Recenze uživatele Stana

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Černé světlo

10.01.2021 Ověřený nákup

May už má nejako prestáva baviť...

Séria Enzo ma už trošku začína nudiť. Enzo - fešák s dlhými vlasmi. Okolo neho sa vždy motá žena, ktorá mu neodolá. Námety príbehov celkom zaujímavé a Enzove "super detektivne schopnosti" jeho neomylnost mi už začínajú trosku vadiť. Námet celkom zaujímavý a interpretácia Davida Mataska je super, vďaka nemu je kniha pocuvatelna.

Recenze audioknihy Zrcadlový muž

10.01.2021 Ověřený nákup

Mierne sklamanie

Podľa mňa príbeh mierne nadsadeny(nie som odborník na psychické poruchy). Na mňa priveľa brutality. Tentoraz ma ani prednes pána Rímskeho velmi nenadchol. Zaver príbehu zbytocne natahovany.

Recenze audioknihy Skála

04.01.2021 Ověřený nákup

Málo detektívky.

Zaujímavá kniha,pohľad na život na škótskom ostrove,pohľad na naturel obyvateľov.Návrat k zážitkom z detstva, k starým kamarátom. Tým všetkým sa ťahá dávne tajomstvo, ktoré je nakoniec odkryté. Cez zážitky z detstva sa postupne odkrýva aj motív vraždy.Až na záver vyvrcholenie deja,odkrytie vraha. Interpretácia príjemná, dobre sa počúvala.

Váham či zaradenie knihy medzi detektívky je šťastné rozhodnutie...

Hodnocení audioknihy Kritik

06.12.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Slepá mapa

28.11.2020 Ověřený nákup

Veľmi zaujímavý príbeh.

Autorku môžem,mám jej knihy veľmi rada.Nenásilným sposobom sa jej príbehy odohrávajú na pozadí dejinných udalostí.Tento príbeh je príbehom nezlomnej ženy,ktorý je v mnohom neuveriteľný ale nakoniec hrdinka žije spokojný život a sťastný koniec príbehu.Doporučujem si vypočuť.Interpretácia Veroniky Gajerovej sa mi páčila.

Recenze audioknihy Tři kamarádi

28.11.2020 Ověřený nákup

Super

Keď to bolo ako povinné čítanie,tak som to samozrejme nečítala. Teraz po rokoch som sa k príbehu dostala.Som milo prekvapená.Príbeh je krásny ale veľmi smutný .Je o priateľstve troch kamarátov z prvej svetovej vojny, ktorej vplyv sa odráža v smutnom živote bez perspektívy ,život v núdzi a popíjaní.Priateľstvo na život a smrť, obetavosť, ktorá je takmer bezhraničná.Príbeh silnej lásky jedného z kamarátov so smutným koncom.Interpretácia v pohode.

Recenze audioknihy Hvězdy na cestě

28.11.2020 Ověřený nákup

Nenáročné čítanie

Čítanie na dovolenku.Nenáročné a dopredu predvídateľný koniec.Vzpomienky Vandy na detstvo a otcovo konanie objasňujú vzťah Vandy k otcovi.Ich vzájomný vzťah sa nakoniec zmení. Interpretácia trochu fádna.

Recenze audioknihy Terapia

28.11.2020 Ověřený nákup

Psycho

Psychothriller, sice dobre napísaný,ale pre mňa neuveriteľný.Asi knihy s psychotematikou nie sú pre mňa.Preto nerozumiem toľkým pozitívnym reakciám.Interpretácia Petra Kočiša celkom fajn.

Hodnocení audioknihy Malé ženy

28.09.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Udělej mi tichoučko!

13.09.2020 Ověřený nákup

Typickí Krausovci.

Vtipne popisované autobiografické príhody v niektorých prípadoch s veľkou nadsázkou,čo dodáva príbehom na zaujímavosti a humore.Ako audio je to oveľa lepšie ako čítanie.Prispeva k tomu interpretácia.

Recenze audioknihy Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva

13.09.2020 Ověřený nákup

Vtipné

Jednoduché,nenáročné čítanie.V príbehu zapracovala fantázia autorky,obdivuhodné vymysliet reakcie hlavnej hrdinky.Knižku radím medzi "protidepresívnu" literatúru.

Recenze audioknihy Tulák po hvězdách

01.08.2020 Ověřený nákup

Prekvapenie.

Jack London ma témou tejto knihy veľmi prekvapil. Akosi mi táto kniha počas mojho 66 ročného života unikla.Krásna téma víťazstva ducha nad telom. Interpretácia nič moc.Hodobný doprovod zbytočne dlhé vsuvky, výber hudby k téme nie veľmi šťastný.

