mamutov a tí druhí

20.11.2020 Ověřený nákup

Skvelý text, slabšia interpetácia.

Text je stále Dvořák, špička populárno-náučnej literatúry. Jeho príbehy nestarnú, jeho štýl je vynikajúci. Celkový dojem mi ale pokazila interpretácia. Hlas Dušana Cinkotu z toho robí skôr rozprávku a po dlhšom čase už je monotónny. Autorské interpretácie pána Dvořáka boli výrazne dramatickejšie a zábavnejšie.

Recenze audioknihy Fulmaya na rázcestí

16.11.2020 Ověřený nákup

Vynikajúce

Kniha živá a drsná. Nedokážem si predstaviť, koľko ľudí by dokázalo takto sa odhaliť na verejnosti.

V porovnaní s prvým dielom je príbeh viac členitý, skladaný z malých epizód a zamyslení. Zrejme sú v knihe oddelené vynechaným riadkom, či dvoma, tu idú ale priamo za sebou. Neviem, či tak boli načítané, alebo zle poskladané následne, teda bez časovej medzery. Často rozprávanie prejde z jednej témy na ďalšiu, z jedného miesta o pár tisíc kilometrov inam, akoby v jednom nádychu. Azda treba byť trochu ostražitejší pri počúvaní. Hudobné kúsky konečne neprekrývajú text, to je fajn.

Recenze audioknihy Pod toskánským sluncem

12.11.2020 Ověřený nákup

Pre mňa už moc dlhé

V prvej polovici knihy bola jej atmosféra neodolateľná a nádherná. Mal som chuť si dať aspoň pohár vína, keď už nič iné. Kapitoly boli pekne poskladané a kniha plynula presne tak, ako by mala. Neskôr sa ale dej akosi vytratil a poeticko-štatistické opisy začali vo mne celkový dojem dusiť. Bola to prvá kniha, kde som zvýšil rýchlosť prehrávania a do konca knihy ju vrátil na normál už len v jednej kapitole. Po dopočúvaní som bol reálne unavený a pocity z prvej polovice boli preč.

Jeden postreh naviac, hoci sa autorka snaží odlíšiť svoj postoj a pocity od ostatných turistov, nakoniec, zrejme tak trochu očistený od atmosféry, som mal pocit, že tam zase toľko rozdielov nie je. Jej americký pohľad je striedavo naivne úsmevný, inokedy arogantne provokujúci.

Interpretácia je napriek môjmu zrýchleniu fajn, páčila sa mi.

Recenze audioknihy Nebe nezná vyvolených

01.11.2020 Ověřený nákup

Krásna kniha

Patrím medzi ľudí, ktorí povinnú literatúru nečítali, ja som prečítal možno 10% z nej, ktovie. A na knihy o vojne nemám chuť ani dnes. Mnohí mi hovorili, že Remarque je iný. Ale rozhodol som sa, až keď som našiel knihu s inou tematikou ako vojna. Je to krásna kniha. Skutočne nádherná. Mnoho myšlienok len tak, medzi rečou. Interpretácia bola skutočne famózna. Celé som si to neskutočne užil.

Recenze audioknihy Opice z našej police

20.10.2020 Ověřený nákup

Dobré aj po mnohých rokoch

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh z detstva. Radšej sa ani nebudem priznávať, v koľkých rokoch som ju teraz počúval :o) Len tak, sám pre seba. A užil som si to, stále je to skvelá knižka.

Interpretácia pani Krónerovej je výborná, hoci jej drsnejší hlas a ten Frickov neustále pripomínaný piskľavý moc "neladili". To je celkom škoda a jediná výhrada.

Pre deti určite viac odporúčam knižnú verziu, kvôli nezabudnuteľným ilustráciám, ktoré túto knihu krásne dotvárajú.

