Recenze uživatele Tino

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Hodnocení audioknihy Tři kamarádi

08.02.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Čierna hra: Vláda mafie

08.02.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Na smrť

08.02.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Tma

31.01.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Strach

28.01.2021 Ověřený nákup

Slovenské To

Zo začiatku som mal pocit, že sa kniha podobá na To od Kinga a potom To spomenul aj sám autor. Samozrejme, že s To sa kniha nedá porovnať. King píše na inej úrovni, ale aj Karika vie zaujať. A v tejto knihe sa mu to rozhodne podarilo. No a ten koniec! Takýto záver som rozhodne nečakal. Interpretácia nie je zlá, ale musel som si zvyknúť na Kočišov hlas a vadili mi čísla kapitol, respektíve podkapitol.

Recenze audioknihy Smršť

28.01.2021 Ověřený nákup

Dobrý začiatok, zlý koniec

Ďalšie "duchárske" dielo od Kariku. Tentokrát mu to však nevyšlo. Nie je to úplne zlé, ale kniha sa postupne rúti z kopca a napriek tomu, že som si koniec vypočul dvakrát, aj tak som nepochopil o čo autorovi šlo. Čo sa týka Kočišovej interpretácie, tak ani tá knihe nepomohla.

Recenze audioknihy Dobrá znamení

28.01.2021 Ověřený nákup

Sklamanie

Interpretácia knihy je výborná. Vďaka zmene hlasu som vždy vedel, kto rozpráva. No kniha už tak dobrá nie je. Sú tam dobré a hlavne vtipné pasáže, ale celkovo nič moc. Mal som väčšie očakávania, takže kniha ma sklamala...

Recenze audioknihy Klbko zmijí

15.01.2021 Ověřený nákup

Dán opäť zaujal

Ďalšia zaujímavá kniha od Dominika Dána, ktorá odhaľuje ako to u nás funguje :( No samozrejme, že nechýbajú ani vtipné hlášky. Neraz som sa pristihol pritom, že som sa pri počúvaní nahlas zasmial. Partia kolegov z oddelenia kriminálky je dobrý spoločník a v podaní Martina Mňahončáka sa kniha počúva veľmi dobre, takže za interpretáciu dávam 5 hviezdičiek.

Hodnocení audioknihy Ústav

19.12.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Parfém - příběh vraha

09.12.2020 Ověřený nákup

Dokonalé opisy

Kniha o netvorovi a psychopatovi asi nie je pre každého. Navyše detailné opisy (nielen vôni) vyvolávajú pocit, že sa nachádzate na mieste spolu s ním. No ak ste zvládli film kniha sa vám rozhodne bude páčiť.

Hodnocení audioknihy Jméno růže

09.12.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zpěv Susannah

09.12.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Neobvyklý typ

09.12.2020 Ověřený nákup

Sklamanie

Od knihy som nemal veľké očakávania, ale aj tak som došiel k záveru, že keby ju nenapísal Tom Hanks, tak by pravdepodobne nikdy nevyšla. Interpretácia zachránila celkový dojem z knihy.

Recenze audioknihy Nadaný žák

09.12.2020 Ověřený nákup

Desivá poviedka

Z trojice Nadaný žák, Tělo a Dýchací metoda je pre mňa táto poviedka jednoznačne najlepšia a najdesivejšia. Nevedel som ju prestať počúvať a pocity, ktoré vo mne vyvolala som spracovával ešte niekoľko dní po jej vypočutí. Vzhľadom na to, že v knihe nie je nič nadprirodzené človek je presvedčený, že je to celé reálne a mráz mu behá po chrbte...

Recenze audioknihy Tělo

09.12.2020 Ověřený nákup

Ďalšia dobrá poviedka

Pri počúvaní tejto poviedky som sa pár krát pristihol pri tom, že ju porovnávam s To. Asi to bude tým, že aj tu je mŕtvy chlapec, skupina detí zažívajúca dobrodružstvo a autor rozpráva príbeh v rôznych časových obdobiach. Nebudem však porovnávať, ale hodnotiť. Je to ďalšia dobrá poviedka od Kinga s dobrou interpretáciou.

Recenze audioknihy Dýchací metoda

07.12.2020 Ověřený nákup

Dobrá poviedka

Poviedku som sa rozhodol počúvať len preto že je od Kinga. Netušil som o čom je a ani, že patrí do súboru štyroch ročných období. To som zistil až keď som si ju vypočul a začal o nej čítať. King ako vždy nesklamal a ja si idem vypočuť ďalšie poviedky zo súboru.

