Recenze uživatele Ajka

Recenze audioknihy Drak spí

14.02.2021 Ověřený nákup

Poetický detektívny príbeh

Opisy prírody, ľudí, ich pocitov, vzťahov a celkovej atmosféry pôsobí v knihe Michaely Klevisovej ako balzam na dušu. Tento dojem je samozrejme výsledkom aj výborného prejavu Kristýny Kociánovej. Do toho zaujímavá detektívna zápletka, a je na svete príbeh, od ktorého som sa nemohla odtrhnúť. Opäť kniha, ktorú vrele odporúčam!:-)

Recenze audioknihy Nenapravený omyl

09.02.2021 Ověřený nákup

Výborné čítanie

Tiež som knihu najskôr v duchu porovnávala s príbehmi od Dominika Dána. Hľadala som podobné črty a myslela som si, že si na nového slovenského autora detektívneho žánru nezvyknem. Ale opak sa stal pravdou a knihu som doslova hltala. Výborná zápletka, príbeh veľmi dobre nahovorený Jurajom Smutným a často aj vtipné dialógy vám nedovolia " vytiahnuť slúchadlá z uší. U mňa veľká spokojnosť.:-)

Recenze audioknihy Kanibal z Nine Elms

29.01.2021 Ověřený nákup

Kniha ako "mucholapka":-)

Robert Bryndza je teda môj najnovší objav! Po vypočutí tejto audioknihy ( v poradí už druhá od neho ), si okamžite kupujem ďalšiu. Kniha výborne prevedená v podaní Martina Stránskeho, dej pútavý - nedajbože sa od neho odtrhnúť. Skutočne som knihu hltala a tešila som sa na každú chvíľu, kedy som ju mohla počúvať. Je síce miestami dosť drsná, ale dá sa to zniesť. Knihu odporúčam.

Recenze audioknihy Noční lov

23.01.2021 Ověřený nákup

Kniha príjemne prekvapila

O Robertovi Bryndzovi a jeho kriminálnych príbehoch som počula už predtým, preto som bola veľmi zvedavá na túto audioknihu. Môžem povedať, že som bola veľmi milo prekvapená. Do deja som bola vtiahnutá takmer okamžite a od tej chvíle som sa nevedela dočkať každého momentu, kedy budem môcť knihu počúvať. Už teraz som rozhodnutá kúpiť si opäť knihu od neho. Zdá sa, že som našla ďalšieho obľúbeného autora.:-)

Recenze audioknihy Zrcadlový muž

21.11.2020 Ověřený nákup

Opäť nesklamal!

Audiokniha ma vtiahla okamžite do deja. V podaní Pavla Rímskeho to je super zážitok, ako vždy. Nemohla som sa odtrhnúť od počúvania, bola som veľmi zvedavá, ako sa bude dej vyvíjať. Ináč, niektoré opisy deja sú podané veľmi tvrdo až brutálne.

Recenze audioknihy Hriech náš každodenný

02.11.2020 Ověřený nákup

Opäť nesklamal!

Od prvého okamihu ma dej upútal a vtiahol do seba. Zápletka výborná, prevedenie p. Martina Mňahončáka výborné ( a to som si nevedela predstaviť iného interpreta ako p. Mariána Geišberga). Dialógy perfektné - neraz som sa musela na nich nahlas rehotať! Vrele odporúčam!:-)

Vyšetřuje parta detektivů Podle skutečných událostí Humor

Recenze audioknihy Hřbitov upírů

27.09.2020 Ověřený nákup

Sklamanie.