Recenze audioknihy Limonádový Joe

16.10.2020 Ověřený nákup

Podobná a predsa iná

Film som videl, asi ako každý. Divadelnú hru takisto, konkrétne v podaní Divadla SNP v Martine. Ale o knihe som netušil. Myslím, že v tomto prípade ide o ten výnimočný prípad, kedy nie je možné robiť to zvyčajné porovnanie, pretože každá "verzia" má svoje osobitné čaro a obe sú rovnako dobré. Kniha paroduje knihy, film filmy. A každý to robí podľa mňa výborne.

Jazyk tejto knihy je úžasný, hoci núti byť poslucháča sústredený, nie len preto, aby mu neunikol nejaký šikovný obrat, ale občas, keď sa "kudrlinky" odmotajú až príliš ďaleko, aj samotný obrat dejový. Ako sa to stalo mne, keď som sa pár krát musel vrátiť. No plne som si ho užil.

Interpretácia je vynikajúca, rovnako ako šikovné použitie audio vsuviek z filmu. Spokojnosť.

Recenze audioknihy Fulmaya

03.10.2020 Ověřený nákup

Skvelý zážitok

Od začiatku až do konca som chcel písať do recenzie, ku všetkému, pretože táto kniha sa ma dotkla. Dotýka. Na mnohých stránkach, na mnohých vrstvách. Neviem si predstaviť, že by ju mal čítať niekto iný ako autorka. Ak by som ju čítal ako knihu, stratil som jeden obrovský rozmer. Aj keby to mala byť herecká fabulácia, je to úžasná intímna výpoveď. Rozpráva o mnohých témach, ktoré sú súčasťou života ľudí, ale o ktorých málokto hovorí. A ešte menej ľudí sa snaží s takými vecami hýbať, riešiť.

Knihu som nevnímal ako cestopis, hoci aj ja milujem hory a trek a často som mal chuť pri počúvaní zbaliť batoh a ísť. Tak som aspoň otváral internet a pozeral. Našiel ďalšie informácie, pozeral fotky a držal palce. Keď som si uvedomil roky, v ktorých sa odohráva a videl, že príbeh nekončí, chytala sa ma nespokojnosť. Nie taká bulvárna, prosto má zaujíma ďalej, život podaný autorkou, nie novinami. Informácia, že už knižne vyšlo pokračovanie ma teší a verím, že sa dočká aj audioverzie.

Jediné, čo môžem vytknúť je použitie častí skladieb so spevom, ktorý sa na pár miestach miešal s textom. Hlavne keď spieva ten istý hlas ako číta.

Celkovo skvelý zážitok.

Recenze audioknihy Prázdniny v Evropě

28.09.2020 Ověřený nákup

Škoda zmeny interpreta

Princ Ládik po čtvrté. Stále rovnako dobré, možno trochu lepšie ako ostatné. Alebo len trochu kratšie alebo preto trochu svižnejšie. Cestopisu niet čo vytknúť, má všetko, čo som čakal a nie som toho presýtený.

K zmene interpreta: Dlho som sa bránil nákupu a nechápal, prečo sa zmenil. Martin Písařík je naprosto v poriadku. Je to Zibura aj nie, technicky tomu nič nechýba, práca s melódiou je podobná. A predsa. Ten neumelý (či skôr neumelecký a umelý ? :o) prednes autora, ako aj samotný pocit, že dej číta niekto iný tomu celému berú jeden veľký rozmer. Už to zrazu nie je také autentické, aspoň pre mňa. Neviem, čo stálo za tým rozhodnutím, dokonca ako som videl nahrať aj minulé knihy nanovo, pre mňa je to strata. Škoda.

Recenze audioknihy Hlava XXII

28.07.2020 Ověřený nákup

Nemýľte sa, toto je vojnový román

Táto kniha je legendárna a už dlhé roky mi bola odporúčaná rôznymi ľuďmi. Ako humorná kniha.

Napriek tomu som sa nikdy nedostal k tomu, aby som si ju prečítal. A som rád, že sa tak stalo.

