Recenze uživatele Riddick

Hodnocení audioknihy Zlo

14.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Totální rauš

22.01.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

25.10.2019 Ověřený nákup

Príjemné, ale nie výnimočné

Poznám Červenákov štýl, po tejto stránke som vedela, čo môžem očakávať a som vcelku spokojná. Za nie celkom uspokojivý považujem prednes Marka Geišberga. Neviem koľko audiokníh už má za sebou, ale jeho dramatizácia patrí medzi to slabšie, čo som mala možnosť počuť. Neprispôsobuje hlas, nerobí pauzy, nevystihne náladu, emóciu ani charakter postavy. Možno sa len nedostatočne pripravil alebo to robil narýchlo. Nebolo to zlé, no mohlo to byť výrazne lepšie.

Recenze audioknihy Čarodějky na cestách

31.03.2019 Ověřený nákup

Rozkoš počúvať

Už pri Soudných sestrách som sa vyjadrila, že Zuzana Slavíková je na čítanie čarodejníckych pratchettoviek dokonalá. Doteraz boli jeho stelesnením hlasy Honzu Kantůrka a Jiřího Pobudy, ale Slavíková je tretia do mojej siene slávy najlepších interpretov pána Pratchetta. Kniha sama o sebe je zážitok. Príbeh plný fantázie, humoru a ľudskosti, tak ako to vedel len sir Terry. Milujem Zeměplochu, mestská hliadka a čarodejnice sú moji najobľúbenejší. No a v takejto podobe je to pre fanúšika a audiofila niečo neopísateľné :-)

Recenze audioknihy Diabolská maska

08.12.2018 Ověřený nákup

Staromilská detektívka

Pre mňa to bola jazda na húsenkovej dráhe, raz hore, raz dolu. Autorov staromilský štýl najmä spočiatku pohladí dušu, archaická slovenčina sa v kombinácii s príbehom z dnes už neexistujúcich bratislavských štvrtí veľmi príjemne počúva... aj hluché miesta v deji nevadia, keď je to všetko také ľubozvučné. Mojím problémom bolo, že už v polovici audioknihy sa mi to začalo prejedať. Všímala som si opakovanie replík, enormné množstvo slovnej vaty, a bola som čoraz otrávenejšia. Navyše sú v nahrávke asi 3 chyby v strihu. Aj záverečné rozuzlenie à la Hercule Poirot sa príšerne vlieklo. Dopočúvala som zo zotrvačnosti a zvedavosti. Bohužiaľ, ďalšie prípady redaktora AZ si už nekúpim. Hoci svoje výhrady smerujem k autorovi predlohy, nie predčítačovi, ten bol výborný. Ale kto má rád staré detektívky a starú Bratislavu, hádam si pochutná.

Recenze audioknihy Soudné sestry

21.11.2018 Ověřený nákup

Skvelé po všetkých stránkach

Pre fanúšikov Terryho Pratchetta je to absolútna klasika, ale oplatí sa ju prečítať aj ušami, a to kvôli predčítačke. Zuzanu Slavíkovú vybrali dokonale. Sem-tam možno netrafí intonáciu k danej nálade, ale to je v každej audioknihe. Hlas má ako stvorený pre dabovanie Zemeplošských čarodejníc. Jej starenku Oggovú by rovno mohli zaradiť do zlatého audioknižného fondu. Bola to radosť a krása počúvať. Už sa teším na ďalšiu.

Recenze audioknihy Příběh služebnice

24.10.2018 Ověřený nákup

Kultová klasika

Pred niekoľkými rokmi som čítala knihu a k nej aj zopár voľne dostupných štúdií. Je to klasika žánru antiutópií a ak nie priamo prečítať, tak aspoň poznať jej obsah by mal každý človek, ktorý pozná aj Orwellovo 1984. Prednes bol príjemný, nálada zodpovedá obsahu, hoci som si nebola úplne istá, či nie je skrátená. Kedysi sa mi zdala oveľa dlhšia, moje české vydanie je dosť hrubé :-) Je treba mať na takúto pochmúrnu knihu správnu náladu, ale ako audiokniha je spracovaná veľmi kvalitne.

Hodnocení audioknihy Blade Runner

05.06.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Dveře do léta

17.04.2018 Ověřený nákup

Nostalgia

Pred 13. rokmi som sa do tejto útlej knižky zamilovala. Je pravda, že dnes je celkový dojem už trochu zmenený časom a vekom, ale stále si myslím, že pre milovníkov tematiky cestovania v čase sú Dveře do léta povinná literatúra :-) Len mi trochu prekážalo, že pánovi Brouskovi režisér neskorigoval zlú anglickú výslovnosť mien a miest.

