Recenze uživatele Miroslav

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy

31.12.2020 Ověřený nákup

Sága pokračuje v plnom tempe.

Hneď od začiatku pokračuje aj tento diel v tempe nasadenom vo štvrtej časti. Aspoň prvých 20 hodín počúvania to tak určite je. Následne sa tempo spomalí, autorka otvára nové záhady a pripravuje si priestor pre ďalšiu knihu. Koľko ich vlastne ešte bude a kedy? V každom prípade sa máme na čo tešiť. Interpretácia opäť na 200%.

Recenze audioknihy Expresní zásilka

11.12.2020 Ověřený nákup

Klasika od Fabiana.

Akčné hneď od začiatku, ako sme už u Fabiana zvyknutí. Autor je v tomto veľmi dobrý, vie pekne vykresliť bojové situácie, zabieha do detailov výzbroje a výstroje. Drsné dialógy postáv v neustálom ohrození života. Dej je v podstate veľmi jednoduchý. Interpretácia je výborná, páčilo sa mi použitie dvoch interpretov, mužského a ženského hlasu.

Recenze audioknihy Co tě nezabije

08.12.2020 Ověřený nákup

Ak chcete skúsiť metódu Wima Hofa a váhate, odporúčam túto audioknihu, presvedčí Vás.

Ak niekto váha, či skúsiť metódu Wima Hofa, táto kniha môže dať potrebné odpovede a pomôcť v rozhodovaní. Počúva sa to veľmi dobre. Autor zaujímavo podáva aj niektoré zdanlivo nudné vedecké informácie. Interpretácia je výborná.

Recenze audioknihy Mycelium IV: Vidění

04.12.2020 Ověřený nákup

Musím počúvať ďalej.

Dej priamo nadväzuje na predchádzajúcu časť. Tradične vynikajúca interpretácia viacerými interpretmi dodáva dielu maximálnu mieru autentickosti. Postavy postupne spoznávame podľa ich konania a hlavne myšlienkových pochodov, poodhaľuje sa nám aj ich minulosť, ktorá prispieva k chápaniu ich pohnútok a konaní. Autorka nám postupne odpovedá na množstvo otázok, ďalšie však vznikajú. Dokonale vykresľuje nielen postavy ale aj atmosféru doby, čím vťahuje poslucháča do takto vytvoreného sveta, necháva nám však aj priestor pre vlastnú fantáziu. Dej sa vrství a niečo je stále vo vzduchu. Neustále nás necháva v napätí a nedáva nám možnosť prestať pokračovať v počúvaní alebo čítaní. Podstatné je, že celá sága niekam smeruje. Samozrejme, že aj táto časť končí v tom najlepšom a neodkladne je potrebné siahnuť po ďalšej časti a pokračovať v počúvaní ...

Recenze audioknihy Hriech náš každodenný

11.11.2020 Ověřený nákup

Brutalita ako v severských detektívkach.

Naozaj až takú brutalitu, surovosť a nechutnosť som nečakal, no bohužiaľ aj to sa deje v našom svete (aj meste). Napriek tomu, opäť výborný Dominik Dán. Celkovo mi sedí chémia a opis postáv oddelenia vrážd. Každou ďalšou knihou autor o nich prezrádza stále viac a vťahuje nás do ich sveta. Napomáhajú tomu aj výborné dialógy a odľahčenia rôznymi vtipmi. Výborná interpretácia Martina Mňahončáka.

Recenze audioknihy List zo záhrobia

01.11.2020 Ověřený nákup

Stávka na istotu výbornej detektívky.

Opäť výborný Marián Geišberg. Skvelé pokračovanie dalších prípadov vraždárskej partie, tentokrát dokonca aktuálny a odložený prípad, ktoré sa pekne prepletajú. Autorov rozprávačský štýl mi plne vyhovuje.

Recenze audioknihy Pasažier 23

17.10.2020 Ověřený nákup

Prekvapivo dobré.