Pre mňa to nie je na 5 hviezdičiek (začiatok sa mi zdal taký nijaký), ale rozhodne je to dobré a interpretácia výborná. Chcel som napísať, že je to príjemné počúvanie, ale vzhľadom na dej som si to rozmyslel...

Recenze audioknihy O písaní

07.12.2020 Ověřený nákup

Nie len pre spisovateľov

Táto kniha nie je len o písaní, ale aj o samotnom autorovi a jeho živote (pracovnom aj súkromnom). Takže ak sa chcete dozvedieť niečo o vašom obľúbenom autorovi vypočujte si túto knihu a ak sa chcete dozvedieť ako písať vypočujte si túto knihu. Mňa zaujala okrem iného zásada 2000 slov denne.

Recenze audioknihy Vlci z Cally

10.09.2020 Ověřený nákup

Geniálna kniha

Určite sa nájde veľa ľudí, ktorým sa táto kniha nepáči. No vo mne vyvolala množstvo pocitov (od smiechu až po slzy v očiach) a tým sa stala pre mňa geniálna. V sérii Temná veža sú zaujímavé aj doslovy. Práve doslov vo mne zanechal najsilnejší pocit/dojem. Človek si uvedomí aký je ľudský život krehký a ako rýchlo sa môže zmeniť. Preto treba občas aj vypnúť, napríklad pri počúvaní kníh ako je táto...

Recenze audioknihy Závan klíčovou dírkou

06.09.2020 Ověřený nákup

Temná veža je späť

Veľmi ma potešilo, že sa King rozhodol vrátiť k tejto sérii. Samozrejme, že aj tento diel ulahodil mojim ušiam a potešil moju dušu. Závan kľúčovou dierkou je trochu iný ako ostatné knihy, ale zaradil by som ju k tým lepším zo série a mám pre Vás dobrú správu, ak ste nepočúvali celú sériu, aj tak si môžete túto knihu vypočuť :)

Recenze audioknihy Temná věž

06.09.2020 Ověřený nákup

Koniec dobrý, všetko dobré alebo nie?

Nevedel som odhadnúť ako by táto séria mohla skončiť, no ako vraví King skončila tak ako skončila. Ja k tomu môžem dodať len toľko, že sa oplatí počúvať až do konca.

Recenze audioknihy Nekonečný příběh

06.09.2020 Ověřený nákup

Naozaj nekonečný príbeh

Nakoľko sa mi celý film nikdy nepodarilo vidieť, tak som si vravel, že to skúsim s audioknihou. Bola to však chyba. Radšej som si mal pozrieť film. Síce sa mi záverečná myšlienka páčila, musel som sa nútiť, aby som knihu dopočúval. Príbeh ma nezaujal a interpretácia mu tiež nepomohla.

Hodnocení audioknihy Dveře do léta

12.07.2020

Recenze audioknihy Čaroděj a sklo

10.07.2020

Skvelá kniha

Táto kniha potvrdila, že pustiť sa do počúvania tejto série kníh bolo správne rozhodnutie. Okrem toho ako pokračuje putovanie k veži sa v knihe dozvedáme aj niečo o mladosti pistolníka Rolanda. Keďže nechcem prezrádzať dej, tak tu sa moja recenzia končí. K interpretácii sa po toľkých hodinách počúvania predchádzajúcich kníh ani netreba vyjadrovať. Človek si na dobre rýchlo zvykne :)

Recenze audioknihy Tři vyvolení

25.06.2020 Ověřený nákup

Začína to byť zaujímavé

Kniha sa počúva veľmi dobre. Putovanie pistolníka začína byť zaujímavé. Pri počúvaní som sa viac krát zasmial a povedal si: toto je proste King. Neviem čo viac k tomu dodať :)

Recenze audioknihy Pustiny

25.06.2020 Ověřený nákup

Čím ďalej tým lepšie

Prvý diel bol taký všelijaký (miestami nezaujímavý), druhý bol lepší a tento tretí naplno zaujal moju pozornosť. Zopár otázok sa zodpovedalo, no objavilo sa veľa ďalších. Na scéne sa objavil aj malý Ochu :) Čo sa týka interpretácie, kniha sa počúva veľmi dobre.

Recenze audioknihy Měsíc je drsná milenka

09.06.2020 Ověřený nákup

Dobré sci-fi

Fanúšikovia tohto žánru si prídu na svoje a aj sa zasmejú. Vtipný Mike vyvažuje vysokú dávku politiky. Hudba dopĺňa zaujímavý príbeh, takže celkovo 5 hviezdiček aj napriek tomu, že by som si prial trošku iný koniec.

