Recenze uživatele Július

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Smršť

11.01.2021 Ověřený nákup

Nepotešil

Skúsil som a dal som ďalšiu šancu k dvom dielam tohto autora, ktoré ma zaujali a dostatočne naplnili. No toto dielo pre mňa nedosiahlo na ich úroveň. Podobne, ako v bežných hororových príbehoch je tento príbeh síce s dobrým podaním predkladá zápletku s pre mňa ťažko stotožniteľným dejom a uveriteľnosťou.

Recenze audioknihy Nezvratné alibi

11.01.2021 Ověřený nákup

naplnil očakávanie

Aj tento diel série si zachoval štýl a atmosféru predchladzujúcich, ľudský štýl bežného charizmatického človeka v osobe vyšetrovateľa s bežným životom, rodinou, priateľmi a starosťami. Dej s dostatočnou linkou napätia, zvratu, či aj opisu prostredia a vtedajšieho života dáva tak atmosféru pohodového počúvania neagresívnej detektívky.

Recenze audioknihy Pasažier 23

26.10.2020 Ověřený nákup

Upútalo a zaujalo

Nebudem ničím zaujímavý a nový, ak sa pridám k fanúšikom tvorby tohto autora. Svojou stavbou diela dokáže udržať napätie a s akurátnou dávkou opisu postáv jednoducho nenudí, ale viac krát nečakane prekvapuje zvratmi v ako tak už jasných súvislostiach.

Recenze audioknihy Uklízeč 1: Seznam

23.10.2020 Ověřený nákup

čakal som niečo iné

Podanie interpreta bolo pre mňa nezáživným a príbeh tomu nijako nepomohol. Možno som nepochopil účel tohto diela a možno by sa príbeh ešte rozvinul v ďalších častiach, no už druhú časť som ešte nedopočúval a neviem kedy sa k nej vrátim.

Recenze audioknihy Zpětný ráz

23.10.2020 Ověřený nákup

V kontúre predošlých

Očakávania boli naplnené. Ďalší príbeh, ktorý dokáže zaujať svojím podaním a atmosférou bez zbytočných krvavých opisov miesta činu a brutality. Dej vás dokáže vtiahnuť, do života atmosféry francúzskeho vidieka.

Recenze audioknihy Diabol v zrkadle

29.09.2020 Ověřený nákup

V kontúre predošlých

Už som čakal a sledoval kedy vyjde. No a ani trochu neľutujem. príbehy kapitána STEINA pokračujú s o nič menším pôvabom originality podania, napätia a určitého vžitia sa do atmosféry bojov nie len mocenských, ale aj obyčajných ľudských príbehov, krívd a následne možných vysporiadaní sa s nimi.

Recenze audioknihy Balíček

29.09.2020 Ověřený nákup

V kontúre predošlých

Autor ma ani v tomto diele nesklamal, ba prekvapil pokračovaním vo svojej tvorbe s prekvapivými dejovými zvratmi, napätím a pútavým podaním. Dielo možno máličko desivé, možno máličko až reálne uveriteľné a možno práve preto tak dobré.

Recenze audioknihy Terapia

29.09.2020 Ověřený nákup

So cťou

K tomuto dielu som pristúpil po vzhliadnutí filmu IZOLOVANÝ a som rád, že som tak spravil. Ide o podobne ako uvedené dielo pútavé a napínavé spracovanie originálnej situácie a zápletky s napätím a atmosfére psychologického trileru.

Recenze audioknihy Ohnivé znamenie

29.09.2020 Ověřený nákup

Nesklamal

Pokračovanie série príbehov nesklamalo a opäť zaujalo. tak ako v predošlých častiach aj v tejto je detektívna zápletka v dobovom podaní zaujímavým a pre mňa pútavým spestrením a zážitkom pre hodiny strávené za volantom.

Recenze audioknihy Strach

29.09.2020 Ověřený nákup

čakal som niečo iné

Po titule TRHLINA som pokračoval týmto dielom, písanie, spád a aj určité napätie v ňom síce bolo, no nie celkom ma autor presvedčil. Možno iný žáner, možno iné očakávania, no určite pútavo spracované.

