Recenze uživatele Mirec

Hodnocení audioknihy Šťastní lidé čtou a pijou kávu

08.07.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

09.06.2019 Ověřený nákup

Dvakrát do tej istej rieky ..

... nevstúpiš. Aspoň tak sa hovorí. Jonasson so svojim starčekom vstúpil. Ani neviem, či urobil dobre, alebo nie. Príbeh bol počúvateľný, dej sa pekne plynulo odvíjal ... len ... len sme to už niekde predtým videli, či počuli. Veľa náhod, ktoré zauzľovali, alebo posúvali dej na môj vkus. Napísané bravúrne, vynikajúce pohľady na súčasný svet – s mnohými sa dá súhlasiť. Pre tých, čo nepočúvali (nečítali) Storočného starčeka určite výborná kniha, pre nás ostatných („znalcov“ Starčeka 😊 ) trochu nasilu ... Ale pokračovania výborných diel také bývajú, aj keď by som toto dielko nijak nezatracoval – príjemné, počúvateľné a vtipné.

Recenze audioknihy Zdochnuté srdce

30.04.2019 Ověřený nákup

Silne pulzujúce zdochnuté srdce

Toto dielko je ako vystrihnuté z bizarných diel v bizarnom meste a v bizarnom čase ... Excelentne napísané moderným slovníkom ... sem-tam hraničiace až s vulgaritou, ale tak, ako to je dnes naozaj a vždy sa to presne hodilo ako ... (však viete čo na čo). Priam pitoreskný príbeh rozvedenej mladej ženy je nadľahčený vynikajúcim humorom – v opísaných situáciách sa môže veľa veľa súčasníkov nájsť. A interpretácia Zuzky Fialovej ? Famózna ... okrem perfektného umeleckého prednesu som jej veril všetko ... bola taká presvedčivá, ako keby to sama prežila. Kto neprečítal, neuverí. Vrelo odporúčam.

Recenze audioknihy Karneval paměťových buněk

08.04.2019 Ověřený nákup

Trafil Šíp cieľ

Od Karla Šípa som očakával predovšetkým inteligentný humor. A ten, našťastie, prišiel. A ešte jedno našťastie – našťastie, že to načítal sám majster. Výpravy do detských a mládeneckých čias, postrehy z vtedajšej doby prepletené s tým, ako to je dnes ... bolo to čarovné. Tí skôr narodení si mnohé veci pripomenú, tí mladší aspoň majú nad čím porozmýšľať. Bolo to vtipné a nevtieravé hranie s termínmi a slovíčkami, ale nemal som pocit prvoplánovosti ... skôr som mal pocit klauna kombinovaného so žonglérom, ktorí chceli nechať nám, poslucháčom nejaký odkaz – a aby to nebola nuda, nech je ešte aj zábava.

Recenze audioknihy Pohádky

08.04.2019 Ověřený nákup

Svěrák na hrad !

Svěrákove pohádky sú unikát. Na zápis do svetového dedičstva UNESCO. Ja som nimi unesený – a to sa už pomaly chystám, že rozprávky budem čítavať onedlho svojim vnukom 😊. Ale prečo sú jeho rozprávky také unikátne ? Vznikli dávno za onoho režimu a často mali problém s tým, aby boli vôbec publikované, či prezentované – múdry poslucháč pochopí, aj prečo. Šľapacie kráľovstvo je pre mňa absolútne top rozprávka, ktorá len tak náhodou (?) pripomína dobu, ktorú sme ešte nedávno žili ... Ale aj pri ostatných som sa veľmi zabavil a pri ceste autom mi tá cesta ubehla omnoho príjemnejšie.

Recenze audioknihy Neobvyklý typ

08.04.2019 Ověřený nákup

Tom Hanks inak

Toma Hanksa zbožňujem. Mám ho rád ako výnimočného umelca a budem ho mať rád, aj napriek tejto knihe. Nie žeby bola zlá ... to nie. Sú v nej poviedky, ktoré sú veľmi podarené, naozaj majstrovsky zvládnuté, ale sú aj také, ktoré ma príliš nenadchli ... Asi tak to býva aj v živote, nie všetko sa človeku vydarí, však ? Na druhej strane, pomyselné spojivo medzi jednotlivými poviedkami je výborné. Písací stroj. I keď ktovie, či dnešní mladí tušia, čo to je. Toto sa mi naozaj páčilo. A ešte aj tá pestrosť tém ... koniec koncov – urobte si svoj názor sami. Určite to nie je prepadák.

