Recenze uživatele Emilco

Hodnocení audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

05.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Obraz Doriana Graye

04.10.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Z archivu Sherlocka Holmese (komplet)

04.05.2019 Ověřený nákup

Výborný výber poviedok

Milujem Sherlocka. Poznám takmer všetky jeho príbehy - niektoré lepšie, niektoré menej, ale všetko je to klasika. Táto výberovka je asi najlepšia na Audiolibrixe zo všetkých. Obsahuje len výborné dielka, z ktorých mnohé nie sú notoricky známe (preto dokážu viac zaujať), ale ktoré by mal každý Sherlokológ poznať a ovládať :-) Určite odporúčam túto zbierku nevynechať. Kúpou nemôžete stúpiť vedľa.

Recenze audioknihy Svět podle Garpa

04.05.2019 Ověřený nákup

Obohacujúci príbeh

Román ako má byť. Počas počúvania som niekoľkokrát zmenil na charaktery názor - fandil som, ľutoval som, odsudzoval... Príbeh sa síce uberal predvídateľným smerom, ale nie predvídateľnou cestou. Rôzne zazuzlenia či odbočky ma mnohokrát prekvapili a neraz až šokovali. Tiež sa mi nikdy nestalo, že by som si s jednou knihou kúpil tri príbehy. Premýšľam, či sa Irvingom inšpiroval Backman, keďže jeho rukopis som zaznamenal mnoho krát naprieč celým dejom - mám na mysli nielen humor a štýl rozprávania, ale aj pragmatické poučenia o chybách, ktoré denne robíme a také to vyznievanie pátosu. Skrátka skvelá kniha, pri ktorej sa nebudete nudiť. Budete sa totiž usmievať, rozhorčovať sa, plakať ale aj, a to najmä, rozmýšľať.

Hodnocení audioknihy Velký Gatsby

16.03.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Dívka ve vlaku

16.03.2019 Ověřený nákup

3 hlasy, 2 línie, 1 dobrý zážitok

Na samom začiatku musím vyzdvihnúť interpretáciu - trio Špalková, Bebarová, Pernetová sa svojich úloh zhostilo majstrovsky. Špalková ako rozprávačka deja svojou interpretáciou udržuje poslucháča v pozore, Bebarová vtisla svojej postave až elektrizujúci erotický náboj, ktorý žiadneho chlapa nenechá chladným a Pernetová presne vie, ako podať rolu domácej puťky tak, aby Vám jej až prišlo ľúto. Deju možno vytknúť istú vláčnosť a tiež nekonzistentnosť gradácie, avšak celkovo je príbeh pútavý a zápletka zaujímavá. Zaujme tiež pohľad do vnútra ženskej duše v diametrálne odlišných životných situáciách, ktorý mužom ponúkne náhľad na myšlienky a pochody, ktoré by možno nepredpokladali, a ktorý ženám umožní komparáciu s ich vlastnými životmi. Psychologický aspekt deja možno v rámci daného žánru pokladať za mierne nadštandardný a kvalitne spracovaný. Umožňuje ponoriť sa do deja a precítiť životy hrdinov vo vzájomne odlišných súkromných svetoch a zamyslieť sa nad tým, či by sme aj my neboli okolnosťami a prostredím nútení v daných situáciách postupovať rovnako, hoci sprvu by sme takéto postupy morálne odsúdili. Poslucháč by však mal vedieť, že kriminálna zápletka hrá v tomto prípade len minoritnú rolu. Celkovo bol príbeh spracovaný veľmi dobre a možno ho poslucháčovi jednoznačne odporučiť.

Hodnocení audioknihy Medvědín

16.03.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Poslední poklona Sherlocka Holmese (komplet)

12.02.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Krev na sněhu

08.09.2018 Ověřený nákup

Príjemné počúvanie na chladné večery

Nesbo nesklamal. Odklonil sa od svojho tradičného noire štýlu a poňal túto knihu značne jednoduchšie, čo sa týka deja, postáv, aj prostredia. Nie je to úplne na zemi položená umelecká latka "Dánoviek", skôr by som to zaradil do skupiny Adler-Olsena a podobných, no v každom prípade sa máte na čo tešiť - napätie, zvraty, všade prítomný severský chlad, štipka humoru, aj nečakaný záver. Ak tento štýl obľubujete, neváhajte. Oplatí sa ;-)

Recenze audioknihy Volání netvora

04.09.2018 Ověřený nákup

a čo požiera vás?

Nápadité spracovanie témy o príbehu života. Výborná intonačná práca Jana Vondráčka krásne sfarbuje atmosféru príbehu a dodáva mu ďalší rozmer.

Snovosť deja o tom, ako to v živote chodí, čo nás trápi a ako sa s našimi trápeniami vyrovnávame je krásnym obohatením nášho vnímania reality, ktorá vám počas počúvania opantá vnemy zamatovou šatkou a podnieti k zamysleniu.

Príjemný odskok od zabehnutých tém a zabehnutých spracovaní konvenčných dejov.

Hodnocení audioknihy Ostrov Entry

29.04.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Forrest Gump

08.01.2018 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Tady byla Britt-Marie

27.03.2017 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Muž z ostrova Lewis

17.09.2016 Ověřený nákup

Hebký príbeh z drsnej krajiny

Kniha, ktorú by som dokázal počúvať stále, znovu a znovu. Neuveriteľným spôsobom strháva do deja, ktorý s obrovskou silou vykresľuje osudy ľudí na pozadí ich minulosti. Dokonalo pretkáva súčasnosť s minulosťou, spomienky s behom času, chlad krajiny so žiarom emócií, lásku so žiaľom. Vnímavý čitateľ sa príbehu až osobnostne poddá. Kriminálna zápletka netvorí ani tak kostru deja, ako skôr klbko, z ktorého sa odvíja silný vlasec príbehu neuveriteľne intenzívnej nenaplnenej lásky. Nie je to nič pre vyznavačov H. Poirota. Knihu najviac ocenia vyznávači silných emotívnych príbehov plných lyrických pasáží. Prednes je skvelý, oduševnelý, príhodný. Už teraz sa teším na ďalšiu časť.