Pokúsim sa ju zhodnotiť veľmi jednoducho. Zo začiatku to bolo ako 4077 M.A.S.H. Neskôr sa z toho stala "Tarantinovka". Až to nakoniec prestala byť zábava a bol z toho krutý vojnový román. Nedajte sa pomýliť, naozaj to je krutý vojnový román. Hoci napísaný iným štýlom. Na konci, sa mi nezdali humorné už ani tie prvé kapitoly. Iste, dá sa vidieť použitie absurdity a iných prostriedkov, ale správa, aspoň pre mňa bola jasná. Rovnako ako pocity po dopočúvaní. Som naozaj rád, že som sa k tejto knihe dostal až teraz, skôr by som ju možno ani nedočítal sklamaním. A hoci som sa párkrát úprimne zasmial, či zo začiatku vybuchol, smiechom, na konci mi čoraz častejšie bolo ťažko. Rozhodne ju nepovažujem za oddychové čítanie.

PS, myslím, že Stratenú kapitolu môžete kľudne vynechať. Alebo si ju vypočuť niekde na začiatku.

Recenze audioknihy Poprava na Kramberku a další povídky

01.07.2020 Ověřený nákup

Vcelku v pohode

Interpretácia v podaní viacerých hercov prospela, hoci rozdiely sú tu priepastné. Niektorí by jednoducho toto robiť nemali. Čo zamrzí viac je opakovanie niektorých poviedok s obsahom Drakulovho švargra. (Neviem, ktorá nahrávka bola skôr, ja som túto počúval až ako druhú.) Ale inak vcelku v pohode, nesklamalo.

Recenze audioknihy Pýcha a předsudek

18.06.2020 Ověřený nákup

Neodporúčam

Knihu som nečítal. Videl som film z roku 2005, niekoľkokrát, a považujem ho za skvostný (a nie (len) kvôli Keire Knightley). Práve kvôli nemu som chcel zažiť aj knižnú verziu. Nad touto som dlho uvažoval, hlavne kvôli tomu, že je to skrátená verzia. Nechcel som stratiť nič z atmosféry filmu, hoci možno kniha je celkom iná. V každom prípade táto dramatizácia je podľa mňa spravená veľmi zle.

Prvy problém je hlasitosť, ktorá je neskutočne nízka. Môj sluch je veľmi dobrý, ale toto sa jednoducho nedalo v pokoji počúvať. Muselo to byť nahlas a sústrediť sa, lebo ešte aj v tomto tichom prevedení bolo príliš šepkania. Ťažko si vychutnať repliky dialógu, ak človek musí mať nastražené uši, aby vôbec zachytil slová.

Druhý problém je voľba hlasov. Hlavne v prvej časti príliš splývajú a naozaj je v tom tempe ťažké ich rozlíšiť. Predpokladal by som, že v zvukovej dramatizácii bude práve na toto daný väčší dôraz.

Tretí problém bol štýl rozprávania autorky, ktorý sa miešal s dejom a postavami. Neviem, či to takto je aj v knižnej verzii, teda v origináli, v tom prípade by to bola výtka k dielu samotnému.

Knihu som dopočúval skôr zo slušnosti, či lakomstvu svojich utratených peňazí. Celkový dojem je lacný a zlý. Hneď ako sa mi naskytne príležitosť, siahnem po papierovej verzii a uvidíme, aký dojem zanechá.

Recenze audioknihy Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

15.06.2020 Ověřený nákup

Nebol som si istý

či môže byť pokračovanie, ani nie, že rovnako dobré, ale aspoň obstojne schopné zaujať. Hneď pár prvých kapitol mu dalo jasne najavo, že sa rozhodne nemám čoho obávať. Pokračovanie v plnej sile. Hoci už trochu miernejším tempom, pričom stredová pasáž pripomínala tri predchádzajúce knihy autora, so záverom, ako sa patrí. Rozhodne som si to užil.