Recenze audioknihy Faktomluva

08.04.2019 Ověřený nákup

Fakty majú naozaj moc

Tak táto kniha ma dostala ! Hneď na začiatok musím povedať, že po a) v teste by ma porazili aj šimpanzy, ale po b) po vypočutí tejto knihy už určite nie 😊. My, ľudia, sme tak zakomplexovaní, zahľadení do seba a až prekŕmení chybnými informáciami, ktoré sa nám zdajú jedine a jediné správne ... hrôza. Častokrát nám chýba vôľa objektívne sa na veci pozrieť, vypočuť si aj druhú stranu. Sme povrchní, lebo nám je tak veľmi dobre, ako nikdy doteraz nebolo ... Nechcem byť mravoučníkom, ale táto kniha mi v mnohom otvorila oči – v slovenčine sa volá MOC FAKTOV a ja som si uvedomil, že musíme viac otvoriť oči a uši a načúvať faktom a až tak sa rozhodovať. A ten záver knihy ? Nečakaný, smutný a pri tom veľmi emocionálny so silným odkazom. Ďakujem, že sú ľudia, ktorí sa nevzdávajú a pracujú, píšu, prednášajú s nadšením sebe vlastným napriek všeobecným pomerom.

Recenze audioknihy Moudrost lesa

08.04.2019 Ověřený nákup

Naozajstná múdrosť

Nie je to prvá Wohllebenova kniha, s ktorou som mal čo to do činenia ... a myslím, že ani posledná. Hĺbka myšlienok vyplývajúcich z dokonalého poznania prostredia je úžasná. Nikdy som sa na les takto nedíval – a že som v ňom strávil času a času ... Rozprávačský štýl sa mi tiež veľmi páči. Zistiť, že les skrýva obrovské príbehy, často fantastickejšie, ako si vieme predstaviť, je super. Pre mňa sú tieto knihy aj takým prinútením k zastaveniu a rozjímaniu. Sme neskutočne rozbehaní, všetko chceme urýchliť, zo všetkého chceme už zajtra mať osoh, či zisky ... je zaujímavé, že príroda sa o všetko dávno postarala. Trvá jej dlho predlho, kým niečo vytvorí ale potom ten osoh je pre nás všetkých na veky ... a my si to nevieme vážiť ... Prečítajte/vypočujte si túto knihu. Možno aj vy zmeníte názor. Je naozaj výborná.

Recenze audioknihy Roden24

21.01.2019 Ověřený nákup

Fialová vás dostane

Táto audiokniha sa mi priplietla do uší len náhodou ... a neľutujem. Bola skvelá - príbeh, interpretácia, vypointovanie ... fakt som z nej nesmierne pozitívne prekvapený. Ten nápad ... ako zvýšiť produktivitu, či osobnú výkonnosť mávajú z času na čas mnohí z nás, ale po tejto knihe radšej na to zabudnem ... Veľmi odporúčam a viac neprezradím.

Hodnocení audioknihy Svět bez stížností

21.01.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Příběhy Staré dámy

21.01.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy List zo záhrobia

21.01.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

21.01.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma

21.01.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy A každé ráno je cesta domů delší a delší

21.01.2019 Ověřený nákup

Pre každého

Backman je super. Jeho knihy mám veľmi rád – vyznačujú sa láskou, múdrosťou, dobrými príbehmi, plynulým rozprávačstvom a všade prítomným jemným a decentným humorom. On to skrátka vie. Toto bola ale kniha z trochu iného súdka. Silná a pravdivá. O bilancovaní života, múdrostiach života, ale aj o lúčeniach a o tešení sa na opätovné stretnutia. Bál som sa jej, ale teraz som rád, že som si ju vypočul. V tejto knihe Backman pridal ešte viac ľudskosti a ešte viac chápania toho, akí sme. Je plná ľudského tepla a porozumenia. Krásna.

