Recenze uživatele Zuzana

Recenze audioknihy Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

26.05.2020 Ověřený nákup

Trochu iná Aristokratka

Štvrté pokračovanie je úplne odlišné od predchádzajúcich a chvíľku mi trvalo, kým som si zvykla na nové postavy. A vlastne sa mi cnie za obyvateľmi zámku a dúfam, že v ďalšom pokračovaní dostanú opäť hlavné slovo. Príbeh je však vtipný a podľa očakávania skvelý. Ďalšou zmenou bol prednes Veroniky Kubařovej. Na mňa už to bolo moc hrané a afektované...predchádzajúci civilnejší prejav mi vyhovoval viac. Teším sa na ďalšie osudy Kostkovcov a osadenstva zámku!

Recenze audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

11.04.2020 Ověřený nákup

Dôstojný nástupca pána Gaišberga

Ďakujem, že ste v pánovi Mňahončákovi našli pokračovateľa pána Gaišberga. Na jeho prednes sa mi veľmi páčil. Plynule a rýchlo som si zvykla a už som si len vychutnávala ďalší skvelý príbeh. Bavili ma strhujúce opisy niektorých udalostí a humor medzi chalanmi na policajnej stanici.

Recenze audioknihy Žiješ iba dvakrát

11.04.2020 Ověřený nákup

tradične skvelé

Opäť ma všetko bavilo, námet o "bielej dodávke" ma veľmi zaujal, prostredie Bratislavy je skvelo vykreslené, zápletka celkom ľahko odhaliteľná, ale ide predsa hlavne o rozprávačský štýl. Páčilo sa mi aj preniknutie do sveta novinárskej (ne)etiky.

Recenze audioknihy Cigaretka na dva ťahy

11.04.2020 Ověřený nákup

Klasika

Tradične vynikajúci prejav pána Gaišberga, perfektné vykreslenie prostredia a atmosféry na policajnej stanici. Príbeh je však z oblasti, ktorá pre mňa nie je až tak príťažlivá, no inak je klasicky skvelo spracovaný.

Recenze audioknihy List zo záhrobia

27.07.2019 Ověřený nákup

Dominik Dán ako ho poznáme.

Ako v každej z kníh DD oceňujem opisy dobovej situácie, osudy vyšetrovateľov. Samotný prípad, ktorý riešia je štandarne dobrý, no sila knihy spočíva v návratoch do minulosti. Myslím,že keby som ju iba čítala, prišla by som o neopakovateľný pocit z prednesu M. Geišberga. Neuveriteľne presné vystihnutie postáv, pokojný prednes, dokonalý hlas...to všetko znásobuje hodnotu autorovho diela.

Recenze audioknihy Cela číslo 17

27.07.2019 Ověřený nákup

Prekvapivé podanie deja.

Kniha je výborná a veľmi príjemné je striedanie zápiskov hlavného hrdinu, ktoré spätne máme možnosť porovnávať so skutočnosťou. Všetko postupne do seba zapadá, mení sa postoj čitateľa k jednotlivým postavám. Jedna z najlepších kníh DD. Strhujúco presný a precítený prednes pána Geišberga zdvojnásobí zážitok z celého príbehu.

Recenze audioknihy Jednou nohou v hrobe

27.07.2019 Ověřený nákup

Obvyklá kvalitka.

Príbeh aj spracovanie je štandardná klasika a je tu všetko, čo od Dominika Dána očakávame. Pridanou hodnotou mnohých jeho kníh je pre mňa práve prednes pána Gaišberga. V papierovej podobe som čítala len jednu knihu DD a odkedy som objavila audio-verzie s hlasom MG, nemôžem inak, len počúvať.

Recenze audioknihy Nežná fatamorgána

27.07.2019 Ověřený nákup

Zážitok počuť!

Úžasný opis tej doby, reálne miesta a postavy sa miešajú s fikciou a prednes pána Gaišberga opäť famózny. Samotný prípad nie je až tak šokujúci, na jeho pozadí sa však odohráva kus našej histórie a je zaujímavé ho pozorovat z pohľadu štátnych zložiek.