Recenze audioknihy Kde spí lufťáci

04.06.2020 Ověřený nákup

Pohodové rozprávanie

Počúvané ako tretie po Humnách a Zbláznění, zase trochu ľahších tém. Celkom príjemné na oddych. Ako autorka hovorí, veľa príhôd už popísala v skorších knihách, takže zostáva počkať, až nahovorí aj tie. Pohodová knižka, úsmevy nechýbajú a sem tam výbuch smiechu tiež nie.

Recenze audioknihy Jak jsem se zbláznila

18.05.2020 Ověřený nákup

Smiech cez slzy, doslova.

Toto nie je priamo veselá knižka. Je to skôr súbor zážitkov, ktoré prenechávajú časť svojej bezmocnosti a zúfalstva na čitateľovi/poslucháčovi v zmiešaných pocitoch ľútosti a hnevu. Našťastie občas medzi nimi vytryskne vtip tak nečakaný, že aj v smutnom rozpoložení nasleduje výbuch smiechu. Za vypočutie určite stojí.

Recenze audioknihy Co číhá za humny

24.04.2020 Ověřený nákup

Vynikajúce

Po prvých vetách knihy mi okamžite napadol Ephraim Kishon. Hneď prvá kapitola salvy smiechu. Moja prvá kniha od od autorky a naozaj nemám absolútne čo vytknúť, okrem toho, že toho bolo neskutočne málo. Výborné slovné zvraty, pointy, vynikajúca interpretácia. Som veľmi spokojný a rozhodne odporúčam.

Recenze audioknihy Leonard Cohen - Život, hudba a vykoupení

21.04.2020 Ověřený nákup

O všeličom a ešte aj trochu o Cohenovi

Či je to preto, ako hovorí autor na začiatku, že z jeho života je známe málo a aj toi si prísne strážil, alebo preto, aby podal široký obraz prostredia, v ktorom žil a tvoril, táto je kniha je naozaj o celom tomto prostredí. Leonard Cohen sa v ňom občas ukáže a posunie svoj život zase kúsok vpred.

Kniha je plná myšlienok, na ktoré je dobré sa sústrediť. Nedá sa počúvať ako oddychovka "popri niečom", lebo zrazu človek vôbec netuší, o čom je reč.

Patrím k ľuďom, ktorí Cohena našli až na sklonku jeho života, a preto obrazy jeho minulosti na mňa vždy pôsobili prekvapivo. Hoci nie výnimočné, predsa na pozadí nečakané a predsa na konci kompletné.

Interpretácia je výborná, členenie do sekcií už menej. Pauzy, kde by byť nemali a medzi časťami kapitol A,B,C chýbajú úplne. To na mňa pôsobilo trochu rušivo. Celkový dojem je veľmi dobrý, knihu určite odporúčam.

Recenze audioknihy Osm hor

11.03.2020 Ověřený nákup

Jednoduché, krásne

Ťažko mi hodnotiť túto knihu objektívne, lebo som zaujatý tým, že takisto milujem hory a tým, že sa v nich cítim často rovnako, alebo veľmi podobne, ako hrdinovia knihy. A ešte ťažšie je hodnotiť v tomto prípade bez toho, aby som niečo nevyzradil vopred.

V každom prípade ale, príbeh nie je nijako zložitý, či novátorský. Od istého momentu azda aj predvídateľný. Ale pre mňa táto kniha nebola o dejovej línii, ale o pocitoch, ktoré táto línia prinášala. Nenazval by som ich smutné, tie si predstavujem inak, ale rozhodne melancholické. Nakoniec tam ani nie sú odpovede, hoci ani otvorené konce, či nevysvetlené body. Všetko je viac menej jasné. A predsa kniha plynie svojim pokojným tempom, takým akurát. O monotónnosť nikde nezavadí. Hlas interpreta sa hodí do každej jej časti.

V skratke: je to kniha o tom, že hory, (podobne ako všetko iné,) môžu pre každého človeka znamenať niečo iné. A každý je ochotný obetovať tomuto významu inú váhu svojho života.