Recenze audioknihy Divoké labutě

22.11.2017 Ověřený nákup

Silný zážitok

Uf, Divoké labutě sú rozhodne ťažký náklad životného údelu troch generácií čínskych žien (a ľudí všeobecne). Nevadilo mi, že je audiokniha skrátená, vyhovoval mi vecný štýl a hutné rozprávanie. Až také hutné, že sa neustále niečo deje a človek ledva stíha spracúvať všetky udalosti. Intenzita absurdností sa stupňuje, keď nastúpi na scénu režim Mao Ce Tunga.

Toto dielo rozhodne odporúčam, síce nie som schopná so svojím súčasným kultúrnym pozadím akceptovať čínske tradície, ktoré prinášali ľuďom predovšetkým utrpenie, bol to fascinujúci pohľad do natoľko odlišného prostredia.

Pani Maciuchová predviedla (ako inak) skvelý výkon, jej dlhoročné skúsenosti herečky sa nezaprú. Prednes je veľmi civilný, zároveň však cituplný, umocnený jej jemným hlasom.

Jedinou chybou je hudobný doprovod. Možno by mi ani tak nevadili rôzne druhy čínskej ľudovej hudby - i keď by som uprednostnila jeden, maximálne tri zladené motívy - ako mi fakt hrozne vadila zvýšená hlasitosť týchto hudobných vsuviek. Stalo sa mi to už pri zbierke Praha noir a neviem pochopiť, ako je možné, že vydavateľ si neuvedomuje, že pri takej záležitosti, akou je počúvanie hovoreného slova - tobôž knihy ako je táto s Hanou Maciuchovou ako predčítačkou! - poslucháčovi príliš hlasná a pišťavá hudba, čínske plechové bicie nástroje atď., vyslovene drásajú uši. To bolo fakt zlé. Zvyšok za 5*.

Hodnocení audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

13.09.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Praha NOIR

15.06.2017 Ověřený nákup

za sprievodnu hudbu hviezdicky dolu!

Ako kazda zbierka poviedok je aj Praha noir ako ta americka bonboniera - niektore kusky chutia, ine menej. Ale co povazujem za zlocin na citlivych usiach posluchacov, to su sprievodne harmonikove motivy! Je to jednoducho barbarske, este nikdy som strasnejsiu hudbu v audioknihe nepocula a navyse je ovela hlasnejsie nez hovorene slovo. Zakazdym som zazivala soky z nastupu toho kvilenia a pre mna One hot book toto dielo znicili :-(

Hodnocení audioknihy Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

29.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Velký Gatsby

27.04.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Jsou světla, která nevidíme

21.03.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Aristokratka na koni

11.03.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Bohové Gothamu

16.12.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Brouk

27.10.2016

Hodnocení audioknihy Svět podle Garpa

27.10.2016

Hodnocení audioknihy Apage Satanas

19.09.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Himmlerova kuchařka

10.08.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Aristokratka ve varu

16.03.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Poslední Aristokratka

16.03.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Chantal Život na laně

27.01.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Želary - Jozova Hanule

09.12.2015 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Roden24

06.11.2015 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Co život dal a vzal

06.11.2015 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mrtvá šelma

22.10.2015 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Kladivo na čarodějnice

24.06.2015

zážitok!

Knihu som čítala dávno, film videla asi dvakrát, ale toto je príbeh, ku ktorému sa človek túži vrátiť. Preto som s radosťou (ak sa dá povedať pri knihe o mučení, hlúposti a nespravodlivosti) siahla aj po audioknihe. Interpretácia Pavla Rímského je... intenzívna... tak ako si Kaplického Kladivo plne zaslúži. Pozvoľné tempo rozprávania neuberá na dramatičnosti, skôr naopak.

S audioknihou som si znova prežila ten príbeh ešte intenzívnejšie ako vtedy na papieri, emócie mnou doslova lomcovali :-) Hoci toto je fikcia, hoci historická pravda bola rovnako (ak nie viac) krutá a hoci s tým dnes už nikto nič neurobí... tak pri počúvaní som sa triasla hnevom, hnusného Bobliga by som bola schopná na mieste zabiť (pomaly!) a naozaj silno som to celé znovu prežívala :-) Uf, proste audioknižná parádička!

