Recenze uživatele Martinečka

Hodnocení audioknihy Zrcadlový muž

12.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Smršť

12.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy V tieni mafie

12.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Hriech náš každodenný

12.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Tichá noc

12.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Na okraji propasti

12.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Ohnivé znamenie

03.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Les přízraků

23.06.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Pochovaní zaživa

14.06.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Čierny kruh: Koniec mafie

26.04.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Posledný kojot

27.03.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Čierny rok: Vojna mafie

16.02.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Strach

26.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dny opuštění

14.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Snehuliak

14.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Osvícení

14.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Švábi

14.01.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Lovec králíků

24.11.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Přízrak

24.11.2019 Ověřený nákup

Harry nesklamal

Napínavé od začiatku až do konca. Odporúčam milovníkom Harryho Hole . Interpretácia super, nič ma nevyrušovalo, len boli možno príliš dlhé hudobné predely.

Recenze audioknihy Terror

16.10.2019 Ověřený nákup

Táto kniha ma dostala...

...fakt. Dlhšie som sa odhodlávala ju kúpiť lebo som si nebola istá, či chcem ja ako čisto teplokrvný tvor čítať o ľadovej pustatine.... Ale neľutujem. Je to prvá kniha, ktorú som mala okamžite po dopočúvaní chuť pustiť si od znova začiatku. Niektoré opisy boli tak sugestívne, že ma až mrazilo.

Recenze audioknihy Skála

18.08.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Firewall

14.08.2019 Ověřený nákup

Príbeh áno, interpretácia nie

Príbeh napínavý, téma veľmi aktuálna v dnešnom svete technologických výdobytkov, ale pre mňa opäť sklamanie z interpréta. Základný hlas vyprávača, aj komisára Wallandera a niektorých postáv je OK, ale niekoľko hlasov ďalších postáv nemôžem počúvať, až som mala potrebu posunúť príbeh ďalej, čo som samozrejme neurobila..... Veľmi sa mi páčilo v závere knihy zhrnutie toho, čo sa počas vyšetrovania podarilo dokázať a čo sú len domnienky a čo sa nikdy nezistilo. Knihu odporúčam.

Hodnocení audioknihy Zabijáci

27.07.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Lovci hlav

23.07.2019 Ověřený nákup

Dobré, ale nič viac....

Vybrala som si knihu lebo bola veľmi vysoko hodnotená. Nebola som sklamaná, ale ani nadšená. Lovec a lovná zver, poradie sa mení..... Páčila sa mi interpretácia Filipa Švarca a autorov humor, väčšinou práve na miestach, kde by som to najmenej očakávala. Boli chvíle, keď som pri počúvaní od smiechu vyprskla a pretočila som nazad, aby som si to znova vychutnala...

Recenze audioknihy Konec hlídky

23.07.2019 Ověřený nákup

Keby bolo 6 hviezdičiek, tak dám 6......

King nesklamal, záver trilógie predstihol v napätí obidva predchádzajúce diely. Počúvala som ako v tranze, mala som pocit, že hypnóza sa prejavuje aj v pôsobení knihy na počúvajúceho.....v dobrom slova zmysle. Úžasné, napínavé. Nechápem, kam na tie nápady autor chodí, ale každé jedno jeho dielo ma presvedčí, že je naozaj "KING". V tomto dieli ma fascinovali opisy toho, ako sa Brady dostával do mysli a do tela svojich "dronov", až sa mi zdalo, že by to aj bolo možné...... Škoda, že séria skončila.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Syn

14.07.2019 Ověřený nákup

Nesbo bez Harryho...

Ide to aj bez Harryho.... páčilo sa mi po všetkých stránkach, len možno ten slaďáčik v podobe úžasného vzťahu tam nemusel byť. Interperét výborný, len strihač sa asi veľmi nesústredil lebo miestami sa odlišné situácie zlievali do jedného textu.... a zasa pri hudobných predeloch boli zbytočné pauzy. Postava Syna má potenciál aj do budúcnosti, ktovie či by nemohol nahradiť Harryho?