Recenze audioknihy Příběhy Staré dámy

03.03.2020 Ověřený nákup

Aj tak je to krátke :o)

Sto ročníkov (plus iné preteky), viac ako sto pretekárov (plus ľudí v kolotoči), to je obrovské množstvo príbehov, z ktorých sa sem stále zmestil len zlomok. Počúvanie som celkom dlho odkladal. Obával som sa dĺžky, možno nudy štatistík, hoci som sa veľmi tešil. Nič také. Ako to začalo, malo to správne tempo. Krásne vyvážené spracovanie. Málo mi bolo, bol som hladný po viacerých informáciách. Pri informácii, že oficiálny archív sa kedysi stratil mi bolo úzko. Potreboval som po každej kapitole hľadať fotografie. Táto kniha ma dostala rovnako, ako príbehy v nej opísané. Obaja interpreti sú zvolení perfektne a ich striedanie je ďalšia vynikajúca pomôcka proti možnej monotónnosti. Jediné čo začalo po pár kapitolách vadiť je v zásade rovnaký zvukový doprovod na konci každej kapitoly. Ešte sú tam aj iné bonusy k daným rokom. Knihu určite odporúčam. Neviem, či aj ne-fanúšikom cyklistiky, moje posúdenie by totiž bolo zaujaté.

Recenze audioknihy Hostinec U kamenného stolu

31.01.2020 Ověřený nákup

Dokonale vybrúsené dielko

Keď zrazu a bez varovania skončila práve začatá sezóna, zľakol som sa. Cítil som sa oklamaný a podvedený. Okradnutý o všetky tie príbehy, ktoré sa neskončili. Zúfalo som premýšľal, či som niečo neprehliadol a nie je to len zborník letných poviedok. Našťastie sa dej a tempo rýchlo vrátili a mohol si ďalej naplno užívať fantasticky zinscenované obrazy, dokonale vybrúsený jazyk a úplne odľahčený dej. Presne taký, aký sem patrí. Jediné, čo sa mi vôbec nepáčilo, bolo nasadenie pána Jedličku, ale mne celkovo jeho prejav nesedí. Našťastie pre mňa, snažil sa len (zle) spraviť atmosféru na začiatku a viac ho nebolo. Ostatné obsadenie je vynikajúco trefné.

Recenze audioknihy Myšlenky lenivého člověka

29.01.2020 Ověřený nákup

Škoda, že tak krátko, výborná vec.

Po Troch mužoch v člne v interpretácii troch výborných hercov, som už vedel, aký štýl mám čakať, aj to, že sa mi bude páčiť. Nesklamala ani interpretácia, pán Beneš je bezkonkurenčná voľba pre autora. Dej, vlastne myšlienkové smerovanie, sa síce občas dostalo nečakane inam, ale rovnako prekvapivo bolo o chvíľu tam, kde boli treba. Výborná zábava, škoda, že taká krátka.

Recenze audioknihy Vánoční příběhy pro potěchu duše

29.01.2020 Ověřený nákup

Dlhšie príbehy, rovnako príjemné a potešujúce.

Moja tretia ferrerovka a zase iná. Prvé príbehy boli trochu "priehľadné", ale ku koncu stále lepšie a lepšie. Rovnako zmena interpretov bola fajn. Zároveň sú príbehy dlhšie ako v ostatných dvoch knihách. Trochu som sa obával, aby neskĺzli priamo do štýlu kázne, ale nestalo sa. Štýl zostal milý a príjemný. Za mňa spokojnosť

Recenze audioknihy Příběhy pro potěchu duše

22.01.2020 Ověřený nákup

Rýchly a dosť poučný tón

Toto je moja druhá kniha od Ferrera, po Poslouchání pro duši. Ale mal nemal som z nej ten hrejivý pocit, ako z interpretácie Simony Postlerovej. Neviem, či by kniha aj pri osobnom čítaní vyznela rovnako, ale v tomto prevedení to bolo rýchle a chladné. Stále poučné, ale "poučujúce". Príbehy stále výborné, aj extra vysvetlenie za nimi fajn, ale nedotýkali sa tak.