Recenze audioknihy Volání Kukačky

28.05.2015

Petr Oliva = Cormoran Strike :-)

18 hodín príjemného počúvania :-)

Zážitok z audioknihy do istej miery ovplyvňuje predčítač. Hlavne na plusovej stupnici. Ak vám predčítač nevyhovuje, dokážete jeho výkon vylepšiť vlastnou fantáziou a povedzme toleranciou... Ak je naopak skvelý a "sadne" do role, niet čo vylepšovať a stotožnenie predčítača s rozprávačom a hlavným hrdinom je dokonalé.

To je prípad Petra Olivu v úlohe Roberta Galbraitha, respektíve Cormorana Strikea.

Olivov hlboký, jemne zastretý akoby zachrípnutý hlas perfektne stelesňuje introvertného, skeptického a životom trochu ošmirgľovaného muža, ktorý je síce stále mladý, ale svoje ilúzie už "stratil na cestách" (odkaz na Valmontov výrok vo filme Nebezpečné známosti).

Recenze audioknihy Atlas Mraků

28.05.2015

špičková kniha aj audiokniha

Každý príbeh Atlasu mrakov má svoje čaro. Mojimi najobľúbenejšími boli Listy zo Zedelghemu a Hrôzostrašné muky Timothyho Cavendisha, pretože práve tieto sa vyznačujú určitou výrazovou i jazykovou rafinovanosťou a humorom... Frobisherove postrehy sú britké a výstižné, Cavendish je zase geniálne vtipný cynik a glosátor ako bič, zároveň sú obaja výbornými pozorovateľmi. Lásku k týmto dvom postavám mi pripomenula práve česká audiokniha, kde ich úžasne stvárnili herci Jan Zadražil a Jan Vlasák.

Audiokniha je vynikajúco spracovaná a absolútne bez váhania ju odporúčam komukoľvek, kto by si rád prečítal Atlas mrakov ušami - a dvojnásobne ju odporúčam na zopakovanie zážitku tomu, kto ju už očami prečítal.

Podobne ako v prípade hercov vo filme sa v niektorých interpretáciách nemusí a asi ani nebude celkom zhodovať s pôvodnými osobnými predstavami čitateľa, ale to je znesiteľné. Po všetkých stránkach je audiokniha špičková, to platí aj pre predčítačov - no nepovažujte moju poznámku za sexistickú, ale chlapi v tomto prípade dve ženské predstaviteľky hravo zatienili. Bohužiaľ práve oné dve dámy boli pre mňa najslabšími ohnivkami reťaze.

Napríklad sa mi zdalo, že Sonmi~451 (Jana Stryková) bola v prejave príliš emotívna a najmä expresívne vyjadrovanie posmechu či pohŕdania mi k tejto postave vôbec nepasovalo. Knižný charakter Sonmi bol vzorom jemnosti, zmierenia a povznesenia.

Len s obtiažami som zvládala Kristýnu Frejovú v postave Luisy Reyovej, ktorej tón hlasu je sám o sebe dosť vysoký, no vo vypätejších polohách prechádzal do škreku, z čoho ma až striasalo. Ale zvládla som to, lebo aj jej príbeh bol zaujímavý, kniha by sa bez neho nezaobišla - a stále som si vravela, že mi to vynahradia ostatní.

Čo skvele splnili už spomínaní Zadražil a Vlasák v úlohách Frobishera a Cavendisha, no veľmi príjemne ma prekvapil Zachryho príbeh v podaní Martina Stránského.

Prednes ho výrazne vylepšil, pretože z čítania som si naň spomínala ako na druhú najmenej obľúbenú zložku Atlasu mrakov, no pri počúvaní ma hneď na začiatku ohromil... uvedomila som si, že až Zachryho príbeh, to miesto, kde rozprával o umieraní a uctievaní bohov v primitívnej kultúre, až to ma zlomilo a dojalo, dalo mi pocítiť tú nesmiernosť času, priestoru a bytia, ktorá je obsiahnutá v tomto diele, ale aj všade okolo nás.

Hotový vesmír atavizmov, emócií a vedenia v škrupinke krehkých ľudských osudov. Vajíčko poznania ako orison, ktorý sa zaktivuje, keď ho zohrejete v dlaniach.

(celý článok o Atlase mrakov na http://riddicksrealm.blogspot.sk/2015/05/david-mitchell-atlas-mrakov.html)

Hodnocení audioknihy Hedvábník

07.04.2015

Hodnocení audioknihy Čarodějův učeň

21.11.2014

Hodnocení audioknihy Báječná léta pod psa

20.11.2014 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Asfalt II. - Efektivní brutalita

20.11.2014 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Forrest Gump

20.11.2014 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Už je tady zas

20.11.2014 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Žítkovské bohyně

20.11.2014 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Vyhnání Gerty Schnirch

20.11.2014 Ověřený nákup