Recenze uživatele Juraj

Recenze audioknihy Nevinným sa neodpúšťa

14.04.2021 Ověřený nákup

Nevinná kriminálka

Lepšie by som to nedal, ale pán Mňahončák proste nie je pán Geišberg. Ten dal v interpretácii laľtku príliš vysoko. Ešte pán Sklár sa k tomu blíži. Toľko k interpretácii. Čo sa týka príbehu ide o takú nevinnú kriminálku. V porovnaní s inými príbehmi od Dominika, žiadny masaker, ak vražda, tak taká decentná, žiadna dráma, žiadne riziko pre detektívov ... ale raz za čas treba aj takúto oddychovku.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Vyšetřuje parta detektivů Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Čierny kruh: Koniec mafie

02.04.2021 Ověřený nákup

Karika je iný ako Dán

Obaja autori patria medzi mojich obľúbených. Karika však píše inak, naturálnejšie a z iného prostredia, resp. z iného uhľa pohľadu zločinu. V tejto časti série budete mať pocit, že Milan Ostrý má mnoho spoločného s autorom a jeho životom a v závere sa dozviete do akej miery by to mohlo byť realitou. Výborné čítanie a zaujímavé prelínanie deja z minulých častí série.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Historická Podle skutečných událostí Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Čierna hra: Vláda mafie

18.03.2021 Ověřený nákup

Doplnenie príbehu

Odporúčam čítať knihy zo série o mafii od pána Kariku v správnom poradí. Ja som ich nevedomky čítal presne opačne. V konečnom dôsledku to len minimálne ovplyvnilo môj zážitok, ale predsalen trochu škoda.

Psychologický Vztahový Dobře vykreslené postavy

Recenze audioknihy Běžkyně

21.02.2021 Ověřený nákup

Obohacujúca beletria vďaka čínskemu prostrediu

Bežkyňa je potvrdením, že nielen z odoborných kníh si človek rozširuje všeobecný rozhľad. Po slovenských a severských detektívkach dobre padne nahliadnuť do exotickej Číny. Príbeh zaujímavý, interpretácia s malým mínusom, pretože striedanie mužského a ženského hlasu pre mňa nemalo pravidlá, čo ma trochu rušilo. Pre skúseného čitateľa detektívok bolo niekoľko momentov (tajomstiev) vopred priehľadných, ale na každú kapitolu som sa tešil a celkovo bola pre mňa kniha obohatením.

Moderní Vyšetřuje parta detektivů Nečekaný zvrat Obsahuje romantickou linku

Recenze audioknihy Klíčem je klid

28.01.2021 Ověřený nákup

Staré známe pravdy povedané trochu inak

Kniha je tak akurát dlhá. Pre mňa to bolo skôr zhrnutie poznatkov a myšlienok, ktoré som získal v minulosti. Sem tam veľmi inšpirujúci citát a každé tvrdenie dostatočne vysvetlené z viacerých uhlov pohľadu a hlevne cez príbehy a životopisy slávnych.

Meditace & mindfulness Myšlení Spokojenost v životě Děti & Výchova

Recenze audioknihy Čierny rok: Vojna mafie

13.01.2021 Ověřený nákup

Kto z toho bude ťažiť?

"Kto z toho bude ťažiť?", je kľúčová otázka vždy, keď sa niečo udeje alebo "zázračne" odhalí. Všetko ostatné sú kecy. Jozef Karika má práve talent, odkrývať utajené pozadie, identitu bábkohercov a najskrytejšie ľudské pohnútky. Na celkový zážitok série o mafii má vplyv poradie čítanie jednotlivých dielov ... návod je na webe

Podle skutečných událostí Dobře vykreslené postavy

Recenze audioknihy Atomové návyky

15.12.2020 Ověřený nákup

Jedna z najlepších o osobnom rozvoji

Z kníh, ktoré som prečítal je toto jedna z najlepších s témou osobného rozvoja. Plná motivačných a vysvetľujúcich príbehov. Plná praktických rád a odkazov. Presne pomenovala mnohé moje myšlienky z minulosti. Odporúčam každému, ale zvlášť tomu, kto si občas dá nejaké predsavzatie a nedarí sa mu.

Produktivita Time management Myšlení

Recenze audioknihy V tieni mafie

07.10.2020 Ověřený nákup

Naturalistické detaily plné násilia a tvrdej erotiky

Pán Karika si dal záležať na detailoch pri popisovaní vrážd, erotických scén a zákuliasia natáčania porna. Ak máte dostatočne silný žaludek kniha sa vam bude páčiť. Mne sa páčila.

Podle skutečných událostí Vztahový Dobře vykreslené postavy

Recenze audioknihy Žízeň

24.09.2020 Ověřený nákup

Klasika autora JO Nesbo

Príbeh nadväzuje na predošlé udalosti a pripravuje pôdu na ďašiu knihu. Hary Hole rieši svoj ďalší prípad napriek tomu, že je učiteľ na škole. Až do konca neviete kto je vlastne hľadaná osoba č.1. Výborne napísané aj prečítané.

Severská Vyšetřuje muž Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Nůž

02.09.2020 Ověřený nákup

Úžasný Jo Nesbo

Pán Nesbo už vyradil z deja mnohé dôležité postavy, ale vyradiť Ráchel bola silná káva. Tak mnoho podozrivých a nakoniec úplné nečakané rozuzlenie kto je vrah som už dávno nečítal. Palec hore.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Severská Vyšetřuje parta detektivů Nečekaný zvrat

Hodnocení audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

12.08.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zámožnost všem

12.08.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Klbko zmijí

04.08.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Kdy

26.06.2020 Ověřený nákup

Každá kapitola iná

Niektoré kapitoly ma bavily viac, iné menej. Opieranie sa o zaujímavé vedecké pokusy a príklady psychologických hádaniek boli pre mňa veľkým prínosom. Podľa názvu som od knihy očakával niečo iné. Celkovo som ale spokojný, odnášam si kopec podnetov do môjho života.