Recenze audioknihy Nepohřbený rytíř

15.05.2020 Ověřený nákup

Priemer

K zakúpeniu tejto knihy ma priviedli recenzie ku knihám Juraja Červenáka, kde som našiel zmienku o autorovi, ktorého príbehy sú v podobnom období a tematike. Je to moja prvá kniha od toho autora a skutočne ide o podobné obdobie no v nie tak pre mňa pútavom priebehu deja, ako som dúfal. Napriek tomu asi skúsim ďalšiu.

Recenze audioknihy Chlapec v pásikavom pyžame

24.03.2020 Ověřený nákup

Nevedel som do čoho idem, ale zaujalo

Aj keď ide o príbeh , ktorý sa odohráva v čase a okolnostiach už toľko krát použitých v rôznych príbehoch, či už knižných, alebo filmových, tento si ponechal originalitu, autenticitu a aj potrebnú dejovú linku s dostatočnou zápletkou. Odporúčam na cestu autom aj s povedzme 11, či 13 ročným dieťaťom.

Recenze audioknihy Krv prvorodených

24.03.2020 Ověřený nákup

Nesklamal

Pokračovanie pozitívnej skúsenosti s týmto autorom, tak ako predošlí diel posadený do čias feudalistickej monarchie aj táto kniha prevzala štafetu vyšetrovateľskej trojice s náležitým spádom, napätím a opisom vtedajších pomerov v pozadí s hľadaním vraha

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

25.02.2020 Ověřený nákup

Zaujímavá zmena

Tento príbeh mi prišiel, ako čerstvý vánok v okolnostiach a dobe do ktorej je dej postavený. Historický nádych štýlu vtedajšieho života a životných priorít s prepleteným zločinom a možnosťami vtedajších vyšetrovateľov, či sudcov ma jednoducho zaujal.

Recenze audioknihy Oběť 2117

10.02.2020 Ověřený nákup

Upútalo a zaujalo

Dvojica už priateľov pokračuje v úspešnej spolupráci pri vedení vyšetrovania. Autor úspešne pokračuje v sérií príbehov, ktoré nenudia, majú spád a aj napätie. Atribúty každej dobrej detektívky.

Recenze audioknihy Dívka, která musí zemřít

27.01.2020 Ověřený nákup

So cťou

myslím, že autor s dostatočným nasadením chytil niť svojho predchodcu pôvodnej dejovej linky, ak na IV celkom nenaplnila a V. príjemne prekvapila, tak toto dielo ma uspokojilo a bez akýchkoľvek výčitiek ho môžem odporučiť a autorovi vzdať obdiv za neľahký počin pokračovateľa výnimočného autora.

Recenze audioknihy Firewall

18.12.2019 Ověřený nákup

Nad očakávanie

Myslím, že hlavne 50+ poznajú pocit nie celkom porozumenia počítačovému svetu a s tým súvisiacich digitálny technológii, no a predstavte si, že by ste v takomto stave poznania boli postavený pred potrebu riešenia udalostí, ktoré s danou problematikou úzko súvisia. Autor aj v takejto situácii pred ktorú svojho hrdinu postavil zachoval jeho noblesu a charakter.

Recenze audioknihy O krok pozadu

18.12.2019 Ověřený nákup

Nesklamal

Aj týmto príbehom autor pokračuje v podaní ďalšieho príbehu už nám známeho detektíva s jeho osobnosťou a charakterom. dielo si zachováva charakteristiku predchádzajúcich častí v dávkovaní napätia, zvratu, či akčnosti.

Recenze audioknihy Pátá žena

18.12.2019 Ověřený nákup

V kontúre predošlých

Opäť ľudský detektív so svojimi problémami a slabosťami, ktorý nemá ambíciu byť akčným hrdinom. Ide o príbeh už síce skoršieho dáta, no v mnohých ohľadoch aktuálny aj v tejto dobe.

Recenze audioknihy Ve slepé uličce

18.12.2019 Ověřený nákup

Pokračovanie v standarde

Tak, ako predchodzie diely tejto kolekcie aj táto časť si zachováva charakteristickú dejovú linku a podanie. Pokračovanie relatívne neagresívneho podania kriminálnej zápletky s detektívom, ktorý nie je neomylný.