Recenze audioknihy Nehanebné neviniatko

25.07.2020 Ověřený nákup

Typická "Dánovka"

Dokonalá znalosť práce detektívov z oddelenia vrážd a znalosť rôznorodých prostredí v ktorých sa knihy odohrávajú.Mnohé udalosti v knihách sú na základe skotočných udalostí.Ani tentokrát to nebolo inak, práca sem-tam okorenená vtipnými dialógmi alebo vtipným opisom niektorých členov tímu detektívov (Váňa). Pre mňa šokujúci záver knihy. Dobrá detektívka, akými nepochybne Dánove príbehy sú.

Vynikajúca interpretácia Mariána Geišberga.

Recenze audioknihy Osamělý mrtvý muž

25.07.2020 Ověřený nákup

Trochu rozpačité

Hoci som zažila na vlastnej koži dobu v ktorej sa odohráva dej knihy, mám z knihy trošku rozpačitý dojem. Dnes je už úplne iná doba a situácia s hladaním funkčnej telef.budky vyvoláva v poslucháčovi úsmev. Trošku pomalý rozbeh deja, veľa postáv, miestami som strácala prehľad. Pri počúvaní je treba si uvedomiť, že počúvate klasiku českej detektívky z dejom odohrávajúcim sa v dobe dávno minulej.

Hlas pana Stránskeho dáva knižke vyššiu úroveň.

Recenze audioknihy Malý princ

25.07.2020 Ověřený nákup

Známa klasika

Krehký,citlivý príbeh.Priznám sa, v mojom zivote som mala niekoľko pokusov túto knižočku prečítať,ale nikdy som ju nedokázala dočítať až do konca. Až som natrafila v klasike na túto audioknihu a vypočula som ju na jedno počutie. Po skončení som zostala ticho sedieť v nemom úžase.

Interpretácia pána Cupáka ma úplne dostala, jeho podanie v spojení s príbehom je úžasné, veľmi citlivo podané.Som nadšená!

Recenze audioknihy Dědina

20.06.2020 Ověřený nákup

Neviem čo napísať...

Neviem,čo mi táto kniha mala dať...Je to nahliadnutie do života malej dedinky, kde je život stále spiatý s hospodárením a zemou.

Sú tu bravúrne opísané drobné hádky medzi partnermi,príležitostná nevera, klamstvo medzi partnermi,ale snaha o udržanie vzťahov, lebo to tak "má byť, tak sa to patrí"a "čo povedia ostatní ludia".Vzťahy madzi svokrou a nevestou.Obraz dediny, ktorá žije zabíjačkami,zábavami, klebetami...Popri tom interpretmi bravúrne zvládnuté nárečie.Kniha ale bez nejakej hlavnej myšlienky, idei, len nahliadnutie do života ľudí v jednej malej českej dedinke.

Hodnocení audioknihy Sněžný měsíc

20.06.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Zmizela v mlze

20.06.2020 Ověřený nákup

Zvláštny príbeh od českej autorky

Zvláštny príbeh.Trošku mi pripadá téma príbehu pritiahnutá za vlasy. Český detektív Bergman je na dovolenke na rybačke a vyrieši záhadu, ktorú zdĺhavo rieši nórska polícia.Viem, že detektív Bergman je šikovný,praxou ostrielaný detektív, ale ktorého vyšetrovanie v tomto prípade mi pripadá trošku prehnané. Priveľa postáv, v ktorých som sa trošku strácala (hlavne je problém so severskými menami).Pre mňa by bolo prijatelnejšie keby český detektív vyšetroval v domácom prostredí.

Interpretácia Krystíny Kociánovej bola nevýrazná a mdlá.

Recenze audioknihy Kroky vraha

19.06.2020 Ověřený nákup

Dobrá detektivka

Konečne klasická detektívka z domáceho prostredia. Celkom ma potešila po mnohých severských detektívkach.Normálny priebeh príbehu,bez brutálností a množstva krvi.Zaujímavé vykreslenie jednotlivých postáv, z nich môže byť vrahom ktokolvek.Vďaka skvelej intuícii a kombinatorike detektíva Bergmana (ktorý je klasickým detektívom,žiadny frajer a superhrdina) nakoniec prekvapivé vyústenie príbehu a určenie vraha.

Tentokrát mi interpretácia Kristíny Kociánovej - jej hlas k príbehu nesedel.