Zaujímavé hneď od začiatku. Tajomné, napínavé, dostatočne komplikované a temné. Nakoniec však autor s dostatočnou precíznosťou zodpovie všetky otázky. Výborná interpretácia v podaní Petra Kočiša.

Recenze audioknihy Nonstop

06.10.2020 Ověřený nákup

Táto kniha ma príjemne prekvapila.

Veľmi dobre načítané interpretom. Kniha postupne vovádza do deja, stupňuje napätie a záver je proste paráda. Presne takéto zvraty a pointy mám v knihách rád.

Recenze audioknihy Mariňáci 1

28.09.2020 Ověřený nákup

Zatiaľ dobré, teším sa na druhú časť

Interpretácia v podaní Zdeňka Velena sa perfektne hodí k tomuto žánru, veľmi dobre sa to počúva. Autor opäť nesklamal a prináša napínavé počúvanie. Teším sa na pokračovanie v druhej časti.

Hodnocení audioknihy Roden24

24.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Umění války

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nežná fatamorgána

23.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Cela číslo 17

23.09.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy 1984

19.09.2020 Ověřený nákup

Desivo pravdivé.

Výborne zvládnutá dramatizácia, ktorá umocňuje celkové vyznenie diela a zámer autora. Miestami ma až mrazilo, pri predstave, že tieto veci sa naozaj diali a nechýba veľa ani teraz a budú sa diať znova.

Recenze audioknihy Mycelium III: Pád do temnot

09.09.2020 Ověřený nákup

Konečne sa to rozbehlo a neviem sa dočkať počúvania ďalšej časti.

Tretia časť je podľa mňa zatiaľ najlepšia, napínavých momentov je stále viac. Kolieska do seba postupne začínajú zapadať.

Budem sa tešiť na počúvanie ďalších častí a verím, že budú naberať na dynamike. Interpretácia je vynikajúca, už som si zvykol na jednotlivé hlasy, takže už hneď viem, kto je v danom momente hlavná postava. Len tak ďalej, ...

Recenze audioknihy Klbko zmijí

21.08.2020 Ověřený nákup

Fantastický a veľmi aktuálny Dominik Dán.

Počúvanie tejto audioknihy som si vyslovene užíval. Na interpreta som už zvyknutý. Vyšetrovanie a dej knihy šliapal od začiatku do konca. Dán si udržiava svoje kvality.

Recenze audioknihy Mycelium II: Led pod kůží

11.08.2020 Ověřený nákup

Netradičné sci-fi, ktoré proste musíte počúvať ďalej.

Interpretácia je veľmi dobrá, rýchlo sa dá zvyknúť na všetky hlasy interpretov. Veľmi zaujímavo poňaté sci-fi, úplne iné ako som bol zvyknutý doteraz. Dej postupne plynie, niektoré záhady sa postupne odkrývajú, iné ešte viac zamotávajú. Očakával by som väčšiu akčnosť. Aj táto časť končí tak, že jednoducho neodolám a budem musieť vypočuť aj ďalšie pokračovanie, aby som sa dozvedel, ako to bude pokračovať ďalej.

Recenze audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

22.07.2020 Ověřený nákup

Ďalší skvelý Dominik Dán.

Vyborný Dánov štýl, dej pekne plynie, priebežne naberá obrátky. Vraždárska partia poctivo pracuje a všetko postupne do seba zapadá. Proste stávka na istotu. K tomu výborný interpret Martin Mňahončák. Bravo.

Recenze audioknihy Palubní střelec

12.07.2020 Ověřený nákup

Zaujalo, som zvedavý aké bude pokračovanie v Mariňákoch.

Na interpreta som si chvíľu zvykal. Túto audioknihu som si zvolil ako úvod k Mariňákom, myslím, že niekde v recenziách som videl takéto odporúčanie. Zaujímavé počúvanie aj štýl autora. Som zvedavý na ďalšie knihy od neho.

