Recenze uživatele Gabriela Vizvariova

Recenze audioknihy Terapia

18.02.2021 Ověřený nákup

Zaujímavá kniha

Táto kniha ma do deja dostávala postupne. Možno jej počúvanie bolo také pomalšie, pretože ten začiatok ma upútal, keďže sa jednalo o stratu dieťaťa. Ale ďalší dej bol dosť rozvláčny a niektoré súvislosti som nechápala. Preto aj jej počúvanie bolo trochu pomalšie. Musím však povedať, že pomalý úvod do deja tejto knihy vyvrcholil na jeho konci, keď všetky nejasnosti, ktorým som nerozumela sa vysvetlili na konci. Takže ten záver bol skutočne super. Možno mi trochu vadila zmena interpretácie medzi jednotlivými aktérmi deja. Aj keď to bolo myslené určite dobre. Odporúčam počúvať, ale vydržte až do konca.

Recenze audioknihy Mengeleho dievča

18.02.2021 Ověřený nákup

Kniha pre každú vekovú kategóriu

Túto knihu som už čítala aj v "papierovej" podobe. Ale už skôr a potrebovala som si ju znovu pripomenúť. Túto knihu by som odporúčala prečítať každému mladému človeku, aby mali aký-taký prehľad o živote v koncentračnom tábore. Potom by nehajlovali a nerobili si srandy z tohto obdobia. Veľmi silná kniha, ktorá nemôže nechať človeka chladného k tomuto obdobiu. Zverstvá páchané na ľuďoch, hlavne na deťoch, to bolo niečo, čo si skutočne nevieme ani predstaviť. Pretože obľubujem knihy a filmy z tohto obdobia, stále bola zachytená určitá dejová os tohto obdobia. V tejto knihe je však zachytené všetko. Život od začiatku vypuknutia vojny až po jej ukončenie. Zverstvá páchané na ľuďoch sú až nepochopiteľné. Odporúčam.

Recenze audioknihy Hvězdy nám nepřály

31.01.2021 Ověřený nákup

Kniha o nenaplnenej láske

Sú knihy, ktoré vás upútajú od prvého počúvania a sú také, ktoré vás síce neupútajú, ale potom vás prekvapia. K takýmto knihám by som zaradila aj túto. Už som myslela, že ju nebudem počúvať, pretože smútok z choroby bol prekrývaný humorom, ktorý ma síce nerozosmial, ale pochopila som, že jeho úlohou bolo odľahčiť situáciu. Ale som rada, že som vydržala v jej počúvaní. Prekvapil ma zvrat v deji knihy. Knihu by som hodnotila ako priemernú. Dej knihy bol jednoduchý, ale smutný. Všetko, čo sa týka predčasného odchodu mladých ľudí z pozemského života je smutné a tragické. A aj keď v knihe toho smútku nebolo veľa, dej knihy skončil tak, ako predpovedá aj názov knihy. Interpretácia bola taktiež celkom dobrá.

Recenze audioknihy Nadaný žák

15.01.2021 Ověřený nákup

Nájdenie nacistického zločinca

Táto kniha má nejako nezaujala. Príbeh bol priemerný. Možno zaujímavá bola myšlienka príbehu, teda vplyv jedného človeka na druhého (ešte dieťa). A tento vplyv mal až tragické dôsledky. Knihu som si kúpila preto, že v recenzii bolo uvedené, že sa jedná o príbeh nacistického zločinca. A keďže knihy tohto žánru mám rada, rozhodla som sa ju kúpiť. Nemôžem povedať, že by to bola zlá kniha, ale dej knihy ma neupútal tak, že by som sa tešila na ďalšie pokračovanie. Ale možno je to len môj subjektívny názor. Trochu mi prekážali intímne skúsenosti chlapca v tejto knihe. Nejako sa mi tam nehodili. Interpretácia knihy bola dobrá.

Recenze audioknihy Ústav

02.01.2021 Ověřený nákup

Kniha, ktorá vás v určitých častiach nepustí od seba

Veľmi zaujímavá kniha, ktorá opisuje neľahký údel veľmi nadaných detí. Po vypočutí tejto knihy som si povedala, že som rada, že mám "normálne" deti a vnúčatá. Všetky knihy takéhoto žánru možno majú niečo skutočné - buď sa už dejú alebo to môžeme v blízkej budúcnosti očakávať. Deti, ktoré sú pohltené počítačmi a modernými technológiami. Kniha je trochu dlhšia na počúvanie a taktiež mi trvalo dosť dlho, pokiaľ som ju dopočúvala. Aj preto, že ju musíte počúvať veľmi pozorne, aby ste zachytili všetky detaily. Niektoré opisy boli až veľmi zdĺhavé, ale bolo to potrebné, aby ste pochopili dej. Niektoré časti zase boli tak napínavé, že stále som sa tešila, keď budem môcť počúvať ďalej. Hlas interpreta bol príjemný a dobre sa ho počúvalo. Intonáciu hlasu perfektne prispôsobil deju knihy. Určite túto knihu odporúčam.

Recenze audioknihy Tiché roky

09.12.2020 Ověřený nákup

Zaujímavá kniha rodinného typu

Príbeh ľudí, ktorých osud sa spojí na konci knihy. Kniha je písaná zaujímavo, dej knihy je zrozumiteľný. Striedajú sa hlasy dvoch interpretov. Trochu ma rušil ten mužský hlas, ktorý nebol tak príjemný ako ten ženský. Keďže sa v knihe opisujú udalosti totalitného režimu, trochu som si pripomenula toto obdobie, ktoré som taktiež prežila. Niekedy som sa usmiala na tým, ako to bolo. Mladšej generácii táto časť deja knihy asi nič nepovie. Lenže udalosti tohto režimu ovplyvnili čiastočne aj dej knihy. Odporúčam tomu, kto ma rád knihy z rodinného prostredia. Určite vás prekvapí záver deja.

Recenze audioknihy Než jsme byly tvoje

01.12.2020 Ověřený nákup

Jedna z najlepsich audioknih, ktore som pocuvala

Tato audiokniha ma zaujala od zaciatku a drzala v napati az do konca. Jednoduchy, ale velmi zaujimavy dej, v ktorom sa prelina minulost a sucasnost. Ale v deji sa nestratite, pretoze kazda cast zacina tym, ktoreho obdobia sa tyka. Odporucam posluchacom, ktori maju radi audioknihy rodinneho typu s rozuzlenim na konci knihy. Kniha je nacitana interpretom s velmi prijemnym hlasom. Vrelo odporucam.

Recenze audioknihy Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

14.11.2020 Ověřený nákup

Príbeh založený na základe skutočnosti.

Kniha ma zaujala svojim dejom. Ale najviac som ocenila skutočnosť, že kniha je založená na skutočnosti. Autorka knihy odovzdala čitateľom kus svojho života, svoje pocity, radosti a starosti. Kniha ma zaujala natoľko, že som si na internete našla, aký život prežíva autorka knihy v súčasnosti.

Recenze audioknihy Soukromá tajemství

14.11.2020 Ověřený nákup

Kniha zložená z poviedok.

Kniha sa skladá z niekoľkých poviedok od rôznych autorov. Niektoré príbehy ma zaujali, niektoré naopak obsahovali dosť veľa vulgárnych slov, čo vyplývalo z deja príbehu. Tieto má skôr prekvapili. Ale kniha sa dobre počúva. Niekedy mi vyhŕkli slzy, inokedy naopak som sa usmiala nad dejom. Hlas interpreta je príjemný.