Vodruškove knihy som priam hltala. S tým úmyslom som si kúpila aj túto. Nedostala som sa ďalej ako po 3. kapitolu. Je to prvá kniha, kde vystupuje Bratrstvo křišťálu, ale absolútne ma to nenadchlo. Mrzí ma to, ale aj podanie pani Josefíkovej bolo veľmi nepresvedčivé. Som veľmi sklamaná.:-(

Recenze audioknihy Smrt nosí rudé škorně

26.09.2020 Ověřený nákup

Zaujímavý exkurz do stredovekej Prahy

Príbeh je vhodný pre každého , kto má rád historické detektívky. Užívala som si hlavne typické slová, ktoré v súčasnej češtine už nepočuť. prevedenie rozprávača bolo taktiež super. Odporúčam.:-)

Historická

Hodnocení audioknihy Dokonalé ticho

26.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dokonalá smrt

04.08.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Zikmund Lucemburský

08.06.2018 Ověřený nákup

Netradičná téma spracovaná do super audioknihy!

Pekne spracovaná kniha, ale trošku menej pútavá ako knihy o Karlovi IV. Možno je to ale osobnosťou kráľa. Aj tentokrát som sa dozvedela mnoho faktov o osobnosti z našej histórie, o ktorej som mala iba veľmi strohé a skreslené informácie. Poslucháčom, ktorí sa zaujímajú o históriu knihu odporúčam.

Recenze audioknihy Smrť na druhom brehu

26.04.2018 Ověřený nákup

Výborné čítanie

Dominik Dán opäť potvrdil, že je výborný autor s veľkým zmyslom pre humor, čo sa odrazilo vo veľmi vtipných a trefných dialógoch. Veru , neraz som sa musela nahlas zasmiať. Kniha ma bavila a interpretácia Mariána Geišberga bola super! Odporúčam.:-)

Recenze audioknihy Žiješ iba dvakrát

16.04.2018 Ověřený nákup

Odprúčam!

Príbeh od Dominika Dána opäť nesklamal. Zo začiatku som si musela zvyknúť na interpretáciu Mariána Geišberga, pretože posledné audioknihy , ktoré som počúvala boli narozprávané po česky a boli to knihy historické, čiže to vyžadovalo aj iný tip interpretácie. A priznám sa, že väčšinou počúvam knihy v českom jazyku, a tie bývajú narozprávané perfektne. Postupne som si ale zvykla aj tento tip interpretácie. Čoraz viac som si knihu užívala, pretože dialógy boli excelentné a vtipné, ako sme na to u Dominika Dána zvyknutí. Takže odporúčam!

Recenze audioknihy Karel IV. - Tajný deník

12.03.2018 Ověřený nákup

Audiokniha pre dejepisných " fajnšmekrov". Vrele odporúčam!

Super počúvanie ako hovoreného slova, tak aj hudobných predelov. Takouto formou sa človek naozaj zorientuje v určitom historickom období. Knihu som počúvala tak často , ako to bolo možné. Netušila som, že aj takáto v podstate " literatúra faktu" môže byť podaná takýmto pútavým spôsobom. Už teraz idem hľadať ďalšie diely!

Recenze audioknihy Žítkovské bohyně

12.03.2018 Ověřený nákup

Netradičná téma spracovaná do super audioknihy!

V poslednej dobe som počúvala najmä detektívky. Tak som si povedala, že treba vyskúšať niečo iné. Dosť som váhala nad audioknihou Žítkovské bohyne, ale nakoniec som si ju kúpila. Po niekoľkých stranách ma kniha natoľko zaujala, že si dnes gratulujem, že som si ju kúpila. Už ako dieťa som počula o " bohyniach" z Hrozenkova, ale nevedela som o nich nič bližšie. Dej ma ale tak zaujal, že už teraz plánujem nejaké cyklovýlety v tom kraji. Samozrejme, že po dopočúvaní som "gúglila" ako divá, aby som si vyhľadala množstvo ďalších faktov o tej téme.No a potom som kúpila tú knihu aj v papierovej podobe, aby si ju prečítali aj tí členovia našej rodiny,ktorí nepočúvajú audioknihy. Takže na záver: Vrele ju odporúčam!:-)

Hodnocení audioknihy GAME

11.10.2015 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Jménem Krále

10.09.2015 Ověřený nákup