Recenze audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

18.12.2019 Ověřený nákup

Zlepšenie

Pred časom po milénium III som možno váhavo, ale predsa pokračoval IV, tá aj keď nebola celkom podľa očakávania no nie zlá, nestačila na to aby som došiel aj k V. No s odstupom času, keď som opäť dopočúval pôvodnú trilógiu som na V siahol a zaznamenal pokrok a priblíženie sa k štýlu písania pôvodného autora

Recenze audioknihy Usměvavý muž

20.08.2019 Ověřený nákup

Komisár sa vrátil

V duchu predchádzajúcich príbehov tejto série bez neočakavanej zmeny vo výstavbe príbehu , či charakteru postáv. Vyšetrovanie komplikované absenciou hmatateľných dôkazov nebýva jednoduché a v takomto postavení je už nám známi komisár teraz.

Recenze audioknihy Bílá lvice

20.08.2019 Ověřený nákup

Phodový príbeh

Zaujímavé posadenie príbehu so zápletkou v afrike, ktoré opäť pri podaní hlavnej postavy nevytvára superhrdinu, ale pripušta aj jeho v neskoršom vývoji deja chybné rozhodnutia. Ani pri už tretje knihe tejto série si neviem zvyknúť na štýl interpretácie.

Recenze audioknihy Psi z Rigy

20.08.2019 Ověřený nákup

Pokračovanie nesklamalo

Po prvej knihe s tejto série som neváhal a pokračoval ďalším dielom, charakter hlavnej postavy a štýl písania my vyhovoval v jeho bezprílišného krvavého opisu násilia a pripustenie aj možných chýb v rozhodnutiach postáv. Oproti prvej knihe je interpretácia menej rušivá a však stále s častou zmenou hlasitosti podania a nie celkom vhodným afektom pri niektorých postavách.

Recenze audioknihy Vrazi bez tváře

20.08.2019 Ověřený nákup

Príjemné a nenáročné

Pribeh s pripustením omylov a chýb človeka. Možno štandart severských detektívok s dostatočným spádom príbehu a jeho napätím. Rušením však bol štýl interpretácie, jeho trchu afetkovaný prejav a častá znema hlasitosti, keď som nepočul čo interpret hovorí.

Recenze audioknihy Žízeň

20.08.2019 Ověřený nákup

Neprekvapilo, no ani nesklamalo

Siahol som po tejto knihe hneď keď som ju zbadal aj preto lebo všetky už vidané audioknihy od tohto autora som už počúval. Jo Nesbo a Harry Hole je späť , čo nás určite potešilo. Ak by som chcel krátkou vetou povedať aké to bolo, tak očakávanie sa naplnilo, neprekvapilo, no ani nesklamalo a som rád, že séria pokračuje. Možno trochu pre mňa otravným je prílišné venovanie sa opisu alkoholového opájania sa hlavnej postavy v ktorom postrádam zmysel, no to je asi u každého iné.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Entomologův odkaz

24.06.2019 Ověřený nákup

Pokračovanie bez straty hviezdičky

V duchu predchádzajúcich častí aj táto drží dejovú niť príbehu v kontexte opisu vývoja osobností, či života hlavných postáv. Tých ktorý poznajú tohto autora nesklame a tých, ktorý ho ešte len chcú spoznať možno prekvapí.

Recenze audioknihy Alchymista

24.06.2019 Ověřený nákup

Príbeh hlbokého zmyslu života

K tejto knihe som sa dostal viac menej náhodou a počúval som ju už štyri krát. Možno nie je pre každého, ale určite o všetkých. Každý z nás si z autorovho podania hľadania zmyslu života vie nájsť to svoje a verím, že mnohý nebudú sklamaný

Recenze audioknihy Černé světlo

08.04.2019 Ověřený nákup

A príbeh pokračuje

Pokračovanie v duchu predchádzajúcich časti opäť potvrdzuje talent autora zaujať citlivím príbehom a nenudiacím spádom deja. Už pre mňa tradične príjemné počúvanie na cesty autom bez zbytočných krvavých detailov a opisov surových scén.

Recenze audioknihy Kritik

08.04.2019 Ověřený nákup

Príjemné a nenáročné počúvanie

Vrelo odporúčam, Autor dokáže zaujať príbehom, jeho dielo nemusí stavať na brutalite, sexe, či prehnanom kombinovani a opisovaní postáv. Ponúka komfortný zážitok z plnulosti deja a charakteristiky postáv.

