Recenze uživatele Zuzana

Audiomol Influencer - autor nejoblíbenějších recenzí

Hodnocení audioknihy Časodějové 1 - Klíč k času

09.01.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Diabol v zrkadle

09.01.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Husitská epopej VI

09.01.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Terror

05.01.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Volání vlka

26.10.2020 Ověřený nákup

Nový Al Sorna? Tak to si musím hneď kúpiť.

Vidieť tu audio pokračovanie Stínu krkavce ma naozaj potešilo. A keď som ju vypočula neostala som sklamaná. Táto kniha nie je rozčlenená na pohľady toľkých postáv ako tomu bolo pri knihách predošlej série, čo vítam. Vélin mi ako fantasy hrdina naozaj prirástol k srdcu. Ako vždy krásne otvorené zakončenie, až by som sa hneď pustila do ďalšej knihy.

Hodnocení audioknihy Krv prvorodených

24.10.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Husitská epopej IV

22.10.2020 Ověřený nákup

Neprestane vás baviť

Začiatok tejto epopeje sa mi veľmi páčil a bála som sa, či postupne nebude v ostatných častiach väčší chaos, ale vôbec sa to nestalo. Autor vždy skutočnosti ujasní, no nie neustálym opakovaním aby vás to otravovalo. Opisy obyčajného života z tohto obdobia sú skvelé, od druhu jedál až po náboženské predstavy. Je to neskutočne rozsiahle no úžasné dielo.

Hodnocení audioknihy Cizinka

22.10.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Smrtka

22.10.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

22.10.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dobrá znamení

22.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Vladař

22.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy To nemyslíte vážně, pane Feynmane!

22.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Bratrstvo neohrožených

22.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Jiskra života

22.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Naslouchač

22.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Specialista

20.07.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Zkouška ohněm

20.07.2020 Ověřený nákup

Bčkový akčný film

Táto kniha bola moja prvá od Rollinsa, no silne pochybujem, že skúsim aj nejakú inú. Príbeh bol pre mňa príliš prehliadnuteľný. Chýbalo mi väčšie prepojenie s históriou. Ako námet na akčný film však určité dobré. Srdcervúca zápletka na začiatku, ohrozené deti, súboj dobra a zla, záchrana sveta - proste mix všetkého čo ľudia chcú. Odporúčam, len ak máte radi tieto oddychové knihy.

Hodnocení audioknihy Husitská epopej I

03.07.2020

Recenze audioknihy Krajina nočních jezdců

20.05.2020 Ověřený nákup

Začať od konca? Nevadí, neľutujem.

Túto audioknihu som kúpila len tak zbrklo, takže som vôbec nevedela, že knihe predchádzali ďalšie časti. Dej bol zmysluplný aj bez prečítania predošlých častí a charakter hlavnej postavy som si obľúbila tak či tak. K charakteru hl.postavy sa hlas Siteka tak hodí, že si to bez neho ani neviem predstaviť. Až keď som to dopočüvala tak si vravím, že by bolo zaujímavé poznať Hynkov príbeh predtým a voilá 😄 určite zakúpim aj tieto audioknihy.

Recenze audioknihy Střet králů

28.02.2020 Ověřený nákup

No proste súčasný bestseller.

Tak ja som to spravila opačne, najskôr som čítala knihu. Potom vás seriál skoro vôbec nebaví. Oproti knihe je to slabý odvar. Jediné, čo ma na týchto knihách hnevá (a to nemyslím len Pieseň ohňa a ľadu, no všeobecne autorove knihy), je, že vynecháva akciu. Áno, keď jedna kapitola skončí napínavo, udržiava vás to stále pri knihe. No pri tomto autorovi to u mňa akosi nefunguje. Medzi pokračovaním tej kapitoly je ďalších 20 postáv, až zabudnete na čo vlasne čakáte, a keď sa už k tomu dopracujete, tak tú aktívnu napínavú časť úplne vynechá a o jej výsledku sa dozviete len tak nenápadne niekde medzi rečou. Asi je to otázka vkusu. Určite však oceňujem to, že si ani nestihnete vybrať obľúbenú postavu. Všetky majú svoje plusy a mínusy, umierajú a objavujú sa nové, presne tak ako to v živote chodí, žiadne ideály.

Recenze audioknihy Azincourt

20.01.2020 Ověřený nákup

"Jen se mě neptejte na čí straně je Bůh"

Román popisuje vojnu úžasne realisticky so všetkým čo prinášala, získate skvelú predstavu o tom ako to v takom vojenskom tábore mohlo na začiatku 15.storočia vyzerať. Žiadne romantické predstavy, proste choroby, špina a smrad z výkalov. Dej ma držal a napustil až do konca po záverečný boj. Jediné čo vytýkam je, že v audioknihe neboli oddelené kapitoly, ani malou prestávkou. Niekedy potom chvíľu trvalo, kým si uvedomíte, koho príbeh autor práve rozpráva. Inak určite jeden z veľmi vydarených historických románov, ktorý nebol ani faktami preplnený ale objavovali sa pekne popri línii deja. (Chválim opisy vplyvu cirkvi, situáciu s lolardmi, ale aj komentáre obyčajných ľudí na vtedajšiu politickú situáciu a nakoniec aj taktiku a spôsob boja v konečnom súboji).