Recenze audioknihy Poslouchání pro duši

21.01.2020 Ověřený nákup

Krátke a perfektne presné príbehy

O tom, že existujú nejaké "ferrerovky" som sa dozvedel, až keď som si tu kúpil tri audioknihy. Táto je prvá a je úžasná. Je až neuveriteľné, ako sa dá vypointovať príbeh na takom krátkom priestore bez toho, aby skĺzol som "prečítania poučenia". Skutočne vynikajúci zážitok. Už sa teším na ďalšie.

Recenze audioknihy Severská mytologie

22.12.2019 Ověřený nákup

Zaujímavo iné príbehy

Konečne som sa dozvedel, prečo malo Thorovo kladivo vo filme tak smiešne krátku rúčku. Nebola to vina filmárov z Hollywoodu :o)

Túto knihu som si užil, až mi bolo málo. Súbor rozprávok s úplne iným priebehom aj koncom. Výborná interpretácia a vhodný hlas. Ak mali na severe, čo zrejme mali, mnohí takýchto ság, mnohé to vysvetľuje. Určite sa v zime nenudili.

Recenze audioknihy Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

28.11.2019 Ověřený nákup

Stále neunavuje

Hoci sám autor častokrát hovorí, že situácie sa opakujú, začiatky dialógov z rôznymi ľuďmi sa opakujú, predsa len je to vždy iný príbeh s iným človekom, ktorého stretne. Táto kniha má síce rovnaký štýl, možno pre mnohých až príliš podobný humor, ale stále je to rovnako dobrá zábava.

Recenze audioknihy Pěšky mezi buddhisty a komunisty

27.06.2019 Ověřený nákup

Stále výborné

Je dobré prečítať si recenzie vopred, možno potom človek nemá očakávania, ktoré sú moc nadsadené. Ja som sklamaný nebol, ale ani som sa nepreladil pred počúvaním nižšie. Dostal som, čo som očakával a som spokojný. Jediné, čo chýba mojej povahe je presnejší záznam trasy, ale nakoniec je množštvo informácií v súlade s ostatnými v knihe. Je to dobre tak, ako to je. Už sa teším na ďalšiu knižku. (Na tie audiosrandy som si asi už zvykol, alebo si zvykol ich ignorovať...)

Recenze audioknihy Tři muži ve člunu

15.05.2019 Ověřený nákup

Celkom milé dielko

Ako nesčítaný amatér som čakal nejakú "francúzsku zápletku" podľa mena autora, prepáčte :o) Vykľul sa z toho mne obľúbený anglický humor. Možno aj viac by som ho privítal, ale nespokojný som rozhodne nebol. Možno skôr rozčarovaný z toho, že to bolo celé veľmi kratučké. Interpretácia je vynikajúca. Zvukový sprievod na mňa ale od začiatku pôsobil dosť rušivo. Neskôr už to bolo lepšie, hoci neviem, či preto, že sa zlepšili, či zmiernili, zo začiatku násilne pôsobiace efekty, alebo som si len zvykol. V každom prípade po dopočúvaní bol dojem dobrý. Doporučujem.

Recenze audioknihy Staré pověsti české

26.09.2018 Ověřený nákup

Neviem sa rozhodnúť

Túto knihu som si chcel prečítať už veľmi dávno. Hlavne kvôli všeobecnému prehľadu, niečo ako povinné čítanie. Na slovenských školách sme sa jej nikdy nevenovali, málokto sa s ňou stretol dobrovoľne, hoci jej príbehy sú lákavé. Minimálne preto, že ich zjavne pozná celá bratská republika a to asi nebude len tak. Môj dojem po vypočutí je ale akosi rozpačitý. Neviem, či som bol nepozorný alebo ma to jednoducho nevtiahlo. Rozprávanie sa mi zdalo monotónne, akoby ma starý otec chcel večer uspať rozprávkou. Čo ma dosť mrzí, lebo vo výsledku som si z deja moc nezapamätal.

