Recenze uživatele Adriana

Recenze audioknihy Fantóm opery

09.11.2020 Ověřený nákup

Klasický príbeh s výbornými hercami

Klasický príbeh známy z viacerých interpretácii - od knihy po muzikál, výborné herecké obsadenie. Bavilo ma ho počúvať, aj keď celkový dojem z dramatizácie bol trošku chaotický. Napriek tomu určite sa ešte k tomuto dielku niekedy vrátim.

Recenze audioknihy Muž z ostrova Lewis

09.11.2020 Ověřený nákup

Nikdy nevieš aká je minulosť

Celý príbeh najlepšie vystihuje veta, ktorá sa objavila takmer na konci príbehu, hovoriaca o tom, že naozaj si nikdy nemôžme byť istí, čo prežili v minulosti ľudia, ktorých poznáme. A niekedy dokonca aj celý náš život, aj keď nie celý ich. Opäť skvelo opísaný, nie typický, detektívny príbeh, ten prebieha akoby v pozadí príbehu hlavných hrdinov. Drsné prostredie škótskych ostrovov dodáva tú správnu atmosféru a tým sa kniha približuje severskému typu detektívok. Autor upozorňuje aj na veľmi aktuálnu tému - osud seniorov v spoločnosti a rodine a Alzheimerovu chorobu. Za mňa palec hore.

Recenze audioknihy Skála

31.01.2020 Ověřený nákup

Prepojenie prítomnosti s minulosťou

Moja prvá kniha od Peter May , ale určite nie posledná. Výborne vyrozprávaný príbeh , mimochodom - úžasná interpretácia aj spracovanie ! Opisy nádhernej ale drsnej škótskej krajiny , zaujímavých tradícii a spomienok na detstvo. Hlavný hrdina nemá ľahký osud a dúfam, že sa objaví aj v ostatných autorových knihách. Vrelo odporúčam milovníkom kvalitne napísaných príbehov.

Recenze audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

02.01.2020 Ověřený nákup

Séria úspešne pokračuje

Áno, bez toho, aby ste prečítali predchádzajúce časti nemá určite cenu čítať túto knihu. Autor sa zbytočne nevracia k udalostiam , ktoré už boli opísané v minulých častiach, ale dej na ne určite nadväzuje. Opäť zaujímavý príbeh, spomína nové spoločenské problémy, rasovú segregáciu, aj to, ako spoločnosť dokáže ignorovať záujmy tých najslabších jedincov, ktorí nemajú prostriedky na vlastnú obranu. Interpretácia skvelá!!!!

Recenze audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

04.12.2019 Ověřený nákup

Už 4. Milenium a stále rovnako dobré

Výborne rozvinutá pokračujúca zápletka nie je nasilu udržiavaná , zaujímavo spája osudy postáv. V tejto časti sú hlavné postavy vykreslené trošku čiernobielo - delia sa na dobré a zlé - s výnimkou hlavnej hrdinky, ktorá ostáva naďalej svojská . Postupne sa tu dopĺňa životný príbeh Lisbeth, ukazuje udalosti z minulosti, ktoré ju ovplyvnili. Rozhodne bez tohto dielu nie je jej príbeh kompletný- odporúčam . Interpretácia je skvelá, aj bez uvedenia mien osôb som bola schopná okamžite rozoznať , kto hovorí - Martin je úžasný!

Recenze audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

06.11.2019 Ověřený nákup

A úroveň sa zvyšuje...

Po prvom diele Milénia nasleduje toto dielo, a musím povedať, že spracovanie je ešte kvalitnejšie ako v prvej časti. Martin Stránsky je skvelý a výborne sú zvládnuté aj hudobné intermezzá. Zápletka je neuveriteľne skvelo vymyslená , poukazuje zároveň na to, ako zlyhávajúci systém a súkromné záujmy jednotlivcov dokážu zmeniť osud nevinného človeka . Opäť vrelo odporúčam!

Recenze audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I

23.10.2019 Ověřený nákup

Dielo, ktoré prispelo k vzniku pojmu - Severská detektívna klasika

Stieg Larsson udrel klinec po hlavičke ! Našiel témy, ktoré sú vysoko aktuálne v modernej spoločnosti - politicko-mafiánske vazby, týranie a sexuálne zneužívanie žien, hackerstvo a spracoval ich úžasne napínavým a neočakávaným spôsobom. Postupne rozvíjanie sa deja, hľadanie súvislostí a neobvyklé rozuzlenie . Martin Stránsky - jeho interpretácia je skvelá, zážitok z počúvania audioknihy som mala oveľa vačší ako keď som ju pred 6 rokmi čítala. Vrelo odporúčam!