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

14.07.2019 Ověřený nákup

Úplne niečo iné

Teším sa, že som si nakoniec knihu zakúpila, viackrát som pri nej váhala a teraz neľutujem. V záplave severského krimi vítané osvieženie, iná doba, iné reálie a predsa detektívny príbeh, ak so to tak dá nazvať, alebo taký priam "štiavnický thriller".... Mladý Geišberg super prednes, úžasne sa o počúvalo.

Recenze audioknihy Žízeň

19.06.2019 Ověřený nákup

Nebolo to zlé, ale

celkové hodnotenie som znížila o 1 hviezdu len preto, že koniec sa už príliš naťahoval. David Matásek výborný, dobre sa počúva, neprehráva a pritom vie dobre odlíšiť jednotlivé postavy. A Harry bojuje opäť nielen proti zločincom ale aj proti svojmu démonovi...... V každom prípade to nebol stratený čas a knihu odporúčam.

Hodnocení audioknihy DNA

18.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

18.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

18.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

18.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

18.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Pan Mercedes

18.06.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Právo nálezce

18.06.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Řbitov zviřátek

28.05.2019 Ověřený nákup

Výborné

Som obdivovateľka Mistra S.K., toto bola prvá audiokniha a musím povedať, že prekonala moje očakávania. Napätie, ale miestami aj humor, silný príbeh, farbisté popisy, strach, hnus, .... všetky ingrediencie tak akurát. Na rozdiel od filmov, kde sa ešte nenašiel režisér, ktorý by dokázal knihu dostať na plátno tak, aby jej neublížil, interpretácia hlavného narátora bola bezchybná, druhé dva hlasy ma skôr rušili, nebolo ich potreba. Teším sa na ďalší kúsok.

Recenze audioknihy Tma

13.05.2019 Ověřený nákup

Ešte lepšia

Tretia kniha ešte lepšia ako tie predchádzajúce, tento autor sa mi veľmi veľmi páči. Tretí príbeh, zasa iná krajina, iný teror - psychoteror, čo je vec v dnešnom svete predstaviteľná. Autor veľmi dobre pracoval s napätím.... veľmi dlho som držala palce Christine, priala som je vyhrať bitvu o život za to, ako sa dokázala vzoprieť... aká som bola najskôr smutná, keď to vyzeralo, že prehrala, ale .... kto sa smeje na koniec, ten sa smeje najlepšie. Celý čas som bola očakávaní, kedy sa objaví zmienka o JH??? veď ten ešte neskončil. A záver trojky znamená, že je sa na čo tešiť v pokračovaní. Odporúčam. Interprét v pohode, len strih by mohol trochu racovať s logickým členením kapitol v deji, niekdy mi chvíľku trvalo, kým som pochopila, že už je v deji iná postava na inom mieste.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Kruh

08.05.2019 Ověřený nákup

Napínavé až do konca

Druhý diel nesklamal moje očakávania a už sa teším na tretí..... Napínavý príbeh, interpretácia pána Žáka je super. Policajt Martin Servaz je sympatický hrdina s ľudskými problémami, ako postava je veľmi uveriteľný. Samotný príbeh až tak uveriteľný nie je, ale v tom spočíva kúzlo knižnej fikcie.

Recenze audioknihy Mráz

01.05.2019 Ověřený nákup

Napätie, atmosféra, prednes na jednotku....

Toto v skratke charakterizuje môj dojem po dopočúvaní prvej knihy od Miniera a hneď bude nasledovať druhá v poradí Kruh..... Veľmi, veľmi sa mi páčila interpretácia pána Žáka, ničím ma nerušila, neprehrával, nepitvoril sa, reč súmerne plynula rýchlosťou, ktorá mi dovolila plne si vychutnať opisy charakterov, deja ale najmä prostredia. Ponuré, od sveta odtrhnuté, plné snehu a vetra a šialených činov, bála som sa a teším sa záveru, ktorý otvára dvierka do ďalších príbehov..... Opisy krajiny, snehovej búrky, ústavu - to všetko bolo tak plastické, že som mala pocit, že som priamo tam v deji, naozaj veľká spokojnosť.