Recenze audioknihy Elon Musk

26.09.2018

Výborná prvá časť :o)

Tejto knihe sa dá vytknúť len jedno, že príbeh Elona Muska ešte neskončil. Krátka výprava do detstva moc nezaujme, pozadie firiem Tesla a hlavne SpaceX zase o to viac. Popis doby medzi rozvojom Silicon Valley, teda internetovou bublinou a krízou tvorivosti a dneškom, spolu s popisom spôsobu života je niečo, čo sa v našich končinách bežne nevyskytuje. Rovnako ako aj priloženie negatívneho a naopak pozitívneho názoru od iných autorov. Môžem iba odporučiť.

Recenze audioknihy Sára - Kniha první

19.04.2018 Ověřený nákup

Zmiešané pocity

Asi je to tým, že som čakal niečo iné. Začalo to výborne, neskôr sa to "zvrhávalo" na motivačné knihy, tak trochu jednostranne a účelovo, bez nejakého hlbšieho pozadia. V zásade ale myšlienky tam prezentované neboli zlé. Za vypočutie to stojí.

Recenze audioknihy P jako pivo

06.10.2017 Ověřený nákup

Dá sa

Pána Kaisera mám rád, ale táto interpretácia mi nesedla. Plus k tomu veľmi rušivý zvukový sprievod. Obsahovo to asi trochu trpelo, lebo kniha chce byť pútavá ako pre deti, tak aj pre dospelých, výsledok sa mi ale zdal miestami chaotický. Koho pivo nezaujíma, tak asi po vypučutí nebude mať úplne jasno, ako to funguje :o) Napriek tomu je konečný dojem z tejto knihy pre mňa dobrý.

Recenze audioknihy Draculův švagr

06.10.2017 Ověřený nákup

"Zábavný horor" :o)

Nevedel som čo čakať, ale bol som spokojný. Hoci niektoré poviedky boli predvídateľné, nekazilo to vôbec dojem. Príjemná zábava, pri ktorej by človek báť nemal. Môžem len pochváliť ako dobré oddychové počúvanie. Ako každý horor, najlepší žáner na pláž na dovolenku :o)

Recenze audioknihy Klasici laskavého humoru

09.05.2017 Ověřený nákup

Príjemná oddychová zábava

Niektoré dielka známe, niektoré zápletky takisto, bez toho, že by si človek pamätal, ako k nim v živote prišiel. Niektoré príliš predvídateľné, iné ozaj prekvapivé, niečo slabšie (asi si miesto zaslúžili len menom autora), iné výborné. Určite stojí za vypočutie.

Recenze audioknihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma

07.09.2016 Ověřený nákup

Výborné

Zábava, ktorá ma úplne pohltila od začiatku až do konca. Až mi bolo ľúto, že to nie je "otrocký denník", ale to už by asi nebolo ono. Takto to bolo tak akurát. Možno pár ftípkov by soim vynechal, ale autor to písal, tak ako to bolo a zjavne to k nemu patrí. Ako celok spolu fungujú skvele.

Recenze audioknihy Proces

29.04.2016 Ověřený nákup

Ja neviem...

Akože klasika svetovej literatrúry, každý turista sa v Prahe ponáhľa sa niekde "obšmietnuť" okolo Kafku, ale keby to tí ľudia čítali, asi by z toho taký "hype" nebol. Vedel som, že toto nebude "ľahké čítanie" a bol som spokojný s priebehom. Neskôr sa to dostalo ale niekam do slepej uličky. Fanúšikovia so mnou budú polemizovať, že práve o tom to je, že tam sa to malo dostať, atď., ale ja teraz myslím na niečo iné. Hoci, možno sa mýlim, a aj celý ten dojem tak mal skončiť. Neviem, v každom prípade, na konci to bolo už veľmi únavné a bol som rád, keď je "koniec".