Recenze audioknihy Nonstop

31.05.2020 Ověřený nákup

Nezaujímavé alebo zaujímavé?

Zo začiatku sa mi to zdalo nezaujímavé a vadili mi dlhé hudobné prechody. No dal som tomu šancu a neoľutoval som. Vykľul sa z toho celkom zaujímavý príbeh... Ak si odmyslíme hudbu, kniha sa mi počúvala dobre.

Recenze audioknihy Doktor Spánek

21.05.2020 Ověřený nákup

King je King

Neviem či je to tým, že sa zo mňa stal fanúšik Kinga alebo tá kniha je naozaj skvelá no nemám jej čo vytknúť. Dokonca - nechcem prezrádzať dej,ale toto snáď môžem - na konci som si povedal: "Na to, že to je King, tak to skončilo dobre". Chválim aj interpretáciu.

Recenze audioknihy Jednou nohou v hrobe

21.05.2020 Ověřený nákup

Prekvapenie

Ako prvú audioknihu od Dominika Dána som si vybral práve túto knihu a vybral som dobre. Nemal som žiadne očakávania, no bol som prekvapený ako rýchlo ma zaujal dej. Kniha je aj vtipná, takže dávam 4 hviezdičky a za interpretáciu 5 (aj napriek tomu, že zo začiatku som si zvykal na slovenčinu).

Recenze audioknihy Pistolník

20.05.2020 Ověřený nákup

Budem stručný

Od Kinga som si vypočul už niekoľko kníh. Táto bola pre mňa jednoznačne najmenej zaujímavá z nich. No na konci King vysvetľuje ako kniha vznikla. Pochopil som, že pre neho veľa znamená, takže každý fanúšik Kinga by si ju mal vypočuť. Ja idem počúvať ďalší diel...

Recenze audioknihy Osvícení

19.03.2020 Ověřený nákup

Mráz po chrbte

Dej sa odohráva v zime a keďže je to King, tak nielen mráz, ale aj "masaker" sa objaví na scéne... Vzhľadom na to, že sa zo mňa stal fanúšik Kinga, iná možnosť ako plný počet nie je :) Interpretácia je tiež výborná

Recenze audioknihy Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

19.03.2020 Ověřený nákup

Kniha pre každého

Myslím si, že táto kniha je vhodná pre každého. Obsahuje množstvo tém na zamyslenie (práca, rodina, láska,...) a popri tom je vtipná. Zo začiatku sa mi zdalo, že je to len také bla bla bla a mal som problém sústrediť sa na počúvanie, neskôr som začal poriadne počúvať a uvedomil som si, že autor má pravdu...

Hodnocení audioknihy Literární poklesky (komplet)

20.02.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Na západní frontě klid

13.02.2020 Ověřený nákup

Nádherné, ale počúvať iba po kúskoch

Veľmi pekná interpretácia, niekedy mi mráz behal po chrbte. Samozrejme je to aj textom. Mrazivé, ale hlboko ľudské posolstvo. Nemohol som počúvať dlho, predsa je to len silná emócia. Svedectvo o jednom z najhorších pekiel ľudskej histórie.

Recenze audioknihy Soudné sestry

13.02.2020 Ověřený nákup

Interpretacia ma sklamala

Mám rád Pratchetovky a nehodnotím príbeh. Niekedy je pútavejší, inokedy menej. Sranda to je vždy. Spôsob čítania tejto audioknihy ma neustále z akéhosi dôvodu vyrušoval. Je to iba subjektívny pocit. Zdalo sa mi, že sa mohlo ubrať z takého prehrávania trochu.

Recenze audioknihy TO

15.01.2020 Ověřený nákup

Je to dlhé

Je to veľmi dlhé, čo je však dobré. Na 50 hodín máte o zábavu postarané :) Zo začiatku som mal problém sa zorientovať kto je kto a v akom čase sa práve dej odohráva (urobil som chybu, že som ignoroval údaje o rokoch). Neskôr mi už všetko dávalo zmysel a ku koncu knihy som musel meniť pôvodné plány, aby som mohol knihu dopočúvať. Pri tejto knihe musím pochváliť interpretáciu

Recenze audioknihy Snad ti nedělají starosti cizí názory

09.01.2020 Ověřený nákup

O raketách viac, než treba

Na zaujímavé informácie a myšlienky sa nikdy netreba sťažovať. Pri tomto diele Feynmana som sa ale pristihol pri tom, že nepočúvam pozorne úplne všetko. Mohlo to byť mojou únavou alebo povrchnosťou, ale tak to proste bolo. Proste analýza chýb pri konštrukcii raketoplánov mi až natoľko neprirástla k srdcu. Inak sa ale oplatí počúvať slová nekonformnej osobnosti vedy 20teho storočia, „o tom žádná“.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Konec hlídky

19.12.2019 Ověřený nákup

A to je koniec

Celú trilógiu som si vypočul za pár dní. Musím skonštatovať, že konec hlídky je skvelé zakončenie. Čo dodať? Detektív v.v. mi bude chýbať. Páčilo sa mi aj celkové spracovanie audioknihy.