Recenze audioknihy Rozum a cit

01.08.2019 Ověřený nákup

výborná dramatizácia

Tak tento príbeh od Austenovej som predtým nečítala, preto ma potešilo, ako sa zápletka rozvíja až do úplného konca. Opať sa sústredí na ženské hrdinky a sleduje ich životné osudy. Ukazuje, že nie sú to vždy členovia rodiny, ktorí podajú pomocnú ruku a naopak, že veľkorysosť nás može prekvapiť zo strany úplne cudzích ľudí. Pekne vykreslené charaktery postáv. Výborná dramatizácia .

Recenze audioknihy Pýcha a předsudek

29.07.2019 Ověřený nákup

Šarmantná klasika

Jane Austin predbehla štýlom písania a svojím ženským prístupom svoju dobu aspoň o 100 rokov. To, ako vykresľuje charaktery svojich postáv nám teraz príde milé, vtipné, kritické- v jej dobe to vyvolalo veľké diskusie až pobúrenie. Tento príbeh patrí medzi tie večné , pre viacero generácií. V priebehu deja donúti svoje hlavné postavy k sebareflexii a zmene názoru , čo aj v súčasnosti je pomerne ťažké. Audiokniha je výborne zdramatizovaná, veľmi ľahko sa počúva, ťažko sa robia prestávky. Vrelo odporúčam !!!

Recenze audioknihy Anne ze Zeleného domu

17.07.2019 Ověřený nákup

Pribeh Anny patrí do každej knižnice

Príbeh Anny nikdy neomrzí. Prvy krát som ho čítala ako 10 ročná a odvtedy opakovane a s potešením. Vždy mi pripomenie ako sa dá nájst radost aj v jednoduchych veciach okolo nás, silu slov, ktoré vedia z bežnych maličkostí vytvorit najvzácnejší poklad. Je až neuveritelné, že kniha má viac ako 100 rokov a predsa dokáže oslovit čitatelov 3 generácií. Annin optimisticky sposob riešenia problémov je velkou školou života!

Recenze audioknihy Emma

07.12.2018 Ověřený nákup

Kratke,mile,zabavne....

Pekne zdramatizovane dielko, da sa vypocut naraz, Jane Austenova tu popisuje temu, ktora je jej najblizsia, a to postavenie zien vo vtedajsej spolocnosti, odkazanych skor na plnenie ulohy peknej dekoracie pre muza.Emma je zufala a znudena touto ulohou a zabava sa dohadzovanim podla nej vhodnych patnerov pre damy vo svojom okoli, pricom sama vyhlasuje ,ze sa nikdy nevyda. Tuzba po emancipacii sa vsak dostane do konfliktu s tuzbou srdca.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Šťastní lidé čtou a pijou kávu

03.12.2018 Ověřený nákup

Otvorený koniec...

Túto knihu som už čítala hneď po jej vydaní, ale z audioknihy som mala úplne iný zážitok.Musím povedať, že v podaní Michaely vyzneli oveľa autentickejšie , aj keď skor drsnejšie a náladovejšie. Text je veľmi emotívny pri spracovávaní pocitov hlavnej hrdinky. Eduard je presne ten drsný typ chlapa, ktorý sa nesnaží s ňou zblížiť, aký potrebuje na vytrhnutie z depresívnych myšlienok. Trošku mi tu vadí otvorený koniec, ale už má aj druhý diel, tak snáď aj ten bude spracovaný ako audiokniha. Ako oddychové počúvanie odporúčam.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Jana Eyrová

17.09.2018 Ověřený nákup

Skvelé prevedenie

Ako už niekde odoznelo - Marta je Jana ! Nádherne interpretované klasické dielo, vtiahne vás do deja a stávate sa súčasťou doby a príbehu. Pre tých, ktorí dej nepoznajú ostáva prekvapivá zápletka, ktorú sprevádza jemný humor . V tomto prevedení nie je Jana ustráchaná osôbka , ale silná zásadová osobnosť. Vrelo odporúčam!

Recenze audioknihy Cesta kolem světa za 80 dní, Dvacet tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin

23.07.2016

Cesta za80 dni je the best

Cesta okolo sveta za 80 dni je jedna z najlepsich audioknih ake som kedy pocula. Vyborna dramatizacia, skveli interpreti. Zabava pre celu rodinu. Nasa stalica na dlhe cestovanie autom. Da sa pocuvat opakovane, nie je to jednorazova zalezitost. Dvadcettisic mil pod morem je tiez vyborne nahrata.