Recenze audioknihy Výjimeční lidé

26.03.2019 Ověřený nákup

Príjemné a nenáročné

Po trilógií z ostrova LEWIS skúšam od tohto autora aj iné diela a toto bolo jedno z nich. Celkový dojem - nenadchlo no určite príjemné a nenáročné počúvanie na cesty autom a skúsim aj pokračovanie, možno nový ďalší príbeh ponúkne väčšie napetie a strhujúcejší dej.

Recenze audioknihy Selfies

26.03.2019 Ověřený nákup

očakávanie

Siahol som po tejto knihe pred dlhšou cestou lietadlom a skúsil som. Po cca 5 kpitolách som to vzdal a pokračoval som až cestou späť. Po desiatej kapitole som si zmetení v chaose a opisoch prípravy deja povedal, že posledná šanca. Chcem tím povedať, že úvod knihy ma skôr zmiatol a určite nezaujal až po cca desiatej kapitole sa to začalo vyvíjať a knihu som dopočúval. Môj celkový dojem je priemerný a v v predchadzajúcich dieloch som našiel viac.

Recenze audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

04.02.2019 Ověřený nákup

Opäť nesklamala

Už predchádzajúce pokračovania príbehu ma vtiahli do osobitej konštrukcii deja a táto kniha v tom úspešne pokračovala. Autor si zasúži obdiv a uznanie za schopnosť postaviť vývoj hlavných postáv bez pocitu naťahovania, deja a príbehu, príbehu, ktorý síce pokračuje, no s svojím novým zvratom a napetím.

Recenze audioknihy Trhlina

04.02.2019 Ověřený nákup

Čítanie, ktoré vtiahnie

Ak tento autor aj ostatné knihy píše tak pútavo, idem na ne :-) Neviem či námet, či podklad na základe ktorého kniha vznikla, no dielo sa podarilo podanie príbehu spolu s prednesom ponúkajú zážitok napetia v deji príbehu s otáznikom skutočnosti. Myslím, že mnohý po prečítaní tejto knihy dostanú chuť na turistiku, či?

Recenze audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

22.01.2019 Ověřený nákup

Pokračovanie s tvárou

Potešilo ma pokračovanie príbehu, ak by som nevedel, že autor je iný , ako pri prvých troch dieloch, tak by som si povedal, že nejako viac opisuje postavy, či situačné prostredie deja na úkor spádu a napetia príbehu. A tak to aj bolo, keď som začal s touto knihou, tak asi po druhej kapitole som si všimol, že autor pokračovania "Milénia" je nejaký iný, čo je to chyba? A skútočne je to tak. No myslím si že v celku môže byť a ak chcete ďalej pokračovať v spoznávaní dejového života hlavných postáv, tak tu je alternatíva.

Recenze audioknihy Dívka ve vlaku

07.12.2018 Ověřený nákup

Pre cestu na dovolenku

K počúvaniu tejto knihy nás spolu s manželkou viedla cesta na dovolenku, bolo to krátke obdobie po uvedení príbehu do kín a tak sme sa do toho pustili. myslím, že celý príbeh je v niektorých častiach svojím štýlom striedania deja, či začlenenia jednotlivých postáv je síce zaujímavý no pre mňa aj na niektorých miestach trochu metúci. V každom prípade fajn kniha, len záver mi už pripadal vracajúci sa do deja späť a možno zbytočne.

Recenze audioknihy Sál smrti

07.12.2018 Ověřený nákup

Ochutnávka orientu

Pristúpil som k tejto knihe ako k niečomu neznámemu, bez predchádzajúceho zisťovania si referencií a názorov. Pocit z úvodu bol trochu ako keby starší štýl písania príbehu, zápletka v reálnom svete ťažko realizovateľná no z úctou zvládnuté dielo, ktoré som nemusel ani pretáčať a pohľad do komunistickej Číny pripomenul nedávnu minulosť.

Recenze audioknihy Jack Reacher: Nevracej se

07.12.2018 Ověřený nákup

Podľa predlohy tohto príbehu som videl najprv film

mám pocit, ako asi už viac krát, že nie každý príbech knižného vidania sa dá vtesnať do jedného filmu. Aj keď film mi pripadal dostatočné pútavý a s strhujúcim dejom, kniha samotná je na tom ešte lepšie a ponúka ešte viac.