Recenze audioknihy Černí baroni I.

06.11.2015 Ověřený nákup

Užil som si to

Opäť raz patrím medzi tých, ktorí začali s filmom a nikdy knihu nečítali. V tomto prípade ale z môjho pohľadu nie je možné tieto dve diela porovnávať. Veľmi vulgárne by som povedal, že film bol "voľne podľa knihy príbehov". Bol spravený tak, aby mal svoj pribeh, vývoj, výsledok, atď. Táto kniha je úplne iný dojem a obsahuje aj iné "príbehy". A rozhodne si nezakladá na nejakej "dramaturgii", skôr je to taký výber z denníka. Určite stojí za vypočutie.

Recenze audioknihy Černí baroni II.

06.11.2015 Ověřený nákup

Užil som si to

Opäť raz patrím medzi tých, ktorí začali s filmom a nikdy knihu nečítali. V tomto prípade ale z môjho pohľadu nie je možné tieto dve diela porovnávať. Veľmi vulgárne by som povedal, že film bol "voľne podľa knihy príbehov". Bol spravený tak, aby mal svoj pribeh, vývoj, výsledok, atď. Táto kniha je úplne iný dojem a obsahuje aj iné "príbehy". A rozhodne si nezakladá na nejakej "dramaturgii", skôr je to taký výber z denníka. Určite stojí za vypočutie.

Recenze audioknihy Šíleně smutné povídky

21.09.2015 Ověřený nákup

Asi to nebude super čítanie pre chlapov

Po vypočutí prvej kapitoly som zostal zhrozený. Naozaj som si kúpil "denníky červených črievičiek", ešte k tomu v takej hroznej interpretácii?? Našťastie ďalšie poviedky na tom boli lepšie, hoci autorské čítanie bolo pre mňa v tomto prípade utrpením.

Recenze audioknihy Pygmalion

03.08.2015 Ověřený nákup

Naprosto vynikajúce

Tomuto dielu nie je čo vytknúť. A nepíšem to len z nejakej nostalgie ku "klasickým hercom starších čias". Toto je pre mňa povinná klasika, ktorú som si neskutočne užíval od začiatku až do konca. Možno, ak by to bolo čítanie, bolo by to iné, ale dramaturgia rozhlasovej hry to posunula tam, kde to patrí, medzi výborné diela.

Recenze audioknihy Snídaně u Tiffanyho

01.08.2015 Ověřený nákup

Iný rozmer ako známy film

Áno, aj som to chcel túto knihu počuť kvôli tomu, že mám rád ten film a hlavná predstaviteľka je sympatická. Bol som celkom prekvapený, že po vypočutí zrazu hlavná postava dostala pre mňa úplný rozmer. Možno som bol pri filme len opticky zaslepený, ale z knihy so mnou komunikovala iná povaha. Rozhodne to nie je negatívne hodnotenie. Bol to pre mňa iný zážitok. Akoby sada poviedok.

Recenze audioknihy Cesta Steva Jobse

10.06.2015 Ověřený nákup

Také chaotické

Neviem presne aký bol účel tejto knihy, či doplniť to, čo na inách miestach nebolo, alebo to chcelo byť zamerané úplne inam, teda skôr "metodicky na vodcovstvo", ale akosi mi z toho chýbal ucelený dojem. Skôr sa mi to zdalo celé nejaké rušivé. Počuť sa to oplatí skôr z faktografického hľadiska, ale určite nie ako prvú knihu o Stevovi Jobsovi.

Recenze audioknihy Steve Jobs

15.03.2015 Ověřený nákup

Výborné spracovanie

Systematicky, bez zbytočne osobnostných detailov, napriek tomu veľmi osobné. Ukazuje známe aj menej známe stránky jeho života. Hodnotnejšie ako Cesta Steva Jobse a zaujímavé aj pre nie dlhoročných fanúšikov jablkovej značky.