Recenze audioknihy Pan Mercedes

19.12.2019 Ověřený nákup

Skvelá kniha

Nevedel som čo mám od knihy čakať, navyše nie som veľký fanúšik detektívok. No fanúšik detektíva v.v. som sa stal hneď. Veľmi ma potešilo, keď som zistil, že je to prvý diel trilógie. Nebudem tu veľa rozpisovať, idem počúvať druhý diel, to hovorí asi za všetko :)

Recenze audioknihy Marťan

19.12.2019 Ověřený nákup

Perfektné sci-fi

Kniha je plná informácií a detailov. Priznávam občas som sa stratil vo výpočtoch. No to mi vôbec neprekážalo. Veľa som sa dozvedel a zasmial sa, vďaka množstvu vtipných hlášok. Hudba spôsobila, že som sa cítil ako na Marse. Výkony interprétov sa mi páčili. Knihu odporúčam každému, kto má rád sci-fi

Recenze audioknihy Řbitov zviřátek

19.12.2019 Ověřený nákup

Mrazivý King

Moja prvá audiokniha od Kinga. Zapáčila sa mi hneď od začiatku. Vytiahla do deja,vyvolala emócie (mestami mi aj mráz behal po chrbte). Interpretácia je výborná, hudba vhodne dopĺňa dej.

Recenze audioknihy Právo nálezce

03.12.2019 Ověřený nákup

Necakal som

Ďalšia kniha od Kinga, ktorá ma zaujala. Skákanie v čase a medzi postavami spôsobilo, že som sa nevedel odtrhnúť od počúvania. Stále sa niečo dialo. Odporúčam a kupujem ďalší diel :)

Recenze audioknihy Zvěrolékař a psí historky

25.11.2019 Ověřený nákup

Poznám Herriota inak

Stiahol som si tú knihu ako istotu. Pozitívne, jemne ironické videnie sveta. Mám Lábusa (interpretátor knihy) rád, ale čosi mi z toho obsahu ubral. Ale tak je to iba výber pár príbehov z Herriotovho sveta. Iba ľahké počúvanie pre každého, na koho sedí definícia „Dog person“

Recenze audioknihy Artemis

16.10.2019 Ověřený nákup

Šialená ženská

Knihu som si vybral podľa žánru. Skúsil som najprv ochutnávku, počúvalo sa to dobre, príbeh ma zaujal, tak som si kúpil knihu a neoľutoval som to. Hlavna hrdinka je technicky zručná a vtipná, miestami priam šialená ženská. Celkové spracovanie audioknihy sa mi páčilo.

Recenze audioknihy Jistě, pane ministře

09.10.2019 Ověřený nákup

Zákutia politiky a sarkazmus

Je to klasika a je to skvelý britský humor. Často pripomína to, čo poznáme s domácej a súčasnej politiky, až sa človek zamyslí. Interpretácia sedela k textu dobre, zo začiatku mi vadilo pomalé tempo, ale hlas paráda.

Recenze audioknihy Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank

01.10.2019 Ověřený nákup

King vie prekvapiť

Hodnotil som interpretáciu štyrmi hviezdami iba z úcty k filmovému hlasu Reda, Keiser je ale skvelý a hodí sa k postave. Netušil som, že všetky tie pekné myšlienky a detaily príbehu naozaj pochádzajú od Stephena Kinga. Iba nedávno som na neho poopravil v dobrom názor (pokladal som ho za výborného spisovateľa, ale žánrovo jasne zaradeného), a ten sa mi tu potvrdil. Rozhodne neľutujem, že som si túto knihu vypočul, aj keď poznám film dokonale.

Recenze audioknihy Jeď dál

22.09.2019 Ověřený nákup

Krátka, a silná motivácia

Nemal som veľké očakávania. Návodov, ako niečo urobiť a ako sa nakopnúť, je plný internet. Táto knižočka mi ale sadla. Zreteľná, stručná, s množstvom inšpirácií a odkazov na tvorcov a ich spôsob práce. A hlavne, je to o tom, ako sa uvoľniť, nie o tom, ako zarábať.