Recenze audioknihy Pochovaní zaživa

04.07.2020 Ověřený nákup

Výborné počúvanie

Výborne napísané. Všetko do seba pekne zapadá, kopec srandy aj vážnych tém. Zohraná partia detektívov predvádza to najlepšie. Skvelý interpret audioknihy.

Recenze audioknihy Mycelium I: Jantarové oči

14.06.2020 Ověřený nákup

Po prečítaní recenzií som očakával viac

Nahrávka audioknihy viacerými interpretmi je veľmi zaujímavý počin, no v tomto prípade mi prekážala rôzna intenzita hlasov jednotlivých interpretov. Často som musel upravovať hlasitosť pri počúvaní, aby mi niečo neuniklo. Čo sa týka samotnej knihy, bolo prvých 10 hodín počúvania veľmi rozťahaných až nudných. Až posledné 3 hodiny stáli za to a navnadili ma na uvažovanie o pokračovaní v počúvaní dalších kníh tejto knižnej série.

Recenze audioknihy Planeta mezi dvěma slunci

02.06.2020 Ověřený nákup

Môj prvý pokus s týmto žánrom, zaujalo ma to, myslím, že skúsim aj ďalšie diela autora.

Veľmi dobrá interpretácia, už po pár minútach som si zvykol na interpreta a vedel som rozlišovať jednotlivé postavy podľa farby hlasu a artikulácie. Výborne zvládal aj gradáciu napätia. Páčili sa mi aj hudobné predely. S military sci-fi som zatiaľ nemal skúsenosť. Je to zaujímavý žáner a v podaní autora veľmi dobre poňatý. Postupne pekne vykresľuje jednotlivé postavy. Dej sa rozbieha, napätie a tajomno neustále narastá. Bol som veľmi zvedavý, ako to skončí.

Recenze audioknihy Venuša zo zátoky

13.05.2020 Ověřený nákup

Dominik Dán znova nesklamal, výborné počúvanie.

Prvá Dánovka, ktorú som počúval v podaní Martina Mňahončáka. Bol som zvedavý, aké to bude, kedže latka v podaní Mariána Geišberga bola nastavená veľmi vysoko. Chvíľu som si na nového interpreta zvykal, ale potom ma úplne dostal, je výborný. Dominik Dán je už vyzretý autor a táto kniha to parádne dokazuje. Vraždárska partička má už tiež kadečo za sebou. Veľmi zaujímavé prípady, príbeh a prepletanie zápletiek. Nakoniec to pekne graduje a ...

Recenze audioknihy Metro 2035

24.04.2020 Ověřený nákup

Podľa mňa najslabšia z celej trilógie.

Recenzie dosť chválili túto tretiu časť trilógie Metro. No mňa, táto časť svojim obsahom vôbec nepresvedčila. Jednoznačne najlepšia bola prvá časť Metro 2033 a potom úroveň postupne klesala, podobne je to aj s interpretáciou. Metro 2035 je zbytočne rozťahané, priveľa filozofovania a nudných dialógov. Dopočúval som do konca len zo zvedavosti, ako to vlastne skončí.

Recenze audioknihy Žiješ iba dvakrát

04.03.2020 Ověřený nákup

Dominik Dán ako sa patrí

Opäť vynikajúce podanie v osobe Mariána Geišberga. Veľmi dobré a napínavé počúvanie. Znova výborná vraždárska partia, už si na nich postupne zvykám. Graduje to hlavne ku koncu, ale pravdu povediac, čakal som ešte dramatickejší koniec. Celkovo hodnotím veľmi dobre, už teraz sa teším počúvanie ďalších kníh od tohoto autora.

Recenze audioknihy Příběhy skutečné odvahy

06.02.2020 Ověřený nákup

Neuveriteľné, čo všetko dokáže človek prežiť.

Autor podáva množstvo silných príbehov odvahy a prežitia človeka v neuveriteľných podmienkach a situáciách. Pôsobilo to na mňa dosť pochmúrne, príbeh za príbehom sa valiace utrpenie. Prednes Pavla Soukupa tomu len prispieva. Autorovo posolstvo je však zo všetkých príbehov jasné a silné.

