Recenze uživatele ToryW

Recenze audioknihy Cizinka

18.02.2021 Ověřený nákup

Statočné srdce, bojovný duch

Zaujímavý príbeh, ktorý Vás prenesie na Škótsku vysočinu, keďže milujem príbehy z tohto obdobia a územia, úplne som sa započúvala do deja, ktorý v podaní Jitky Ježkovej bol príjemný a precítení, podala perfektný výkon, hudba ktorá bola doplnená v tejto audioknihe dodala, ešte väčší dôraz celému deju. Dúfam, že budú aj ostatné knihy v audio podobe. Pri počúvaní, mi niekoľko krát stislo srdce, keďže opis trestov a správania sa "rudokabatnikov" bolo príšerné, ale taká bola aj tá doba. Intrigy, hrdosť, moc, zneužívanie ale zároveň česť a láska ( nieže by to neplatilo aj do tejto doby) . Určite by sa našlo niekoľko vecí ktoré mi vadili, ale v globále hodnotím túto knihu plným počtom. Určite som si najprv pomyslela, čo to bude za blbosť. Ale je to stále lepšie ako dystopické príbehy, ktoré nás prenášajú do budúcnosti a ktorej nič nevieme. Tu síce tiež cestujeme v čase, ale aspoň to je čas ktorý sa už odohral a vieme si ho predstaviť a poznáme čo to bolo za obdobie, teda je reálnejšie ako niečo čo nepoznáme. Možno o to viac si treba tento príbeh vypočuť alebo prečítať, aby sme sa lepšie vedeli vysporiadať s pandémiou v ktorej sa teraz nachádzame a možno si budeme viac vážiť veci, ktoré sú teraz síce samozrejmosťou ale niekedy to tak nebolo.

Recenze audioknihy Sedem sestier

08.02.2021 Ověřený nákup

Riley vytvorila úžasnú sériu

Začiatok knihy sa mi zdal dosť zdĺhavý, ale napokon som to brala ako oboznámenie s celou situáciou. Určite si v tomto príbehu nemôžete byť ničím istý, lebo jednu chvíľu si myslíte, že asi to bude takto a napokon je to úplne inak. Páči sa mi, že to nie je také prelínanie prítomnosť- minulosť s akou sa väčšinou stretávam u kníh, kedy to veľa krát nemá zmysel, tu ide presne všetko postupne- všetko na seba nadväzuje. Správanie Maie ma občas dvíhalo zo stoličky, hlavne keď som už mala pocit, že došla k rozhodnutiu a vzápätí sa zachovala úplne inak. No napriek pár nepodstatným výhradám som po dopočúvaní audioknihy bola smutná, lebo som chcela, aby tento príbeh pokračoval ďalej :) Teším sa na ďalšie pokračovanie tejto série

Recenze audioknihy Hora mezi námi

04.02.2021 Ověřený nákup

Napínavý

Audioknihu som si zakúpila s tým, že som nebola 100 % presvedčená či ju vôbec budem počúvať . Napokon ma príbeh strhol natoľko, že som si pozrela aj film a tak ako to vždy býva u sfilmovaných kníh, tak sa film môže schovať, keďže okrem námetu je vo filme veľa nezmyslov, ktoré sa v knihe vôbec nestali a keby konečne niekto natočil film podľa toho ako je napísaná kniha mal by film lepšiu vypovedaciu hodnotu ( aspoň podľa mňa :D ) Zadržiavala som dych, myšlienkami som posúvala čas, len aby som vedela ako to celé dopadne. Prelínanie sa deje minulosť, prítomnosť je určite dôležitá na pochopenie deja. V určitej časti, už dokonca máte aj tušenie čo sa stalo medzi Benom a Rachel a len tŕpnete či to naozaj dopadne happy endom. Určite odporúčam či už k prečítaniu, alebo ako v mojom prípade k počúvaniu tejto knihy.

Recenze audioknihy Anna zo Zeleného domu

14.11.2020 Ověřený nákup

Anna zo zeleného domu moja srdcovka

Pohodové počúvanie, ktoré je v perfektnom prevedení. Slávka Halčaková celej knihe dodala to pravé orechové, zmena hlasov, oduševnenosť a podľa mňa aj srdce. Kniha je plná vtipných a zároveň aj dojemných príbehov, ktoré mi spríjemnili dlhé chvíľky. Určite odporúčam vypočuť si túto audioknihu.

Hrdinka dívka