Recenze audioknihy Jack Reacher: Jatka

07.12.2018 Ověřený nákup

skúsil som a neľutujem

Nevedel som čo čakať a zaujalo, myslím, že celý príbeh ma všetko čo má mať, zápletku, napätie zvrat a aj emóciu. Príjemný prejav a podanie interpreta celé dielo posúva na pútavý zážitok z počúvania. Dopočúvanie tohto príbehu ma viedlo k vyhľadaniu ďalšieho od tohoto autora.

Recenze audioknihy Lazar

07.12.2018 Ověřený nákup

Siahol som po nej hneď, ako vyšla

V úvode ma trochu sklamalo, že ako keby v telenovele niekto sa opäť nečakane vynoril. Ak by išlo o nový príbeh bez zmŕtvych vstania asi by môj pocit z knihy bol o mnoho lepší, lebo v tejto sérií som už popočúval všetky predchádzajúce tituly a nestalo by sa tak ak by neboli dostatočne zaujímavé.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Šachové figurky

07.12.2018 Ověřený nákup

Ani tretia časť trilógie nesklamala

Od tohto autorta som už popočúval viacero diel a mám pocit, že v každom ma niečo prevapilo, mám pocit, že autor má schopnosť postaviť svoje dielo neštandardne pútavo na línii priebehu príbehu, ktorý mnoho krát aj bez prebiehajúceho vyšetrovania zločinu sám o sebe by mohol byť knihou

Recenze audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

07.12.2018 Ověřený nákup

pokračovanie úspešného predchodcu

Zhltol som prvú časť série Milénium a veľmi rýchlo som sa nechal uniesť druhým pokračovaním osudov hlaných hrdinov a aj keď ide o samostatnú knihu odporúčam vypočuť si najprv titul o mužoch, ktorý nenávidia ženy.

Recenze audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I

07.12.2018 Ověřený nákup

Chytila ma od začiatku

Hľadal som čo si kúpiť a som rád že som zvolil správne chytil ma príbeh, spád deja aj štýl písania. ešte počas počúvania tejto knihy hľadal som na internete, či bola spracovaná aj filmovo a áno, čo ma vlastne ani neprekvapilo, lebo je dobrá, no len či sa to podarilo zachytiť aj filmovo.

Recenze audioknihy Muž z ostrova Lewis

26.11.2018 Ověřený nákup

Zaujímavý a z mojho pohľadu silný pribeh

Dostal som sa k tejto knihe viac menej náhodou, zaujala ma svojou neštandardnou myšlienkou postaviť silný príbeh na pozadí vyšetrovania zločinu. Bol som ňou zaujatý a až neskôr som zistil, že je súčasťou trilógie, čo samozrejme znamenalo zaopatriť si aj prvú a poslednú časť série.

Recenze audioknihy Skála

22.11.2018 Ověřený nákup

Zaujal ma nápad stavby celkovej knihy, v zmysle silného príbehu s pozadím vraždy

Zaujal ma úžasný príbeh, ktorý je sám o sebe silný a nesie sa na línií vyčetrovania zločinu. Pútavé písanie s bezchybným audio podaním ako som už spomenul neštandardného podania "neklasickej" detektívky.

Recenze audioknihy V pasti lží

22.11.2018 Ověřený nákup

Audiokniha vypočutá za jeden deň

Tejto adioknihe som sa odhodlal na základe vypočutia si diela " Za zavřenými dveřmi ", ktorú som dostal ako dar. Priznám sa, že v úvode počúvania tohto "daru" som začal nadobúdať pocit, že to asi nie je celkom to čo by som chcel, no v krátkom čase však nastal zvrat. A teda očakávania pri tomto diele boli vysoké, lebo predchodkiňa zaujala konštrukciou príbehu a jeho napeätím. Som rád že môžem to isté povedať aj o tomto diele "V pasti lží". Pútavý príbeh, ktorý vôbec nemusí byť nereálny. odporúčam.

Hodnocení audioknihy Netopýr

20.11.2018 Ověřený nákup