Hodnocení audioknihy Lazar

23.04.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy O krok pozadu

23.04.2019 Ověřený nákup

moja prvá "Wallanderovka"

a bohužiaľ, na nejaký čas aj posledná. Príbeh samotný ma nijako nenadchol, chýbalo mi podrobnejšie vykreslenie detstva (ako dôvodu) a okamihu zlomu (kedy sa rozhodol vraždiť....) páchateľa. Postava kriminalistu Wallandera mi tiež nebola veľmi sympatická - neustále zabúdanie mobilu, zbrane a pod. z neho robilo v porovnaní s jeho knižnými kolegami z iných detektívnych sérií nesympatického neboráka. Nenapravila to ani jeho neutuchajúca túžba dolapiť páchateľa a jeho maximálne nasadenie v závere. Rušili ma aj jeho zdravotné problémy.... A čo mi vadilo úplne najviac bol výkon interpréta. Ešte v polohe normálu (hlas Wallandera) to bolo úplne v pohode, ale niektoré iné hlasy ma vyložene vytáčali (najviac technik Nyberg) a kazili mi dojem z prednesu. Čítam iné komentáre, ktoré ho, naopak, vyzdvihujú, ale mne to vyložene nesadlo, takže zatiaľ, zbohom komisár Wallander. Poučenie pre mňa na záver: pred kúpou audioknihy vypočuť celú ochutnávku nahrávky, aby som sa vyhla sklamaniu.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Mucha

01.01.2019 Ověřený nákup

Opäť zaujímavá exkurzia do pozadia policajnej práce

V tejto knihe autor opäť neskamal svojim vyprávačským talentom, rada počúvam v texte aj narážky, iróniu a humor, čím autor odľahčuje smutný obsah. Príbeh po sústredení jasných dôkazov vedie k vrahovi a nakoniec sa odhalí, že obeť nie je obeť.... veľmi zaujímavé poučenie, že aj pri takom množstve dôkazov stačia úplné maličkosti, ktoré posunú pátranie úplne inde. Táto partia detektívov nakoniec nepodcenila náznaky a tak sa omyl s obeťou nakoniec nekonal, ale zamýšľam sa nad tým, koľko prípadov nemalo takýto tím a koľko vrážd a násilných činov ostáva v realite bez objasnenia.... nehovoriac o dovetku v závere knihy, ako sa u nás (ne)využívajú moderné vedecké metódy.... Už sa teším na Mucholapku, kde asi bude pokračovať to, čo ostalo v závere Muchy len naznačené.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Nehanebné neviniatko

29.12.2018 Ověřený nákup

kniha nesklamala, ale šokovala

Vybrala som si asi zlý čas na tak ťažkú tému (počúvala som cez vianoce...) , možno preto "iba" 4 hviezdy v celkovom hodnotení, pretože na konci mi ostala pachuť z toho ako príbeh skončil - neskončila ako to vyzerá v realite pri vyšetrovaní prípadov, kde je zapletená aj polika a jej možnosti zamiesť veci pod koberec... V každom prípade napínavé, pán Giešberg opäť výnimočný interprét. Len malá poznámka na záver... neviem si predstaviť, kto ho teraz nahradí a či sa mi budú dalšie "dánovky" tak dobre počúvať?????

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Cela číslo 17

11.12.2018 Ověřený nákup

Jedným dychom

resp. jedným uchom som si vypočula túto knihu a už sa neviem dočkať jej pokračovania (Žiješ iba dvakrát). Prvá polovica ubieha pomalšie, spájaja sa v nej minulosť a prítomnosť a ke'd je počúvajúci celkom v obraze, tak nastane rýchly sled udalostí smerujúcich vyriešeniu satrého prípadu. Úžasný hlas Mariana Gaišberga tvorí min. polovicu hviezd celkového hodnotenia. Ako keby som počula jednotlivé osoby oddelene, každá má trochu inú (svoju) intonáciu. Na záver som sa otriasla, čoho všetko je ľudský rod schopný....