Recenze audioknihy Metro 2034

29.01.2020 Ověřený nákup

Mierne zaváhanie voči predchádzajúcej časti.

Väčšina recenzií informovala, že táto časť je slabšia ako Metro 2033, napriek tomu mi to nedalo a pustil som sa do počúvania, aby som si vytvoril vlastný názor. Môžem potvrdiť, že je to naozaj tak. Opisy sú opäť tradične dobré a jazyk autora je veľmi zaujímavý. Rovnako aj schopnosť navodenia atmosféry. Postavy po charakterovej stránke rozohral veľmi dobre, čakal som však zaujímavejší koniec. Veľa otázok je stále nezodpovedaných, ale možno to je zámer autora a návnada na Metro 2035, ktoré si určite rád vypočujem. Interpretácia tradične výborná, páčilo sa kombinovanie dvoch interpretov.

Recenze audioknihy Ready Player One

16.01.2020 Ověřený nákup

Prekvapivo napínavé.

Dynamické, napínavé a zaujímavé počúvanie. Ideálne pre fanúšikov počítačových hier a taký pekný retro návrat do 80-tych rokov. Veľmi dobrá interpretácia, chvíľku som si síce na interpreta zvykal, ale potom mi úplne sadol.

Recenze audioknihy Elon Musk

05.01.2020 Ověřený nákup

Pohodové oddychové počúvanie.

Veľmi pútavo napísaný životopis. Počúvalo sa mi to výborne. Interpret tiež veľmi dobrý. Chcelo by to aj pokračovanie, ako sa darí Muskovi v súčasnosti.

Recenze audioknihy Kobra

05.01.2020 Ověřený nákup

Jedna z najlepších kníh od Forsytha.

Forsyth opäť potvrdzuje svoje kvality, jeho rukopis mám veľmi rad. Výborná kniha, perfektná interpretácia. Detailné rozpracovanie témy, ako už sme u tohoto autora zvyknutí. Pútavo opisuje všetky akcie a pointa na záver, proste Forsyth, ako má byt.

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

05.01.2020 Ověřený nákup

Nečakane zaujímavé.

Skúsil som tento žáner, lebo som bol zvedavý, ako to autor pojme. Počúvalo sa to veľmi dobre, napínavý dej. Chválim interpreta. Myslím, že skúsim aj ďalšie príbehy Steina a Barbariča.

Recenze audioknihy Metro 2033

05.01.2020 Ověřený nákup

Teším sa na ďalšie časti tejto trilógie.

K počúvaniu tejto audioknihy ma presvedčili jej kladné hodnotenia a po vypočutí som bol spokojný. Výborná interpretácia, miestami až strašidelná atmosféra. Dokonale vykreslený svet metra a jeho obyvateľov. Určite si vypočujem aj ďalšie dve pokračovania.

Recenze audioknihy Uzol

05.01.2020 Ověřený nákup

Dominik Dán ako má byť.

Od začiatku veľmi zaujímavo rozbieha viacero dejových línií, ktoré sa v správnom čase začnú spájať a finále je super.

Interpretácia v podaní Mariána Geišberga je fantastická.

Recenze audioknihy Setkání s Rámou

05.01.2020 Ověřený nákup

Audiokniha ma príjemne prekvapila.

Výborná interpretácia. Zaujímavá téma aj spracovanie, veľmi dobré opisy prostredia. Miestami napínavý dej. Veľká škoda, že ďalšie diely tejto Rámskej tetralógie nie sú dostupné ako audioknihy.

Hodnocení audioknihy Básnik

04.09.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Trhlina

11.03.2019 Ověřený nákup

Napínavé počúvanie.

Veľmi dobre a napínavo podaný celý príbeh. Výborne rozohraný dej, sklamal ma záver, čakal som viac.

Interpretácia audioknihy na vysokej úrovni, umocňuje napätie a autenticky podáva jednotlivé postavy, dialógy sú veľmi prehľadné.