Hodnocení audioknihy Nebe nezná vyvolených

14.01.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Les mytág

14.01.2020 Ověřený nákup

Fantázia pracuje naplno, hlavne keď bývate pri lese ako ja

Kniha bola úžasne napínavá, aj keď som na začiatku celkom nechápala spojitosti a ako presne les funguje. Vtedy by som uvítala knižnú verziu, aby som sa mohla niekedy vrátiť a prečítať pomaly, no zbytok mi audio verzia úplne vyhovovala, hlavne hlas z ktorého mi v tých tajomných častiach naskočila husia koža.

Hodnocení audioknihy Tajná historie

21.12.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Šedí bastardi

21.12.2019 Ověřený nákup

Vtipné, napínavé, oplzlé a skvelé

Ach táto kniha ma veľmi pobavila. Tento druh humoru zbožnujem ku krížencom orkov a ich životu sa nádherne hodil. Dej to príjemne osviežovalo no ani trochu neubral na napínavosti vo vážnych situáciách. Doplňoval to skvelý prednes a túto knihu určite odporúčam aj keď ja som po nej siahla len pre pekný cover, oplatilo sa.

Hodnocení audioknihy Divoké karty

17.12.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Královna ohně

09.12.2019

Recenze audioknihy Oheň probuzení

04.12.2019 Ověřený nákup

Mala veľké očakávania...

Nápad na knihu sa mi naozaj páčil, no musím sa priznať, že som bola z tejto knihy trochu sklamaná. Zakúpila som si ju len preto, lebo som predtým čitala trilógiu Anthonyho Ryana - Stín krkavce, z ktorej som bola uchvátená. Niektoré časti deja boli pre mňa úplne nezáživné. Autor písal knihu z pohľadu 3 hlavných postáv, čo bola škoda, pretože sa potom ani jednej nevenoval naplno. Na konci však kniha nabrala spád tak, až mi bolo ľúto, že nemám po ruke hneď pokračovanie, ale len preto nech viem ako to dopadne.

Recenze audioknihy Šest vran

24.11.2019 Ověřený nákup

Asi nová srdcová záležitosť...

Poznáte tie knihy, ktorých hrdinovia vám prirastú k srdcu a keď knihu dočítate, tak máte pocit, že ste stratili priateľov a chcete ostatním stále o nich rozprávať? - tak toto je presne ona, neviem či je to tím, že mám vo všeobecnosti rada antihrdinov, ale skláňam poklonu autorovi. Popis tejto knihy ma vôbec nezaujal, keď som ju išla kupovať, vôbec som nevedela, čo mám od toho očakávať, no som rada, že som si túto audioknihu zakúpila. Chytila ma hneď od prológu a to už je čo povedať, pár krát som len zastala a počúvala s otvorenými ústami z toľkého napätia. Ženy, ktoré to čítali, skvele pracovali z hlasom, aj keď imitovali mužské hlasy. Proste mi táto kniha sadla a určite si zakúpim druhú časť.

Recenze audioknihy Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy

12.11.2019 Ověřený nákup

Autorské čítanie je TOP

Túto knihu som dlhšie odkladala, keďže sa na ňu musíte poriadne sústrediť. Za autorské čítanie som musela dať hneď 5 hviezdičiek. Autor dokonca aj spieva niektoré piesne, ktorým robí literárnu analýzu. Niektoré časti boli pre mňa menej zaujímavé, ale asi je to spôsobené štátnou príslušnosťou (oblasťou záujmu). Oceňujem, že vôbec nešlo o encyklopedický výklad, autor fakty navzájom prepájal a poukazoval aj na kultúrny dopad do súčasnosti. Na druhej strane si autor povyberal len niektoré diela a na ich základe robil obraz doby, aj keď chápem, že keby tak neurobil, musel by kníh napísať aspoň 10.

Recenze audioknihy Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

12.11.2019 Ověřený nákup

Starček vs svet - 1:0

Skvelá práca z hlasom Martina Stránskeho deju dodáva šťavu. Aj keď som myslela že kniha bude viac nadväzovať na prvú časť, bola som rada, že to nebolo úplne tak. Túto knihu si môžete kľudne vypočuť, aj keď ste nečítali jej prvý diel. A ak sa trochu zaujímate o svetové dianie, kniha vás o to viac pobaví. Bezstarostnosť starčeka a jeho názor, že vždy sa všetko nejako vyrieši, by sme si mohli v dnešnej uponáhľanej dobe plnej starostí, zobrať za svoje.