Recenze audioknihy Bábovky

01.05.2020 Ověřený nákup

Dosť depresívna kniha

Kniha je zaujímavým spôsobom prepletenec osudov 12 žien.Každá je z inej sociálnej vrstvy,iného prostredia,ale nakoniec zase vychádza, že svet je jedna veľká dedina, kde život každého súvisí so životom toho druhého. Škoda že z osudov je vybratá len negatívna stránka.Výsledný dojem z knihy (najma nečakaný záver) je dosť depresívny,pochmúrny.Chýbal mi humor, irónia,nadsázka.

Audioknihy počúvam vačšinou preto,aby som pri nich mohla ešte robiť niečo iné. Pri tejto knihe to nešlo,musela som sa maximálne sústrediť, v postavách som sa niekedy strácala.

Obsadenie čítajúcich herečiek je výborné, jednotlivé hlasy prezentujú veľmi dobre jednotlivé osoby rozprávajúce svoje príbehy a osudy.

Recenze audioknihy Hvězdy nám nepřály

28.04.2020 Ověřený nákup

Smutné čítanie

Citlivá a dojemná kniha.Ťažká choroba hlavnej hrdinky tvorí len pozadie príbehu silnej lásky medzi dvoma ťažko chorými mladými ľuďmi.Som rada,že hrdinke sa popri nešťastí so zdravím podarí prežiť krásnu krehkú lásku,hoci so smutným koncom.

Kniha prezrádza čitatelovi myšlienky a názory mladých teenegerov zápasiacich s ťažkou chorobou.Po skončení knihy som mala slzy na krajíčku.

Náladu knihy dotvára aj zvukové prevedenie Matúša Rumla a Veroniky Kubařovej, ktoré spolu s hudobnými predelmi boli krásne.

Recenze audioknihy Dokonalé stopy 

27.04.2020 Ověřený nákup

Príliš veľa brutality

Detektívka doplnená o psycho.Čitateľ už od zaciatku má možnosť poznať kto je vrah, má možnosť poznať jeho myšlienky,zvrátenú povahu a chorú psychiku.Pachateľ ma udivil svojou precíznosťou a dokonalým plánovaním.Avšak počúvanie popisu sadistických nechutností,ktoré robí pachateľ svojim obetiam, bolo na mňa už niekedy priveľa.Kniha je dôkazom že dokonalá vražda neexistuje.Páchateľ vačšinou urobí banálnu chybu.Čítanie pána Jana Šťastného nemalo chybu.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Dokonalá kořist

27.04.2020 Ověřený nákup

Zaujímavé

Pátranie detektiva Luca Callanacha a inspektorky Avy Turnerovej je vcelku zaujímavé.Ich vzťah je veľmi pekný,uvidíme ako sa v ďalších dieloch vyvinie.Obsah a námet knihy sa mi zdá trochu prekombinovaný, popis činnosti páchateľov príliš brutálny.Má to sice svoj význam ale niekedy je to trošku veľa.Interpretácia v podaní p.Šťastného je bez chyby.

Recenze audioknihy Oběť bez tváře

16.04.2020 Ověřený nákup

Rozčarovanie

Zmes brutálnych a bizardných vražd s príliš absurdným dejom.Príliš vela postáv, v ktorých sa je problém zorientovať, pre našinca ťažko zapamatatelné, keď sú severské.Niekedy som sa úplne stratila a musela som sa vrátiť.Záver knihy je ťažko uveriteľný .Hlavný hrdina je "superhrdina" s úžasnou silou a schopnosťou všetko vydržať a všetko prežiť.Som dosť sklamaná.

Dokonalá interpretácia Pavla Soukupa.

Recenze audioknihy Mucha

07.04.2020 Ověřený nákup

Prílišná brutalita

Dominik Dán- jeho klasika. Tentokrát čin páchateľa na mňa príliš brutálny,zbytočne strašné detaily.Mám radšej klasickú detektívku.Celkový koniec trošku neurčitý, s otáznikom. Perfektný popis práce doktorky-entomologičky.Nemôžem si pomôct, od Dána mi prečítať (a vypočuť) si 3 knihy stačilo.Super interpretácia Mariána Geišberga .

Recenze audioknihy Listy Emilovi IV.

01.04.2020 Ověřený nákup

Velmi vtipne

Výborný pán Lasica.Ako autor aj interpret.V listoch zo "starobinca"vtipným sposobom podáva problémy dnešnej doby.Nerieši, len poukazuje na to,aké priority dnes ludia majú.Z obsahu jeho listov vyplýva, že nie veľmi s týmito prioritami súhlasí.

Recenze audioknihy Povídky Šimka a Grossmanna 1

31.03.2020 Ověřený nákup

Dobrá klasika

Stará dobrá klasika,na počúvanie popri vykonávaní inej činnosti v domácnosti je ideálna.Tieto poviedky sú stále aktuálne.Pamatám si ich ešte z mladosti.Hi,hi.