Recenze uživatele Siváčik

Recenze audioknihy Príbeh Vesmíru

26.11.2020 Ověřený nákup

Tzv. Haluz

Taká hrstka bludov, ktoré dávajú zmysel, až ma to silno bavilo. Ateistické zdôvodnenie existencie boha. Veľmi odporučam. Dielo, ktoré každého utvrdí, že mal vo svojom svetonázore pravdu.

Recenze audioknihy Taktne o tráviacom trakte

26.11.2020 Ověřený nákup

Jemne detské, ale príjemne tráviteľné.

Čakal som trochu viac odborných informácií, až som sa bál, že nebudem rozumieť. Bolo to práve naopak, podané skôr pre laikov. Len by som čakal predsa len viac odkazov na zdroje, štúdie, výskumy. Proste si viac obhájiť svoje tvrdenia. Obsah knihy ako celok ma nešokoval, ani nezmenil radikálne moje postoje, ale prinútil sa zamyslieť nad väčším akcentom na veci, ktoré človek považuje za dôležité ale nevenuje im až taký dôraz.

Hodnocení audioknihy Proč spíme

22.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Hlbokomorské rozprávky

17.05.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Traja kamoši a fakticky fantastický poklad

03.05.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Kniha džunglí - Mauglí

25.04.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Hluboká práce

01.04.2020 Ověřený nákup

Nie pre každého

Kniha napomáha odbúrať pri práci rušivé elementy vo forme nepodstatného "balastu". Nie pre každého sú však tieto rady vhodné. Sú pracovné pozície, kde je to čo je v knihe nazývané hlbokou prácou iba zlomok pracovnej činnosti a nedá sa podľa pravidiel v knihe popísaných fungovať. Pre toho kto chce a potrebuje intenzívne a hlboko duševne pracovať je však kniha dobrým vodítkom.

Hodnocení audioknihy Traja kamoši a fakticky fantastický bunker

25.03.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Čtyřhodinový pracovní týden

28.02.2020 Ověřený nákup

Extra kontroverzia

Knihu by sa dala rozdeliť do dvoch rovín, nie však častí. V jednej rovine návod na zmysluplnejšie a efektívnejšie využívanie pracovného aj osobného času a v druhej rovine návod na efektívny spôsob podnikania. V prvej rovine veľmi inšpirujúce a motivačné k zmene myslenia. V druhej rovine je ukrytý jeden s najviac amorálnych postojov k zárobkovej činnosti, aké som kedy spoznal, okrem zarábania násilím a podvodmi. Je to však tak hlboko ukryté, že túto amorálnosť myslenia len málokto uvidí. Každopádne ako návod pravdepodobne výborné. A v neposlednom rade, ide o knihu plnú reklamy na konkrétne služby a tovar. To ma hodne vyrušovalo, pretože nešlo o inšpiráciu k typu produktov, ale o konkrétne značky.

Recenze audioknihy Pozitivní leader

19.02.2020 Ověřený nákup

Hlavne pozitívny... líder až potom

Nepracujem na pozícii lídra a zo začiatku som sa obával, či toto bude dielo vhodné pre mňa. Ale i keď sa celá kniha točí okolo vedenia ľudí, celé je to hlavne o nastavení samého seba. Je teda táto kniha vhodná nie iba pre toho kto chce vedieť ako správne viesť iných, ale dá podľa mňa správny návod na usmernenia seba v osobnom a pracovnom živote.

Hodnocení audioknihy Nikdy nedělej kompromis

04.02.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Emoční inteligence

27.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zbraně vlivu

31.12.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Myšlení, rychlé a pomalé

28.12.2019 Ověřený nákup

Zatiaľ najlepšie čo som počúval.

Veľmi jasné, konkrétne a pritom rozsiahle a detailné. Popis myšlienkových procesov, ktoré každý pozná, ale málokedy si ich uvedomuje tak, ako je to tu prezentované. A odkazy na myšlienky z tohto diela som už viackrát našiel aj v iných dielach, kde to "zapadalo".

Hodnocení audioknihy Psychologie ovlivňování

08.10.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Čochtan vypravuje (+bonusy)

08.10.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Faktomluva

07.10.2019 Ověřený nákup

Povinné čítanie

Obsah knihy by mal byť povinný predmet od druhého stupňa základnej školy až po doktorandské štúdium. Tiež denne 5min. pred hlavnými správami a 5min. po nich by mali vysielať výrivky z knihy ako kompenzáciu skreslenia reality. Kniha krásne vo faktoch ukazuje ako si bez poznania faktov utvárame v hlave predstavu reality len preto, že chceme vedieť "ako sa veci majú" a nepripúšťame si, že netušíme.

Hodnocení audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1

03.10.2019 Ověřený nákup