Hodnocení audioknihy Trhlina

21.01.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Dalajlamova kočka

21.01.2019 Ověřený nákup

Nielen pre mačky

Keby som nebol tým, čím som, chcel by som byť dalajlámovou mačkou. Užívať si život, pozorovať, dať sa hostiť, čičíkať ... a pri tom byť milovaný a zahŕňaný priazňou. A pritom táto mačka mala obrovské šťastie v nešťastí hneď po príchode na svet. Už od začiatku jej života bolo jasné, že nebude len obyčajnou mačkou. Kniha je fantasticky napísaná, veril som úplne všetkému, čo v nej bolo ... a že bola rozprávačkou mačka ? No a čo ...

Hodnocení audioknihy My proti vám

21.01.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Čučoriedkáreň

28.09.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Osm hor

15.06.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Atlas Mraků

07.04.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Čierna hra: Vláda mafie

07.04.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Tajný život stromů

07.04.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Medvědín

07.04.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Pěšky mezi buddhisty a komunisty

07.04.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

11.01.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Elon Musk

11.01.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Do vody

13.11.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Rychlé šípy (komplet 3 alb)

13.11.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nikdy nedělej kompromis

13.11.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Sila prítomného okamihu

13.11.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Snehuliak

09.11.2017 Ověřený nákup

Nesbo je Nesbo

Snehuliaka som čítal relatívne dávno ... a veľmi sa mi páčil. Popudom ku kúpe audioknihy bol film, ktorý som videl naopak nedávno. Film, po ktorom som zostal trochu zaskočený – takto som si teda knihu vôbec nepamätal ... potreboval som si ju oživiť, ale trochu inak...

A dobre som urobil. Kniha v podaní Martina Mňahončáka sa počúvala výborne – aj keď som si dlho myslel, že ju číta niekto iný 😊... Z počúvania som mal fakt veľmi dobrý dojem. Intonácia, dramatickosť v hlase tam, kde to bolo namieste, striedanie hlasov – naozaj veľmi dobré ... o knihe samotnej sa asi neoplatí polemizovať – kto má tento žáner rád, tak si určite príde na svoje. Hlavný hrdina pôsobí pravdivo, chlapsky a veľmi ľudsky. Tým, že sa aj vo svojom pátraní a úsudku zmýli (dokonca viackrát) je ešte viac uveriteľný ...

Čo ma však mierne vyrušovalo, boli hudobné predely – častokrát aj v strede kapitoly, tématicky a hudobne niekedy zbytočne nadnesené a hlučné. A čo ma ešte vyrušovalo bolo, že členenie čítaných kapitol bolo nelogické – keď interprét začal čítať napr. 20. časť, tak to mohlo byť pokračovaním predošlej časti, ale mohlo to byť aj začiatkom novej časti ... a práve uprostred tejto čítanej kapitoly mohla kľudne začať aj nová ... toto som jednoducho nepochopil.

Ale inak – Martin Mňahončák ma veľmi príjemne prekvapil svojim prejavom (konečne viem, že Harry Hole sa číta heri húle), gradácia bola, aj prekvapivý výsledok – jednoznačne odporúčam.

Recenze audioknihy Muž jménem Ove

01.11.2017 Ověřený nákup

Ďalší vtipný severan

Celkom ma chytila severská literatúra. A teraz nemyslím len severské krimi, ale aj severský humor ... po storočnom starčekovi (a jemu podobných) je tu aj svojrázny postarší a životom ubitý pán OVE. Jeho smutnokrásny príbeh sa vám dostane až pod kožu. Na jednej strane sa čudujete, ako (a či vôbec) môže byť niekto taký ako on ... na druhej strane vám určite pripomenie niekoho z vášho okolia. Jeho príbeh je poznačený čudáctvom – do chvíle, kým nepochopíte to veľké PREČO je takýto ... ale je poznačený aj obrovskou ľudskosťou a niečím, čo dnes veľmi chýba – láskou a zmyslom pre poriadok. Jeho príbeh ma uchvátil. Prial by som Ovemu žiť aj sto rokov, ale nikto nemôže žiť večne... Prerod zo starého frfloša na sympatického deduška som sledoval skoro bez prestávky. A musím povedať, že aj umelecký prejav pána Vlasáka mu veľmi pomohol. Podľa mňa – veľmi vydarené dielko vo veľmi vydarenom podaní.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Hodnocení audioknihy Korene zla

01.11.2017 Ověřený nákup