Recenze uživatele rohan696

Recenze audioknihy Ostrov Entry

07.02.2018 Ověřený nákup

Opäť úžasné a opäť strhujúce

Keďže som fanúšikom autora, tak možno bude môj pohľad jemne skreslený. Prelínanie dejových linií, gradácia deja, a v neposlednom rade úžasná interpretácia v podaní p.Dvořáka, ma v každom momente vtiahli do deja tak, že som prežíval osudy hlavných hrdinov.

Pre tých, ktorí si prešli jeho trilógiou ostrova Lewis, vedia o čom hovorím a pre tých, ktorých to len čaká, vrelo odporúčam nielen túto knihu i spomínanú trilógiu.

Pri autorových knihách zistíte, že nečítate pre to, aby ste odhalili záver,konkrétnu osobu, ale preto,že vnímate životy postáv v dejovej línii.

Recenze audioknihy Dívka ve vlaku

07.02.2018 Ověřený nákup

Čakal som viac

Tak ako napovedá môj nadpis hodnotenia, marketingová prezentácia bola tak silná, že som si myslel, že je podložená aj knižným príbehom. Z môjho pohľadu jediným spestrením dejovej línie bolo striedanie hlasov interpretiek, čo dodalo príbehu ako taký spád. Takže podľa môjho názoru priemerný dejový príbeh.

Recenze audioknihy Sběratel

26.07.2016 Ověřený nákup

Inakosť deja rozširuje naše obzory

Podanie príbehu autorom je tak úžasne iné, že som sa v úvode pristihol, že čakám,kedy to skĺzne do klasickej osnovy deja. Je obdivuhodné, ako dokázal autor zostať ponorený v útrobách duší a mysle aktérov príbehu a ani na sekundu sa nevynoriť. Mrazivo krásne podaná jednoduchosť, priamosť a obhajoba.

Nemôžem ale inak,ako nad príbeh a písanú formu vyzdvihnúť interprétov tejto audioknihy, ktorí vdýchli život, emócie a ba priam ma vtiahli priamo do útrob mysle jednotlivých postáv. Ich podanie a modulácia s hlasom boli úchvatné.

Jediné mínus z môjho pohľadu bola hudobná réžia medzi kapitolami,ktorá bola príliš ostrá a extravagantná a pre mňa rušivá.

Recenze audioknihy Výjimeční lidé

12.07.2016 Ověřený nákup

Skrátka MAY

Ako môj nadpis napovedá, pre tých, ktorí mali to potešenie už s trilógiou ostrov Lewis, bude im nanajvýš známe spisovateľské tempo tohto autora, ale nebol by to P.May,aby opäť neprekvapil. Je až zarážajúce, s akou ľahkosťou sa dokázal odkloniť od štýlu trilógie Lewis a ponúkol nám spisovateľský cestopis po Paríži plný napätia, zvratov a pritom si zachoval svoj štýl a neuveriteľnú dikciu príbehu s postupným zrýchľovaním deja v súčinnosti s naším dychom pri tiež skvelom interpretovaní p. Matáskom.

Recenze audioknihy V lese visí anděl

16.06.2016 Ověřený nákup

TOP THRILLER, obsahovo i interpretačne

Som celoživotným čitateľom a teraz už aj dlhoročným poslucháčom detektívok a thrillerov. V rámci môjho osobného hodnotenia môžem povedať, že táto kniha sa zaradila do TOP 5 môjho rebríčka. Podľa mňa sa obsahovo i štýlom vymyká zo severského štýlu. Nemá prvky detektívky, ale úžasne psychologicky prepracovaného thrilleru, bez jediného hluchého miesta. Obsahovo zvládnutá kniha autorom ožíva v podaní interpretačného koncertu p.Špalkovej, ktorá cez moduláciu hlasu dokázala vdýchnuť napísaným postavám emócie a pocity.

Vždy som si myslel,že päť hviezdičiek stačí na hodnotenie, teraz som o tom neni presvedčený. TOP THRILLER.

Hodnocení audioknihy Sluneční bouře

18.05.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Uzol

18.03.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Vzkaz v láhvi

10.03.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zabijáci

26.02.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Policie

20.01.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Stalker

04.01.2016 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Snehuliak

05.12.2015 Ověřený nákup